زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

به نظر شما اگر زبان در کنکور دفترچه و زمان مجزا داشته باشد، بهتر نیست؟

ارسال: #۱۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹ ق.ظ، توسط saeed.rasouli.)
RE: به نظر شما اگر زبان در کنکور دفترچه و زمان مجزا داشته باشد، بهتر نیست؟
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۵ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  زبان حذف شه بهتره به نظر من کسی که تونسته به سطحی برسه که بدون زبان قبول شه مراحل بعدش رو هم می تونه

WoW

(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۴ ب.ظ)farzad.arshad نوشته شده توسط:  سلام
واقع بینانه بخوایم ببینیم، پیشنهاد شما و البته افزایش ضریب می تونه باعث بشه داوطلبا به زبان بیشتر اهمیت بدن

ولی مسلما به نفع کسانی که زبانشون متوسط به بالاست، نیست. چون کسی که با متون و مقالات تخصصی آشنایی داره، بعیده زیر ۵۰-۶۰ بزنه و وقت هم کم نمیاره

شخصا ادعایی در زبان ندارم ولی اصلا وقت کم نیاوردم. یکمی باید هوشمندانه تر به متنها توجه کنید که وقت بیش از حد براش نزارید

من که هر چی می خونم، نمی فهمم چی گفتی!!!!

عجب بساطی شده!!!

من اصلاً قصد توهین ندارم، ولی اصلاً نمی فهمم چطور یک چیز به این روشنی رو متوجه نمیشید؟

فرض کنید دو نفر که یکی زبانش بهتر از دیگری است و در سایر دروس کاملاً مساوی هستند داریم.
در صورتی که دفترچه ها جدا باشند، هر دو درصد مساوی از سایر دروس می زنند در حالی که نفر اول که زبانش بهتر است در زمان جداگانه زبان هم زده و در نتیجه رتبه بهتری کسب خواهد کرد.
اما در حالتی که دفترچه ها یکی باشند، کسی که زبانش خوب نیست وقت بیشتری برای سایر دروس نسبت به نفری که زبانش خوب است دارد و در نتیجه در سایر دروس درصد بهتری نسبت به نفر اول دارد.
X نمره سایر دروس و Y نمره زبان فرض کنید.
در حالتی که دفترچه ها جدا باشد :
نمره نفر اول X+Y
نمره نفر دوم ۰+X

در حالتی که دفترچه ها یکی باشد:
نفر اول Xprim+Yprim
نفر دوم Xprim+ deltaX+0

این یعنی در حالتی که دفترچه ها یکی باشد ، نفر دوم بخاطر این که زبان ها رو نمی زند، یک زمان اضافه ای برای سایر سوال ها دارد و یک مقداری نسبت به نفر اول سایر دروس رو بهتر بزند(deltaX) و این باعث می شود که نسبت به حالت اول کمی به نفعش شود. به نظرم این اظهر من شمس است، نمی دونم شما چجوری حساب می کنید که می گید این جوری به نفع کسی است که زبانش خوب است. مثل این است که بگی دو دو تا می شود ۱۰ تا!!!

در مورد این که می گی زمان کم نمیاری، کنکور یک رقابت هست و مسلماً کسی که زمان بیشتری داشته باشد، بهتر می زند. از این حرفتم خیلی تعجب کردم.
من خودم چند تا سوال که باید روش فک می گردم رو گزینه ها شو روی کاغذ نوشتم و تو زمان تخصصی روشون فک کردم و زدم.!!!
فقط این رو به سازمان سنجش نگید!!!!

