زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۳ آی تی و ۶ شبکه

ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۰ ق.ظ، توسط gholizadeh1992.)
به نام خدا
مانشت۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
-سینا عسکرنژاد و متولد سال ۷۱ و تنکابن ساکن هستم.در رشته فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شیراز تحصیل می کنم و رتبه گرایش تجارت و فناوری اطلاعاتم ۳ و رتبه امنیت و شبکه هم ۶ شده.

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
-رشته فناوری اطلاعات.تا چند روز دیگه تموم میشهBig Grin. کارشناسی پیوسته بوده.

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
- موقع انتخاب رشته هیچ دیدی نسبت به این رشته نداشتم حتی بعضی هام میگفتن که این رشته رو انتخاب نکنم ولی خدا رو شکر این رشته رو قبول شدم و دوسش دارم الان .اون موقع اصلا رشته برام مهم نبود اولویتم خود دانشگاه ها بود.

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
-دانشگاه صنعتی شیراز

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
-اره نمره خوبم بودم Smile چون از اون موقع تو فکرش بودم که معدل همه جا تاثیر داره.درس ها غیر مورد علاقه هم مجبوری دیگه می خوندم ولی از درسهای حفظی واقعا متنفرم.همیشه سعی می کردم معدلم رو بالا نگه دارم.
مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
-از اول که نمی شه گفت ولی بعد یه سال به ادامه تحصیل خارج ایران فکر می کردم.بخاطر همینم سعی میکردم معدلم خوب باشه همیشه ولی خوب خودم می خواستم بعد از فارغ التحصیلی کنکور بعدم .بعدش دیدم مثل اینکه همه سال آخر کنکور می دن تصمیم گرفتم سال آخر بخونم تا از بقیه عقب نیوفتم.

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
- من آی تی رو هم خیلی قبول دارم هم عاشقشم ولی تو انتخاب گرایشم مشکل داشتم اوایل مثلا معماری هم می خوندم برای شبکه بعد دیدیم کلا با برنامه ریزی هام نمی خونه معماری ،وقت کم میارم،گفتم بقیه درسا رو قوی تر کار می کنم جبران شه معماری.حالا با ۰ در صد معماری یا شبکه ام خوب میشه یا نمی شه.اگه نشد که می ریم فناوری اطلاعات اونجام یه شانس هایی برای شبکه هست.

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

-زبان تخصصی : ۵۱/۱۱
دروس مشترک : ۳۶/۶۷
اصول و مبانی مدیریت : ۷۳/۳۳
دروس تخصصی : ۹۲/۱۶
معماری : ۰
کنکور سال اول بود و اصولا تو کنکور حوصله یه سال نشستن رو ندارم بخاطر همین بیشترین تلاشمو کردم که یه وقت اگه هم قبول نشدم افسوس نخورم که ای کاش درس می خوندم.
المپیاد هم سال سوم دانشگاه شرکت کردم ولی نمی دونستم منابع چیه و چجوری سوال می دن بخاطر همین خوب نشد نمرم.ولی بعد که کنکور دادم دیدم سوالاش چقدر شبیه کنکور بوده!

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
-به نظرم همه که به این مقطع می رسن با هم برابر میشن.دیدم کسایی که بهترین بودن اما کنکور رو خراب کردن حالا به علت استرس یا هرچی دیگه،و دیدم کسایی که بدتر بودن در دوران تحصیل کارشناسی و کنکور واقعا ترکوندن! به همین خاطر تو این مدت که واسه کنکور درس می خوندم همیشه سعی می کردم غرور پیدا نکنم که من سرترم چون در دوران تحصیل خوب بودم که اگه این احساس ایجاد شه یعنی نقطه شروع افت در دوران کنکور.تنها تفاوتش اینه که اونی که قبلا درس می خوند بیشتر حال درس خوندن دارن.درسته با مطالبم آشنا ترن ولی میشه جبرانش کرد.

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
-من از هفته آخر خرداد شروع کردم چون هدفم از همون اول مشخص بود.از هر کتاب تقریبا دو جلد بود تصمیم این بود تا آخر مرداد یه دور بخونم و تا آخر شهریور دور دومم تموم شه که بعد اون دیگه با برنامه پارسه بخونم.اره اصولا تو برنامه ریزی خیلی حساسم برنامه ریزی شد باید انجام بشه.

