زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل و بررسی سوالات تخصصی فناوری اطلاعات ازمون دکتری ۹۳

ارسال: #۱۶
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۲۶ ب.ظ
من خیلی دلم گرفته بچه ها یعنی تو کنکور سال دیگه قبول نمیشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه من خیلی گرایشم رو دوست دارم دلم میخواد دکتراش رو بگیرم
کساییکه امسال واسه کنکور خونده بودن منو راهنمایی میکنن لطفااا.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: kavehn
ارسال: #۱۷
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۵۹ ب.ظ، توسط omid93.)
سلام
درس بازیابی اطلاعات پیشرفته کدام گرایش ای تی خوانده اند
چه کتابی را باید خواند

(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۵۵ ب.ظ)saeedorage نوشته شده توسط:  
(17 اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ)ec_a_j نوشته شده توسط:  
سوال ۹ فقط درخت مورب میشه!
چون برچسب دارن پس با هم جا به جا هم میشن یعنی n فاکتوریل

وای این سوال هم یک درخت مورب زدم
عجب اشتباه احمقانه ای کردم
ارسال: #۱۸
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۱۶ ب.ظ
سلام
به نظرم پاسخ درست بعضی سوالات به صورت زیر باشه:
سوال ۳ گزینه ۴
سوال ۶ گزینه ۴
سوال ۹ گزینه ۲
سوال ۱۰ گزینه ۴
سوال ۱۴ گزینه ۲
سوال ۴۱ گزینه ۴
ارسال: #۱۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۲۴ ب.ظ
RE: حل و بررسی سوالات تخصصی فناوری اطلاعات ازمون دکتری ۹۳
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۵۸ ب.ظ)kavehn نوشته شده توسط:  ممنون برای تاپیک

سوال ۲ برای ۱۰ و ۱۱ هم جواب می داد ... البته اگر اشتباه نکرده باشم ... بنابراین گزینه ۴/ نظر شما چیه ؟

در مورد سوال ۱۰ بیشتر توضیح می دید ؟ گزینه ۳ زدم . خوشحال میشم منطق شما بخونم.

سوال ۱۴ سر جلسه یه مثال براش زدم هیچکدام در نیامد ... شما چطوری حل کردی ؟

پیشاپیش ممنون از لطف شما

سوال ۲ رو منم نشستم دونه دونه حساب کردم برای ۱۰ هم شد پس گزینه ۴ درسته.
برای سوال ۱۴ هم منم برا گزینه های ۱ تا ۳ مثال نقض آوردم بنابراین گزینه ۴ رو زدم.
سوال ۳ به نظرم ، ۴ می شد چون گزینه د حتما بود.
۶ می شد گزینه ۴
و ...
ارسال: #۲۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ب.ظ، توسط kavehn.)
خبر مهم :
نحوه رسیدگی به اعتراضات داوطلبان دکتری ۹۳
دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دفترچه سئوالات کنکور دکتری ۹۳ منتشر شده است و کلید سوالات هم در روز پنجشنبه ۲۲ اسفندماه منتشر می شود و داوطلبان و اساتید می توانند نظر خود را اعلام کنند.

بیصبرانه منتظرم ببینم جواب کنترل جریان و کنترل تراکم چی میشه ... به این دلیل که خود صورت سوال می تونه تفسیر متفاوتی به همراه داشته باشد .

متن کامل خبر :

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به انتشار کلید اولیه آزمون دکتری در روز پنجشنبه گفت تمامی داوطلبان می توانند نظرات خود را به صورت اینترنتی اعلام کنند و اگر سئوالی نیاز به اصلاح داشته باشد، این کار انجام می گیرد.
دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دفترچه سئوالات کنکور دکتری ۹۳ منتشر شده است و کلید سوالات هم در روز پنجشنبه ۲۲ اسفندماه منتشر می شود و داوطلبان و اساتید می توانند نظر خود را اعلام کنند.

