زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معرفی مختصری از امنیت امیرکبیر

ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۴۱ ب.ظ، توسط sia.hatami.)
سلام
من پارسال رتبه ۳۰ امنیت آوردم و شبانه امنیت امیرکبیر قبول شدم. چون اون موقع ما برا انتخاب، بین امنیت امیرکبیر و فناوری اطلاعات شریف زیاد شک داشتیم، سعی می کنم تو یه پست اون سوالایی که برا خودم اون موقع مطرح بود و از نگاه خودم پاسخ بدم، شاید سوال خیلی های دیگه هم باشه... امیدوارم که کمکی کرده باشه...
متاصفانه زیاد اینجا فعال نیستم، اگر کسی سوال دیگه ای هم داشت، میتونه با ایمیل "siya.hatami@gmail.com" باهام تماس بگیره.

خوب...
کلاً دغدغه امنیت امیرکبیر، کاملاً به دغدغه اساتید اون برمیگرده. یعنی، این اساتید هستند که برا امنیت اینجا هدف تعریف می کنن.
از اونجا که اساتید می تونن دغدغه های زیر رو داشته باشن:
مانند: ارائه یک مطلب کاملاً علمی مفید یا گذروندن یکسری درس مطابق با علوم به درد نخور خودشون یا کسب شهرت و یا تخریب اساتید دیگر و ...
سرفصل های درسی این گروه رو هم تحت تاثیر قرار می دهد. برای مثال، اینجا یکسری دروس اجبار شدن که در اصل از طرف وزارت علوم تاییید نشده اند و اساتید اینجان که اجبار کردن و حق انتخاب رو از دانشجو گرفتن... چرا؟ چون استاده درس دیگه ای بلد نیست و اگه اون درس رو هم نخواد ارائه بده، باید دمش و بذاره رو کولش و خوش گلدین Smile

کلاً اینجوریه که تو اکثر کارهایی که تو رشته امنیت اینجا انجام میگیره، آنچنان اصول ریاضی و مفاهیم عمیق و دقیق کامپیوتر (مثل سیستم عامل و ...) دیده نمی شه.. و اینجوری هم نیست که دغدغه هک و فضای سایبری و .... داشته باشه! مونده به استاد و موضوعی که انتخاب میکنی، فاصله ات با این دغدغه ها تعیین میشه... این تصور رو داشته باشید که ممکنه شما بیایید امنیت امیرکبیر و بعد ۵ ترم فارغ التحصیل بشین، در حالی که هیچ شناختی از هک کردن سیستها، یا ابزارهای مقابله با آن رو نداشته باشید. چون برخلاف تعبیر غلطی که بیرون از محیط های دانشگاهی (علمی) از امنیت ارائه میشه، شما قرار نیست که به عنوان یک هکر تربیت شوید. چون اساساً اگر به دانشگاه های تراز اول دنیا و افراد مشهوری که تو حوزه امنیت تحقیق میکنن، توجه کنید، متوجه میشین که مسائل مانند هک و .... اصلاً از نظر اونا یک کار قابل استناد نیست و در نتیجه باید بیرون از دانشگاه پیگیری شود.(کاری که شریف سعی می کند با برگذاری مسابقات هک و ... توجه افراد غیر دانشگاهی رو به خودش جلب کنه!). بلکه با تحصیل امنیت در یک محیط آکادمیکی، شما باید بتوانید راجب مدل های امنیتی اثبات شده ای نظر بدهید که اون مدل ها، سعی کرده اند یکی از اهداف ظریف امنیت رو ارضا کنند (که حالا می توان اون مدل رو در برنامه های مختلف، به کار برد). در واقع، تعاریف ظریفی از امنیت ارائه میشه، و شما لازم است که اون تعریف رو در بسترهای مختلف نرم افزاری و پروتکلی و رمز و ... بسنجید....... خلاصه، خواستم بگم که این تصور رو نداشته باشید که دغدغه امنیت تو امیرکبیر و هر دانشگاه مبتنی بر علم (نه مبتنی بر بازار کار یا علاقه عامه) تربیت افراد کلاه به سر و ناشناس خطرناک و زبل که تو پشت صحنه کارهاشون آهنگ های گروه Era رو پخش میکنن نیست! Smile البته اینجا، همون اوایل دوره آموزشی هک رو ارائه میدن که یه نگاه کلی از ابزارهای هک رو معرفی میکنن که خیلی کمک می کنه که اگه بعداً خودتون خواستین تو اون حوزه کار کنید، راحت تر بتونید شروع کنید. (اساتیدش هم از بهترین های هک ایرانه که یه دوره رو ۴تا استاد که هرکدومشون تو یه حوزه ای تخصص دارن، بصورت کاملاً عملی معرفی میکنن... و همشون هم امیرکبیرین Smile ). از امسال دو دوره شده که فرصت بیشتری برا یادگیری عملی فراهم میکنه.