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
-کلا برنامه ام از نظر حجمی متغیر بود.یعنی هر هفته که می خوندم اون اولا بررسی می کردم می تونم تا آخر مرداد تموم کنم یا نه بعد دوباره برنامه رو کم و زیاد می کردم مثلا صفحات الگوریتم رو ۱۰ صفحه زیاد می کردم یا ساختمان داده کمتر می خوندم.ولی حالت کلیش ثابت بود یعنی می دونستم تو این تاریخ باید این مبحث تموم شه یا یک ماه آخر فقط باید با خلاصه ها سر و کار داشته باشم و... کلیات مشخص بود فقط جزییات تغییر می کرد.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
-نه من می خواستم همه رو خوب بزنم و همه برام مهم بودن ولی خوب بعضی درسا حجیم تره دیگه وقت بیشتر می ذاشتم خب.مثلا حجم پایگاه داده با الگوریتم ۷۰۰ صفحه ای یکسان نیست که وقت یکسان بگیرن.
ولی درسا رو عادلانه می خوندم یعنی همه باید به بهترین نحو خونده می شدن.

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
-نه.هر درس واسه خودش مهم هست و من هرچقدر هم بلد باشم باز هم میشه نکته جدید پیدا کرد.بخاطر همین برای همه درس ها تا حد امکان وقت میذاشتم ولی خوب مثلا یه فصل پایگاه داده هیچوقت زمان مساوی یه فصل سیستم عامل لازم نداره.

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟
-منابع بود.از اولم مشخص بود برنامم که مثلا تا آخر مرداد سری اول کتابا و تا آخر شهریور سری دوم(حالا چرا سری دوم زمانش کمتره؟! چون تو سری اول با مباحث آشنا شدم سری ها ی دوم مثل یاد آوری می مونه بیشتر ؛البته نکته های جدیدم داره)بخاطر همین می گفتم مثلا امروز باید ۲۰ صفحه سیستم عامل بخونم تا طبق برنامه تموم شه و هر هفته بررسی می کردم این صفحات کم و زیاد می شد.هم صفحات مشخص بود هم خودم رو مجبور کردم همه منابع رو بخونم

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.
-فیلم و ویس فقط وقت تلف کردنه! اینقدر منابع کتابی خوب و عالی هست واسه رشتمون که به ۱۰۰ تا فیلم و ویس می ارزه.
زبان انگلیسی : ۵۰۴ ، زبان عمومی و تخصصی مقسمی ، essential words for toefl
گسسته : پارسه ، پوران پژوهش ، مقسمی
ساختمان داده : پارسه ،پوران پژوهش ، مقسمی
طراحی الگوریتم : سپاهان
نرم افزار : سپاهان ، نر افزار اسلام ناظمی انتشارات جلوه
شبکه : پارسه ، چون پارسه رو لایه کاربرد و انتقال زیاد بحث نکرده از کتاب مرجع کوروس این دو فصل رو خوندم ، مسایل کتاب کوروس و تننباوم هم یه مقدار حل کردم.
مدیریت : مبانی مدیریت رابینز ، مقسمی ، بعضی فصل های پارسه
پایگاه داده :مفاهیم بنیادی پایگاه داده از رانکوحی ، مقسمی ، یه جزوه هم از آقای رانکوحی در اینترنت می شه پیدا کرد که اونم عالیه بجای کتاب رانکوحی میشه خوند.
هوش مصنوعی :پوران پژوهش ، آزاده
سیستم عامل :فقط و فقط پارسه ! عالیه
معماری :یه مقدار از سپاهان می خوندم

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
-من خودم اگه وقتش رو داشتم گسسته رو از رو مرجع می خوندم.ولی بقیه درسا منابعشون جامع و کامله البته من قبلا الگوریتم رو از روی مرجع خونده بودم.به نظرم ارزش خوندشو داره نکته ی کنکوری داخلش میشه پیدا کرد.

