زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درس خواندن هیچ ارزشی ندارد

ارسال: #۹۱
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۱۴ ب.ظ، توسط mohammad641.)
RE: درس خواندن هیچ ارزشی ندارد
(۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰ ق.ظ)hiva60 نوشته شده توسط:  خودتون قضاوت کنید. معیار علاقه رو نادیده میگرن بعد گیر یدن به معدل؟ یکی نیست بهشون بگه "بیل گیتس" کلا درسو کنار گذاشت رفت دنبال علاقش.
گیتس در مدرسهٔ لیک ساید شروع به تحصیل کرد. سپس به علاقه خود به نرم‌افزار پی برد و برنامه‌نویسی را در سن ۱۳ سالگی شروع کرد.
ر سال ۱۹۷۳ گیتس وارد دانشگاه هاروارد شد و با استیو بالمر آشنا شد. در هاروارد گیتس نسخه‌ای از زبان برنامه‌نویسی بیسیک را برای اولین میکروکامپیوتر نوشت.
در سال دوم دانشگاه را رها کرد تا تمام انرژی خود را صرف مایکروسافت کند. شرکتی که او در سال ۱۹۷۵ با دوست دوران کودکی خود پل آلن آغاز کرده‌بود بر این باور استوار بود که کامپیوتر به وسیله‌ای ارزشمند بر روی هر میزی و در هر خانه‌ای تبدیل خواهد شد. آنها شروع به ساخت نرم‌افزار برای کامپیوترهای خانگی کردند. افق دید گیتس برای محاسبات شخصی محور موفقیت‌های شرکت مایکروسافت شد.Smile
درسو ول کرد رفت دنبال علاقشHuhعلاقش درسش بود،قطعا بهترین افراد در هر زمینه ای دانشمندترین آنها و جسور ترین آنهاست.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۹۲
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۳۷ ب.ظ
مرسی از نظراتتون، خیلی جالب بود. همه این گفتگوها و درد دلهاتون رو هم من تجربه کردم.

تقریبا اکثر ما فکر میکردیم فارغ التحصیلی از دانشگاه مساوی با کار و درامد خوبه در صورتی که واقعیت جامعه رو بعد فارغ التحصیلی دیدیم. سخت بود خیلی سخت.

برام سخت بود که بعد از فارغ التحصیلی کارشناسی از دانشگاه دولتی در مصاحبه یکی از سازمانهای معروف که بهم گفته بودن خودت رو معرفی کن گفتم شاگرد دوم از فلان دانشگاه دولتی هستم. بعد یه سوال عملی شبکه ای پرسید من بلد نبودم و بعد رد شدم. با اون همه ادعایی که داشتم!

برام سخت بود تو آزمون بانکی شرکت کنم و چون دوره های عملی شبکه مثل سیسکو و مایکروسافت رو نگذرونده بودم اصلا تحویلم نگرفتن. با این همه ادعایی که داشتم و توقع از بازار کار کشور.

البته بازم نفهمیدم اصل قضیه چیه. تا اینکه تو مصاحبه یه بانک قبول شدم. ۶ ماه تو انفورماتیک بانک کار کردم.

خیلی درس خوندن و قبول شدن در بهترین دانشگاهها رو دوست داشتم. شریف قبول شدم بانک رو ول کردم و رفتم ارشد بخونم. خیلی ها بهم گفتن داری اشتباه میکنی. اما من واسه دل خودم و علاقه ام رفتم و هیچ وقت پشیمون نشدم. بلافاصله با وجود اینکه چیزی تخصصی بلد نبودم تو یکی از شرکتهای خوب به اعتبار شریف مشغول به کار شدم.