(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۲ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ)saeed.rasouli نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۳۴ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  من اصلا موافق نیستم و جداسازی دفترچه ها رو به ضرر کسانی میدونم که به زبان مسلط هستند. چون وقتی که من صرف پاسخگویی به سوالات زبان میکنم خیلی کمتر از سایرینه و بقیه وقتم رو اختصاص میدم به ریاضیات و مشترک. در صورت جداسازی دفترچه ها باید خیلی از وقتم رو منتظر اتمام وقت دفترچه اول و اوردن دفترچه دوم و ریاضی کنم و اتلاف وقت صورت میگیره برای من و امثال من که به زبان انگلیسی مسلط هستند.
میشد ضریبش رو زیادتر کرد که کسانی که سال هاست روی انگلیسی خودشون کار میکنند هم خوش به حالشون بشه اما حتی اگر این کار رو نکنند هم چیزی رو از دست ندادیم. تفاوت شما و اونی که در ارشد زبان رو ۰ میزنه هنگام نوشتن پایان نامه که همه مجبور به استفاده از منابع خارجی هستند مشخص خواهد شد. کسی که زبان رو بهتر میتونه صحبت کنه خیلی راحت تر و سریع تر میتونه کارای پایان نامه اش رو پیش ببره و همین کافیه. من همیشه میگم در مهندسی کامپیوتر برای کسی که قصد ادامه تحصیل داره زبان و برنامه نویسی ابزار هستند ، نه هدف.

اولاً مرسی از نظرت
دوماً مطمئنی که درس سیستم عامل رو برای کنکور خوندی؟ Smile

فرض کنیم دو پردازه داریم، زمانی که دفترچه ها جداست، پردازه ای که زبان بلد است در حال زدن تست های زبان با خیال راحت است و پردازه ای که زبان بلد نیست در حال انتظار گردشی است و تو حلقه افتاده است!!! Big Grin

اما زمانی که دفترچه ها جدا نیست، در حالی که پردازه اول دارد، سوالای زبان رو حل می کند، پردازه دوم سوالای مشترک و ریاضی را حل می کند. یعنی پردازه اول در حال انجام کاری با ارزش ۱ و پردازه دوم در حال انجام کاری با ارزش ۴ است.

حالا من نمی دونم تو از چه الگوریتم Process Scheduling ای استفاده کردی که بازدهی حالت دوم از حالت اول برای پردازه ای که زبانش خوب است، بیشتر می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinHeartIdeaHuhRolleyesCool
نه خیر مطمئن نیستم چون ما مثل شما درسخوان نبودیم که درس ها رو برای کنکور خوب بخونیم : )
کسی که خوب بخونه موفق میشه آی اینطور میشد آی اونطور میشد همه فقط تحمل شرایط رو برای خودمونو بقیه سخت تر میکنه. کسایی که موفق شدند مصاحبه شون در مانشت هست و خودشون رو با همین شرایط فعلی وفق دادند . مثلا اقای رهگشای ، آقای MSZ (که اتفاقا به زبان خیلی خیلی بیشتر از من و شما تسلط دارند) ،آقای AmirV، آقای arcin و خیلی های دیگه. اگر شما فکر میکنید وقتتون رو میگیره خب جواب ندید به سوالات زبان. اگر دفترچه ها جدا بشه به نظرتون وقتی که برای مشترک ها یا زبان تعبیه میشه بیشتر از زمان فعلی خواهد بود؟
دوست عزیز یا ظرفیت پاسخ داشته باشید و به مخالفان نظریه خودتون هم اجازه حرف زدن بدید یا کلا تاپیک نزنید که اعصاب شما آروم بمونه. اینجا که هیچ کدوممون با همدیگه دشمنی نداریم همه نظر خودمون رو میگیم. : )

اولاً من که نارحت نیستم و اعصابم آروم است. شما اگر اعصابت آروم نیست و ظرفیت جواب نداری، می تونی نظر ندی!!

دوماً ما هم خودمون رو با شرایط وفق دادیم و من این رو برای آینده می گم و دلیلی ندارد که انسان همیشه به سمت بهتر شدن حرکت نکند.
چرا باید با یک چیزی که غلط هست ، بجای این که تلاش کنیم درستش کنیم، خودمون رو باش وفق بدیم؟؟ این نظریه رو حتماً به اسم خودت ثبتش کن.!!