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
-هر دو ! اول کتاب مرجع رو می خوندم بعد می رفتم سراغ جزوه.بالاخره مرجع یه چندتا دلیل بیشتر واسه حرفاش داره منطقی تر می شه قبولش کرد.

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟
-سطح زبانم در این حد بود که متن های علمی مورد نیاز رشته خودم رو معنی کنم و بفهمم ،به همین دلیل فقط لغت می خوندم ، گرامر رو هم تصمیم گرفتم نخونم طبق برداشت خودم جواب بدم.هرشب ۱۱-۱۲ لغت جدید می خوندم

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
-این سوال واسه رشته ما نیست Smileیه گسسته داریم که اونم اگه کسی بخواد رتبش خوب شه باید بخونه

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.
-بجز معماری که نمی خواستم بخونم ۱۰ تا کتاب هست.که باز یکی از این ها زبان هست می مونه ۹ تا کتاب.من تصمیم گرفته بودم تا آخر تابستون یه دو دور کلی کتابارو بخونم،و چون از هر کتاب تقریبا ۲ جلد داشتم برنامه ریزیم این بود که از اول تابستون تا آخر مرداد دور اول کتابارو بخونم و از اول شهریور تا آخر شهریور دور دوم کتابا تموم شه و بعد از اون از اواسط مهر طبق برنامه پارسه بخونم.توی دور اول بیشتر کتابایی که حجیم تر و مرجعتر بودن رو می خوندم به این صورت که تقریبا ۲ ماه وقت داشتم روز اول ۴ نوع کتاب مختلف می خوندم و روز بعدش ۵ تا کتاب دیگه و به همین منوال.یعنی تقریبا برای هر کتاب ۳۱ روز وقت داشتم.صفحات باقی مونده کتاب رو هر هفته به روزهای باقی مانده تقسیم میکردم که ببینم در روز چند صفحشو باید بخونم و اگه از برنامه عقب افتادم حجمشو بیشتر کنم.یا اگه جلو هستم کمتر به خودم فشار بیارم
زبان رو هم که هر شب ۱۱ تا ۱۲ هرچقدر می تونستم لغت حفظ می کردم.

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
-من تنها مطالعه می کردم. چون واسه من محیط آروم تری بود بهتر تمرکز می کردم.تابستون که خونه بودم همون خونه می خوندم ولی ترم هفت چون خوابگاه بودم محیط خوابگاه شلوغ هست ترجیح می دادم کتابخونه درس بخونم.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.
-من کلا اعتقادم اینه کند بخون ولی بجاش خوب بفهم…کلا آروم می خوندم نسبت به بقیه دوستام ولی بالاخره زمان بندی مشخصی بود باید انجام می شد.خوب پس به تبع نسبت به بقیه بیشتر وقت می ذاشتم می خوندم

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
-نمیشه یه روال مشخصی گفت ولی تا اونجا که می تونستم زمان درس خوندنمو بیشتر می کردم..مثلا اگه قرار بود امروز ۲۰ صفحه سیستم عامل بخونم اگه نمی رسیدم بیشتر بیدار می موندم تا تموم شه.ولی بعضی موقع ها با این شرایطم اگه باز به برنامه نمی رسیدم درسی که بلد بودم رو اون هفته نمی خوندم.یا به جای اینکه دو تا کتاب نگاه کنم.به یک کتاب راضی می شدم.ولی هیچوقت درس رو به کل کنار نذاشتم به نفع بقیه درسا.

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
-من کلا با درس های حفظی مشکل دارم بخاطر همین از مدیریت خوشم نمیومد؛ دوس داشتم شبکه قبول شم اوایل معماری می خوندم،بعد یه ۲ -۳ هفته دیدم خیلی وقتم گرفته میشه معماری بخونم تازه معلومم نیست سوال آسون بدن یا سخت،تصمیم گرفتم باقی درس ها رو بهتر بزنم تا معماری جبران شه بخاطر همین چون می خواستم ریسکش کمتر شه مدیریت رو هم خوندم بالاخره از گرایش آی تی هم یه احتمالاتی بود که بشه شبکه رفت.

