زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی دوباره کلید - IT

ارسال: #۱۶۶
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۳۹ ب.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
عزیز من که هم اسم خودم هسی شما که میگی سوال ۸۳ درست هست اگه کتاب هوش مصنوعی راهیان ارشد رو داشته باشی به استناد صفحه ۲۱۱ دو خط اخر نوشته الگوریتم هرس آلفا و بتا در بهترین حالت(ماکزیمم هرس) یعنی با بهترین ترتیب شاخه ها و برگ دقت کنید گفته با بهتریرین ترتیب شاخه ها یعنی الزامی برای این وجود ندارد که ترتیب حتما از سمت چپ ترین گره باشد گفته الگوریتم میتواند در این صورت حداکثر نصف شاخه های درخت را هرس کند ..... در صورتی گفته های شوا درست بود که فرض باشد که همیشه ترتیب خاصی را یعنی از سمت چپ ترین گره شروع کنیم ولی وقتی حداکثر رو از ما بخوان باید بهترین شاخه ها رو انتخاب کنیم و الگوریتم عمقی است الزامی برایش وجود ندارد از سمت چپ ترین اغاز شود
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۶۷
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۱۷ ب.ظ، توسط hamidsho.)
بررسی دوباره کلید - IT
گفتم که راهیان ارشد ص۲۱۱ ویرایش سوم بگیر بخوان نوشته بهترین ترتیب دهی شاخه و برگ داخل پرانتزم نوشته واسه تاکید

دوست عزیز راهیان ارشد ویرایش سوم ص ۲۱۱ دو خط آخر نوشته حداکثر هرس (یعنی بهترین ترتیب دهی شاخه و برگ) بخوان بعد نگو رو چه استاندی اینجور میگین دوستانی که واسه کنکور از این کتاب استفاده کردند میتونن چک کنن

دوستانی که این کتاب رو دارند بررسی کنند تا صحت گفته های من واسه اون دوستمون تایید بشه

دوست عزیز اینم عکسش ولی بی کیفیت هست

هنوزم فک میکنید من در آوردی هس گفته های من اقا محمد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۱۶۸
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۳۴ ب.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
۴۱ رو زدم گزینه ۲ درسته.البته خودم گزینه ۳ رو زده بودم :/
سوال ۶۱ مدیریت هم یه همفکری کنید مرسی.نمیدونید برای این سوالای کنکور چقدر سایتهای ایرانی و خارجی و کتاب و PDF و .....خوندم :| :/
فکر کنم ۶۱ گزینه های ۱و۳و۴ جواب بشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این رو ببینید.به هرکدوم یه طوری اشاره کرده ولی هنوز نتونستم منبعش رو دانلود کنم.تازه دانلودم کنم نمیدونم شماره صفحه و اینا رو چطوری به سنجش بدم؟ :/
ارسال: #۱۶۹
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط khani3.)
RE: بررسی دوباره کلید - IT
(۰۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)hamidsho نوشته شده توسط:  گفتم که راهیان ارشد ص۲۱۱ ویرایش سوم بگیر بخوان نوشته بهترین ترتیب دهی شاخه و برگ داخل پرانتزم نوشته واسه تاکید

دوست عزیز راهیان ارشد ویرایش سوم ص ۲۱۱ دو خط آخر نوشته حداکثر هرس (یعنی بهترین ترتیب دهی شاخه و برگ) بخوان بعد نگو رو چه استاندی اینجور میگین دوستانی که واسه کنکور از این کتاب استفاده کردند میتونن چک کنن

دوستانی که این کتاب رو دارند بررسی کنند تا صحت گفته های من واسه اون دوستمون تایید بشه

دوست عزیز اینم عکسش ولی بی کیفیت هست

هنوزم فک میکنید من در آوردی هس گفته های من اقا محمد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داداش تا جایی که من اطلاع دارم کتاب منبع، راسل - نورویگ هست. البته کتابهای دیگه هم اکثرا از روی همین کتاب نوشته شده. (منظورم کتابهای ارشد هستش)

تو کتاب راسل نورویگ یه مثال مشابه زده (صفحه ی۱۹۹)، که عکسشو براتون میزارم، تو اون مثال از چپ بسط داده و در توضیحات گفته اگه ترتیب گره ها یه جور دیگه بود هرس بیشتری اتفاق می افتاد.(به جای ۲ تا گره ۴ تا گره هرس میشد.)

