زمان کنونی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۲۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل و بررسی سوالات ساختمان داده و الگوریتم- نرم افزار و هوش مصنوعی ۹۳

ارسال: #۱۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۳۴ ب.ظ
RE: حل و بررسی سوالات ساختمان داده و الگوریتم- نرم افزار و هوش مصنوعی ۹۳
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۱۱ ب.ظ)morelo نوشته شده توسط:  سوال ۲ یه درخت BST هست که ابتدا باید ۱۳ وارد شه، بعدش ۶ یا ۱۴ میتونن وارد شن یعنی !۲، ۱ و ۹ و ۲۲ هم با !۳ میتونن وارد شن که میشه !۳ * !۲ برابر ۱۲/ به نظرم گزینه ۱ میشه

من حالت ها رو کشیدم ۲۰ حالت میشه
اگه در قسمت دوم ۶ را وارد کنی در مرحله بعد ۱۴ هم می تواند وارد شود و به حالت ها اضافه می شود
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹ ب.ظ، توسط Mansoureh.)
سوال ۴:
جواب میشه یک درخت مورب. چون برچسب ها ۱ تا n هستند، فقط میشه به ترتیب ۱ تا n را نوشت تا درخت خاصیت درخت جستجوی دودویی را داشته باشه، بنابراین به نظر من جواب فقط یک درخت خواهد بود!

اگر اشتباه گفتم تصحیح کنید.

برای سوال ۲ من دقیقا راه حل morelo رو رفتم... و ۱۲ رو زدم.

Change Your FATE
ارسال: #۱۸
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۰۷ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  سوال ۴:
جواب میشه یک درخت مورب. چون برچسب ها ۱ تا n هستند، فقط میشه به ترتیب ۱ تا n را نوشت تا درخت خاصیت درخت جستجوی دودویی را داشته باشه، بنابراین به نظر من جواب فقط یک درخت خواهد بود!

سوال ۴ هیچ حرفی از BST نزده. خیلی پیجیده نیست این سوال مثلاً با سه کلید ۱ و ۲ و ۳ می توان ۶ درخت مورب چپ رسم کرد.
ارسال: #۱۹
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۱۵ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۱۱ ب.ظ)morelo نوشته شده توسط:  سوال ۲ یه درخت BST هست که ابتدا باید ۱۳ وارد شه، بعدش ۶ یا ۱۴ میتونن وارد شن یعنی !۲، ۱ و ۹ و ۲۲ هم با !۳ میتونن وارد شن که میشه !۳ * !۲ برابر ۱۲/ به نظرم گزینه ۱ میشه

جوابا تو فایل ببینید

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: mrmasoud , Aurora
ارسال: #۲۰
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ب.ظ، توسط Mansoureh.)
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۰۷ ب.ظ)morelo نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  سوال ۴:

سوال ۴ هیچ حرفی از BST نزده. خیلی پیجیده نیست این سوال مثلاً با سه کلید ۱ و ۲ و ۳ می توان ۶ درخت مورب چپ رسم کرد.

درست میگید! من خواندم «چه تعداد درخت جستجوی دودویی»!!!! نمیدونم چرا دقت نمیکنم!!!

من روی این حساب که دو ساله از طراحی الگوریتم سوال ندادن، این درس رو نخواندم، فقط ساختمان داده خواندم!!!

سوال ۵ گزینه ی ۴ درسته؟

Change Your FATE
ارسال: #۲۱
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۲۲ ب.ظ
منم طبق سوالاتی که حل کردم و جوابای شما که دیدم، گزینه‌های زیر فکر می‌کنم درسته (سبزا تقریباً قطعی!)