اما بازار کار امنیت:
نمیدونم Smile
چون دنبالش نرفتم... ولی از بچه هایی که برا مصاحبه جاهای مختلف رفتن، شنیدم که اسم امنیت امیرکبیر، خیلی کمکشون میکنه... نیاز بازار هم برا این رشته، کم نیست.

و اما اساتید:
اینجا ۶تا استاد داره که همونطور که گفتم، ضمینه های کاری این اساتید هستند که موضوع های پایان نامه رو به دانشجوها force میکنه. چون اگه به یه موضوعی علاقه داشته باشی، ولی استادی نباشه که تو اون ضمینه کار بکنه، یا استادی که تو اون موضوع کار میکنه، ظرفیت دانشجوش پر بشه (یعنی یکسری دانشجوی دیگه رو برداره) دیگه نمی تونی تو اون موضوع کار کنی و باید بری رو فیلد کاری استادت! ولی به جرات میشه گفت که سعی کردن از همه گرایش ها و ضمینه های مختلف استاد داشته باشن. (هرچند که استاده هیچی بارش نباشه...) حداقل این امکان رو میده که تو ضمینه های مختلف حق انتخاب بیشتری داشته باشی، که بتونی رو فیلدی که علاقه داری کار کنی. چون نهایتاً هم خودت باید کار کنی و استاده زیاد کمکی نمیکنه!

لیست و مشخصات تحصیلی اساتید رو می تونید تو سایت دانشگاه مشاهده کنید. اینم
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

انشاالله اطلاعات خصوصی و ضمینه های کاری اساتید رو بعد از قبولیتون، حضوری بهتر متوجه خواهید شد Smile

ولی از ضمینه های مختلفی که کار میکنن، میشه به موارد زیر اشاره کرد:
رمزنگاری، پروتکل های امنیتی، پردازش های امن، تشخیص نفوذ و شناسایی نفوذ و فارنسیک (پیگیری نفود از روی شواهد)و امن سازی سیستم ها پایگاه داده و امن سازی و طراحی زبان های برنامه نویسی امن و اثبات و تایید پروتکل های امن، تشخیص صحت اطلاعات و ...

شرایط امنیت امیرکبیر، یه مقدار که چه عرض کنم، کلاً با رشته های دیگه فرق می کنه. اینجا:
  • واقعاً نمره نمیدن و میانگین معدل بچه ها ۱۵ هست در حالی که برا شبکه ۱۸ هست... که این قضیه برا کسایی که بخوان دکترا رو بدون کنکور، با شرط معدل، همینجا بمونن سخت میکنه.
  • تو دو ترم اول، واقعاً فشار و تحمیل کارهای سنگبن و زیاد رو تجربه خواهید کرد.... امکان نداره کسی اینجا بیاد، و حداقل یه بار به ترک تحصیل فکر نکنه!... اصلاً ممکنه به علم و ادامه تحصیل علاقه داشته باشین، ولی انقدر فشار میارن که کلاً از درس زده بشین! ( که دلیلش رو هم اومدین، متوجه میشین... به خاطر کشمکش اساتید و اینکه بخوان جلب توجه کنن... اومدین اینجا، برخلاف سال بالایی هامون، خوب پته شون رو رو آب میریزم Smile ). پس به هیچ وجه، امکان کار کردن تو سال اول رو نخواهید داشت.
  • ۹۰ درصد بچه ها ۵ ترمه تموم میکنن ( ویا بیشتر).
  • اگه یه دانشگاه دیگه می رفتین و این فشارها رو میدیدین، تحمل نمی کردین، و می گفتین چه اشتباهی کردم که امیرکبیر نرفتم، جون فکر میکردین اون فشارا، به خاطر ضعف اون دانشگاه باشه... در حالی که واقعیت اینه که تو ضمینه IT و به خصوص امنیت، این ضعف ایران هست، نه دانشگاه... و تنها چیزی که تحمل این سختی ها رو تو امیرکبیر ممکن می کنه، اینه که میگی، حداقل بیرون از دانشگاه هم تقریباً میدونن که امنیت امیرکبیر سخت گیرانه است! همین هم باعث میشه که به عنوان اولین جا قبولش داشته باشن)