هیچ وقت فکر نمیکردم بعد ارشد نخوام دکترا بخونم. اما تو کار فهمیدم که وقتی میتونی درامد داشته باشی که بتونی یه مشکلی از جامعه رو حل کنی. چیزی بلد باشی که تولید ثروت کنه و به درد شرکتها و سازمانها بخوره. وگرنه نمره و معدل و فلان پژوهش و مقاله در فلان جا چه مشکلی از جامعه رو میخواد حل کنه! وقتی کاربردی نباشه. البته به کسی که علاقه داره کاری ندارم به اونهایی (مثل همین یک سال پیش خودم) میگم که میخوان با مدرک ارشد سر کار برن.

ما تو ارشد هنر تحقیق و پژوهش رو یاد گرفتیم که خیلی خوبه اما نباید انتظار داشته باشیم که مهارتهای کاری رو بهمون یاد بده.

برام سخت بود که ببینم من با ارشد شریف هیچی بلد نیستم تو کار اما یکی با فوق دیپلم آزاد (چون بلافاصله جذب بازار کار شده بود به جای منی که عمرم رو تو دانشگاه و پشت کنکور ارشد گذروندم) همه چی بلده و کلی هم حقوقش بالاست. کلی گفتم چرا؟

برام سخت بود که ببینم یک لواشک فروش تو مترو که داشجوی ارشد عمران شریف هم بود ماهی ۷-۸ میلیون درامد داشته باشه (با همین لواشک فروشی) و با وجود اینکه از من کوچیکتره ۲ تا خونه داشته باشه (با ۷ سال دستفروشی در مترو) اما من هیچی. تازه مشغول به کار شدم.

اما دیدم نه مقصر فقط خودم هستم. انقدر با شتاب کنکور دادم و دانشگاه رفتم که یه بار از خودم نپرسیدم تو واقعا از این درس خوندن چه انتظاری داری؟ اگه شان اجتماعی هست که داری. اگه علاقه به علم هست که تامینی اما اگه درامدم هست ( که تازه فهمیدم) باید یه کارهای دیگه هم در طول تحصیل میکردم. مثل کار در کنار درس خوندن یا یادگرفتن مهارتهای فنی مورد نیاز بازار کار و جامعه در کنار کتاب خوندن.

الان هم دیر نشده گفتم دکترا رو فعلا تا چند سال به تاخیر میندازم چون اصلا دوست ندارم تحقیقاتی کنم که برای کشور و البته خودم تولید ثروت نکنه و به درد جامعه نخوره. یعنی الان که فهمیدم که برام مهمه که دستم تو جیبم باشه و از علمم درامد داشته باشم، این تصمیم رو گرفتم تا دیگه سرخورده تر از این نشم.

میخوام تو کار مهارتهام رو بالا ببرم. چون اینطوری هم تمایلم به علم کاربردی دنبال میشه و هم درآمدی که انتظارش رو دارم سراغم میاد.
و مهمتر از همه از خودم راضی ترم.

کسی رو هم جز خودم مسئول این وضعیت و نارضایتیم نمیدونم. چون اینطوری فقط خودم رو اذیت نمیکنم و هیچ حرکتی برای کسب رضایت تو زندگیم انجام نمیدم.

[/size]
۱۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , 10:30 , sand , Engineer , mohammad641 , maryam.raz , nazanin2020 , 8889223 , mahyamk , friends , AI. , baby27784 , d_felfelak , fa_shinobi , emahii , ehsaan_gh
ارسال: #۹۳
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۵۳ ب.ظ، توسط khayyam.)
(۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۳۷ ب.ظ)baran نوشته شده توسط:  مرسی از نظراتتون، خیلی جالب بود. همه این گفتگوها و درد دلهاتون رو هم من تجربه کردم.

تقریبا اکثر ما فکر میکردیم فارغ التحصیلی از دانشگاه مساوی با کار و درامد خوبه در صورتی که واقعیت جامعه رو بعد فارغ التحصیلی دیدیم. سخت بود خیلی سخت.

برام سخت بود که بعد از فارغ التحصیلی کارشناسی از دانشگاه دولتی در مصاحبه یکی از سازمانهای معروف که بهم گفته بودن خودت رو معرفی کن گفتم شاگرد دوم از فلان دانشگاه دولتی هستم. بعد یه سوال عملی شبکه ای پرسید من بلد نبودم و بعد رد شدم. با اون همه ادعایی که داشتم!

