زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ایجاد شبکه بین چند کامپیوتر با مودم وایرلس و همزمان استفاده از اینترنت

ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۵ ق.ظ، توسط alagh.)
با سلام خدمت استادان شبکه مانشت Smile

من بین چند کامپیوتر با مودم وایرلس برای اشتراک گذاری فایل ها (با استفاده از ad hoc) شبکه ایجاد کردم اما موقعی که به این شبکه وصل هستم دیگه نمیتونم به اینترنت وصل بشم .
باید اول شبکه رو disconnect کنم و بعد به مودم وصل بشم.
ایا راه حلی برای استفاده همزمان از فایل های به اشتراک گذاشته شده و هم استفاده از اینترنت وجود داره؟؟؟
ممنون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۹ ق.ظ، توسط Morris.)
سلام.

نیاز به راه حل ad hoc ندارید.
مودم وایرلس مثل یک هاب عمل می کنه و وقتی همه سیستم ها به اون متصل شن خود به خود با هم شبکه می شن. اتفاقا سرعت ارتباط در این روش از روش ad hoc بیشتره!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , alagh
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۴۳ ب.ظ
RE: ایجاد شبکه بین چند کامپیوتر با مودم وایرلس و همزمان استفاده از اینترنت
(۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۹ ق.ظ)Morris نوشته شده توسط:  سلام.

نیاز به راه حل ad hoc ندارید.
مودم وایرلس مثل یک هاب عمل می کنه و وقتی همه سیستم ها به اون متصل شن خود به خود با هم شبکه می شن. اتفاقا سرعت ارتباط در این روش از روش ad hoc بیشتره!

خیلی ممنون
اما من فقط همین راه حل رو بلدم (شبکه اصلا کار نکردم)
دقیقا کارهایی که در این سایت /http://lan.persianblog.ir/post/74 بوده رو انجام دادم.ساخت یک شبکه-تنظیم دستی IP و ...
اگر نیاز به راه حل ad hoc نداره یعنی چطور؟فرض کنید که الان ۳ تا کامپیوتر دارم که هر سه با مودم وایرلس به اینترنت وصلند.اما وقتی فایلی رو در یکیشون به اشتراک میذارم در بقیه که دیده نمیشه ...
۰
۰
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۲۶ ب.ظ
(۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۳:۴۳ ب.ظ)alagh نوشته شده توسط:  اگر نیاز به راه حل ad hoc نداره یعنی چطور؟فرض کنید که الان ۳ تا کامپیوتر دارم که هر سه با مودم وایرلس به اینترنت وصلند.اما وقتی فایلی رو در یکیشون به اشتراک میذارم در بقیه که دیده نمیشه ...

البته تنظیم دستی آی پی کار درستیه ولی معمولا مودم های وایرلس داخل خودشون یک dhcp سرور دارن که به صورت پیش فرض تنظیم شده که با سیستم های متصل بهش آی پی بده. پس نیاز نیست آی پیو دستی بدید.

در مورد اینکه چرا مطالب مشترک دیده نمی شن بر می گرده به تنظیمات سیستم عامل.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alagh
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۵۶ ب.ظ
(۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۲۶ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  البته تنظیم دستی آی پی کار درستیه ولی معمولا مودم های وایرلس داخل خودشون یک dhcp سرور دارن که به صورت پیش فرض تنظیم شده که با سیستم های متصل بهش آی پی بده. پس نیاز نیست آی پیو دستی بدید.

در مورد اینکه چرا مطالب مشترک دیده نمی شن بر می گرده به تنظیمات سیستم عامل.

پس در کل نه احتیاجی به ایجاد یک شبکه جدید و نه دادن ای پی هست...
خیلی ممنون لطف کردین
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعریف ای پی استاتیک در ویندوز ۱۱ و مودم و دستگاه تردد babmelo ۰ ۴۳۹ ۰۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: babmelo
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۱۲ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۰۲۳ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۶۱ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۶۶ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۲,۹۵۳ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۷۶۲ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close