وی افزود: اگر سئوالی در رشته ای نیاز به اصلاح داشته باشد حتما اصلاح می شود. ضمن اینکه این کار به صورت اینترنتی صورت می گیرد و تمامی افراد در این حوزه می توانند نظر خود را به صورت اینترنتی ارسال کنند.

خدایی درباره ویژگی اساتید طراح سئوال در آزمون دکتری خاطرنشان کرد: هر استاد طراحی سئوال که برای آزمون دکتری سئوال طراحی می کند حتما در دو ترم منتهی به زمان آزمون باید درس مربوطه را تدریس کرده باشد از این رو اساتید در این حوزه به اندازه کافی مسلط هستند.

رئیس سازمان سنجش درباره زمان انتشار کلید نهایی سئوالات آزمون دکتری ۹۳ گفت: پس از بررسی نظرات داوطلبان و اساتید و اصلاحات احتمالی، در فروردین ماه ۹۳ قبل از اعلام نتیجه اولیه، کلید نهایی منتشر می شود.

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ در روز ۱۶ اسفندماه با رقابت ۲۴۰ هزار و ۳۶۷ داوطلب برگزار شد.

نظم Tongue
ارسال: #۲۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۵۵ ب.ظ، توسط ahe2.)
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ ب.ظ)omid93 نوشته شده توسط:  سلام
درس بازیابی اطلاعات پیشرفته کدام گرایش ای تی خوانده اند
چه کتابی را باید خواند

(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۵۵ ب.ظ)saeedorage نوشته شده توسط:  
(17 اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ)ec_a_j نوشته شده توسط:  
سوال ۹ فقط درخت مورب میشه!
چون برچسب دارن پس با هم جا به جا هم میشن یعنی n فاکتوریل

وای این سوال هم یک درخت مورب زدم
عجب اشتباه احمقانه ای کردم
سلام
کتاب introduction to information retrieval مال manning هستش که کل سوالات از اون طرح شده. ما تو گرایش تجارت الکترونیک حوندیمش

(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۱ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  سلام. سوال ۵ و ۴۱ رو کسی جواب نداده؟ سوالا رو یادم نیست چی بود

سلام ۴۱ گزینه ۴ سنجش جذابیت نسبی حوزه کسب و کار دیگر
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , kavehn
ارسال: #۲۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۴۱ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
سلام. تقریباً از جواب‌های زیر مطمئن هستم؛ به‌خصوص از نمی‌دانم‌ها Big Grin

سوال ۶ - گزینه‌ی ۴
سوال ۷ - گزینه‌ی ۲
سوال ۸ - گزینه‌ی ۳
سوال ۹ - گزینه‌ی ۴
سوال ۱۰ - نمی‌دانم!
سوال ۱۱ - نمی‌دانم!
سوال ۱۲ - گزینه‌ی ۴
سوال ۱۳ - گزینه‌ی ۲
سوال ۱۴ - گزینه‌ی ۴
سوال ۱۵ - نمی‌دانم!

سوال ۱۸ - گزینه‌ی ۱
سوال ۲۴ - گزینه‌ی ۱

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
ارسال: #۲۳
۲۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۰۴ ب.ظ
این چند روز به این دو سوال فکر کردم :

برای تاثیر بازخورد کنترل ازدحام حداقل زمان مورد نیاز چیست ؟
برای تاثیر بازخورد کنترل جریان حداقل زمان مورد نیاز چیست ؟

ایده ای که به ذهنم رسید : ۱. دنبال حداقل یعنی حالت ایده آل می باشیم. ۲. تاثیر بازخورد یا فیدبک پروتکل های فوق را می خواهیم از آنجا که پروتکل ها در طرف ارسال کننده هستند به دنبال تاثیربازخورد یا همان فیدبک در طرف ارسال کننده می باشیم.

البته اگر تاثیر بازخورد برای بازخورد کنترل جریان را در طرف دریافت کننده درنظر بگیرم یا تاثیر بازخورد برای بازخورد کنترل ازدحام را در روترهای اینترنت در نظر بگیریم استدلال ها متفاوت خواهد بود. شخصا فکر می کنم صحیح نباشد اول به بخاطر معنی بازخورد در زبان انگلیسی. دوم اینکه وقتی در طرف دریافت کننده بافر درحال پرشدن است تاثیربازخورد آن را در طرف ارسال کننده خواهیم داشت و وقتی روترهای میانی دچار تراکم شده اند تاثیربازخورد آن را در طرف ارسال کننده خواهیم داشت.

