زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مدیریت فناوری اطلاعات

ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۸۹, ۰۹:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۵۴ ق.ظ، توسط admin.)
مدیریت فناوری اطلاعات
سلام دوستان
به نظر شما بهترین منبع برای مدیریت که سوالهای کنکور IT رو تا به امروز پوشش بده چیه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۵ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۰۷ ق.ظ
منبع کامل
منم می خوام بدونم کتاب دکتر فتحیان خوبه یا نه؟
میدونه کمکی بکنه؟
ارسال:
۱۶ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۳۰ ق.ظ
اصول و مبانی مدیریت
سلام
تاپیک شما از انجمن "مباحث درسی" به اینجا منتقل شد. بحث در مورد منابع اینجا انجام میشه.

من دانشجوی IT نیستم ولی تعریف کتاب اصول مدیریت دکتر علی رضائیان و جزوه‌ی پارسه رو زیاد شنیدم!

بچه های IT اگه میشه تایید یا تکذیب کنن، ممنون

سخته، ولی ممکنه!
ارسال:
۱۶ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۱۴ ب.ظ
RE: اصول و مبانی مدیریت
(۱۶ شهریور ۱۳۸۹ ۰۱:۳۰ ق.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  سلام
تاپیک شما از انجمن "مباحث درسی" به اینجا منتقل شد. بحث در مورد منابع اینجا انجام میشه.

من دانشجوی IT نیستم ولی تعریف کتاب اصول مدیریت دکتر علی رضائیان و جزوه‌ی پارسه رو زیاد شنیدم!

بچه های IT اگه میشه تایید یا تکذیب کنن، ممنون
به نظر من اگه کتاب پارسه دقیق خونده بشه می تونیم تا ۵۰ درصد بزنیم. کتابای دکتر رضاییان اینطور که من شنیدم ۲ جلده .متاسفانه امسال بیشتر از جلد دوم داده بودن که منم نخونده بودم. اما مطمئنم اگه پارسه رو خونده بودم ۵۰ درصدو میزدم اما بنا به مشگلاتی نرسیدم بخونم.Confused

Ideaسخت ترین راه همیشه بهترین راه نیست
ارسال:
۰۴ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۳۱ ب.ظ
اصول و مبانی مدیریت
سلام.
من جزوه پارسه رو خوندم, بد نبود. الان کتاب پوران پژوهش رو شروع کردم. به نظرم کتاب خیلی خوب و جامعی میاد. البته فقط بخش اولش که حدود ۴۸۰ صفحه هست مربوط به مبانی سازمان می شه.
سوال های ارشد سالهای قبل رو که نگاه می کردم دیدم از مباحثی مثل نمودار cpm و گانت چارت و مدیریت استراتژیک هم سوال اومده که تو هیچ کدوم از کتاب های مبانی سازمان به طور کامل به اونا پرداخته نشده!...
ارسال:
۰۶ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۵۳ ب.ظ
یه کتابی به اسم ۳۰۰۰ تست یا شاید۱۵۰۰ تست مدیریت از بچه‌ها شنیدم که هست
میگن خیلی تستای خوبی داره
کسی از بچه‌ها چیزی شنیده ازش ,منم تو سایت آدینه به این اسم چیزی پیدا نکردم!
ارسال:
۰۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۲۰ ب.ظ
اصول و مبانی مدیریت
یکی از دوستان من سال ۸۸ رتبه ۳۷ ای تی شد و برا این درس بنا به نظر استادمون که رتبه ۳ امنیت اطلاعات شده بود
کتاب اقای دکتر جاسبی انتشارات دانشگاه ازاد رو توصیه می کرد و خیلی راضی بود
اصول و مبانی مدیریت دکتر عبد اله جاسبی

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , shiva865
ارسال:
۰۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۱۲ ب.ظ
اصول و مبانی مدیریت
من هم شنیدم که یکی از منابع این درس کتاب جاسبی است. بد نیست بخونیدش ولی زیاد مطمئن نباشید که سوالها از این کتاب میاد

دو قدم نیست بیش این همه راه/ راه نزدیک شد سخن کوتاه
یک قدم بر سر وجود نهی / وان دگر در بر ودود نهی
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال:
۰۶ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۳۰ ب.ظ
من شنیدم کتاب دکتر جاسبی برای کنکور خود دانشگاه آزاد یکی از منابع اصلی هست
ولی برای سراسری فکر نمیکنم ,آخه دکتر جاسبی ربطی به دانشگاه سراسری ندارهBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , foranyone
ارسال: #۱۰
۱۰ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۵۷ ب.ظ
(۰۴ مهر ۱۳۸۹ ۰۲:۳۱ ب.ظ)sadegh_ke نوشته شده توسط:  سلام.
من جزوه پارسه رو خوندم, بد نبود. الان کتاب پوران پژوهش رو شروع کردم. به نظرم کتاب خیلی خوب و جامعی میاد. البته فقط بخش اولش که حدود ۴۸۰ صفحه هست مربوط به مبانی سازمان می شه.
سوال های ارشد سالهای قبل رو که نگاه می کردم دیدم از مباحثی مثل نمودار cpm و گانت چارت و مدیریت استراتژیک هم سوال اومده که تو هیچ کدوم از کتاب های مبانی سازمان به طور کامل به اونا پرداخته نشده!...
این بخشهای مورد نظر شمارو من از کتاب رضاییان خوندم . تست‌ها هم در سطح کتاب بودن.