برام سخت بود تو آزمون بانکی شرکت کنم و چون دوره های عملی شبکه مثل سیسکو و مایکروسافت رو نگذرونده بودم اصلا تحویلم نگرفتن. با این همه ادعایی که داشتم و توقع از بازار کار کشور.

البته بازم نفهمیدم اصل قضیه چیه. تا اینکه تو مصاحبه یه بانک قبول شدم. ۶ ماه تو انفورماتیک بانک کار کردم.

خیلی درس خوندن و قبول شدن در بهترین دانشگاهها رو دوست داشتم. شریف قبول شدم بانک رو ول کردم و رفتم ارشد بخونم. خیلی ها بهم گفتن داری اشتباه میکنی. اما من واسه دل خودم و علاقه ام رفتم و هیچ وقت پشیمون نشدم. بلافاصله با وجود اینکه چیزی تخصصی بلد نبودم تو یکی از شرکتهای خوب به اعتبار شریف مشغول به کار شدم.

هیچ وقت فکر نمیکردم بعد ارشد نخوام دکترا بخونم. اما تو کار فهمیدم که وقتی میتونی درامد داشته باشی که بتونی یه مشکلی از جامعه رو حل کنی. چیزی بلد باشی که تولید ثروت کنه و به درد شرکتها و سازمانها بخوره. وگرنه نمره و معدل و فلان پژوهش و مقاله در فلان جا چه مشکلی از جامعه رو میخواد حل کنه! وقتی کاربردی نباشه. البته به کسی که علاقه داره کاری ندارم به اونهایی (مثل همین یک سال پیش خودم) میگم که میخوان با مدرک ارشد سر کار برن.

ما تو ارشد هنر تحقیق و پژوهش رو یاد گرفتیم که خیلی خوبه اما نباید انتظار داشته باشیم که مهارتهای کاری رو بهمون یاد بده.

برام سخت بود که ببینم من با ارشد شریف هیچی بلد نیستم تو کار اما یکی با فوق دیپلم آزاد (چون بلافاصله جذب بازار کار شده بود به جای منی که عمرم رو تو دانشگاه و پشت کنکور ارشد گذروندم) همه چی بلده و کلی هم حقوقش بالاست. کلی گفتم چرا؟

برام سخت بود که ببینم یک لواشک فروش تو مترو که داشجوی ارشد عمران شریف هم بود ماهی ۷-۸ میلیون درامد داشته باشه (با همین لواشک فروشی) و با وجود اینکه از من کوچیکتره ۲ تا خونه داشته باشه (با ۷ سال دستفروشی در مترو) اما من هیچی. تازه مشغول به کار شدم.

اما دیدم نه مقصر فقط خودم هستم. انقدر با شتاب کنکور دادم و دانشگاه رفتم که یه بار از خودم نپرسیدم تو واقعا از این درس خوندن چه انتظاری داری؟ اگه شان اجتماعی هست که داری. اگه علاقه به علم هست که تامینی اما اگه درامدم هست ( که تازه فهمیدم) باید یه کارهای دیگه هم در طول تحصیل میکردم. مثل کار در کنار درس خوندن یا یادگرفتن مهارتهای فنی مورد نیاز بازار کار و جامعه در کنار کتاب خوندن.

الان هم دیر نشده گفتم دکترا رو فعلا تا چند سال به تاخیر میندازم چون اصلا دوست ندارم تحقیقاتی کنم که برای کشور و البته خودم تولید ثروت نکنه و به درد جامعه نخوره. یعنی الان که فهمیدم که برام مهمه که دستم تو جیبم باشه و از علمم درامد داشته باشم، این تصمیم رو گرفتم تا دیگه سرخورده تر از این نشم.

