زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اولین ویدئو آموزشی جاوا

نظرسنجی: آیا از این آموزش راضی هستید؟ (می توانید چند گزینه را انتخاب کنید)
محتوی خیلی سطح پایین بود
محتوی قابل قبول بود
محتوی عالی بود
شیوه توضیح و بیان مطلب پیچیده بود
شیوه توضیح و بیان مطلب قابل فهم بود
کیفیت صدا و تصویر افتضاح بود
کیفیت صدا و تصویر قابل قبول بود
این آموزش به آزمون خودسنجی هم احتیاج دارد
بهتر است برای این آموزش جزوه ای هم طراحی شود
[نمایش نتایج]

ارسال: #۴۶
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۱۱ ب.ظ
RE: اولین ویدئو آموزشی جاوا از پروفکس
(۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۵ ق.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۱۳ ق.ظ)mahbo0ob نوشته شده توسط:  مرسی از زحماتتون دوستان
برنامه رو دانلود کردم اما وقتی میخوام نصبش کنم با کلیک روی برنامه پنجره Java control panel باز میشه!!!!
یعنی پنجره زیر ظاهر میشه.چیکارکنم؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سلام
یعنی وقتی روی فایل exe. ای که دانلود کرده اید کلیک می کنید این پنجره باز می شود؟
منطقی به نظر نمیرسد اما شاید چون قبلا جاوا را روی سیستمتان نصب کرده اید این اتفاق می افتد.
می توانید به Control Panel بروید جاوا نصب شده را پاک کنید و بعد نسخه جدید را نصب کنید.

ممنون پاک کردم این دفعه از سایت سافت گذر دانلود کردم نصب شد
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir
ارسال: #۴۷
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۴۵ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷ ق.ظ)delta نوشته شده توسط:  مشکل منم حل شد، همون path کلی باهاش کار کردم درست شد.
ممنون

سلام من دقیقا مشکل شما رو دارم برای javac این خطا را میده:Sad
javac is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file
path ها رو هم add aکردم درست نشد
میشه دقیق بگین چیکار کردین مشکلتون حل شد؟؟
ممنون
۰
۰
ارسال: #۴۸
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۵۵ ب.ظ
اولین ویدئو آموزشی جاوا از پروفکس
ما منتظر قسمت دومیم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۲۱ ق.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵ ب.ظ)mahdiazadbar نوشته شده توسط:  ما منتظر قسمت دومیم
هنوز دارم ویرایش می کنم
ولی امشب حتما آپلود میشه

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل اول، یادگیری عمیق و ساخت هندسه مفهومی درست | درک درستی از مفاهیم داشته باش!
اصل دوم، تمرین کد نویسی با ساخت برنامه های کاربردی | تجربه کن!
اصل سوم، یادگیری best practice ها | از تجربه بیاموز!
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۰
۰
ارسال: #۵۰
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۳۶ ق.ظ
۲۵ دقیقه تا پایان امروزBig Grin
۰
۰
ارسال: #۵۱
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
سلام
دومین سری ویدئوها تقدیم به شما با Heart

واقعا شرمنده ام که کمی دیر شد برنامه ریی کرده بدم تا بعد از ظهر آماده بشه ولی خیلی طولانی شد
البته اشتباهم این بود که مباحث زیادی را ضبط کردم که هنوز هم فرصت نکردم کلش را ویرایش کنم
بنابراین دومین ویدئو را در چند قسمت ارئه می کنم.

اولین قسمت درباره مفاهیم شی گرایی و نحوه پیاده سازی آنها در زبان جاواست
در قسمت بعد به مباحث جاوای پایه مانند متغییرها و دستورات شرطی و حلقه ها و ... می پردازیم.

اولین قسمت را می توانید از لینک زیر بر روی سایت آپارات دانلود کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و آدرس مطلب روی سایت خودم

و همینطور می توانید ویدئو را از پیکو فایل دانلود کنید.

امیدوارم لذت ببرید. Wink
پس از دیدن ویدئو خیلی ممنون می شوم اگر نقد کنید و در نظسنجی این تاپیک شرکت کنید.

(۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۷ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  سلام چندتا سوال از آموزش اول داشتم:

۱- برای اجرای بایت کدهای جاوا روی سیستم در نهایت چه فایلی لازمه؟همون فایل class. ؟ منظورم اینه که چطور یه فایل اجرایی میسازیم برا اجرا که مثلا کلیک کنیم روش خودش اجرا شه؟مثلا فایل دسته ای بسازیم دستورات رو داخلش بنویسیم برا اجرا یا خود IDE که داریم قابلیت تولید چنین فایلی داره؟(من از IntelJ استفاده میکنم کلی هم لذت بردم ازش)

۲- شما گفتید جاوا پلت فرم خودشو رو سیستم عامل میزبانش سوار میکنه؟یعنی نمیشه مستقیم با سخت افزار ارتباط برقرار کرد با جاوا؟

۳- در زمان اجرا JVM بایت کدها رو تفسیر میکنه برا اجرا قاعدتا سرعت اجرا کم میشه! آیا بخاطر لحاظ کردن مسئله امنیت کد است یا انعطاف پذیری زبان یا سرفا به خاطر مستقل از پلت فرم بودن جاواست؟چقدر باید نگران سرعت اجرا باشیم؟از real time خبری نیس کلا؟

ببخشید میدونم سوالای چیپی پرسیدم ، میگن ندونستن عیب نیست ، نپرسیدن عیبه و ازین حرفا...Cool
سلام
دوست عزیز شرمنده که چند روز دیر دارم به سوالتون چواب می دهم. Confused
هفته گذشته واقعا سرم خیلی شلوغ بود مجبور بودم چندتا کار را با هم پیش ببرم، همش هم کارا پیچ می خورد. Angry
خب حالا الحمدالله کارا کمی سرو سامان پیدا کرده و من می توانم در خدمت شما باشم. Smile
در مورد سوال اولت باید بگم که شما برای Desktop App ها، می توانید بعد از ساختن پروژه از IDE یک خروجی jar. بگیری که حاوی فایل های class. پروژه است و یک فایل مانیفست دارد که در آن مشخصات متد main شما قرار دارد و با تبدیل این فایل به یک فایل exe. برنامه شما روی ویندوز برای کاربر نهایی قابل استفاده است.
برای Web App ها داستان کلا فرق می کنه.
اما سوال دوم، هر جایی که JVM قابل نصب باشه جاوا اجرا میشه. حالا با سیستم عامل یا روی سخت افزار مثلا با استفاده از JavaCard.
و سوال سوم، بله حرف شما درست است سرعت اجرا بر اساس تفسیر کمتر از سرعت اجرا بر اساس کامپایل است.
اولا در JVM ها مانند Java SE HotSpot VM سعی می کنند مثلا با استفاده از JIT-Compiler کدهای پرکاربرد را در زمان اجرا کامپایل کنند و چند جور بهینه سازی دیگه انجام می دهند برای بهتر شدن کارایی اما این نکته در کنار مزایا و امکانات بی نظیر جاوا خیلی به چشم نمی آید.
درسته نداستن عیب نیست نپرسیدن عیبه! مخصوصا در دوران آموزش خیلی هم عیب بزرگیه!

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mr_asadi
ارسال: #۵۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۲ ب.ظ
سلام.خسته نباشید.. من تازه شروع کردم
مشکلم در قسمت شناساندن jdk به ویندوز هست؛ (دقیقه ۱۴:۴۱ ویدیو هست). توی فیلم، JAVA HOME برای شما توی قسمت system variables هست اما نمیدونم چرا برای من وجود نداره! در cmd هم javac رو نشناخت. من عکسشو ضمیمه کردم اگه ممکنه ببینید و اشکالشو بگید علتش چیه؟ مرسی

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
۰
۰
ارسال: #۵۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۳۸ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ب.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  سلام.خسته نباشید.. من تازه شروع کردم
مشکلم در قسمت شناساندن jdk به ویندوز هست؛ (دقیقه ۱۴:۴۱ ویدیو هست). توی فیلم، JAVA HOME برای شما توی قسمت system variables هست اما نمیدونم چرا برای من وجود نداره! در cmd هم javac رو نشناخت. من عکسشو ضمیمه کردم اگه ممکنه ببینید و اشکالشو بگید علتش چیه؟ مرسی

سلام
شما باید متغیر JAVA_HOME را در قسمت user variable تعریف کنید
و بعد در انتهای path به شکل گفته شده اضافه کنید.
سپس سیسمتان را restart کنید.
و دوباره چک کنید.
متغییرهای سیستم برای هر سیستمی بستگی به چیزهایی داره که روش نصب شده (طبعا برای من با شما فرق می کنه)

