زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۳۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل سوالات مشترک کنکور ۹۳ کامیپوتر/ توسط masoud67

ارسال: #۴۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۲ ب.ظ
RE: حل سوالات مشترک کنکور ۹۳ کامیپوتر/ توسط masoud67
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۷ ب.ظ)alagh نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۶ ب.ظ)zare_programmer نوشته شده توسط:  یعنی فاجعه!

یعنی تا سه نشه بازی نشه

یعنی پیش به سوی کنکور ۹۴
برای بار سوم باید کنکور بدم

من که تک رقمی کاردانی و کارشناسی بودم!
درسته قابل مقایسه نیست اما دیگه نبایدم این همه بد شانس باشم
مرسی خدا!

کجای کار میلنگه واقعا؟

مشکل از منه؟ مشکل از سوالا؟ یا مشکل از طراح سوال؟

واقعا احساس میکنم بخوام دوباره شروع کنم دیگه هیچی برای خوندن ندارمHuhHuh

Confused

دقیقا تو همچین وضعیتی هستم:|
من هم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۶ ب.ظ، توسط Mahdi .Tahmouresi.)
حل سوالات مشترک کنکور ۹۳ کامیپوتر/ توسط masoud67
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۵۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۱ ب.ظ)Mahdi .Tahmouresi نوشته شده توسط:  ۲ کتاب پوران حول و حوش صفحه ۱۹۲ صورت سئوال هم اینه با تراشه RAM 1k x 4bit می خواهیم حافظه ۴k x 8bit بسازیم. تعداد تراشه های مورد نیاز و اندازه دیکودر را مشخص کنید. من می گم با توجه به حل دکتر یوسفی سئوال کنکور می شه دیکودر ۱۶ در ۶۴
یک نکته دیگه هم اینه که شما تو حلتون چرا ۴ بایت گرفتی ۴ مگابایته بعدشم شما نمی تونی به اون سیستم تبدیل کنی تا خط آدرس بشه ۳۲ باز این مطلبو خوندی کتاب پوران رو خم دقیق ببین اگر نظر مخالف داشتی با رفرنس دلیل بیار
موفق باشین
این مثالی که شما زدی، تعداد تراشه میشه ۸ عدد
و دیکدر مورد نیاز هم میشه ۲ به ۴
و این مثال با حل من تناقضی نداره

شما توجه نکردید که حافظه اصلی عرض ۳۲ بیت داره ولی تراشه های ما عرض ۸ بیت دارند. شما باید ۴ تا از این تراشه ها را در کنار هم قرار بدی تا عرض ۳۲ حافظه اصلی اجابت بشه. واسه همین تعداد سطرهای حافظه ساخته شده ۱۶ میشه و نه ۶۴
من که شکل هم کشیدم که متوجه بشن دوستان
اون ۴B که میگی اندازه هر سطر حافظه بزرگ هست. خودش تو صورت سوال گفته که عرض حافظه بزرگ ۳۲ بیت هست پس میشه ۴B
و اون ۴M واسه ساخت حافظه بزرگ از تراشه ها میباشد
توی کتاب پوران شکل ۸ شما اگه دیده باشی ۴ سطر تراشه داریم که در هر سطر دوتا تراشه قرار داره. یعنی حافظه بزرگ عرض ۸ داره ولی تراشه های ما عرض ۴ دارن. به همین خاطر در هر سطر دو تا تراشه کوچیک قرار داده و با یک خط دیکدر هر دوتاشو انتخاب میکنه

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۹ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  همون هیچکدامه چون تو حالت دوم b تو مجموعه پیشبینی میاد و چون تو همون حالت هم انتقال با b و هم کاهش با b داریم lalr نیست به این نکته توجه کنیم که مجموعه پیشبینی به این دلیل b توش هست کهD لاندا هم تولید میکنه و از اونجا که مجموعه پیشبینی B میشه FIRST Db پس b هم جزو مجموعه پیشبینی هست حالا دوستان رو چه حساب میگن lalr هست من نمیدونم
دوستان اینجا تاپیک سوالات مشترک هست.
بحث های کامپایلر را ببرید در تاپیک مربوطه
من فکر می کنم شما اشتباه می کنی اصلا چیزی که می گی ربطی به نقض صحبت من نداره من می گم طبق کتاب پوران گفته ما باید ۲۵۶MB/4MB=64 خط خروجی دیکودر ما می شه بنابراین باید دیکودر ما ۱۶ در ۶۴ باشه و هر خط از دیکودر باید به ۴ تا حافظه ۴MB وصل بشه که خط داده ما ۳۲ بیت بشه همین کارو تو کتاب پوران با یک اشل کوچکتر انجام داده