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
-من چون موقع کنکور کارشناسی زیاد از این مشکلات داشتم بخاطر همین می دونستم چکار کنم.همه مشکلات از اونجا نشات می گیره که هدف گذاری درست انجام نشه یعنی یه هدف انتخاب می کنن که وسط راه می گن ولش کن اصن نمی خوام به این هدف برسم بی خیال کنکور می شن.بخاطر همین من هر روز به هدفم فکر می کردم تا خسته نشم و می دونستم خدا کمکم می کنه.هیچوقت خسته نشدم فقط اواخر یکم کار جانبی دوس داشتم بکنم مثلا برنامه نویسی آی او اس انجام میدادم.

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
-از همون اول حوصله کلاس رفتن نداشتم اصلا ترجیح می دادم خودم بخونم.واسه رشته ما کتاب های خوبی هست که دیگه کلاس رو کم تاثیر می کنه مثلا همون کتاب سیستم عامل پارسه رو آقای حقیقت اینقدر خوب توضیح دادن دیگه کلاس می خواستم چکار.بقیه درسام همینجوری بود

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
-بله-پارسه برای رشته ما جامعه آماری خوبی داره-سوالای آزمونشم خوب هست.یه آزمون رو فقط چون می خواستم برم خونه این وسطا نتونستم شرکت کنم ولی وقتی برگشتم سوالاتشو از دوستان گرفتم نگاه کردم،خیلی تاثیر داره خوب، کلا وقتی درصداتون مشخص میشه می فهمین کجا مشکل دارین و اصلاح می کنین بعلاوه وقتی رتبه خوب می شه آدم یه اعتماد به نفس و انرژی می گیره که بیشتر بخونه.فقط باید حواسمون باشه این اعتماد به نفسه به غرور تبدیل نشه که بگه من سرترم, چون دیگه درس نمیشه خوند و افت پیدا می کنه.بعلاوه آزمون های پارسه نکته های خوبی داشت من بعد آزمون نکاتش رو یادداشت می کردم و تا زمان کنکور می خوندم

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
-من بعد از تابستون همینطور که با برنامه پارسه می خوندم خلاصه هم می نوشتم.هر دور که می خوندم اگه نکته جدیدی می دیدم می نوشتم توی یک ماه آخر دوهفته اولش کتابارو سرسری یه ورق می زدم و دو هفته آخر اون خلاصه ها رو فقط می خوندم.
همه جمع بندی ها ماه آخر شروع شد.یه کتاب ۱۰ سال کنکور سال اخیر هم بود که تو این مدت از خودم ازمون می گرفتم.

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
-من خودم ۹۰ درصد آماده بودم فقط دوس داشتم یه روز بیشتر وقت داشتم که سوالات شبکه کوروس رو کامل حل کنم که نشد.همه کنکور های آزمایشیم خوب بود خودم هم محکم خونده بودم که فقط اگه مشکل استرس حل می شد دیگه مشکلی نبود.یعنی اگه آزمون های آزمایشی خوب بشیم و محکم هم بخونیم خودش اعتماد به نفس میاره موقع کنکور آرامش بیشتری داریم.

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
-این سی درصد رو همیشه روی گسسته فکر می کردم اصلا امید نداشتم بهش.ولی برای درصهای تخصصی مثل هوش و پایگاه داده به صد در صد فکر می کردم چون واقعا میشد زد.

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
-نه من به خدا توکل کردم می دونستم کمکم می کنه بخاطر همین خیلی آروم بودم.مخصوصا وقتی زبان رو خوندم دیدیم متنش ساده هست خیلی خیلی آرومتر شدم

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
-بله ترتیب رو دست نزدم ولی وقتی کنکور آزمایشی میدادم برای خودم درس ها رو زمان بندی کردم که زبان ۱۰ دقیقه گسسته ۱۵ دقیقه ساختمان داده ۲۰ دقیقه طراحی الگوریتم ۱۵ نرم ۳ شبکه ۱۶ مدیریت ۸ پایگاه داده ۱۰ هوش ۱۰ و سیستم عامل ۱۹ حالا بعد این کلی وقت اضافه میومد که به ترتیب از اول این زمان ها رو تخصیص دادم:۱۰-۵-۰-۲-۴-۰-۰-۱۰-۶ که اگه تو این دور هم باز وقت اضافه می آوردم اگه سوالی بود می شد زد نگا می کردم.