اصول آموزش به سبک پروفکس
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent
ارسال: #۵۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۴۴ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  سلام.خسته نباشید.. من تازه شروع کردم

منم همین مشکلو دارم
۰
۰
ارسال: #۵۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۴۴ ب.ظ)mahbo0ob نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  سلام.خسته نباشید.. من تازه شروع کردم

منم همین مشکلو دارم
متغییر JAVA_HOME را باید در قسمت system variable تعریف کنید نه در قسمت user variable
متاسفانه من در این موضوع در فیلماشتباه کردم الان که نگاه کردم دیدم که اشتاه توضیح دادم
از همه دوستان عذر خواهی می کنم. Confused

اصول آموزش به سبک پروفکس
۰
۰
ارسال: #۵۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۰۳ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ ب.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  متغییر JAVA_HOME را باید در قسمت system variable تعریف کنید نه در قسمت user variable
متاسفانه من در این موضوع در فیلماشتباه کردم الان که نگاه کردم دیدم که اشتاه توضیح دادم
واقعا ممنون من که دیگه داشتم بیخیال یادگیری میشدم.. چون مشغله هم دارم گفتم هر جوری هست خودمو برسونم حالا یکی دو جلسه هم عقب بمونم ولی متوقفش نکنم

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
۰
۰
ارسال: #۵۷
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۰۳ ق.ظ، توسط mahbo0ob.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ ب.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۴۴ ب.ظ)mahbo0ob نوشته شده توسط:  

منم همین مشکلو دارم
متغییر JAVA_HOME را باید در قسمت system variable تعریف کنید نه در قسمت user variable

پس اونیکه در قسمت user variable تعریف کردیم DELET کنیم؟
اون قسمت Path درسته ؟

(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۶ ق.ظ)mahbo0ob نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ ب.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۴۴ ب.ظ)mahbo0ob نوشته شده توسط:  

منم همین مشکلو دارم

میشه این قسمتشو دوباره توضیح بدین من کلا گیج شدم

اون قسمت Path درسته ؟
۰
۰
ارسال: #۵۸
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۱ ق.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۶ ق.ظ)mahbo0ob نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ ب.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  متغییر JAVA_HOME را باید در قسمت system variable تعریف کنید نه در قسمت user variable
اون قسمت Path درسته ؟

میشه این قسمتشو دوباره توضیح بدین من کلا گیج شدم
اون قسمت Path درسته ؟
[/quote]
سلام
کلا از اول اگر بخواهم بگویم :
ابتدا در قسمت system variable یک متغییر به نام JAVA_HOME درست می کنیم که مقدار آن برابر آدرس فولدر JDK مان است.
دوم در انتهای متغییر path این عبارت را اضافه می کنیم و تمام!
JAVA_HOME%\bin%;

اصول آموزش به سبک پروفکس
۰
۰
ارسال: #۵۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ ب.ظ
این متغیر محیطی انقدرا سخت نیست که. فقط کافیه کاری کنید که بتونید از دستورات javac و java تو cmd استفاده کنید.
۰
۰
ارسال: #۶۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۵۸ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
Confused
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۴۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این متغیر محیطی انقدرا سخت نیست که. فقط کافیه کاری کنید که بتونید از دستورات javac و java تو cmd استفاده کنید.
تازه اصلا چیز مهمی هم نیست! یعنی فایده خاصی هم نداره! چون کسی با cmd کار نمی کنه معمولا!
ولی فکر کنم چون من تو فیلم اشتباه کردم این مشکلات ایجاد شده، دیروز که فیلم را دوباره دیدم تازه فهمیدم چه سوتی بدی دادم! ConfusedConfusedConfused

اصول آموزش به سبک پروفکس
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , mr_asadi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  آموزش رایگان جاوا اسکریپت djhamid33 ۰ ۱,۳۲۷ ۰۸ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: djhamid33
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۷۹ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۱۵ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۲۸۵ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۴۶۷ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بهترین منبع آموزشی C++ marvelous ۷ ۵,۷۷۳ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  درخواست ویدئو کلیپ های نظریه زبانها و ماشینها sajaddandy ۱۰ ۱۳,۶۲۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: msedigh
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۸۹۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۴۸۵ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close