اگه فیلم های دکتر رهنمون (مترجم کتاب راسل) رو دیده باشید، ایشونم دقیقا به این نکته اشاره کرده که در کنکورها، هرس آلفا بتا از چپ بسط داده میشه مگه اینکه طراح بگه از راست بسط بدید.
آقای رهنمون گفته هرس زمانی ماکزیمم میشه که فرزندان Max به ترتیب نزولی (یعنی سمت چپترین فرزند بزرگترین باشه) و فرزندان Min به صورت صعودی مرتب باشن.

اینکه میگید ماکزیمم هرس، نصف درخت هست، درسته. اما کتاب راسل-نورویگ این موضوع رو با این فرض بیان کرده که ما بتونیم بهترین پسین ها رو قبل از دیگران بررسی کنیم. مثلا گفته در شطرنج میشه اینکارو کرد. (با استفاده از تابع تعیین حرکت) چون در شطرنج میشه گفت یه حرکت خاص از یه حرکت دیگه بهتره.
اما اینجا نمیشه گفت کدوم شاخه بهتره پس باید به ترتیب از چپ یا راست بسط بدیم

اگه خواستید اون بخش از فیلم رو آپلود میکنم. (کم حجمه)

آقا فقط همین هوش مصنوعی رو با حال زدیم اونم زیر سئوال نبرید جون مادرتون...Big Grin

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: رتبه۱سال۹۴
ارسال: #۱۷۰
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۳۹ ب.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
من اصن نمی دونم چرا همه اینهمه سر این سوال بحث می کنن! خب منم کتاب راهیان رو خوندم! این سوال مشکلی نداره!! واضحه چی میخواد
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A
ارسال: #۱۷۱
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۱۲ ب.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
عزیز من اقا محمد منم میدونم اگه ۲۴۹۹۴۱ هرس بشه نقض نمیشه حرف شما درسته اگه کلمه حداکثر داخل سوال نبود کاش یه استاد هوش مصنوعی میو مد و جواب این سوال رو کامل توضیح می داد به هرحال از کلکل کردن با شما خوشوقتمممممممممممممم
ارسال: #۱۷۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۳۰ ب.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
بچه ها بیاین یه تاپیک ایجاد کنید و از اساتید بخواین نظرشونو رو درمورد کلید نهایی سازمان سنجش برای ایتی و کامپیوتر بگن
ارسال: #۱۷۳
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۴۱ ب.ظ، توسط Asemaneabi.)
من آخر نفهمیدم مشکل شما با این هرس چیه؟؟؟

چجوری میشه ۳ تا آخه؟؟؟؟

آخه این سوال کاملا واضحه...

میشه یه نفر به من بگه چجوی میشه ۳ تا؟

ینی الگوریتم به طور نامنظم و تصادفی و رندم بپره از این شاخه به اون شاخه تا بشه ۳ تا؟؟

من واقعا دلم میخواد بدونم... علمم بره بالا دوستان جواب بدید

ارسال: #۱۷۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۲ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۲۶ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  سلام دوستان من شدیدا به سوال ۳۲ گسسته اعتراض دارم عبارت اول ۱۰۰% نادرسته چون گفته بدون جهت بزرگتر مساوی ۲ ...
و سوال ۴۹ نرم افزار...
۵۶ شبکه هم که گزینه اول درسته پس چرا زده ۴///
سوال ۸۰ پایگاه داده هم که بدون شک غلطه چون تو همه کتابا میگه چیزی که تو Group by حتما باید تو select هم بیاد...
اهههههههههههههههههههههههههههههههههه.........

من هم کاملا با شما موافقم. من هم بخاطر بی سوادی طراحان سوال حاصل زحمات ۱ سالم بر باد رفت. واقعا خاک بر سرشون Undecided
 سپاس‌گزاری شده توسط: ka arman
ارسال: #۱۷۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۰۲ ق.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
من بعد از اومدن نتایج با حضور در سازمان سنجش کتبا به این سوالا اعتراض کردم امیدوارم که جواب بده(البته خیلی بعید می دونم)

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۹۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۸۹ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۱۶ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۵۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۱۳ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۵۸ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۷۸ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۸۴۹ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی مجدد نمره siiib70 ۵ ۴,۷۶۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close