من اگه برگردم عقب و دوباره انتخاب رشته بکنم، بازهم اینجا رو انتخاب میکنم. نه به خاطر همه این حرفها، بلکه صرفاً به خاطر فیلدی که کار می کنم. چون استادش فقط اینجاست (برا کسایی که به طراحی زبان های امن علاقه دارن، باید بگم که امکان نداره تو ایران، جایی بهتر از اینجا پیدا کنید. اصلاً جاهی دیگه استادش نیست که بخواد ارائه بشه (حتی شریف)... فقط خوب search بزنید که مطمئن بشین که این موضوع مورد علاقتون باشه!). برا همین، یه تاکید اساسی خیلیییییییییییییییییییییییییییی مهم میکنم که تو این فرصت کم، جستجو بکنید که به چه موضوعی علاقه دارید. چون اگه موضوعی که علاقه دارین تو اون ضمینه کار کنید، استادش تو شریف هم باشه، حتماً حتماً حتماً حتماً حتماً، شریف و بزنین که آرامش داشته باشین! زیاد توفیق نمی کنه کجا باشین، مهم اینه که چیکار می کنید.
البته باید بگم که برا کسی که بخواد دنیا رو امنیتی ببینه، امیرکبیر بهترین انتخابه...

خوب.. البته اینا نگاه من بود، و کاملاً معلوم بود که میشه نظرات شخصی ام رو از صحبتام شناسایی کرد....
آرزوی موفقیت می کنم و تشکر از همه بچه هایی که راهنمایی می کنن... و تشکر ویژه از مدیر سایت Wink
۲۴
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: svk7 , infinity31 , javad94 , M a h d i , mehdi.m2 , pouya47 , aria , explorer , Amoojan , sadafak7 , it866 , PanizIr , mammad_asir , Mojde# , k_111 , sorlin , fa_shinobi , Good! , itmanesh , mr.ramezani , hamid1989 , hnarghani , آرمانا , sand , Zahra.70 , soha1 , احسان مومنی , ۰۰۳۷ , m..ch , Parisa-SH , msalehi1991 , blackcode , reza777gh , 8118 , chaka , homakp , Tio , saeidkhan , afrooz-OMD , Asemooni_71
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۰۶ ق.ظ
خیلی ممنون از توضیحاتتون!
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۰۹ ق.ظ، توسط javad94.)
سلام همشهری عزیز و همکلاسی دوران مدرسه. نجورسن؟ Wink

می دونم دیر شده واسه تبریک رتبه اما تازه متوجه شدم و بهت میگم تبریک فراوان Smile

ایشاالله در تمامی مراحل زندگیت موفق و سربلند باشی.

یاشاسن Smile
۱
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۱۱ ب.ظ
RE: معرفی مختصری از امنیت امیرکبیر
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۴۴ ق.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  سلام همشهری عزیز و همکلاسی دوران مدرسه. نجورسن؟ ;)

رفیق، ارادت همچنان باقیست... مشتاق دیدار موفقیت های زیاد دوستان هستیم ;)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۱۱ ب.ظ، توسط sadafak7.)
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ ق.ظ)sia.hatami نوشته شده توسط:  اینجا ۶تا استاد داره که همونطور که گفتم، ضمینه های کاری این اساتید هستند که موضوع های پایان نامه رو به دانشجوها force میکنه. چون اگه به یه موضوعی علاقه داشته باشی، ولی استادی نباشه که تو اون ضمینه کار بکنه نباشه، یا استادی که تو اون موضوع کار میکنه، ظرفیت دانشجوش پر بشه (یعنی یکسری دانشجوی دیگه رو برداره) دیگه نمی تونی تو اون موضوع کار کنی و باید بری رو فیلد کاری استادت! ولی به جرات میشه گفت که سعی کردن از همه گرایش ها و ضمینه های مختلف استاد داشته باشن. (هرچند که استاده هیچی بارش نباشه... حداقل این امکان رو میده که تو ضمینه های مختلف حق انتخاب بیشتری داشته باشی، که بتونی رو فیلدی که علاقه داری کار کنی. چون نهایتاً هم خودت باید کار کنی و استاده زیاد کمکی نمیکنه!