سوماً این آقایونی که گفتی از کجا فهمیدی که زبانشون از من بهتر است، مگر من رو می شناسی؟

چهارماً این که این افراد زبان رو زدند، دلیل نمیشه که این روش درسته، آیا در کشور ما روی زبان برای کنکور سرمایه گذاری می شود؟ مثلاً کسی می گوید زبان بخونم که رتبم خوب بشه؟ این افراد مثل خود من خودشون به دلایل دیگر غیر از کنکور زبان رو خوندند و یاد گرفتند و تو کنکورم استفاده کردن ازش. ولی اکثریت جامعه برای زبان در کنکور حساب باز نمی کنند و نادیدش می گیرند.

پنجماً اگر دفترچه ها جدا بشند، زمان برای مشترک بیشتر نمی شود ولی برای همه زمانی برابر خواهد بود. این یک رقابت است. این طوری زمان زبان برای اونی که زبان بلد نیست، هدر خواهد رفت و افسوس خواهد خورد که چرا زبان رو نخونده است. ولی با شرایط کنونی خواهد گفت بهتر که اصلا زبان نخوندم و رفتم روی تست های دیگر فکر کردم.

ششماً مرسی از این پیشنهادتون که خب به سوالات زبان جواب نده و کسی مجبورت نکرده. من خودم هم همین کار رو کردم و الانم دارم همین رو می گم که این طوری زبان بی اهمیت می شود. اگر یک کم فکر کنی این طور حرف نمی زنی. اول یکم فک کن.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۱۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۱۱ ق.ظ، توسط پوونه.)
به نظر شما اگر زبان در کنکور دفترچه و زمان مجزا داشته باشد، بهتر نیست؟
(۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ق.ظ)saeed.rasouli نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۲ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۳۴ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  من اصلا موافق نیستم و جداسازی دفترچه ها رو به ضرر کسانی میدونم که به زبان مسلط هستند. چون وقتی که من صرف پاسخگویی به سوالات زبان میکنم خیلی کمتر از سایرینه و بقیه وقتم رو اختصاص میدم به ریاضیات و مشترک. در صورت جداسازی دفترچه ها باید خیلی از وقتم رو منتظر اتمام وقت دفترچه اول و اوردن دفترچه دوم و ریاضی کنم و اتلاف وقت صورت میگیره برای من و امثال من که به زبان انگلیسی مسلط هستند.
میشد ضریبش رو زیادتر کرد که کسانی که سال هاست روی انگلیسی خودشون کار میکنند هم خوش به حالشون بشه اما حتی اگر این کار رو نکنند هم چیزی رو از دست ندادیم. تفاوت شما و اونی که در ارشد زبان رو ۰ میزنه هنگام نوشتن پایان نامه که همه مجبور به استفاده از منابع خارجی هستند مشخص خواهد شد. کسی که زبان رو بهتر میتونه صحبت کنه خیلی راحت تر و سریع تر میتونه کارای پایان نامه اش رو پیش ببره و همین کافیه. من همیشه میگم در مهندسی کامپیوتر برای کسی که قصد ادامه تحصیل داره زبان و برنامه نویسی ابزار هستند ، نه هدف.

اولاً مرسی از نظرت

فرض کنیم دو پردازه داریم، زمانی که دفترچه ها جداست، پردازه ای که زبان بلد است در حال زدن تست های زبان با خیال راحت است و پردازه ای که زبان بلد نیست در حال انتظار گردشی است و تو حلقه افتاده است!!! Big Grin

اما زمانی که دفترچه ها جدا نیست، در حالی که پردازه اول دارد، سوالای زبان رو حل می کند، پردازه دوم سوالای مشترک و ریاضی را حل می کند. یعنی پردازه اول در حال انجام کاری با ارزش ۱ و پردازه دوم در حال انجام کاری با ارزش ۴ است.

