زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شرح حال ما ... آنچه گذشت کنکور ۹۳

ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲ ق.ظ، توسط ezra.)
من قبل از شروع به درس خوندن
با اعتماد به نفس کامل به رتبه زیر ۵۰ فکر می کردم و همیشه خودم رو توی محوطه شریف یا نهایتاً امیرکبیر در حال قدم زدن تصور می کردم ! [تصویر:  257774_dl_MyEmoticons_com__fishing.gif]

بعد از شروع کردن درسها گفتم بهتره یکم منطقی تر فکر کنم !
خلاصه اینکه از امیرکبیر تا دانشگاه تهران فاصله ی زیادی نبودو نقل مکان کردیم به دانشگاه تهران ! [تصویر:  257774_155fs505059.gif]

وقتی دهه اول دی ماه درسها رو تموم کردم (تمام درس ها رو خونده بودم بجز محاسبات ! )
رفتم سراغ جمع بندی .
آقا ما هر چی زور زدیم دیدیم نمی تونیم همه درسا رو جمع کنیم
خلاصه قید هر سه تا ریاضی (گسسته , مهندسی , آمار ) رو هم زدم
گفتم جهنم و ضرر !!!
اگه ۵۰ تا مشترک بزنم ۴۰ تا تخصصی حتماً شهید بهشتی قبول میشم ! شهید بهشتی هم دانشگاه سرحالیه ! [تصویر:  257774_fly2.gif]

کنکور IT رو که شرکت کردم آقا اصن یه روحیه ای گرفته بودم که نپرس !
اگه همونجا ازم تست دوپینگ می گرفتن , قطع به یقین + می شد !
فرداش خوش و خرم رفتیم سر جلسه مهندسی کامپیوتر ,
یه راست رفتم سراغ دروس مشترک
سوال اول رو که دیدم رنگم پرید !
(دیگه بقیش رو نمی گم , تر سناکه! )

آقا خلاصه آخرش پاسخ نامه رو به صورت قیفی جمع کردم و تحویل نماینده های سنجش دادم !
و بهشون توصیه کردم : " حواستون باشه از کنارش نریزه زمین رو نجس کنه! "
[تصویر:  f_sabzmoom_58d78cf.gif]
بعدش گفتم ای خدا ما که به آرزومون نرسیدیم (رتبه زیر ۱۰۰ )
ولی با رتبه ۲۰۰ ۳۰۰ هم میشه رفت دانشگاه اصفهان !

خُب اون روز کابوس بار هم مثل بقیه روزا گذشت تااااااااا یه روز کابوس دار دیگه رسید !
روز کلید ! [تصویر:  257774_148fs542321.gif]
اول رفتم سراغ تخصصیا دیدم از ۸ تا سوالی که جواب دادم ۴ تاش درسته ۴ تاش غلط !
حساب کردم دیدم میشه ۱۶ %
همین جا بود که کمرم شکست! [تصویر:  257774_worship.gif]
دیگه سراغ مشترک نرفتم و گفتم : " اعصاب من زیر درخت زردآلو گم شده ... "

از اون به بعد نشستم و دعا می کنم که رتبم زیر ۱۰۰۰ بشه آبرومون پیش فک و فامیل نره ! [تصویر:  257774_129fs370785.gif]
والا به خدا !
نگن یارو خنگ بود !
۵ ماه درس خوند رتبش شد اندازه کسی که اصلاً درس نمیخونه !
شما هم واسم دعا کنید !

ما که از اون اولش گفتیم "خدایا راضیم به رضای تو "
الانشم زیر حرفمون نزدیم !

عارفی را گفتند :
دنیا را چگونه می بینی ؟
گفت : آنچنان که بدون رضایت من برگی از درخت نمی افتد !!!
گفتند : مگر خدایی تو ؟
گفت : نه ، راضی ام به رضای خدا …...

زندگی باور میخواهد آن هم از جنس امید
که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد
یک امید قلبی به تو گوید که خدا هست هنوز....

پایان ....