Ideaسخت ترین راه همیشه بهترین راه نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال: #۱۱
۲۵ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۳۵ ب.ظ
اصول و مبانی مدیریت
دوست من پارسال فقط جزوه پارسه خونده بود و ۶۵ درصد زده بود.

و در کنکور ۸۸ یکی از دوستام که رتبش ۲۵ ای تی شد رضاییان رو خونده بود اما زیاد راضی نبود....
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , shiva865
ارسال: #۱۲
۱۰ آبان ۱۳۸۹, ۰۴:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ آبان ۱۳۸۹ ۰۳:۳۸ ق.ظ، توسط faraaz_mb.)
جزوه و کتاب کنکوری-ی درس مدیریت
پاسخ دوستمون IT86 ،که موضوع "
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
" رو ایجاد کردند و پرسیدند
نقل قول: ۱-من یک کمک میخوام برای این جزوه مدیریت آی تی!
۲-میگن جزوه امیرکبیر اما یکی میگفت همچین جزوه ایی نیستش!
ماهان و نصیر و پارسه هستش!
میشه کمکم کنید بگید بهترین جزوه چیه؟
،رو اینجا می دم.
..............................................................
۱-درسته. من خرداد امسال از دانشجو های مهندسیit دانشگاه.امیرکبیر، پرسیدم. گفتند همچین جزوه ای نیست. سال‌ها پیش وجود داشته، و اون موقع یک نفر در اینترنت معرفیش کرده، از اون موقع تا حالا، این مطلب، تو سایت‌ها و وبلاگ ها، کپی-paste شده. ولی در چندین سال اخیر، د.امیرکبیر، جزوه‌ی خاصی برای این درس نداشته.
..............................................................
۲-***من برای گرایش شبکه می خونم و گرایش های دیگه، اولویت بعدی‌ام هستند. در مورد این درس، این‌ها رو می دونم:
*طبق گفته‌ی مشاوره‌ی رشته‌ی مهندسیitی موسسه‌ی نصیر(استاد سلطانی)، درس "اصول و مبانی مدیریت" کنکور دولتی مهندسی it و درس "تئوری های مدیریت" کنکور دولتی-ی مجموعه مدیریت، سرفصل هاشون یکی اند، به همین خاطر، برای آماده شدن برای این درس کنکور مهندسیit، از کتب و جزوات کنکوری درس تئوری مدیریت کنکور مدیریت، میشه استفاده کرد. (اگه دقت کرده باشید، جزوه ای که پارسه برای این دو درس ارائه می ده، یکسانه.)
*سولات کنکور دولتی مهندسیit در این درس، نسبت به سوالات درس تئوری مدیریت کنکور مدیریت، خیلی ساده‌تر داده می شود.
*رتبه ی۱ کنکور دولتی۸۸- مهندسی it-گرایش تجارت الکترونیک، در این درس، فقط با خوندن جزوه‌ی مدیریت پارسه، نمره‌ی ۷۵درصد آورده.
*بعضی بچه های ارشدی-ی رشته‌ی مدیریت، از جزوه‌ی تئوری مدیریت ماهان خیلی تعریف می کنند. خودم این جزوه رو دیدم، ضخامتش تقریبا" ۲برابر جزوه‌ی مدیریت پارسه ست. درس+ سوالات طبقه بندی شده‌ی کنکور رو داره. قیمتش=۳۰۰۰۰ تومن. برای اطلاعات بیشتر، به سایت ماهان-بخش معرفی جزوات کنکور ارشد رشته‌ی مدیریت، مراجعه کن. ماهان این جزوه رو برای درس مدیریت کنکور مهندسیit معرفی نکرده. (احتمالا" بدونید که موسسه ماهان در رشته های گروه علوم انسانی، مثل مدیریت و حسابداری و...‌، از پارسه قوی تره.)
*من اگه بعدا" ببینم وقت به اندازه کافی دارم تا برای این درس هم بخونم، {جزوه‌ی پارسه}+{کتاب مجموعه سوالات تئوری های مدیریت-تالیف دکتر.ونوس و دکتر.پرچ-انتشارات کتاب مهربان نشر} رو استفاده می کنم.
*کتاب گفته شده، فقط سوالات کنکور مدیریت رو جواب داده(بصورت طبقه بندی شده‌ی موضوعی)، پاسخ سوالات درس مدیریت کنکور مهندسیit رو نداره. ولی کتاب مهمیه. چون بعضی بچه های ارشدی-ی رشته‌ی مدیریت، از این هم خیلی تعریف می کنند. دکتر ونوس عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اند. برای هر سوال ذکر کرده که، سوال از کدوم کتاب مرجع طرح شده. البته حجم کتاب کمی زیاده (۷۴۰صفحه)، برای صرفه جویی در وقت می شه، فقط سوالات سال های اخیر رو خوند.
*من تا حالا کتاب کنکوری که برای این درس کنکور مهندسیit‌، هم خلاصه-درس و هم سوال وجواب تشریحی کنکور های مهندسیit‌، رو داشته باشه، ندیدم.
*یک کتاب کنکوری برای درس تئوری مدیریت وجود داره که گمان کنم، روی جلدش توضیح داده، "قابل استفاده برای داوطلبان کنکور مهندسیit" ،و حدس می زنم، این کتاب هم سوالات کنکور مهندسی it رو جواب نداده. نویسنده ش، وحید قربانی و انتشاراتش آذرباد، هستش. چاپ ۸۹ اون، ۲۵۹ صفحه ست. این کتاب رو استاد مختاری در
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
، و برای درس مدیریت کنکور مهندسیit معرفی کردند. بررسی بیشتر در این رابطه، با خودتون.
*کتابی که من سراغ دارم که بشه جواب تشریحی سوالات درس "اصول و مبانی مدیریت" کنکور دولتی مهندسی it‌، رو توش پیدا کرد، کتاب {مجموعه سوالات کنکورهای کارشناسی ارشد رشته مهندسی it - انتشارات گسترش علوم پایه} هستش.
*در ضمن، پارسال، پارسه تو آزمون یکی به آخرش، یک جزوه به هرکدوم از شرکت کننده های آزمون هاش داد که در اون، تمام سوالات کنکور ۸۵ تا ۸۸ کنکور دولتی رشته‌ی مربوطه، رو به صورت طبقه بندی شده، جواب داده. این جزوه، اشتباه زیاد داشت.
*جزوه‌ی مدیریت پارسه که من دارم، چاپ سال۸۶ هستش. چاپ امسالش رو یک بار در دفتر پارسه، یک نگاهی انداختم. تنها چیزی که نسبت به چاپ ۸۶ بهش اضافه شده‌، یک سری سوال کنکور و جواب کلیدی، هستش. یادم نیست که سوالات مدیریت-مهندسیit رو هم جواب داده بود یا نه.

