زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

موسیقی

ارسال: #۳۱
۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۳۷ ب.ظ
موسیقی
غمگین‌ترین موسیقی بهترین موسیقی است.
steven wilson

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.
Friedrich Nietzsche
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱ ب.ظ، توسط summer_66.)
RE: موسیقی
(۲۹ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ب.ظ)polarisia نوشته شده توسط:  غمگین‌ترین موسیقی بهترین موسیقی است.
steven wilson

از ما گفتن بود حالا هر جور راحتیدBig Grin هر کس واسه خودش ایده خاصی داره. ایده منم اینه که شاد بودن همیشه بهتر از غمگین بودنه. به شخصه نواختن آهنگای شاد برام خیلی راحت تره تا آهنگای غمگین.

برای آنکه ایمان دارد ، ناممکن وجود ندارد.
با داشتن اراده قوی ، مالک همه چیز هستید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: barca , alime
ارسال: #۳۳
۳۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۱ ق.ظ
موسیقی
(۲۹ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۹ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  به شخصه نواختن آهنگای شاد برام خیلی راحت تره تا آهنگای غمگین.

ظاهرا خودتون هم نوازنده اید. پس منتظر بیوگرافی موسیقایی شما هستیم...
ارسال: #۳۴
۳۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۵۹ ق.ظ
(۳۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۱ ق.ظ)آرمین نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۹ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  به شخصه نواختن آهنگای شاد برام خیلی راحت تره تا آهنگای غمگین.

ظاهرا خودتون هم نوازنده اید. پس منتظر بیوگرافی موسیقایی شما هستیم...

نوازنده که نمیشه گفتBlush اما دو سالی هست که به سمت موسیقی رفتم از بچگی یعنی قبل از اینکه مدرسه برم هم علاقه عجیبی به موسیقی داشتم( علی الخصوص سنتور و پیانو) که متاسفانه زمینه برام مهیا نشد که بهشون بپردازم. تو همین دو سال به خاطر علاقه ای که دارم پیشرفتم بد نبوده اما باید بگم که من خیلی آدم دقیقه نودی هستم و یک هفته ای که باید رو تکالیفم وقت بذارم فقط تو دو روز آخر هفته خلاصه میشه! از پس تکالیفم با تمرین کم بر میام اما این واسه کسی که میخاد موسیقی کار کنه سمه. علاقه من به موسیقی سنتی خیلی بیشتر از پاپ هست( یه آرامشی توشه که تو غیر سنتی نمیبینم) به همین خاطر سنتور رو انتخاب کردم. خیلی دوست دارم دوستانی که ساز میزنن خودشونو معرفی کنن مخصوصا سخت کوشها. شاید من هم به واسطه اونا سر عقل بیام و بیشتر تمرین کنم.

سپاس‌گزاری شده توسط: آرمین
ارسال: #۳۵
۳۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۴۲ ب.ظ
موسیقی
من یادم میاد که خیلی کوچیک بودم کیبورد میزدم برادرم یادم داده بود.دیگه تا دبیرستان موسیقی کار نکرده بودم.تو دوران دبیرستان یه روز ویولن یکی از اشنایان خونمون بود من برداشتمش خیلی باهاش کار کردم تا بالاخره فهمیدم که چه طور صداشا دربیارم یه دوه خیلی کوتاهی براش کلاس رفتم استادم میگفت من شاگردای زیادی داشتم ولی شما خیلی خوب یاد میگیری مثلا وقتی استاد یه درس را میزد بلافاصله بعد استاد بدون نگاه کردن به نت از حفظ میزدم دیگه وقتی کنکور داشتم کنار گذاشتمش خودم تمرین میکردم دیگه فرصتی برام پیش نیومد که کلاس برم ولی حتما دوباره ادامش میدم.کلا هر سازی دستم بیاد میتونم بزنم ولی خب اگه کلاس بری خیلی بهتر و اصولی یاد میگیری.سازهای سنتور-گیتار-تنبک هم یه کم بلدم ولی ساز اصلیم ویولن هستش.
 سپاس‌گزاری شده توسط: summer_66 , آرمین
ارسال: #۳۶
۳۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۰۸ ب.ظ
(۳۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۴۲ ب.ظ)delta نوشته شده توسط:  من یادم میاد که خیلی کوچیک بودم کیبورد میزدم .....
آفرین واقعا تبریک میگم. خوب شما این استعدادت رو تو تاپیک استعدادیابی منعکس کن. بعد ملت میگن ما استعداد پیدا کردن استعدادمون رو نداریمExclamation استعداد که شاخ و دم نداره!! مطمئنا این یکی از هزاران استعدادهای ذاتی شماست. حتما ادامه بده. به امید دیدن شما به عنوان یک چهره سرشناس در کامپیوتر و موسیقیShy موفق باشی.