کنترل جریان : طرف دریافت کننده می بیند بافر دریافت درحال پرشدن است بنابراین به طرف ارسال کننده می گوید که کمتر ارسال کند. بنابراین نصف RTT زمان می برسد تا پیغام دریافت کننده به ارسال کننده برسد و شاهد تاثیر بازخورد کنترل جریان در پروتکل یا همان طرف ارسال کننده باشیم. باید توجه کنید که به دنبال حداقل می باشیم و شبکه در بهترین حالت است.

کنترل ازدحام : درحال ایده آل در نصف RTT آنچه طرف ارسال کننده ارسال کرده است به طرف دریافت کننده می رسد و از طرف دیگر در نصف RTT پیغام تصدیق اش از دریافت کننده به ارسال کننده می رسد. درکل در یک RTT می توان تشخیص داد که آنچه ارسال شده است به دست دریافت کننده نرسیده است بنابراین می توان شاهد تاثیر بازخورد پروتکل کنترل ازدحام در طرف ارسال کننده بود.

نکته اصلی به برداشت ما از بازخورد برمی گردد. با توجه به معنی بازخورد در انگلیسی می گویم که باید در طرف ارسال کننده به دنبال بازخورد بود :
"feedback" is responses to an action or statement, which are collected and used to determine if any changes need to be made. A simple example is: any answers you get here are feedback to your question. Another example: a boss can't decide whether or not to extend the office lunch hour. He sends out a memo to all staff for their opinions on the matter, requesting a response. The responses are then considered as a whole, and he makes his decision based on the "feedback" from his staff.

پانوشت : به خودم می گم تا فردا صبر کن تا کلید بیاد. با این حال نتونستم جلوی خودمو بگیرم Big Grin

برای تمام مانشتی ها عزیز آروزی موفقیت دارم Angel

نظم Tongue
ارسال: #۲۴
۲۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط it866.)
کلید سنجش حق به شما داده!!ولی واقعا من هنوز هم سر حرفم هستم!
در شکل زیر که از یک پاورپوینت انگلیسی گرفتم برای کنترل جریان رو ببین

در مورد سوال ۴۳ قطعا جواب گزینه ۳ هست.هر جا سرچ کنی میبینید که ebayجر تجارت c2c هست.

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: kavehn , M3t30r
ارسال: #۲۵
۲۱ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۳۵ ب.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  ebay مدل b2b هم داره
و این مدل b2b کدوم قسمت از ebay هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال: #۲۶
۲۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ ق.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۰۵ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  کلید سنجش حق به شما داده!!ولی واقعا من هنوز هم سر حرفم هستم!
در شکل زیر که از یک پاورپوینت انگلیسی گرفتم برای کنترل جریان رو ببین

در مورد سوال ۴۳ قطعا جواب گزینه ۳ هست.هر جا سرچ کنی میبینید که ebayجر تجارت c2c هست.

حتما شما هم مثل من کتاب فراز به فرود خوب خوندی. همه جا مبنا براساس طرف ارسال کننده است حتی اگر تمرین های فصل انتقال بررسی کنید نموداری برای مقایسه عمکلرد TCP reno و TCP taho داریم که در هر RTT شاهد تغییرات در کنترل تراکم می باشیم. در کل نحوه تفسیر طراح سوال باید شنیدنی باشد.

نظرتون در مورد سوال ۲۰ چیه ؟ هرچی تحقیق کردم باید همین انتقال می شد ...