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima.sr68 , Behzad TP , hoohoo , ali.329 , nlp@2015 , tarane1992 , minami , saeed.rasouli , نیکا , sahar bano , be_sooye_movafaghiat , sadafak7 , mehdi.m2 , z.hosseinkhani , slinda , kaka22 , mahyamk , Riemann , abji22 , mahdiazadbar , zare_programmer , 2star , hubble , alagh , killerphp , Sakura , nazanin_sh , رتبه۱سال۹۴ , jparisa , نارین , neda_Network , Engineer , hnarghani , kingxerxes , Pegasus , ایزدی , sararogue , IT_SUT , agwdt2012 , مهربان مادر , ahmadi_development , helena , tayebe68 , Maryam-X , ریحان , anika , shishabori , sorlin , Asemaneabi , arian_61 , **sara** , MINA 73
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۱ ق.ظ
این شرح حال خیلی از بچه هاست.....
(از جمله خودم)
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , Amoojan , tarane1992 , minami , saeed.rasouli , elynn66 , mahyamk , Riemann , nazanin_sh , jparisa , neda_Network , hnarghani , kingxerxes , مهربان مادر , Asemaneabi
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۷ ق.ظ
دقیقاً منم همین شرایط دارم ، با این فرق که من حدود ۸ ماه وقت گذاشتم
چقدر امیدوار بودم
کلیدها رو آورده بودم
وقتی درصد مشترک حساب کردم
ریختم کلیدها رو توی سطل آشغال

حتی فکرشم نمی کردم اینقدر درصدم پایین بشه
ترجیح میدم نگم چند درصد شد ، خیلی خجالت آوره

!!!!!!!!!!!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli , elynn66 , Riemann , killerphp , minami , hnarghani , مهربان مادر , Asemaneabi
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۲۰ ق.ظ، توسط fatima.sr68.)
خیلی باحال بود! Big Grin
منم پارسال نخونده امتحان دادم درصدام بهتر بود، تصمیم گرفتم سال بعد نخونده امتحان بدم Big GrinTongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: minami , saeed.rasouli , Riemann , ashkan_d13 , nazanin_sh , ریحان , Xilinx
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۲۶ ق.ظ
RE: شرح حال ما ... آنچه گذشت کنکور ۹۳
(۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ق.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  خیلی باحال بود! Big Grin
منم پارسال نخونده امتحان دادم درصدام بهتر بود، تصمیم گرفتم سال بعد نخونده امتحان بدم Big GrinTongue

منم پارسال هیچی نخونده بودم ولی مشترک بهتر از امسال زدم
چرا باید اینطوری باشه ؟
مشکل کجاست ؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli , elynn66 , fatima.sr68
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۱۲ ق.ظ، توسط alisahaf70.)
من که کلی وقت گذاشتم خودمو ۵ ساله کردم که با آرامش درس بخونم پارسه ها زیر ۱۰ بودم آزمون آخرم ۱ هوش شدم
بعد رفتم سر جلسه یه مشت آدم .... ( که هیچ وقت ازشون نمی گذرم) هیچ کدوم نمی خواستن کنکور بدن شروع کردن مسخره بازی اعصاب واسم نموند سوالا هم که اونجوری بود شوک سوالا هم منو گرفت دستم شروع کرد لرزیدن بد بختیش اینجاست که جواب سوالا رو در می آوردم و غلط زدم مثلا os گفتم تعداد منابع باید یه دونه بیشتر باشه بعد تو گزینه ها دنبال یک بودم که دیدم نیست حواسم نبد که m>n میشه m>=n+1 سر همین زدم به علاوه دو و ۴ تا سوال دیگه به همین ترتیب
از اون روز تا حالا اعصابم به شدت نابوده

این بود سرگذشت من ، من که ازشون نمی گذرم به خدا سپردمشون (رفتیم سال بعد) می دونم که خدا جای حق نشسته
برای همه دعا می کنم که به حقشون برسن
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , saeed.rasouli , elynn66 , fatima.sr68 , Riemann , mahdiazadbar , alagh , minami , nazanin92 , hnarghani , Asemaneabi , phoenix.softeng
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۰۷ ق.ظ
یعنی منم سال دیگه بعد کنکور همچین آدم دپرسی میشم؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli , fatima.sr68
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۱ ب.ظ
خیلی قشنگ بود و واقعاً لذت بردم.