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
-چه دیده بودم چه ندیده بودم می رفتم به جنگ سوال یعنی باید تمام تلاشمو می کردم تا حلش کنم.ولی خوب وقتی دیده باشم یه سوالی رو با اطمینان بیشتری جواب میدم

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
-زمان بندی رو خدمتون عرض کردم تازه وقت اضافه هم آوردم.

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
-نه چک نکردم چون این کار فقط استرس می داد من هرچقدر درصد خودم رو بدونم درصد بقیه رو که نمی دونستم فقط باعث می شد تا زمان جواب کنکور از خودم بپرسیدم چی میشه .. استرس بگیرم.. بخاطر همین کلا بیخال بودم.

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل
-پایه تحصیلی : نه این که نقشی نداره ،نقشش کمه یعنی هر کی بخواد می تونه خودش رو برسونه به بقیه که پایه شون قویه گقتم که هم پایه قوی دیدم کنکور خراب کرده هم پایه ضعیف دیدم کنکور عالی شده
دانشگاه کارشناسی : خیلی تاثیر داره،یکی اینکه تو یه دانشگاه که اکثرا واسه ارشد درس می خونن خوب خیلی جو درسیش بهتره و بچه هاش آگاه تر هستن به منابع.استادا هم عالی بودن خوب درس دادن تو این مدت یا رفع اشکال کردن یا ترم کنکور زیاد دانشجوها رو اذیت نمی کردن راه میومدن.باز افرادی از دانشگاه بودن که رتبه شون سال های پیش خوب شده پس منم می گفتم که می تونم.
برنامه ریزی : صد درصد خیلی لازمه.برنامه ریزی درست نباشه که هیچ درسی جمع بندی نمی شه :|
کلاس کنکور : هیچ اعتقادی واسه رشته خودمون حداقل ندارم بعضی رشته ها هست که ضروریه.
کنکور آزمایشی :یه وسیله محکه ،معلوم میشه تا اینجا درصد آمادگیت چیه و کجا اشکال داری و نسبت به بقیه کجا قرار داری پس واسه انرژی و روحیه گرفتن خیلی خوب بود
شرایط سر کنکور رو من فقط مشکل با استرس داشتم و اینکه یه جا نیوفتم که مراقباش هی حرف بزنن با هم که خدا رو شکر مشکلی پیش نیومد
شرایط مطالعه هم چون کتابخونه بود هم ساکت بود هم بدور از وسیله هایی بودم که حواسم رو پرت کنه

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
-هنوز تصمیم نگرفتم! برنامه نویسی آی او اس و شبکه رو دوست دارم دوست دارم استاد هم بشم.به احتمال زیاد یه استادی می شم که پروژه های شبکه انجام میده و به برنامه نویسی آی او اس به عنوان سرگرمی نگاه می کنه!

۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
-من هر روز که پا می شدم میگفتم خدایا به امید تو. خودش تا شب بهم روحیه و انرژی می داد سر کنکورم خیلی آروم بودم بخاطر همین.

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
-پدر و مادرم قطعا کمکم کردن.شرایط درس خوندن رو برام آماده کرده بودن بهم روحیه می دادن.ولی در کل هم از پدر و مادرم و هم از استادام تشکر می کنم.

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
-نه مبحثی خوب خوندم فقط دوس داشتم وقت بیشتر داشتم تا نرم افزار اسلام ناظمی و شبکه کوروس رو کامل می خوندم.