حالا من نمی دونم تو از چه الگوریتم Process Scheduling ای استفاده کردی که بازدهی حالت دوم از حالت اول برای پردازه ای که زبانش خوب است، بیشتر می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinHeartIdeaHuhRolleyesCool
نه خیر مطمئن نیستم چون ما مثل شما درسخوان نبودیم که درس ها رو برای کنکور خوب بخونیم : )
کسی که خوب بخونه موفق میشه آی اینطور میشد آی اونطور میشد همه فقط تحمل شرایط رو برای خودمونو بقیه سخت تر میکنه. کسایی که موفق شدند مصاحبه شون در مانشت هست و خودشون رو با همین شرایط فعلی وفق دادند . مثلا اقای رهگشای ، آقای MSZ (که اتفاقا به زبان خیلی خیلی بیشتر از من و شما تسلط دارند) ،آقای AmirV، آقای arcin و خیلی های دیگه. اگر شما فکر میکنید وقتتون رو میگیره خب جواب ندید به سوالات زبان. اگر دفترچه ها جدا بشه به نظرتون وقتی که برای مشترک ها یا زبان تعبیه میشه بیشتر از زمان فعلی خواهد بود؟
دوست عزیز یا ظرفیت پاسخ داشته باشید و به مخالفان نظریه خودتون هم اجازه حرف زدن بدید یا کلا تاپیک نزنید که اعصاب شما آروم بمونه. اینجا که هیچ کدوممون با همدیگه دشمنی نداریم همه نظر خودمون رو میگیم. : )

اولاً من که نارحت نیستم و اعصابم آروم است. شما اگر اعصابت آروم نیست و ظرفیت جواب نداری، می تونی نظر ندی!!

دوماً ما هم خودمون رو با شرایط وفق دادیم و من این رو برای آینده می گم و دلیلی ندارد که انسان همیشه به سمت بهتر شدن حرکت نکند.
چرا باید با یک چیزی که غلط هست ، بجای این که تلاش کنیم درستش کنیم، خودمون رو باش وفق بدیم؟؟ این نظریه رو حتماً به اسم خودت ثبتش کن.!!

سوماً این آقایونی که گفتی از کجا فهمیدی که زبانشون از من بهتر است، مگر من رو می شناسی؟

چهارماً این که این افراد زبان رو زدند، دلیل نمیشه که این روش درسته، آیا در کشور ما روی زبان برای کنکور سرمایه گذاری می شود؟ مثلاً کسی می گوید زبان بخونم که رتبم خوب بشه؟ این افراد مثل خود من خودشون به دلایل دیگر غیر از کنکور زبان رو خوندند و یاد گرفتند و تو کنکورم استفاده کردن ازش. ولی اکثریت جامعه برای زبان در کنکور حساب باز نمی کنند و نادیدش می گیرند.

پنجماً اگر دفترچه ها جدا بشند، زمان برای مشترک بیشتر نمی شود ولی برای همه زمانی برابر خواهد بود. این یک رقابت است. این طوری زمان زبان برای اونی که زبان بلد نیست، هدر خواهد رفت و افسوس خواهد خورد که چرا زبان رو نخونده است. ولی با شرایط کنونی خواهد گفت بهتر که اصلا زبان نخوندم و رفتم روی تست های دیگر فکر کردم.

ششماً مرسی از این پیشنهادتون که خب به سوالات زبان جواب نده و کسی مجبورت نکرده. من خودم هم همین کار رو کردم و الانم دارم همین رو می گم که این طوری زبان بی اهمیت می شود. اگر یک کم فکر کنی این طور حرف نمی زنی. اول یکم فک کن.
اعصاب آروم از لحن مشخص میشه نه با اولا دوما گفتن ها. در دنیای مجازی هستیم که نظر بدیم و بحث کنیم ولی گویا شما بحث رو با دعوا اشتباه گرفته اید در کل.
شما به فکر اون کسی هستید که زبان نخونده ،نه به فکر خودتون که زبان خوندید. فرق هست بین این دو دیدگاه. فرض کنید شما مدار الکتریکی رو میخواید حذف کنید خب این یک تصمیم اختیاریه و لازم نیست که دفترچه ای برای هر درس ارائه بشه که فرق باشه بین کسی که مدار الکتریکی رو خونده و شمایی که مدار الکتریکی رو نخوندید و سر جلسه افسوس بخورید که مدار الکتریکی رو نخوندید!
به هر حال این نظریه رو به قول شما به نام خودم ثبت نمیکنم چون یک چیز بدیهیه. وقتی من ِ نوعی توانایی عوض کردن شرایط رو ندارم مجبورم خودم رو با اون شرایط وفق بدم. اگر شما میتونید شرایط رو تغییر بدید فردا به سازمان سنجش مراجعه کنید و اعتراض خودتون رو اعلام کنید وگرنه پشت کامپیوتر نشستن و اعتراض کردن هیچ چیزی رو تغییر نمیده.
راستی همین که شما این همه فکر میکنید کافی است و نیازی به فکر کردن من نیست. سنجش هم همین الان فرآیند فکر کردن رو دو دستی تقدیم کرد به شما:دی

