زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معیار های معتبربودن کنفرانسها

ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۰ ۰۶:۲۴ ب.ظ، توسط Br2012.)
در این تاپیک قصد داریم در مورد معیار های معتبر بودن کنفرانس‌ها بحث کنیم:

از اونجایی که هر کنفرانسی معتبرنیست پس باید سعی کنیم که مقاله خود را رد کنفراسی ارائه کنیم که ارزش زحمت مارو داشته باشه و بتونیم از مقاله خودمون که لرائه کردیم بتونیم بعدا از اعتبارش استفاده کنیم در زیر من چند معیار کلی رو میگم و دوست دارم از بچه‌ها اگه کسی میتونه کاملش کنه کمک کنه:

تعداد دوره های برگزار شده کنفرانس:
این فاکتور هر چقدر بیشتر باشه مقاله های که توش اصطلاحا Accept میشه ارزش بهتری داره و البته فقط این فاکتور مهم نیست و در با ارزش بودن یه مقاله بقیه فاکتور‌ها هم مهم هستش.

محدود بودن حوزه کنفرانس(تخصصی بودن):
قاعدتا هر چقدر کنفرانس تخصصی‌تر باشه پس داور هایی که توی اون کنفرانس دعوت میشن قوی‌تر هستن و به همین دلیل مقاله ای که Accept بشه اعتبار بیشتری داره و نشون میده که مقاله شما حرفی برای گفتن داشته.

داور های کنفرانس:
داور هایی که توی اون کنفرانس قضاوت میکنن هم میتونه مهم باشه این که داور‌ها از دانشگاه های معتبر باشن یا از دانشگاه هاب ضعیف خیلی مهمه. البته لیست داور هارو معمولا توی سایت خود کنفرانس‌ها میزنن و زیاد کار سختی نیست فهمیدن این قضیه

معمولا هر کنفرانس ممکنه تو یه کشور برگذار بشه و نمیشه کشور برگذار کننده کنفرانسو یه امتیاز قلم داد کرد
دوستان میتونن کاملش کنن
۴
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , admin , alime , saba_1984 , parimehraban , Potential , baran , setareh soheil , Mahbanoo313 , parvaz_hj , banafshehjooon , ven00s , mahshid1383 , eris229 , Fatemeh , AmiriManesh
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۵۱ ب.ظ
RE: معیار های معتبربودن کنفرانسها
چاپ مقاله:

معیار دیگه ای که مورد توجه هست اینه که این مقاله ای که قراره ما بفرستیم کجا چاپ میشه برای مثال زمانی ممکنه ما روی یه مقاله وقت زیادی بذاریم و اونو تو یه کنفرانس ارائه بدیم و بعد از اجرا شدن کنفرانس تو یه جایی چاپ بشه که ارزشی نداشته باشه.

برای مثال بعضی کنفرانس‌ها مقالاتشونو توی IEEE چاپ میکنن که البته هزینه چاپو هم میگیرن و لی به نظر من این جور کنفرانس‌ها برای ارائه خوبه البته باید بقیه فاکتور هارو هم مد نظر داشته باشیم.

البته قراره توی تاپیک کنفرانس های معتبر به طور کامل در مورد کنفرانس های معتبر صحبت کنیم
یا علی
۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , Potential , setareh soheil , banafshehjooon
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۵۴ ب.ظ
با این IEEE خیلی مشکل دارم. جدیداً کنفرانس‌های بسیار سطح پایینی برگزار می‌شه که مقالاتشون هم اتفاقاً توی IEEE چاپ می‌شه. کنفرانس‌هایی که خود IEEE به صورت مستقیم برگزار می‌کنه سطح خیلی بالایی دارند اما چاپ یه مقاله در IEEE خیلی نمی‌تونه دلیل خوب بودن مقاله و کنفرانس باشه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , banafshehjooon , Dark Knight , berkeley
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۰۵ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۰ ۰۶:۵۴ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  با این IEEE خیلی مشکل دارم. جدیداً کنفرانس‌های بسیار سطح پایینی برگزار می‌شه که مقالاتشون هم اتفاقاً توی IEEE چاپ می‌شه. کنفرانس‌هایی که خود IEEE به صورت مستقیم برگزار می‌کنه سطح خیلی بالایی دارند اما چاپ یه مقاله در IEEE خیلی نمی‌تونه دلیل خوب بودن مقاله و کنفرانس باشه.