لیست و مشخصات تحصیلی اساتید رو می تونید تو سایت دانشگاه مشاهده کنید. اینم
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

انشاالله اطلاعات خصوصی و ضمینه های کاری اساتید رو بعد از قبولیتون، حضوری بهتر متوجه خواهید شد Smile

ولی از ضمینه های مختلفی که کار میکنن، میشه به موارد زیر اشاره کرد:
رمزنگاری، پروتکل های امنیتی، پردازش های امن، تشخیص نفوذ و شناسایی نفوذ و فارنسیک (پیگیری نفود از روی شواهد)و امن سازی سیستم ها پایگاه داده و امن سازی و طراحی زبان های برنامه نویسی امن و اثبات و تایید پروتکل های امن، تشخیص صحت اطلاعات و ...

شرایط امنیت امیرکبیر، یه مقدار که چه عرض کنم، کلاً با رشته های دیگه فرق می کنه. اینجا:
  • واقعاً نمره نمیدن و میانگین معدل بچه ها ۱۵ هست در حالی که برا شبکه ۱۸ هست... که این قضیه برا کسایی که بخوان دکترا رو بدون کنکور، با شرط معدل، همینجا بمونن سخت میکنه.
  • تو دو ترم اول، واقعاً فشار و تحمیل کارهای سنگبن و زیاد رو تجربه خواهید کرد.... امکان نداره کسی اینجا بیاد، و حداقل یه بار به ترک تحصیل فکر نکنه!... اصلاً ممکنه به علم و ادامه تحصیل علاقه داشته باشین، ولی انقدر فشار میارن که کلاً از درس زده بشین! ( که دلیلش رو هم اومدین، متوجه میشین... به خاطر کشمکش اساتید و اینکه بخوان جلب توجه کنن... اومدین اینجا، برخلاف سال بالایی هامون، خوب پته شون رو رو آب میریزم Smile ). پس به هیچ وجه، امکان کار کردن تو سال اول رو نخواهید داشت.
  • ۹۰ درصد بچه ها ۵ ترمه تموم میکنن ( ویا بیشتر).
  • اگه یه دانشگاه دیگه می رفتین و این فشارها رو میدیدین، تحمل نمی کردین، و می گفتین چه اشتباهی کردم که امیرکبیر نرفتم، جون فکر میکردین اون فشارا، به خاطر ضعف اون دانشگاه باشه... در حالی که واقعیت اینه که تو ضمینه IT و به خصوص امنیت، این ضعف ایران هست، نه دانشگاه... و تنها چیزی که تحمل این سختی ها رو تو امیرکبیر ممکن می کنه، اینه که میگی، حداقل بیرون از دانشگاه هم تقریباً میدونن که امنیت امیرکبیر سخت گیرانه است! همین هم باعث میشه که به عنوان اولین جا قبولش داشته باشن)

خیلی ممنون از توصیحات کامل و مفیدتون Smile
من هم از چند نفر تو امیرکبیر پرسیدم که همشون نظر شمارو داشتن.

هیچگاه اجازه ندهید احساس ناامیدی باعث شود در نهایت به کمتر از آنچه که لیاقتتان است رضایت دهید...
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۴۸ ب.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۵۴ ب.ظ)sadafak7 نوشته شده توسط:  خیلی ممنون از توصیحات کامل و مفیدتون Smile
من هم از چند نفر تو امیرکبیر پرسیدم که همشون نظر شمارو داشتن.
اگه ممکنه کل پست به این طولانی ای رو نقل قول نکنید :دی
کلی باید اسکرول کنیم بیایم پایین. مرسی!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , sadafak7 , javad94 , virtual girl , maneshty , S - Is , mammad_asir
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۵۱ ب.ظ، توسط sia.hatami.)
البته اینم باید اضافه کنم که، اینکه گفتم اینجا ۶تا استاد داره، شما رو به اشتباه نندازه که مسلط تره!
واقعیتش اینه که از این ۶تا استاد، فقط دوتا استادش خوبه ( خوب = به معنای کامل و واقعی کلمه ی خوب) و بقیش رو نباید اجازه بدی هیچ محیط دانشگاه وارد بشن(چون ازشون هیچ احساس مسئولیتی در قبال دانشجوها، احساس نمیشه... بیشر از اسم اینجا استفاده می کنن برا تجارت و پروژه و...) یعنی به معنای کامل کلمه، نه جیزی برا بیان انتخاب کردن، نه قدرت بیان دارن!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۸ ب.ظ، توسط mammad_asir.)
Tongue RE: معرفی مختصری از امنیت امیرکبیر
متشکر واقعا امنیت اونجا رو خوب توصیف کردی ولی حقایقی است که باید بعد اومدن دوستان دقیق تر معلوم شه...Idea