سپاس‌گزاری شده توسط: delta
ارسال: #۳۷
۳۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۲۱ ب.ظ
موسیقی
منم یه سالی میشه سنتور میزنم البته مثل summer_66 روزهای آخر تمرین می کنم
ارسال: #۳۸
۳۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۴۳ ب.ظ
(۳۱ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱ ب.ظ)tj3938 نوشته شده توسط:  منم یه سالی میشه سنتور میزنم البته مثل summer_66 روزهای آخر تمرین می کنم

آخ جون یه سنتوری!!!!!!!!Smile الان داری چه کتابی کار میکنی؟ تا کجا پیش رفتی؟

ارسال: #۳۹
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
موسیقی
من نتی کار نمی کنم، شفاهی کار می کنم.
روش استاد مجید کیانی
تازه اولشم، دستگاه شور، زیرکش سلمک و ملانازی رو دارم می زنم.
شما چطور؟
ارسال: #۴۰
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
موسیقی
خیلی دوست دارم نواختن یک سازو یاد بگیرم
تار خیلی دوست دارم اما متاسفانه تا الان موقعیتشو فراهم نکردم برای یادگیری این ساز
اما بعد از قبولی ارشد حتما این کارو میکنم
ارسال: #۴۱
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۲۶ ق.ظ
موسیقی
من کلا تو خانواده اهل موسیقی سنتی بزرگ شدم و از زمانی یادم میاد بر آستان جانان استاد شجریان رو گوش دادم.
پدرم در کنار شغل اصلی آواز هم کار کرده و گاهی وقتا میخونه و صدا و موسیقی بصورت ارثی بهم رسیده.
من از دیار خیام و عطار یعنی نیشابورم شهری که پر است شب شعر و کارگاههای ساز سازی و اموزشگاههای موسیقی و اساتید موسیقی بزرگی چون استاد مشکاتیان که هم اکنون در کنار عطار بزرگ در خاک خفته.
مدتی در خدمت استاد شاکری(از شاگردا استاد شجریان) به مشق آواز پرداختم اما خوب به دلیل مشغله از کلاس‌ها دوری گرفتم و خودم تمرین اواز میکنم در کنارش هم ساز تنبک رو هم نزد چند تن از اساتید نیشابور یاد گرفتم و با برادرم که سه تار میزنه تمرین موسیقی میکنیم.
گاهی اوقات در کنار مزار سروآزاد پرویز مشکاتیان به مشق ساز وآواز میپردازیم.خلاصه اینکه علاقه بی حد حصر به موسیقی سنتی اصیل ایرانی و صدای استاد شجریان دارم اکثر مواقع این موسیقی همراهم هست چه پشت کامپیوتر چه در ارنندگی چه محل کار و چه سفرو....... واحترام عجیبی براش قائل هستم.
ostaddelnawaz.blogfa.com

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: summer_66
ارسال: #۴۲
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۵ ق.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۲ ق.ظ)tj3938 نوشته شده توسط:  من نتی کار نمی کنم، شفاهی کار می کنم.
روش استاد مجید کیانی
تازه اولشم، دستگاه شور، زیرکش سلمک و ملانازی رو دارم می زنم.
شما چطور؟
من با نت میزنم. منظورتون از شفاهی همون سماعی هست یا این که شما میگید فرق میکنه؟
بیشتر درموردش توضیح بدید برام جالبه. با نت که تکلیف معلومه از روی نت گاهی دقیق و با مترونم باید زده بشه و گاهی هم آهنگ‌ها آوازی هستن و باید ابتدا نمونه رو گوش کرد و بعد طبق نت نواخت.تا حالا سه تا کتاب رو تموم کردم و الان هم اواسط کتاب ردیف سنتورنوازی هستم که توی این یکی یه تعداد از آهنگا آوازی هستن.

ارسال: #۴۳
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۰۵ ب.ظ، توسط tj3938.)
موسیقی
یعنی ما درآمدها رو چندین بار گوش می کنیم بعد باید روی سنتور نت هاشو پیدا کنیم، آره همون روش حبیب سماعی
خود استاد کیانی یکی از شاگردان استاد برومند بودند که به روش سماعی و میرزا عبدالله کار می کردند...
البته من خودم با نتم گاهی که گوشه‌ها رو پیدا نمی کنم کار می کنم ولی استاد ما با نت مخالفه، میگه خوب نیست بلد باشیم و کلا روش موسیقی اصیل ما شفاهی و سینه به سینه است...
یعنی شما کدوم دستگاه رو میزنید؟
ارسال: #۴۴
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ ب.ظ، توسط summer_66.)
(۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۲ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  خیلی دوست دارم نواختن یک سازو یاد بگیرم
تار خیلی دوست دارم اما متاسفانه تا الان موقعیتشو فراهم نکردم برای یادگیری این ساز
اما بعد از قبولی ارشد حتما این کارو میکنم
آفرین به انتخاب ناب و سلیقه ۲۰ شما! تار که واقعا فوق العاده هست. یادگرفتنش نسبت به سنتور خیلی سخت تره اما موقعی که یادش بگیرید لذتی ازش میبرید که قابل گفتن نیست.

(۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۱ ق.ظ)tj3938 نوشته شده توسط:  یعنی ما درآمدها رو چندین بار گوش می کنیم بعد باید روی سنتور نت هاشو پیدا کنیم، آره همون روش حبیب سماعی
خود استاد کیانی یکی از شاگردان استاد برومند بودند که به روش سماعی و میرزا عبدالله کار می کردند...
البته من خودم با نتم گاهی که گوشه‌ها رو پیدا نمی کنم کار می کنم ولی استاد ما با نت مخالفه، میگه خوب نیست بلد باشیم و کلا روش موسیقی اصیل ما شفاهی و سینه به سینه است...
یعنی شما کدوم دستگاه رو میزنید؟

من فعلا دارم رو شور کار میکنم. اگه اشتباه نکنم بعد از شور میریم همایون.

ارسال: #۴۵
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۸ ب.ظ
من عاشق موسیقی سنتی هستم بهم آرامش میده قبلا یک کم سه تار کار کردم . اما سنتور رو بیشتر دوس دارم ایشالا بعد کنکور شروع میکنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثبات حرام بودن موسیقی غنا و مطرب از قرآن mas69 ۱ ۲۷,۵۴۳ ۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: frr
Music موسیقی و درس خوندن aatwo ۴ ۴,۳۲۵ ۲۸ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close