میخوام تو کار مهارتهام رو بالا ببرم. چون اینطوری هم تمایلم به علم کاربردی دنبال میشه و هم درآمدی که انتظارش رو دارم سراغم میاد.
و مهمتر از همه از خودم راضی ترم.

کسی رو هم جز خودم مسئول این وضعیت و نارضایتیم نمیدونم. چون اینطوری فقط خودم رو اذیت نمیکنم و هیچ حرکتی برای کسب رضایت تو زندگیم انجام نمیدم.

[/size]

خیلی خیلی ممنونم ، بچه هایی که شهرستان هستند فکر می کنند که مثلا اگه یکی از دانشگاهای تهران قبول بشند همه چی حل می شه و راحت می رن سر کار خود من همین فکرو داشتم ولی بعد اینکه اومدم تهران و خودم با بچه های ارشد برخورد کردم تازه فهمیدم که داشتم اشتباه فکر می کردم به نظر من ارشد اگر شرایطش برای کسی هست اصلا دریغ نکنه و بره بخونه ولی طبق فرمایشات جنابعالی هم حتما باید کار فنیSad بلد بود و این نباشه که ارشد هم بگیریم ولی نتونیم یه شبکه کوچیک راه اندازی کنیم اون موقع چی بگیم بگیم من بلدم مقاله بنویسم باور کنید دوستان من تو ایران به این چیزا ارزش نمی دن......
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sand , baran , d_felfelak , emahii
ارسال: #۹۴
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۳۴ ب.ظ
ااوووو این دوره های سیسکو فوق العاده گرونه!!! یک میلیون و خورده ای.. ضمن این که من تو همین مانشت خوندم که به خانم ها اصولا کار شبکه نمیدن و من هم رفتم سراغ کار برنامه نویسی و الان دارم کار SQL انجام میدم.. کلا میخوام برم تو شاخه دیتابیس

شاید یک نفر تخصصش پایگاه داده باشه... چجوری فلان سوال شبکه رو جواب بده!!!!؟؟؟؟ عمرمون کفاف نمیده تو همه چیز خبره باشیم که

علم کامپیوتر هزار تا شاخه داره

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi
ارسال: #۹۵
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۴۲ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ ب.ظ)Asemaneabi نوشته شده توسط:  ااوووو این دوره های سیسکو فوق العاده گرونه!!! یک میلیون و خورده ای.. ضمن این که من تو همین مانشت خوندم که به خانم ها اصولا کار شبکه نمیدن و من هم رفتم سراغ کار برنامه نویسی و الان دارم کار SQL انجام میدم.. کلا میخوام برم تو شاخه دیتابیس

شاید یک نفر تخصصش پایگاه داده باشه... چجوری فلان سوال شبکه رو جواب بده!!!!؟؟؟؟ عمرمون کفاف نمیده تو همه چیز خبره باشیم که

درسته هزینه ی دوره های سیسکو و مایکروسافت گرونه و همه جا هم مدرکش به درد نمی خوره فقط یه چند تا موسسه تو تهران هست که واقعا خوبه اسمشو نمی گم ولی مشخصه دیگهTongue آره دوست باید تو یه چیزی تخصص (دانش ) داشت نمی شه تو همه ی زمینه ها تخصص داشت دیگه اون بستگی به علاقه و شرایط فرد داره که تو کدوم زمینش فعالیت کنه دانشگاه و ارشد هم کنارش باشه که عالی می شه Undecided
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: emahii
ارسال: #۹۶
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۰۹ ب.ظ
داشتم فک میکردم کاش این منفی مثبتا رو برمیداشتن تا هرکی چیزی که با شعور شخص خودش متناقض میبینه زرت زرت منفی نده ...
بعد دوباره فکرشو کردم اگه منفی هم نباشه ملت همون طور که میبینم با کامنت به سرو کله هم می پرنو با هم بحث میکنن
چرا ک میخوان ثابت کنن شعور خودشون از دیگران بیشتره
بماند ک یه عده فک میکنن با رد کردن افکار دیگران خعیلی روشن فکرن....!

