زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟

ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۳۸ ب.ظ
با عرض سلام
من بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم ؟
از یک طرف پردازش تصویر میگن ریاضی داره ،چه مباحثی داخل موضوع پردازش تصویر خوبه کار کنم که ریاضیات کمتری رو داره؟
پردازش ویدئو چیه؟ چه مباحثی رو داره ؟
کدوماش راحتتره؟
هر چی جست و جو می کنم چیزی قابل فهم دستم نمی یاد...
اگر اطلاعاتی راجع به موضوعات داده کاوی هم دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس
good-wishes، در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۱۸ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام
ضمن خوش آمد گویی خدمت شما ، برای پایان نامه بخش مجزایی در مانشت داریم

استثنائا چون عضو جدید هستید عنوان ویرایش و تاپیک به محل مربوطه منتقل شد ، اما ممنون میشم زین پس به قوانین مانشت توجه بفرمایید تا موضوعاتتون مشمول بستن نشن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۳۹ ق.ظ
خوب هر دوى اینها مباحث آسون هم دارند. ولى خوب باید مشخص کنید که در چه سطحى مى خوایید کار کنید. یعنى فقط مى خوایین یه پایاننامه بدید تا بعدش یه مدرکى بگیرید؟ یا اینکه هدفتون مقدسه ؟ یعنى براى ارتقاى سطح علمى تون مى خوایید کار کنید؟
به نظرم کتاب هاى مقدماتى از هر دو مبحث رو بخونید بعد تصمیم بگیرید. ضمن اینکه شما ارشد هستید و ظاهرا به اون مرحله رسیدید که باید پایانامه تون رو مشخص کنید؛ پس تلاشتون رو خیلى بیشتر کنید. مخصوصا شما که تازه مى خواید در این مباحث مطالعتون روشروع کنید.
موفق باشید.

کار، تلاش، امید، صبر ....
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mr_yaghoobi
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۷, ۰۹:۳۵ ب.ظ
منم همین مشکلو دارم بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم.از طرفی میگن پردازش تصویر همش ریاضیه. به نظرتون پیاده سازیش خیلی سخت میشه؟ لطفا راهنماییم کنید
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۷, ۱۰:۴۶ ب.ظ
خب هر دوتاشون واقعا مشکلات و سختی های خودشون رو داره ... بنده چون در دوران کارشناسی رباتیک رو کار کردم ... پیشنهاد میدم پردازش تصویر رو کار کنید تا داده کاوی ... چون پردازش تصویر نهایتا وارد مباحث نه زیاد پیچیده ی ریاضیات و گرافیک میشه ... اما داده کاوی از درس طراحی الگوریتم گرفته تا امنیت اطلاعات و بحث های مربوط به جستجو که خود این نیز وارد بحثهای پیچیده ریاضیات برای جستجو و انواع جستجو ها میشه گرفته تا بقیه ی جزئیات دیگه ... پس بنظر من هموون پردازش تصویر رو انتخاب کنید آسون تر هستش ... چون هم از بچه های ریاضی هم گرافیک هم رباتیک و هوش مصنوعی برای تکمیل کردن بخش های مختلف پایان نامه تون می تونید بهره ببرید ... موفق و موید باشید.
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۷, ۰۳:۰۲ ق.ظ
RE: بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟
(۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵ ب.ظ)Baran15 نوشته شده توسط:  منم همین مشکلو دارم بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم.از طرفی میگن پردازش تصویر همش ریاضیه. به نظرتون پیاده سازیش خیلی سخت میشه؟ لطفا راهنماییم کنید

هر دو موضوع خوب هست. داده کاوی تنوع موضوعاتش بیشتر هست و دستتون بازتر هست. برای پیاده سازی نمیشه مقایسه کرد چون بسته به موضوع و ایده حجم کار متفاوت است. اما برای داده کاوی پروژه ساده، راحت تر میشه تعریف کرد. ابزار آماده هم خیلی داره. البته برای پردازش تصویر هم ابزار زیادی وجود داره.

پ.ن: اگر هدف یادگیری و مهارت هست، بیشتر از سختی باید به کاربردی و مفید بودنش فکر کنید (که باز هر دو حیطه هم کاربردی هست و هم مفید منتهی بستگی داره تو هر حیطه چه کاری انجام بدید).

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال:
۰۱ دى ۱۴۰۰, ۰۲:۴۸ ب.ظ
برای اینکه کدوم رو انتخاب کنی باید به علایقت، آینده شغلیش، توانایی خودت، دورنمای مسیر و ... توجه کنی
اما در کل اینها هردو بخشی از هوش مصنوعی هستن
اگر برای انجامش نیاز به کمک داشتی میتونی بری داخل سایت بیگ پرو و اونجا هم از داشبوردشون استفاده کنی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سرویس هایی مثل تحلیل آماری، یادگیری ماشین( مدل سازی به صورت کامل)، ایجاد پرسشنامه، یادگیری عمیق ،یادگیری خودکار،مجموعه api ، پاکسازی و اکثر امکاناتی که برای انجام یک پروژه و یا پایان نامه در حوزه هوش مصنوعی نیاز داری تو این سایت پیدا میشه
امیدوارم که تونسته باشم بهت کمکی بکنم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۳۵۲ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۹۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۸۳۰ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۳۸ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۳ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۷۴۴ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۹۴ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close