موفق باشید.
ارسال: #۱۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۰۵ ق.ظ
RE: به نظر شما اگر زبان در کنکور دفترچه و زمان مجزا داشته باشد، بهتر نیست؟
(۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۳ ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ق.ظ)saeed.rasouli نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۲ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  

اولاً مرسی از نظرت

اعصاب آروم از لحن مشخص میشه نه با اولا دوما گفتن ها. در دنیای مجازی هستیم که نظر بدیم و بحث کنیم ولی گویا شما بحث رو با دعوا اشتباه گرفته اید در کل.
شما به فکر اون کسی هستید که زبان نخونده ،نه به فکر خودتون که زبان خوندید. فرق هست بین این دو دیدگاه. فرض کنید شما مدار الکتریکی رو میخواید حذف کنید خب این یک تصمیم اختیاریه و لازم نیست که دفترچه ای برای هر درس ارائه بشه که فرق باشه بین کسی که مدار الکتریکی رو خونده و شمایی که مدار الکتریکی رو نخوندید و سر جلسه افسوس بخورید که مدار الکتریکی رو نخوندید!
به هر حال این نظریه رو به قول شما به نام خودم ثبت نمیکنم چون یک چیز بدیهیه. وقتی من ِ نوعی توانایی عوض کردن شرایط رو ندارم مجبورم خودم رو با اون شرایط وفق بدم. اگر شما میتونید شرایط رو تغییر بدید فردا به سازمان سنجش مراجعه کنید و اعتراض خودتون رو اعلام کنید وگرنه پشت کامپیوتر نشستن و اعتراض کردن هیچ چیزی رو تغییر نمیده.
راستی همین که شما این همه فکر میکنید کافی است و نیازی به فکر کردن من نیست. سنجش هم همین الان فرآیند فکر کردن رو دو دستی تقدیم کرد به شما:دی

موفق باشید.

اولاً اگر با کسی بد صحبت بشه، ناراحت میشه وگرنه من از بحث کردن و نظر های متفاوت با نظر خودم ناراحت نمیشم.

دوماً اگر سازمان سنجش چیزی رو تغییر نمی دهد و ما کلاً باید فقط خودمونو وفق بدیم و بحث نکنیم، پس شما چرا میای اینجا بحث می کنی!!! شما که می دونی با حرف و نظر ما چیزی تغییر نمی کنه، چرا زحمت نظر دادن رو به خودت میدی!!! بزار ما چلمنگا با هم بحث کنیم و شما فقط به ریش ما بخند.

سوماً همون طور که قبلاً گفتم زبان یک درس مجزا است و نمیشه با مدار مقایسه اش کرد.

چهارماً همان طور که قبلا هم گفتم، می تونن ضریبشو بالا ببرند. این مداری که شما می گید، ضریبش ۴ است. اگر ضریبش ۱ بود، هیچ کس مدار رو نمی خوند.

پنجماً من به فکر هیچ کس نیستم، من دارم میگم این روش کنونی درست نیست، و زبان اگر از درس های دیگر مهم تر نباشد، کم ارزش تر نیست. چون زبان یک نیاز واجب است، باید طوری برنامه ریزی بشه که بیشتر به اون بها بدند. شما اصلاً نمی فهمی من چی میگم که مثال مدار الکتریکی رو میاری.

ششماً به نظرم همون بهتر که فک نکنی، چون با فک کردنتم فک نکنم فرقی تو احوالاتت بکنه و همون بهتر که فک نکنی!!!! Big GrinBig Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۱۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۵۱۸ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۷۸ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۵۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۹۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۵۲۷ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۱۵ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۹۱۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۹۶ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close