۱- ۴
۲- ۲
۳- ۳
۴- ۴
۵- ۴

۶- ؟
۷- ۲
۸- ۱
۹- ۲
۱۰- ۳
۱۱- ۴

۱۲- ۴
۱۳- ۳
۱۴- ۲
۱۵- ۴
۱۶- ۲

۱۷- ؟
۱۸- ۱
۱۹- ۱
۲۰- ۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrmasoud
ارسال: #۲۲
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۱۶ ق.ظ، توسط mehrdad1261.)
با سلام دوستان گرامی
سوال یک رو سه زدم .
به ترتیب از سطح بالا به پایین و از سمت چپ به راست VLR
سوال دوم هم تا ۱۸ حالت بدست آوردم Smile یکی یکی درخت کشیدم . زور زدم تا ۲۰ برسه نرسید . با این حال گزینه ۴ رو زدم .
۳- ۳
۲- ۴
۵-۱
گزینه ۶ رو فکر کنم ۱ زدم .
ارسال: #۲۳
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۱۶ ق.ظ، توسط izadan11.)
من کنکورم ارشد بود ولی نشستم الان اینا روحل کردم الان می نویسم که بعدا چک کنم وضعم چطورهBig Grin
البته به جز سوال ۱۳ و ۱۷ و ۱۹ که شک داشتم بقیه رو مطمئنمTongue
که ۱۳ یا ۳ یا ۴ میشه
۱۹ هم شبیه ۱۳
۱۷ هم بین گزینه ی ۲ و ۳ شک دارم
سوال۱ _ ۴
سوال۲ _ ۲
سوال۳ _ ۳
سوال۴ _ ۴
سوال۵ _ ۴
سوال۶ _ ۱
سوال۷ _ ۴
سوال۸ _ ۱
سوال۹ _ ۲
سوال۱۰ _ ۱
سوال۱۱ _ ۴
سوال۱۲ _۳
سوال۱۳ _۴
سوال۱۴ _۱
سوال۱۵ _۲
سوال۱۶ _۲
سوال۱۷ _۲
سوال۱۸ _۱
سوال۱۹ _۴
سوال۲۰ _۴

(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۴۸ ق.ظ)mmpf نوشته شده توسط:  دلیلتون برای سوال ۱۶ چیست؟ چون گزینه ۲ و ۴ یه جورایی برای برای یعضی مقادیر یک جواب می دهند. گزینه اول هم که k مورد اشتباه. در کل احتمال بیشتر از عدد ۱ که نمی شد و حداکثر ۹۹% مثلا. مثلا برای k=128 که احتمال میشه حدود ۰/۹ باید الگوریتم ۷ بار اجرا بشه؟
در مورد سوال ۱۳ هم گزینه یا ۳ است یا ۴/ اگر پوشش راسی اشتباه باشد می شود گزینه ۳/ ولی فکر کنم گزینه ۴ درست باشه چون پوشش راسی np-complete.
در مورد سوال ۷ چطور؟ چرا این گزینه؟من دقیقا روی سوال رو نفهمیدم مگر با مقایشه حداقل نباید از nlgn شود؟
در مورد سوال ۱۶ شما k را برابر ۱۰۰۰۰۰۰ قرار بده پس ما باید شرط زیر رو برقرار کنیم
[tex](\frac{1}{4})^n<\frac{1}{1000000}[/tex]
که n برابر با ۱۰ خواهد شد که جواب میشه log با پایه ی ۴
فکر کنم پیدا کردن حداکثر پوشش راسی اگه می گفت درست بودن البته بازم هم مسئله یه جواری میتونه np کامل باشه
سوال ۷ هیچکدام میشه و اینجوری اثبات میشه
[tex]\log\: (\frac{n!}{x})[/tex]
حالا ما باید مقداری جای x قرار دهیم که حاصل بشه n که جواب هیچکدامه

(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲ ب.ظ)ashkan_d13 نوشته شده توسط:  منم طبق سوالاتی که حل کردم و جوابای شما که دیدم، گزینه‌های زیر فکر می‌کنم درسته (سبزا تقریباً قطعی!)
۱۲- ۴
۱۴- ۲
۱۵- ۴
۱۹- ۱
۲۰- ۳

سوال ۱۲ راس های مربع بزرگ ۴ تا و بقیه یکی (چون میشه از هر نقطه ایش به یه نقطه ی دیگه اش رفت)
سوال ۱۴ گفته گراف مسطح یعنی تعداد یال ها از پیچیدگی راس هاست پس بهترین الگوریتم با دایجسترا که میشه اجرای n بار nlogn
سوال ۱۵ چرا ۲ نمیشه؟
سوال ۱۹ فکر کنم اشتباه حل کردین هر گزینه ای بشه مطمئنا ۱ نمی شه چون راس های مجاور معمولا درخت هاشون خیلی تفاوت ندارند
سوال ۲۰ فرض کن تعداد پردازنده ها ۹ تا هستن با ۴ بار اجرا حل میشه نه ۵ تا

Ayyy ya ya ya
ارسال: #۲۴
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۳ ق.ظ، توسط mrmasoud.)
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۰۷ ب.ظ)morelo نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  سوال ۴:

به نام خدا

سلام.

در صورت سوال اگر دقت کنید نوشته "یک درخت تهی"، می دانیم BST می تواند درخت تهی باشد و درخت معمولی تهی معنی ندارد.
نکته دوم این سوال هم ترتیب قرار گیری اعداد هستش که نشان دهنده BST بودن درخت هست.