مثلا چه اشکالی داره وقتی دوستمون دلش پره دردو دل میکنه بجای موضع گرفتن ؛ درکش کنیم ؛خودمونو جاش بذاریم ؛ آرومش کنیم؛ براش توضیح بدیم ؛یا حداقل فقط گوش بدیم
برا شعور هم ارزش قائل شیم نه شعور خودمونو به رخ دیگران بکشیم
مشکل جامعه ما اینه که هیچ چی نمیدونیم و فکر میکنیم خعلی میدونیم

سقراط میگه : من فقط یک چیز میدانم, و آن اینکه هیچ چیز نمیدانم...
۱فیلسوف انگلیسی گفت: گرفتاری دنیا این است که نادان به کار خود مطمئن است و دانا اطمینان ندارد....

یکی دیگه میگه: ممکنه کسی بداند که نمیداند مثل سقراط ؛ اما امکان ندارد که بداند چقد نمیداند حتی سقراط!!!
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Asemaneabi , happy07 , eng_majid , crevice , ahoo_vahshi93 , shayesteNEY , emahii
ارسال: #۹۷
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۳۸ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۰۹ ب.ظ)Elena_71 نوشته شده توسط:  داشتم فک میکردم کاش این منفی مثبتا رو برمیداشتن تا هرکی چیزی که با شعور شخص خودش متناقض میبینه زرت زرت منفی نده ...
بعد دوباره فکرشو کردم اگه منفی هم نباشه ملت همون طور که میبینم با کامنت به سرو کله هم می پرنو با هم بحث میکنن
چرا ک میخوان ثابت کنن شعور خودشون از دیگران بیشتره
بماند ک یه عده فک میکنن با رد کردن افکار دیگران خعیلی روشن فکرن....!

مثلا چه اشکالی داره وقتی دوستمون دلش پره دردو دل میکنه بجای موضع گرفتن ؛ درکش کنیم ؛خودمونو جاش بذاریم ؛ آرومش کنیم؛ براش توضیح بدیم ؛یا حداقل فقط گوش بدیم
برا شعور هم ارزش قائل شیم نه شعور خودمونو به رخ دیگران بکشیم
مشکل جامعه ما اینه که هیچ چی نمیدونیم و فکر میکنیم خعلی میدونیم

سقراط میگه : من فقط یک چیز میدانم, و آن اینکه هیچ چیز نمیدانم...
۱فیلسوف انگلیسی گفت: گرفتاری دنیا این است که نادان به کار خود مطمئن است و دانا اطمینان ندارد....

یکی دیگه میگه: ممکنه کسی بداند که نمیداند مثل سقراط ؛ اما امکان ندارد که بداند چقد نمیداند حتی سقراط!!!

حرفهای شما متینه و مسلم بدونید کسی که بخواد شعور خودش رو به دیگران ثابت کنه از جانب اشخاص همین جامعه طرد میشه و افراد جامعه به خوبی میتونن تشخیص بدن که چه کسی قصد راهنمایی داره و چه کسی قصد خودنمایی.

در ضمن به نظرم کمک به دوستی که در بالا بهش اشاره کردید صرفا دلسوزوندن و ناراحت شدن از حرفاش و آروم کردنش نیست بلکه گاهی اوقات نیازه که راه اشتباهی که داره طی میکنه یا تصور غلطی که داره رو بهش گوشزد کرد حتی اگر این گوشزد کردن رو موضع گیری خطاب کنن.

در آخر این رو هم بگم که من هم با صحبت های برخی از دوستان که مطرح شد موافق نیستم.

راستی جملات، قشنگ بودنWink

«یا الهی، اِرحَم مَن رأسُ مالِهِ الرِّجآءُ، وَ سِلاحُهُ البُکآء...»
پروردگار من، رحم کن بر کسیکه سرمایه اش امید و ساز و برگش گریه است.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Elena_71 , emahii
ارسال: #۹۸
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۵۷ ب.ظ، توسط Amir V.)
موافقم باهات. ادامه تحصیل به قصد کار دانشگاهی توی ایران اشتباه محضه!
ادامه تحصیل به شرطی خوبه که با استفاده از مدرک و اسم و رسمت بری یه جایی کار عملی بکنی که البته اون رو هم بدون مدرک میشد کرد!