(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ ق.ظ)sia.hatami نوشته شده توسط:  چون استاده درس دیگه ای بلد نیست و اگه اون درس رو هم نخواد ارائه بده، باید دمش و بذاره رو کولش

استاد که دم نداره...............Big Grin
به نظر منم اگه کسی به امنیت علاقه داره جایی بهتر (از لحاظ علمی)از اینجا براش پیدا نمیشه .

(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ ق.ظ)sia.hatami نوشته شده توسط:  برا همین، یه تاکید اساسی خیلیییییییییییییییییییییییییییی مهم میکنم که تو این فرصت کم، جستجو بکنید که به چه موضوعی علاقه دارید. چون اگه موضوعی که علاقه دارین تو اون ضمینه کار کنید

مهم ترین توصیه من هم همینه حتما این کار رو بکنیدبا دوستانتون تو این دانشگاه مشورت کنید من که تا اونجا که بتونم راهنمایی میکنم
حضورا و غیابا....
بیاید محیط دانشگاه رو ببینید با بچه های این رشته صحبت کنید.....
البته من هم قبلا با خیلیها صحبت کرده بودیم یه چیزایی شنیدیم که نگو و نپرس......
حتما تو ین مدت زبانتون رو قوی کنید رو زمینه های کاری مربوطه اساتید فکر کنید
هر سوالی رو کسی واسه اومدن به اینجا داشت بپرسه.

از دوست خوبم هم ممنونم که این بخشو شروع کرد

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , sadafak7 , fa_shinobi
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۶:۳۱ ب.ظ
چقدر دلتون پر درده، با اینکه خیلی راحت تر از ما براتون گرفتن، اینهمه زجر کشیدین ؟

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۱
۲
ارسال: #۱۰
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۵۳ ب.ظ، توسط sia.hatami.)
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۶:۳۱ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  چقدر دلتون پر درده، با اینکه خیلی راحت تر از ما براتون گرفتن، اینهمه زجر کشیدین ؟

بلهههه
البته علی آقا تا شما هستی درست نبود ما صحبت کنیم ولی سعی کردیم مواضع شما رو با جزئیات بیشتر توضیح بدیم :)
بعد اون مورد هم که گفتین(خیلی راحت تر از ما...)، باید عرض کنم که مستحضر هستید که ماشالله امسال بعضی از درسا برنامشون رو عوض کردن، که به ضرر ما بوده.... خلاصه با این صحبتا، حالا بیشتر متوجه میشن که شماها چقدر سامورایی بودین که تونستین این سختیا رو پشت سر بذارین. ببخشیداااااااااااااا :)

(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ ق.ظ)sia.hatami نوشته شده توسط:  استاد که دم نداره...............:D

محمدجان، میدونی که من هم دوست نداشتم اینجوری باشه، ولی وقتی در دانشگاه به رو هرکی باز باشه، نمیشه از این انتظارا نداشت.
اینو حداقل بچه های اینجا که شب و روز میدون و آخر هم به خاطر همین مسائل، پیش استاد خودشون خراب میشن، بهتر متوجه میشن...
بچه های جدید هم سال دیگه متوجه خواهند شد، که بعد ۷ ۸ ماه پشت کنکوری و امید و تلاش برا اینجور جاها، چه احساسی خواهند داشت، وقتی متوجه میشن که باید با یه سری افرادی سر و کله بزنن که هیچ احساس دردی از اینکه کلاس درس رو به بازار مش حسن تبدیل کردن، ندارن!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , reza777gh , fa_shinobi
ارسال: #۱۱
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۰۳ ب.ظ
ایشالا که این تغییر در جهت مثبت بوده باشه و موقع تحویل پروژه سربلند باشید. اما در مرود سخت گیری شما نمی تونی قضاوت کنی، چرا، چون سال ما نبودی، اما من هم سال خودم بودم و هم آمار دقیق از شما دارم.نمونش هم این درسی که این ترم در خدمتون هستم.ایشالا که موقع شمردن جوجه ها آخر تابستون این تغییرات در جهت مثبت معدلتون باشه.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , sia.hatami , fa_shinobi
ارسال: #۱۲
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۵۳ ب.ظ، توسط sia.hatami.)
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۰۳ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  ایشالا که موقع شمردن جوجه ها آخر تابستون این تغییرات در جهت مثبت معدلتون باشه.