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
-چون دیگه حوصله راه دور رو ندارم.انتخابام طبق شهر بوده و خوب قطعا تهران تو اولویت بوده.برای خود تهران هم طبق رتبه بندی و معروفیت دانشگاه ها انتخاب کردم .یعنی مثلا آی تی تهران رو به شبکه و امنیت امیرکبیر ترجیح دادم
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟
-دانشگاه شریف اگه مشکلی پیش نیاد باز فکر کنم قبول می شم!Smile

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
-هدفتون رو خوب انتخاب کنین حتی شده یه هفته روش وقت بذارین.و مطمین باشین اگه بخواین به نتیجه می رسین و هرچقدر تلاش کنین همونقدر به هدفتون نزدیک می شین.رتبه تک رقمی کاری نداره فقط بخواین.آرزوی موفقیت برای همتون

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟
-نه دیگه حدود ۴۰ تا سوال جواب دادم چی بگم دیگهSmile

سحر اضافه کن به فهم آسمانم
۱۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , Morris , mohaddeseh70 , Jooybari , javad94 , sahar salehi , نارین , ka arman , nlp@2015 , fa_shinobi , p_farhadi , zahra_ce87 , پروفسور , Pure Liveliness , RASPINA , pooyaa , abji22 , Mänu , shamim_s , anonetumer , hiva60 , shishabori , آرمانا , faezehtt , tayebe68 , takexpert , nasimesahari110 , faraaz_mb , MANO
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۶ ب.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۳ آی تی و ۶ شبکه
میشه لطف کنید و کارنامه توون رو هم بذارید.
مرسی
۰
۰
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۳ ب.ظ
درصد مشترک فوق العادست اونم با سوالای کنکور امسال.
یعنی واقعا فقط با خوندن همین کتابا می شه همچین درصدی زد؟
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۳۸ ب.ظ
جالبه برام چطور ممکن هست تخصصی ۱۶ درصد به اون اسونی اومده بود! مشترک ۶۷ درصد! به اون سختی!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۳۹ ق.ظ
دوستان درصد ها برعکسه . بخاطر فونت انگلیسی بودنشه . ویرایشش میکنم

۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94 , sahar salehi , fa_shinobi
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۴۳ ب.ظ
من همچنان مشتاق هستم بدونم رتبه‌ی یک چه درصدهایی داره

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۸ ب.ظ
آفرین و خسته نباشین ....
انشالله مدارج بالاتر
موفق باشید

You can't reach any skills without hardworking
Maybe you fall
You shouldn't give up
You should stand
and
Try again and again...
۰
۰
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶ ب.ظ، توسط flowerirani.)
بچه ها سلام با اقای خلیلی فر مولف کتاب هوش راهیان ارشد تماس داشتم امشب فرمودن ۲کتاب عالی برای درسهای پایگاه داده و سیستم عامل در تدارک دیدن پایگاه تموم شده وبزودی از موسسه پوران پژوهش و کتاب سیستم هم از راهیان ارشد میاد واقعا من چند مطلبشو دیدم عالی هستش مخصوصا سمافورهای کتاب سیستم و رابطهه های ت وپایگاه توصیه میکنم منظرش باشین وعالی هستن در ضمن کتاب هوش رو گفتن نسخه ۵ بخرید چون تستهاش واشکالاتش ر وویرایش کرده ورفع کردن بخدا من هنوز ندیدمش و نیتم کمک به دوستان مانشتی بود همین.

بچه ها سلام با اقای خلیلی فر مولف کتاب هوش راهیان ارشد تماس داشتم امشب فرمودن ۲کتاب عالی برای درسهای پایگاه داده و سیستم عامل در تدارک دیدن پایگاه تموم شده وبزودی از موسسه پوران پژوهش و کتاب سیستم هم از راهیان ارشد میاد واقعا من چند مطلبشو دیدم عالی هستش مخصوصا سمافورهای کتاب سیستم و رابطهه های تو درس پایگاه توصیه میکنم منتظرش باشین وعالی هستن در ضمن کتاب هوش رو گفتن نسخه ۵ بخرید چون تستهاش واشکالاتش ر وویرایش کرده ورفع کردن بخدا من هنوز ندیدمش و نیتم کمک به دوستان مانشتی بود همین.
۰
۹
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۴ ق.ظ
(۱۷ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ)Mahtab.R نوشته شده توسط:  جریان چیه؟؟؟
دوتا مصاحبه دادین؟؟
یبار رتبه ۱۴؟!؟؟!؟!؟!
یبار ۶؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟۱

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نه
آقای قلیزاده مصاحبه مربوط به فردی که رتبه ۶ آورده رو تو سایت گذاشتن
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gholizadeh1992
ارسال: #۱۰
۱۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۶ ق.ظ
(۱۷ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ)Mahtab.R نوشته شده توسط:  جریان چیه؟؟؟
دوتا مصاحبه دادین؟؟
یبار رتبه ۱۴؟!؟؟!؟!؟!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ایشون(رتبه ۱۴) در نقش مصاحبه کننده ظاهر شدن.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , gholizadeh1992 , shamim_s
ارسال: #۱۱
۱۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۸ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۶ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  ایشون(رتبه ۱۴) در نقش مصاحبه کننده ظاهر شدن.
آفرین .
(۱۸ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۴ ق.ظ)sara azadi نوشته شده توسط:  نه
آقای قلیزاده مصاحبه مربوط به فردی که رتبه ۶ آورده رو تو سایت گذاشتن
ممنون از شما که متوجه شدین
----
از بقیه دوستان هم میخوام قبل از هر پرسشی خودشون به دنبال جواب باشن اگر یافت نشد اونوقت بپرسن.
خیلی از پشت کنکوری ها به دنبال همچین مصاحبه هایی هستند تا از تجربیات استفاده کنن اون هم بچه های تک رقمی.

(۱۷ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ)Mahtab.R نوشته شده توسط:  دوتا مصاحبه دادین؟؟
یبار رتبه ۱۴؟!؟؟!؟!؟!
این مصاحبه ها مربوط به دواطلبان برتر ارشد هست که در سایت مانشت عضو نیستند.
ممنون از حُسن نظرتون

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , sahar salehi
ارسال: #۱۲
۱۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۱ ب.ظ
اخیییییییش معماری صفر
اما زبانش جبران کرده معماریو(من زبانم ضعیفه)

به مصلحتم نبود
۱
۰
ارسال: #۱۳
۱۸ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۳۷ ب.ظ
ممنون از شما اقای قلی زاده
من معذرت میخوام قصد بدی نداشتم ،اما خوب تعجب کردم
تو مصاحبه نگفتید مربوط به دوستتون هست قبلا بچه ها مصاحبه کسی رو میذاشتن ،اول مصاحبه میگفتن که مربوط به فرد دیگه است

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۱
۰
ارسال: #۱۴
۱۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۰۵ ق.ظ، توسط gholizadeh1992.)
(۱۸ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۳۷ ب.ظ)Mahtab.R نوشته شده توسط:  ممنون از شما اقای قلی زاده
من معذرت میخوام قصد بدی نداشتم ،اما خوب تعجب کردم
تو مصاحبه نگفتید مربوط به دوستتون هست قبلا بچه ها مصاحبه کسی رو میذاشتن ،اول مصاحبه میگفتن که مربوط به فرد دیگه است
خواهش میکنم.چشم حتما رعایت میکنم . اشتباه من بود که ذکر نکرده بودم. سپاس از پیشنهادتون
ولی دوست داشتم اینطوری مطرح نمیشد . یکی از دوستان که لینک مصاحبه خودمو گذاشته بود Big Grin به اصطلاح مچ گیری کرد Big Grin آخه من بخوام مصاحبه جعلی بذارم که نمیام با اکانت خودم اینکارو کنم Big Grin
من خودم یکی از عوامل اصلی موفقیتم همین مصاحبه ها بود و واقعا هیچ منبع دیگه ای نداشتم . نه استاد نه مشاور واقعا تنهای تنها بودم. امیدوارم این مصاحبه ها اطلاعات لازم رو در اختیار داوطلبا قرار بده .

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , iammiti , آرمانا , tayebe68
ارسال: #۱۵
۲۰ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۱۲ ب.ظ
سلام
تبریک بابت رتبه ی خوبتون
من دفترچه ی امسال برای انتخاب رشته رو نگاه می کردم متوجه شدم که امسال دانشگاه شریف هیچ گرایشی از آی تی رو نمیگیره ، شبکه هم که زده بود ۱۴ نفر میگیره داخل دفترچه اصلاحات جزء حذف شده ها بود ! پس رتبه های تک رقمی آی تی امسال چی کار می کنن ؟
تو یه محاسبه هم خوندم که امیدوار به قبولی در شریف بودن !!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۵ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۸۶ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۴۰۹ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۷۲ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۱۹۱ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۴۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close