لطفا در مورد سوال های ۱۰ - ۱۵- ۲۰- ۴۳ بیشتر توضیح بدین .... خصوصا سوال ۱۵ باید گزینه ۲ باشد کافیه برای هر راس یه جستجوی اول سطح بزنیم Huh

نظم Tongue
ارسال: #۲۷
۲۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۱۳ ق.ظ
در مورد سوال ۲۰ شاید منظورش این بوده که همیشه میتونه کنترل کنه!
سوال ۱۰ بدترین حالت اینه که بعد از حذف اندیس ۱۰ بزرگترین عدد heap جاش بیاد بنابران باز باید مقایسه با همه بچه های زیرین مقایسه شه که با توجه به ارتفاع ۱۰ شاید منطقی باشه!
در مورد ۴۳ دیگه واقعاً نشون از سوال افتضاح هست!همه ebay رو c2c میشناسن!حالا طبق استدلال دوستمون ی جایش شاید b2b هم باشه!!!

کلا خوشحالم که برای همچین کنکوری وقت نگذاشتم!
ارسال: #۲۸
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۲۴ ق.ظ
با سلام به همه دوستان. به نطر من هم چند تا از کلید ها اشتباهه.
مثلا سوال ۹ که قطعا گزینه ۲ درسته( با در نطر گرفتن یه درخت با دو گره که فقط اریب به چپ جواب در میاد).
سوال ۱۷ هم که قطعا گزینه ۱ درسته.
سوال ۱۹ هم گزینه ۳ درسته ( با توجه به متن کتاب مهندسی اینترنت دکتر ملکیان ص ۲۵۳ که آورده "در پروتکل bgp به جای آنکه حداول مسیرسابی و هزینه ها بین مسیریاب های مجاور مبادله شود، در بازه های زمانی T ثانیه ای، فهرستی از.مسیر های کامل ...... ارسال می شود")
سوال ۲۷ هم گزینه ۱ درسته ( مثال ص ۱۵۳ کتاب بانک اطلاعات علمی کاربردی جلد ۲ دکتر حق جو و صفائی)
سوال ۲۸ هم گزینه ۱ هم میتونه درست باشه (ص ۲۳۶ کتاب بالا که میگه "هر درخواست نوشتن تمام دستورات خواندن مرتبط با مهر زمانی بزرگتر را تا نهایی شدن عمل نوشتن در انتظار نگه می دارد ...")
سوال ۳۹ هم قطعا گزینه ۴ درسته (چون frequent k-itemset مربوط به ارضای پشتیبانی هستش که در اینصورت Aهم جزو جوابه)
در مورد سوال ۷ هم که فکر میکنم جواب احتمالا باید ۱ باشه،(اگه نیست دوستان راهنمایی کنن)
ممنون میشم عزیزان نظرشون رو درباره این سوالا اغلام کنن و اگه موافق باشن لطف کنن تو سیستم سنجش اعتراضشون رو ثبت کنن تا حقی از کسی ضایع نشه، درضمن چون خود سنجش میدونست که احتمالا کلیدها اشتباه باشن، مسئولین مصاحبه کرده بودن که منتظر نظر کنکوری ها هستن تا بعدش کلیدهای نهایی رو اعلام و پاسخنامه ها رو بر اساس اون تصحیح کنن.
ارسال: #۲۹
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۰۹ ق.ظ
در مورد سوال ۷ باید بگم که هر ۲۰ حالت رو بررسی کردم و خیلی هم ساده هست.
در مورد سوال ۹ هم باید بدونید که ۲ فاکتوریل هم ۲ میشه. اگه فقط یه کمی بیشتر روش وقت میذاشتید و با ۳ بررسی می کردید میدیدید که میشه ۶/ هرچندکه اصلا نیازی نبود و معلومه که چون برچسب دارن و اریب هم هست میتونن با هم جا به جا بشن!
دلیل جابجایی هم اینه که این درخت جستجوی دودویی نیست، درخت دودویی هست.
ارسال: #۳۰
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۳۸ ق.ظ
سواله ۲۹ گزینه ۱ هم درست درمیاد. چون اگه این گزینه رو وارد زمانبندی کنیم، باز حلقه تشکیل میشه!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۷۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۹۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۴۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۳۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۹۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۶۱۷ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close