اونم مونده به کرم و لطف مسئولین محترم :)
باید اینجا معلوم بشه که چقدر به اون نارضایتی هایی که سال قبل از سنگینی دوره مطرح میشد، پایبند هستیم و شرایط رو به راحنی فراموش نکرده ایم.
اینجا که سیستمش عوض نمیشه (خودت برا تغییرات، کم تلاش نکردی) باید خودمون برا خودمون یه کاری بکنیم. نمونش همین معرفی بود که شاید بتونه تو انتخاب بهتر بچه های امسال کمکی بکنه. باید بیشتر حواسمون به نتیجه و بیرون از اینجا باشه. حداقل ما که میدونیم بچه های اینجا چقدر زحمت می کشن...
۱
۰
ارسال: #۱۳
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۵۷ ب.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۱۶ ب.ظ)sia.hatami نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۶:۳۱ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  چقدر دلتون پر درده، با اینکه خیلی راحت تر از ما براتون گرفتن، اینهمه زجر کشیدین ؟

بلهههه
البته علی آقا تا شما هستی درست نبود ما صحبت کنیم ولی سعی کردیم مواضع شما رو با جزئیات بیشتر توضیح بدیم Smile
بعد اون مورد هم که گفتین(خیلی راحت تر از ما...)، باید عرض کنم که مستحضر هستید که ماشالله امسال بعضی از درسا برنامشون رو عوض کردن، که به ضرر ما بوده (که میدونی کدوم درسا رو میگم).... خلاصه با این صحبتا، حالا بیشتر متوجه میشن که شماها چقدر سامورایی بودین که تونستین این سختیا رو پشت سر بذارین. ببخشیداااااااااااااا Smile

(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ ق.ظ)sia.hatami نوشته شده توسط:  استاد که دم نداره...............Big Grin

محمدجان، میدونی که من هم دوست نداشتم اینجوری باشه، ولی وقتی در دانشگاه به رو هرکی باز باشه، نمیشه از این انتظارا نداشت.
اینو حداقل بچه های اینجا که شب و روز میدون و آخر هم به خاطر همین مسائل، پیش استاد خودشون خراب میشن، بهتر متوجه میشن...
بچه های جدید هم سال دیگه متوجه خواهند شد، که بعد ۷ ۸ ماه پشت کنکوری و امید و تلاش برا اینجور جاها، چه احساسی خواهند داشت، وقتی متوجه میشن که باید با یه مشت تاجری سر و کله بزنن که هیچ احساس دردی از اینکه کلاس درس رو به بازار مش حسن تبدیل کردن، ندارن!

مهم اینه که وقتی آدم همون طور که در دورانی که خودش مسئول نیست در مورد مسئولا نظر میده همون قد هم خودش نقد پذیر باشه و توجیه نکنه. خودت میدونی سیا که اینا به کی میخوره.....

دقیقا متوج میشم منظورت از تجارت تو دانشگاه چیه.....
اون جملم هم به طنز بود... ولی نظر خودم هم مثل توه شایدم یکم تند تر...
در عین حالی که دوست دارم بیش از حد رک باشم و خیلی چیزا رو خیلی جاها بگم بدون اینکه بترسم ولی باز بعضی وقتی آدم میترسه. آدم میترسه از کاری که از دست خیلی ها بر میاد ..

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sia.hatami , fa_shinobi
ارسال: #۱۴
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۲۷ ب.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۵۷ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  در عین حالی که دوست دارم بیش از حد رک باشم و خیلی چیزا رو خیلی جاها بگم بدون اینکه بترسم ولی باز بعضی وقتی آدم میترسه. آدم میترسه از کاری که از دست خیلی ها بر میاد ..