بله در جریان این جو کنفرانس‌ها هستم

IEEE Transaction یک نوع از همین مقالاتی هستش که دکتر فرمودن این نوع مقاله که به لحاظ بار علمی و نوآوری در سطح خیلی بالا یی هستش در زمینه کامپیوتر و برق خیلی اعتبار داره و حتی با داشتن یه ieee Transaction برای بورس خیلی راهتون باز‌تر مشه
و فکر کنم که این نوع مقاله‌ها در بخش جورنال های ieee چاپ میشه اگه اشتبا ه میکنم دکتر جان تصحیح کن
۲
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: banafshehjooon , Dark Knight
ارسال:
۲۵ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۱ ق.ظ
درسته. جورنال هستن transaction ها.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , baran
ارسال:
۲۵ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۱۵ ق.ظ
چه جالب‌!

من تا امروز فکر میکردم هر مقاله ای که توی IEEE چاپ میشه یعنی خیلی سطح بالا بوده

پس مقالات IEEE هم درجه یک و دو داره !!!
۰
۰
ارسال:
۲۵ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۰۸ ب.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۱۵ ق.ظ)daneshju-arshad-manesht نوشته شده توسط:  چه جالب‌!

من تا امروز فکر میکردم هر مقاله ای که توی IEEE چاپ میشه یعنی خیلی سطح بالا بوده

پس مقالات IEEE هم درجه یک و دو داره !!!
بله خیلی از کنفرانس هایی که مقاله هاشون در IEEE چاپ میشه اعتبار آن چنانیی ندارند البته این به اون معنی نیست که کلا فاقد ارزش هستن چون که حتی به چاپ رسوندن یکی از اونها هم تلاش زیادی میخواد
۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۶ ق.ظ
بین المللی بودن کنفرانس اهمیتی داره؟
یک کنفرانس بین المللی که اولین باره برگزار میشه معتبرتره با یک کنفرانس ملی که ۲۰مین دوره برگزاریشه؟
برای مصاحبه دکتری کدوم اهمیت داره؟
۰
۰
ارسال:
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۲:۲۹ ب.ظ
این مطلب هم میتونه کمک کننده باشه درباره معیارهای اعتبار کنفرانس:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۹ بهمن ۱۳۹۶, ۰۳:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۰۳:۲۰ ب.ظ، توسط crevice.)
(۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۵۹ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  
(30 مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۶ ق.ظ)damash نوشته شده توسط:  بین المللی بودن کنفرانس اهمیتی داره؟
یک کنفرانس بین المللی که اولین باره برگزار میشه معتبرتره با یک کنفرانس ملی که ۲۰مین دوره برگزاریشه؟
برای مصاحبه دکتری کدوم اهمیت داره؟

این سوال منم هست..کسی جوابشو نمیدونسته؟ Idea
سلام. بستگی به جایی داره که میرید. ولی از اونجایی که اکثر به قریب کنفرانسهای بین المللی داخلی فقط اسما بین المللیه، همون کنفرانس ملی ای که ۲۰ دوره برگزار شده بهتره. اسپانسرهای دو کنفرانسو هم میتونین با هم مقایسه کنین ببینین کدوما بهترن.
ولی در کل کنفرانس خیلی به کار نمیاد به نظرم واسه مصاحبه ی دکتری.
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معیار average percision hashemi15 ۲ ۱,۶۲۶ ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  ترجمه تخصصی چه معیار هایی دارد hightrans ۲ ۳,۱۸۴ ۰۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۱۹ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
Sad معیار f و precision و recall pari6825 ۳ ۸,۸۲۴ ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  معیار recall و معیار precision mariiia70 ۰ ۲,۳۵۷ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mariiia70
  اطلاعاتی درمورد رشته های سیستم های تکنولوژی اطلاعات ، سیستم های چند رسانه هایی و... elahehma ۰ ۱,۸۳۵ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: elahehma
  انحراف معیار یک ماتریس دو بعدی irpersian20 ۱ ۱,۴۶۳ ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  سمینار یا کنفرانسهای پژوهشی به صورت انلاین k1.technology ۰ ۱,۲۶۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: k1.technology
  معیار پذیرش maryam1366 ۲ ۳,۴۰۵ ۰۸ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Lonely Palm
  الگوریتم های داده کاوی مقاوم در برابر داده های نویزی و داده های پرت AmiriManesh ۶ ۷,۰۹۳ ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: AmiriManesh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close