درباره سئوال آخر سیستم عامل من نمیدونم چرا بحث اولویت راه انداختن دوستان تو الگوریتم HRRN شما حق استفاده از اولویت های زمان بندی مرحله قبلی را ندارین برای همینه که الگوریتم HRRN خیلی کنده چون زمانبند هر بار باید از نو تعیین اولویت اجرا انجام بده و در واقع فقط اونی که اولویت بیشتر داره اجرا می شه و بقیه اولویتها عملا کاربردی نداره چون تو زمان بعدی دوباره حساب می شن و ممکنه تغییر کنه از همین رو من می گم گزینه TB<TC درسته چون نمی شه مثال نقض آورد و اصلا اگه کمی تفکر کنید به صورت سئوال و نحوه محاسبه زمانبند برای انتخاب فرایند در هر بار می بینید این گزینه کاملا درسته اگه می گید غلطه اوکی مثال نقض بیارید نمی تونید بحث الکی نکنید.
ارسال: #۴۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۳۶ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۷ ق.ظ)z350z نوشته شده توسط:  ممنون دوست عزیز واسه راه حل های تشریحیت.
کسی میتونه راه حل اصولی تر برای سوال ۴۸ بذاره؟ واسه n, k کوچک فکر نکنم جواب بده گزینه ۴، مثلا برای n=9 , k=3
چون دفعه اول ۱/۳ اون ۹ تا رو بر میداری ولی دفعه بعد باید ۱/۳ اون ۶ تا رو برداری( ۹ منها ۹/۳) و همین طور... که ۵ یا ۶ بار باید انجام بدی تا میزان آب باقی مانده به ۱ یا کمتر از ۱ برسه در صورتی که از فرمول گزینه ۴ میشه ۲ بار( log 9 در مبنای ۳ میشه ۲) که معلومه نمیشه با ۲ بار برداشتن حجم آب به اون قدر(۱ و کمتر) برسه...
۹ (حجم آب اولیه)
۶( وقتی ۱/۳ اون ۹ تا کم بشه)
۴(وقتی ۱/۳ اون ۶ تا کم بشه)
۲/۷(و ادامه)
۱/۸
۱/۲
۰/۸
خودم بین جواب ۱ و ۳ شک دارم(البته ممکنه اشتباه باشه حدسم) که خودم ۳ رو زدم Sad
اگه کسی راه حل اصولی و اثباتش رو میدونه بذاره. ممنون.

باسلام
من تازه اینچا عضویدم اما خواستم تزی که سر جلسه برای سوال ۴۸ به ذهنم رسید رو به اطلاعتون برسونمBig Grin
[tex]n\: -^{^{^{ }}}>\: \frac{(k-1)n}{k}\: ->\: (\frac{k-1}{k})^2n\: ->\: ....\: ->\: (\frac{k-1}{k})^pn<1\: \: =>\: \: p\simeq\log_{\frac{k}{k-1}}n[/tex]
یعنی هر بار ۱/k ام از مقدار باقیمانده برداشته شود به یک سری هندسی می رسیم که در نهایت مقدازی کمتر از یک می یابد
که به نظر من گزینه یک درسته
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۴۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۱۷ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۹ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ)sanfrancisco_me نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۳ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  به خدا ،تا این جمله ات رو ببینم سه بار سکته زدم..فکر کن همش ۹ تا مشترک زدم..اگه یکیش غلط از اب دربیاد نابود شدم..حالا مطمئنی n<m دیگه؟
کجا نابود شدی! من ۱۲ تا شمترک زدم، ۵ تا ۶ تاش غلطه عین خیالم هم نیست!
یه خبر بد کامپایلر سوال اول رو غلط زدیمlalr هست... چه جوری میتونی بی خیال باشی؟.......

سوال اول زدم هبچ کدام از کجا مطمنی LALR هست؟

همون هیچکدامه چون تو حالت دوم b تو مجموعه پیشبینی میاد و چون تو همون حالت هم انتقال با b و هم کاهش با b داریم lalr نیست به این نکته توجه کنیم که مجموعه پیشبینی به این دلیل b توش هست کهD لاندا هم تولید میکنه و از اونجا که مجموعه پیشبینی B میشه FIRST Db پس b هم جزو مجموعه پیشبینی هست حالا دوستان رو چه حساب میگن lalr هست من نمیدونم

دقیقا منم به همین موضوع توجه کردم!
سوال بعدش زذم تداخل انتقال کاهش داره نظره چیه؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۵۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۰ ق.ظ، توسط damavand_kellap.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۷ ب.ظ)sanfrancisco_me نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۹ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ)sanfrancisco_me نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۳ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  کجا نابود شدی! من ۱۲ تا شمترک زدم، ۵ تا ۶ تاش غلطه عین خیالم هم نیست!
یه خبر بد کامپایلر سوال اول رو غلط زدیمlalr هست... چه جوری میتونی بی خیال باشی؟.......

سوال اول زدم هبچ کدام از کجا مطمنی LALR هست؟

همون هیچکدامه چون تو حالت دوم b تو مجموعه پیشبینی میاد و چون تو همون حالت هم انتقال با b و هم کاهش با b داریم lalr نیست به این نکته توجه کنیم که مجموعه پیشبینی به این دلیل b توش هست کهD لاندا هم تولید میکنه و از اونجا که مجموعه پیشبینی B میشه FIRST Db پس b هم جزو مجموعه پیشبینی هست حالا دوستان رو چه حساب میگن lalr هست من نمیدونم

دقیقا منم به همین موضوع توجه کردم!
سوال بعدش زذم تداخل انتقال کاهش داره نظره چیه؟
اونم همین میشه یعنی انتقال کاهش تداخل داره با x هم منتقل میشه و هم کاهش پیدا میکنه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۱۸ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  رد نشدن مرخصی توسط دانشگاه sajjad7 ۱ ۲,۵۱۹ ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات کنکور ۹۸-هوش مصنوعی nilinili ۲ ۲,۵۵۸ ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: slinda
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۱ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  پنجمین ازمون استخدام مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور naghmeh70 ۷ ۷,۱۴۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  درخواست حل سوالات سیستم عامل پیشرفته کنکور دکتری ۹۶ okok ۱ ۲,۴۳۷ ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parmouze
  رفع ابهام در ر ابطه با سوالات پایگاه داده کنکور دکترا نرم افزار ۹۶ mos_hos ۷ ۷,۷۴۳ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nick2006
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۶۵ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  نتایج چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور (شهریورماه سال ۹۶) edward71 ۲۵ ۱۷,۵۵۷ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
  نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش mina.ah ۹ ۸,۳۸۶ ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hassan_alikarami

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close