در نهایت، این سوال ۲۰ حالت خواهد داشت که یک سوال شمارش به نسبت ساده هست و گزینه صحیح ۲۰ عدد (گزینه ۲) می باشد.
(راهنمایی: ۱۳ اولین ورودی باید باشد، دومین ورودی در صورتی که ۶ باشد، سومین ورودی ها ۱۴، ۱، ۹ می توانند باشند،در صورتی که سومین ورودی ۱۴ باشد، چهارمین ورودی ۱یا ۹ یا ۲۲ می باشد و .....)

به نام خدا
بخش اول سوالات (DS) به نظرم این طوری میشه....
۱) ۴
۲) ۲
۳) ۳
۴) ۲
۵) ۴

۸) ۱
۹) ۲
۱۰) ۳
۱۱) ۴

۱۴) ۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora
ارسال: #۲۵
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۱۱ ق.ظ، توسط Masoud05.)
اینم جوابای من که نمیدونم درسته یا نه، حداکثر ۳ ساعت خونده بودم برا ساختمان و با دانش ۲ سال پیش رفتم سر جلسه! (فکر نمیکردم الگوریتم هم بدن!!)
۱)۴
۲)۱
۳)۳
۴)۲
۵)۲
۶)۱
۸)۳
۹)۱
۱۰)۱
۱۱)۴
۱۲)۳
۱۳)۳
۱۴)۱!!
۱۵)۴
۱۶)۳
۱۸) فکر کنم ۲ زدم
۱۹)۱
۲۰)۳

در مورد سوال ۲ هم نگفته BST اما اگه قید خاصی رو درخت نزاریم بی معنی میشه خصوصا اینکه اگر درخت رو با آرایه پیاده کرده باشن چرا باید زیر درخت سمت راست کامل نشه!! و در ضمن فرم کلیدها BST رو به ما میداد. من اینطوری نوشتم که ۱۳ که هیچ! بعدش ۲ حالت داره برای سطح ۲ و و در سطح ۳ , ۳ حالت داریم که میشه :
!۳ * !۲ = ۱۲

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۲۶
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ق.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۲۷ ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲ ب.ظ)ashkan_d13 نوشته شده توسط:  منم طبق سوالاتی که حل کردم و جوابای شما که دیدم، گزینه‌های زیر فکر می‌کنم درسته (سبزا تقریباً قطعی!)
۱۲- ۴
۱۴- ۲
۱۵- ۴
۱۹- ۱
۲۰- ۳

سوال ۱۲ راس های مربع بزرگ ۴ تا و بقیه یکی (چون میشه از هر نقطه ایش به یه نقطه ی دیگه اش رفت)
سوال ۱۴ گفته گراف مسطح یعنی تعداد یال ها از پیچیدگی راس هاست پس بهترین الگوریتم با دایجسترا که میشه اجرای n بار nlogn
سوال ۱۵ چرا ۲ نمیشه؟
سوال ۱۹ فکر کنم اشتباه حل کردین هر گزینه ای بشه مطمئنا ۱ نمی شه چون راس های مجاور معمولا درخت هاشون خیلی تفاوت ندارند
سوال ۲۰ فرض کن تعداد پردازنده ها ۹ تا هستن با ۴ بار اجرا حل میشه نه ۵ تا

۱۵ رو من دوتا مثال نوشتم هیچی نمیده
۱۹ گراف کامل رو در نظر بگیرین که همه‌ی یال‌ها هم‌وزن هستند
۲۰ فرض کن ۵ تا هستن! ۳ بار اجرا لازم داره

(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ ق.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  خیلی از دوستان سوال ۱۰ رو میگن گزینه ۳ !!!!
میشه دلایلتون رو هم بگین؟؟؟
چرا من این سوال رو متوجه نمیشم!!
آخه وقتی اندازه معطلی i برابر i میشه
پس اندازه معطلی کل میشه مجموع i از ۱ تا ۱۰ دیگه
که میشه n*(n+1)/2
که برای n=10 میشه ۵۵

اندازه‌ی معطلی i میشه زمانی که سطل خود را پر می‌کند، نه زمانی که طول می‌کشد سطلش را پر کند!
پس زمانی که منتظر می‌مونه هم باید در نظر بگیرید

(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۴۶ ق.ظ)morelo نوشته شده توسط:  راجع به سوال ۱۰، ترتیب قرار گرفتن شکی نیست که باید از ۱ تا ۱۰ باشه (حریصانه) اگر فقط زمان پرشدن رو معطلی بگیریم ۵۵ میشه اما اگر زمانی که تو صف هستند رو هم در نظر بگیریم گزینه ۳ میشه.