همینه دیگه، همیشه همین بوده... برا اینکه وضعیتمون و به خطر نندازیم، حاضریم به همه بی توجه باشیم!
ولی ما ریسک میکنیم و میگیم، تا حداقل سال دیگ همین موقع، ۱۰ نفر بی گناه دیگه، مجبور نباشن هر حرفی رو تحمل کنن!
البته با وجود تجارب و کمک های ماها، برا سال دیگه ای ها بهتر میشه... اونوقته که هم اعتبار رو خواهیم داشت، هم بی اعتباری خیلی ها به روشنی احساس خواهد شد. مطمئن باشید من سال دیگه هم همین حرفا رو خواهم زد، و حتی اگه خرم از پل بگذره، دشواریهای ورودیهای جدید رو فراموش نخواهم کرد! امیدوارم :)
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۵۹ ق.ظ، توسط shozdeh.)
بابا چرا میگی مرغ همسایه غازه؟! سخت میگیرن، اما اگر تو از کوهی بالا رفتی و فرد دیگه ای با ماشین رفت تو ضرری نکردی! تو مسیر رو کامل شناختی. اگر کسی بخواد امنیت رو کاربردی یاد بگیره به جرات میتونم بگم هیچ دانشگاهی بدردش نمیخوره. اما اگر بخواد پایه ای یاد بگیره بحث فرق میکنه. شریف مسابقه برگذار میکنه؟! خوب دلیلش این نیست که درسی مثل پروتکل که ۴۵ جلسه ۲ ساعته تشکیل بشه ندارن؟ حالا تو که رفتی سر کلاس ضرر کردی یا اونی که وقتشو با برگزاری مسابقه تلف کرد؟! قبول دارم سیاست خیلی از دانشگاه ها شاید درست نباشه اما وقتی پا به عرصه این دانشگاه گذاشتی حرفت و حرف کن، دلتو قرص. بزار از خاطرات بد و سخت خاطرات شیرین بمونه.... نمیگم مسابقه و کار عملی بده اما این ۵ ترم رو (به قول خودت)، تئوری کار کن (کما این که پایان نامتم همین جوریه). قول میدم ضرر نکنی....
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۶:۳۱ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  چقدر دلتون پر درده، با اینکه خیلی راحت تر از ما براتون گرفتن، اینهمه زجر کشیدین ؟
با کدوم معیار مقایسه میکنی علی جان؟ درسته دو سال هست که تو این دانشگاهی اما واسه هممون سخت بوده. واسه هممون سخت گرفتن. حالا یکی قوی تر بوده و سختیش رو کمتر احساس کرده و یکی ضعیفتر و سختیش رو بیشتر احساس کرده. یکی آستانه صبرش زیاد بوده و دم نزده و یکی هم همه رو خبردار کرده. تو همون ترم شما هم بچه هایی هستن که دارن خلاف حرفت رو میزنن و این اثباتی برای جمله قبلمه. بعضی جاها به ما فرجه دادن و به شما سخت گرفتن و بعضی جاها به شما فرجه دادن و به ما سخت گرفتن. مهم اینه که همه سختی کشیدیم و این سختی کشیدن (حداقل واسه خودم) لازم بود... و ان شاالله این سختی کشیدن ها تفاوت ما رو با اون دانشجویی که نصف ما کار نکرده نشون میده... این سختی ها - با این که از لحاظ آموزشی غلطه - کمک میکنه موتورتو به کار بندازی....

یک نصیحت به همه: همیشه وقتی راه دیگه ای نیست، خوش بینانه نگاه کنید....

راستی جملاتی که سیا گفت خیلی هاش (تقریبا همش) درسته. اما دو نکته: اول این که خیلی از ایراداتی که سیا بیان کرده مربوط به ذات ارشده و دانشگاه ها فقط دارن دزشو زیاد و کم میکنن...
دوم سختیش یه ساله و نتیجش یه عمر...
فرض کنیم یه سال اضافه تر رفتیم خدمت.... (برای آقایون خدمت دار!)
بزاریین یه سال تو زندگی سخخخختتتت کوش باشیم.

یادت باشه تو زندگی، هر چه "لیاقتش" رو داری به تو میدن نه هر چی "دوست داشته باشی".
پس جوری زندگی کن که لایق بهترین ها باشی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadafak7 , happy07 , fa_shinobi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۲۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۴۸ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۵۰۸ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۱ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۵۶ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۹,۸۶۱ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۱ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سختگیری امیرکبیر رتبه۱سال۹۴ ۴ ۶,۳۳۰ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: amir-1995
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close