من یک انسان با تجربه در امر کنکور هستم و به نظر من کنکور امسال عجیب بود!!! در عین این که راحت بود اما نمی دونم چرا دچار استرس شدم و تمرکزمو رو از دست دادم!!

به نظر من بخاطر سوال های ریاضی مهندسی بود، چرا که جوابای طولانی داشت و وقتی اون ها رو حل کردم، دیگه گیج شدم!!

حساب کردن P(|X-u|<1 زمانی که تابع احتمال رو داریم شاید ساده ترین سوالی باشه که میشه توی کنکور داد اما من بخاطر همون چیزی که الان گفتم، هواسم نبود که X از صفر تا بی نهایت است و نه از منهای بی نهایت تا مثبت بی نهایت!!!!!

تو مشترک ها هم همین طور ادامه پیدا که تا جایی که ۶ تا سوال راحت رو اشتباه زدم، سوال هایی که تو حالت عادی حتی بدون قلم و کاغذ و چشم بسته !!! هم می تونم حلشون کنم!! مثل سوال میان ترتیب و سوال delete و append و سوال حافظه و ...

به نظرم مهم ترین چیز تو کنکور حفظ آرامش است، اگر با آرامش سوال ها رو بخونی و حل کنی خیلی راحتن اما وقتی عجله می کنی و استرس داری این جوری میشه!!!

سوال هایی که وقت گیر و دنباله دارن رو باید گذاشت واسه آخر!! چون استرس زا و گیج کننده هستند.!!!

البته من به همه دوستان این خبر خوب و آرام کننده رو می دم که این طور که معلوم هست همه تو کنکور امسال دچار این مشکلات شدند، بنابراین خیلی هم ناراحت نباشید و توکل کنید.

به هر حال یک سری اتفاقات اجتناب ناپذیرند و الآنم افسوس خوردن دیگه مشکلی رو حل نمی کنه!!

بهتر است که فراموشش کنیم و به زندگی ادامه بدیم!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , elynn66 , fatima.sr68 , kaka22 , 2star , hubble , alagh , minami , Engineer , hnarghani
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۴ ب.ظ
وای انگار دقیقاااااااااااااااااا سرگذشت من رو برای چند ماه کنکور نوشتید

خیلی باحال بود

............خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهای که کوبیدم و خانه ی تو نبود..............
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli , fatima.sr68 , mahdiazadbar , jparisa , hnarghani
ارسال: #۱۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط mohamadmo.)
من فقط به خاطر رتبه تک رقمی امتحان دادم و با خودم می گفتم اگر حتی رتبه ام ۵۰ شود دوباره سال بعدش کنکور شرکت می کنم ولی با این سؤالات غلط و اشتباه چاپی وکلیدهای غلط رتبه ام حدود ۱۵۰ می شود و انگیزه ای برای سال بعد ندارم پس پیش بسوی دانشگاه شهید بهشتی یا علم وصنعت
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli , fatima.sr68 , minami , jparisa
ارسال: #۱۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۵ ب.ظ
دقیقا این حرفا شرح حال منم هست.حالم بده.احساس پوچی و خنگ بودن و... دارم.من ۵ماه بیشتر نخوندم ولی همین ۵ ماه رو کاملا mp3 خوندم.کلا تو خونه خودمو حبس کرده بودم.همش میخوندم.رتبه های پارسه هم بد نبود.خیلی امیدوار بودم.ولی الان از همه چیز ناامیدم.احساس میکنم سنگینی یه کوه رو دوشمه.هیچ چیز خوشحالم نمیکنه.هیچ کس هم حرفامو درک نمیکنه.
کنکور واقعا ناعادلانه هست.ما باید مطالبی که توی چند ماه خوندیم رو توی ۳ساعت پیاده کنیم.من که از طرف خودم کسانی رو که به صورتی باعث میشن بچه ها به چیزی که حقشونه و براش تلاش کردن،نرسن رو حلال نمیکنم.هیچ وقت
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli , sadafak7 , fatima.sr68 , nlp@2015 , mahdiazadbar , hubble , nazanin_sh , hnarghani
ارسال: #۱۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۱۵ ب.ظ
وااااااای منم دقیقاً همیـــن جوری بودم، وااااااااااااااااااای

من واسه رتبه ۱ خوندم و به خودم گفتم اگر ۲ بشم میزارم واسه سال بعد!!
به خودم گفته بودم حتی اگر یک سوال رو غلط حل کرده باشم، میزارم واسه سال بعد اما وقتی جوابای سنجش رو دیدم فهمیدم که سازمان سنجش با اون عظمت و کارشناس تو حل بعضی سوال ها مونده و خودش سوالایی که خودش طرح کرده رو نتونسته درست حل کنه، پس بهتره منم توقعمو کم کنم.