There is no there there.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , Aurora , crevice , sand , mahyamk
ارسال: #۹۹
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۳۶ ب.ظ، توسط A V A.)
(۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۵۲ ق.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  
(15 مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۴۰ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  چه لزومی داره یدک کشیدن القابی مثل دکتر مهندس؟
حدس میزنم شما آدمی هستین که بی علاقه و انگیزه و زورکی درس خوندین. قصد بی احترامی ندارم. اما انقدر بچه که بودیم گفتن"خوب درس بخون که دکتر مهندس شی" که علاقه رو توو ما کشتنو فکر کردیم درس خوندن یعنی این....
سرآشپز های حرفه ای رو دیدین؟ یا کلا کسایی که اشپزی رو دوس دارن؟ موقع غذا پختن دارن عششششششق میکنن. هر عطرو رنگو طعمیو با تمام وجود لمس میکنن و لذت میبرن. تاحالا به درس خوندن به دید عشق کردن و لذت بردن نگاه کردین؟ تا حالا شده یه الگوریتم جدید یاد بگیرین بگین واااااااای عالیییییییییی بووووووود خیلیییییی دوسش داشتمممممم. تا حالا ارضای روانی شدین با یادگیری چیزای جدید؟
یه مثال دیگه. بچه های ACMی رو دیدین؟ اوایل میگفتم واقعا که چی؟ تهش واقعا چی حالا؟!این همه وقت بزاری چی میشه! تا اینکه توو کانتست ها رفتم. اون yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeessssssssssss ای که یه کانتستنت بعد از اکسپت گرفتن سوالش میگیره، اون هیجانه موقع کامپایل شدن، اون تپش قلبو استرسی که نگرانه TL بخوره یا WA.... اون یعنی تمام زندگی کسی که با عششششششششق درس میخونه.....
من یه خانمم. و مسلما نیاز من به داشتن شغل خیلی متفاوت تر از یه آقاست....من با درس خوندن عشق میکنم.....با یادگیری جوون میگیرم....اینه فرقه کسی که درس خوندنو دوستداره با کسی که برای کار کردن درس میخونه.....
اینایی که گفتم هدفهای من از درس خوندن نیس..... اینا احساسای ادمیه که درس خوندنو دوست داره و از این راه میخواد به هدفاش برسه......جای گفتن هدف هام نیس....فقط خواستم بگم درس خوندن به معنای پیدا کردن کار نیست....

شما خیلی خیلی قشنگ سخن میگید
تا حالا شده مسائل مالی اذیتتون کنه؟
تا حالا شده به سنی برسین که باید کار داشته باشین ولی نداشته باشین؟
تا حالا شده بعد از ۲۵ سال دستتون توی جیب باباتون باشه؟
اصن مشکلات زندگی و مخصوصا مالی میدونین یعنی چی؟
وقتی این مشکلات وجود داشته باشه و افرادی رو ببینین که بطور ناعادلانه دارند جای شما رو میگیرند، دیگه حرف از عشق به درس و این سخن های قشنگ رو نمیزنین ...

خیر! بنده هم عرض کردم شما هدفتون از درس کار کردن بوده! و حق ندارین به طور جنرال به خاطر موفق نشدنتون درس خوندن رو بی ارزش کنین!
من مسلما هیچوقت توو شرایط شما قرار نمیگیرم، اما شما انگار اینده ی منو پیشبینی کردین یا مثل جناااااب ترکس سابق و خانه سبز فعلی! من رو مرفه بی درد میدونین!
چرا قبول نمیکنین هدف از درس خوندن کار کردن نیس؟؟؟؟
مگه نمون کابینت سازی که ترکس! گفتن درامدش خوب نیس؟!!!! مگه تحصیلات داره؟!
یه سری ادما یه حرفی میزنن و همه چیزو زیر سوال میبرن هرچقدرم بگین بابا جان داری چپکی فکر میکنی، قبول نمیکنن
یه سوال، شما اصلا به غیر از تدریس، جای دیگه هم رفتین؟! هرکی ارشد بگیره و استاد نشه پس درس خوندن بی ارزشه؟ شاید من اشتباه خوندم و دنبال شغل دیگه م بودین