برای سوال ۱۲، ۴ مولفه نمیشه دوستان؟
یک گراف جهتدار را قویا همبند می‌گوییم اگر و تنها اگر به ازای هر دو راس u و v یک مسیر جهتدار از u به v و یک مسیر جهتدار از v به u وجود داشته باشد.

شکل رو یه نگاه بندازین.

۶ تا داره
چهارتا ۴ رأسی که واضحن و مشخص کردین
دو تا هم ۸ رأسی از وسط، ۸ تای وسط افقی و عمودی
ارسال: #۲۷
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۱۰ ب.ظ
سوال ۱۵ :
ایده : درخت کوتاهترین مسیرها : جستجوی اول سطح زمان V+E حال در تعداد راس ها ضرب می کنیم : EV می دانیم که در بدترین حالت تعداد یال ها به دوبرابر تعداد راس ها نزدیک است بنابراین گزینه دوم.

نظر شما ؟

نظم Tongue
ارسال: #۲۸
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۰۵ ب.ظ
سلام
------------------------
۴-۱
۲-۲
۳-۳
۴-۴
۲-۵
۱-۸
۲-۹
۱-۱۰
۴-۱۱
۴-۱۵
۱-۱۹
۳-۲۰
۱-۳۵
۱-۳۶
۱-۳۸
۱-۴۴
۲-۴۵
ارسال: #۲۹
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۸ ب.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۰۳ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۲ هم نگفته BST اما اگه قید خاصی رو درخت نزاریم بی معنی میشه خصوصا اینکه اگر درخت رو با آرایه پیاده کرده باشن چرا باید زیر درخت سمت راست کامل نشه!! و در ضمن فرم کلیدها BST رو به ما میداد. من اینطوری نوشتم که ۱۳ که هیچ! بعدش ۲ حالت داره برای سطح ۲ و و در سطح ۳ , ۳ حالت داریم که میشه :
!۳ * !۲ = ۱۲

به نام خدا.

"درخت تهی" به جز BST و هم خانواده هاش نداریم!

به نظرم خیلی شفاف نباید بگه که BST هست.

وقتی گفته درخت تهی! و بعدش شکل رو هم کشیده و نحوه قرارگیری عناصر، این دوتا سرنخ کافیه برای اینکه آدم متوجه بشه درخت باید BST باشه

موفق باشید
ارسال: #۳۰
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۱۳ ب.ظ
سلام
لطفا یکی از دوستان توضیح بده که چرا سوال ۵ جوابش گزینه ۲ یا گزینه ۴ میشه. به نظر من گزینه ۱ میشه. چون شما میتونید عنصر با اندیس ۱۰ را در زیر ریشه قرار بدید سپس آخرین برگ که گره ۱۰۰ باشد جایگزین آن میشود. حال مقایسه باید انجام شده تا عدد ۱۰۰ به آخرین سطح برود. این مقایسه ابتدا بین ۲ بچه انجام شده و سپس یک مقایسه با عدد ۱۰۰ انجام میشود. یعنی برای پایین آمدن هر سطح ۲ مقایسه لازم است. چون ۵ سطح داریم ۱۰ مقایسه میشود. البته شاید در آخرین سطح ۱ مقایسه نیز کافی باشد بنابراین به نظرم جواب ۹ میشود. البته تاکید میکنم چون در صورت سوال گفته شده بدترین حالت، سناریوی فوق بدترین حالت را میگوید.

در مورد سوال ۱۴ بین گزینه دوم و اول (طبق نظرات قبلی) شک وجود دارد که لطفا یک نفر دقیقا توضیح دهد.

در مورد سوال ۱۸ نیز بین گزینه اول و دوم شک وجود دارد. دوستانی که میگویند گزینه دوم میشود لطفا مثال نقضی بزنند و یکی از موارد را رد کنند یا دوستانی که میگویند گزینه ۱ میشود لطفا استدلالی بگویند.

در مورد سوال ۱۵ هم اکثرا گزینه ۴ را میگویند اما یکی از دوستان گزینه ۲ را بیان کرد. اگر کسی مثالی دارد که گزینه اول تا سوم را نقض میکند ارائه دهد.
با تشکر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۰۱ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۲۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۳۷۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۸۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۵۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۸۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۵ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۷۴۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۳۶ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۲ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close