به دوستان توصیه می کنم که مثل من به جای وااای واااای ، کفش تن تاک بخرند و باش برند کوه و دشت و دمر و به تست هایی که می تونستند به راحتی حل کنند و نکردند و اشتباهات مفتضحی Big Grin که داشتند بخندند.

همیشه از شکست ها و موفق نشدن ها فقط باید درس بگیریم برای آینده، با این واااای واااای ها هیچی حل نمیشه

Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadafak7 , fatima.sr68 , mahdiazadbar , minami , رتبه۱سال۹۴ , hnarghani , tayebe68
ارسال: #۱۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۲۷ ب.ظ
همه اینایی که احساس پوچی و اینا میکنید بعد از چک کردن جوابا اینجوری شدید؟ من از ترسم هنوز که هنوزه جرات نکردم به پاسخ کلیدی سنجش نزدیک شم! دانلودش کردما ولی جرات ندارم! فک کنم برا همین با اینکه بعد از کنکور گفتم ایشالا سال بعد، ولی حس بهتری دارم! Big Grin
منم با اینکه رتبه هام تو پارسه یه رقمی میشد، نمیدونم یهو چه مرضی گرفتم که از هفته آخر یه حسی بهم میگف کنکورو بد میدی! :| همون باعث شد سر کنکور آرامشی که باید میداشتمو نداشته باشم. ملت حس دارن، ما هم حس داریم :|

هیچگاه اجازه ندهید احساس ناامیدی باعث شود در نهایت به کمتر از آنچه که لیاقتتان است رضایت دهید...
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli , fatima.sr68
ارسال: #۱۴
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۴۳ ب.ظ
منم مثه همه شما بودم و البته از ۶ ماه پیش که شروع کردم همیشه تو ذهنم رتبه ۲۰ بود بالاخره هم تو هر ۲تا جامع آخر پارسه شدم ۲۰ Smile اما نمیدونم تو کنکور با دیدن سوالای شاید غیرمنتظره نه سخت مشترکا هل شدم و سوالایی که چشم بسته قابل حل بود و یا شک کردم نزدم یا اشتباه زدم.Undecided اما توکلم از دست نمیدم و منظر نتایجم ببینم خواست خودش چیه...

پس به جان باید خرید
زجر پوست انداختن چون دانه ای گندم
گر بخواهی سبز شد…
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli , fatima.sr68 , Amoojan , mahyamk
ارسال: #۱۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۲۷ ب.ظ
دمت گرم داداش. شرح حال خیلیا رو نوشتی. به خصوص الان ک میخوایم آبرومون نره بعد از ۵ ماه Smile
نثر رون و باحالی داری. اگه نشد نویسندگی هم خوبه Smile))))
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashkan_d13 , saeed.rasouli , ezra

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۶۹۱ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  در حال حاضر بهترین منبع برای هوش مصنوعی چیه؟ Mehdi.Sarf ۴ ۷,۱۶۶ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۱۷ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۲۹ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  هر آنچه باید در مورد لنز ویدئو پروژکتورها بدانید projector ۰ ۲,۳۱۹ ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: projector
  تقریبا همه آنچه برای یک ارائه هوشمندانه، خلاقانه و تاثیر گذار بدان نیازمندیم good-wishes ۱ ۳,۱۰۶ ۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: seofreehome
  شرح مختصر سمینار aria ۰ ۱,۹۳۸ ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: aria
  سوال ۱۱۸هوش ۹۳اشتباه راهیان ارشد(ارضاء محدودیت) Black.Star ۸ ۴,۵۹۶ ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: M a h d i
  کمک جنگنده اف-۱۶ برای نجات جان بیمار در حال مرگ! irpersian20 ۰ ۱۶ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: irpersian20

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close