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۲
۳
ارسال: #۱۰۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۱۹ ب.ظ
خانم آوا ارشد عزیز... کاملاااا با حرفاتون موافق هستم... من هم با درس خوندن و یادگیری.. عشق میکنم... چه زبان باشه..چه سیستم عامل باشه... چه ساختمان داده باشه... واقعا لذت میبرم... زندگی میکنم... آدم باید واقعا تو این راه یک عاشق باشه... استرسش به کنار... اما تو دوران درس خوندن برای ارشد عاشقی کردم... زندگی کردم.... دلم نمیخواست اون دوران تموم شه و الان بی صبرانه منتظر اول مهر هستم.... به کسایی که دارن میان تو راه ارشد خودن توصیه میکنم اگر عاشق نیستی نیا... چون کم میاری... تو همون پیجینگ سیستم عامل هم کم میاری...

۳
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi
ارسال: #۱۰۱
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۲۶ ق.ظ
دوستان من یه حرف دوستانه میزنم
واقعا درس خوندن توی ایران یجور سرمایه گذاری با سود خیلیی پایینه
اینو قبول کنید
شعار هم ندین ، عموم جامعه رو ببینید
حقوق یه برنامه نویس با یه ابدارچی با یه کارمند دفتری خیلی متفاوت نیست و این یه ظلم بزرگ واسه درس خونده هاست...

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk
۰
۳
ارسال: #۱۰۲
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ق.ظ
دوستان عزیز
من درس خواندن را برای عدم کار و عدم تدریس بی ارزش نکردم
درس خواندن را به دلیل برخورد بد همراه با تمسخر مسئولان در قبال زحماتی که در این شش سال تلاش با من داشتند، بی ارزش دانستم
۵
۰
ارسال: #۱۰۳
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۰۵ ق.ظ
خوب دیگه نباید فراموش کنید که در کشوری زندگی میکنید که فکر کنم جهان سوم یا چهارم است

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
۰
۰
ارسال: #۱۰۴
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۰۶ ق.ظ
سوم مشترک

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
۱
۰
ارسال: #۱۰۵
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۸ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ ب.ظ)Asemaneabi نوشته شده توسط:  ااوووو این دوره های سیسکو فوق العاده گرونه!!! یک میلیون و خورده ای.. ضمن این که من تو همین مانشت خوندم که به خانم ها اصولا کار شبکه نمیدن و من هم رفتم سراغ کار برنامه نویسی و الان دارم کار SQL انجام میدم.. کلا میخوام برم تو شاخه دیتابیس

فنی حرفه ای برو کلاس،مجانی
من رفتم

به مصلحتم نبود
۰
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۸۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۳۹ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۶۲۳ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  خواندن گروهی برای استخدامی خرداد ۹۷ delnian ۱۸ ۱۲,۳۵۵ ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  درخواست جزوه ساختمان داده مفید برای خواندن سریع parisa74103 ۰ ۱,۸۹۶ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  خواندن گروهی برای دکتری هوش مصنوعی Mehdi37_mehdi ۶ ۶,۰۷۵ ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  امنیت در فضای مجازی وجود ندارد ! itzeroone ۱ ۲,۱۰۳ ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  منبع مناسب برای خواندن مهندسی نرم افزار mehran.hzd ۰ ۱,۴۲۳ ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mehran.hzd
  خواندن برای دکترا هوش maryam_en ۰ ۱,۹۰۶ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: maryam_en

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close