Smile
مرا عهدیست با جانان، که تا جان در بدن دارم___هواداران کویش را، چو جان خویشتن دارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT86 , leilast , alavinejad , Maryam-X , arshadbanoo , alvandlinux , پشتکار , rouzbeh_zi , Sinax , Avicenna , phoenix.softeng , shiva865 , atenaa , jparisa
ارسال: #۱۳
۱۰ آبان ۱۳۸۹, ۰۸:۲۵ ق.ظ
اصول و مبانی مدیریت
ممنونم دوست عزیز
ارسال: #۱۴
۲۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ ق.ظ
رتبه ۵۴ سال ۸۹ با خوندن پارسه و رفتار سازمانی ۴۵ درصد زده بود
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb , پشتکار
ارسال: #۱۵
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۸۹ ۰۳:۵۳ ق.ظ، توسط faraaz_mb.)
من چند روز پیش، کتاب "مجموعه سوالات ارشد کامپیوتر دولتی تمام گرایش‌ها سال۸۹"-انتشارات گسترش علوم پایه، که سوالات مهندسیit رو هم جواب داده، خریدم.
*در مورد پاسخ سوالات درس "اصول و مبانی مدیریت" کنکور مهندسیit‌، این نکته توجه من رو جلب کرد که، پاسخ اون‌ها رو دکتر پرچ دادند و بعد از توضیح مفصل در جواب هر سوال، در انتهای پاسخ، نام منبع و شماره صفحه ای که سوال از اون اومده رو ذکر کردند.
*نکته جالب‌تر اینکه، منبع تمام سوالات رو، کتاب "مبانی مدیریت" رابینز، معرفی کردند.
***به همین خاطر، من تصور می کنم، منبع اصلی این درس، همین کتاب "مبانی مدیریت" –تالیف استیفن رابینز باشه.
*در سایت کتابخانه ملی برای ترجمه‌ی اون جستجو کردم. الان دو ترجمه ازش وجود داره:
__۱- ترجمه‌ی ویرایش ۲، توسط آقایان "محمد اعرابی" و "م‍ح‍م‍دع‍ل‍ی‌ رفیعی" و "ب‍ه‍روز اسراری" ،انتشارات دفتر پژوهش های فرهنگی
__۲- ترجمه‌ی ویرایش ۴ (۲۰۰۳)‌، توسط "اوژن کریمی"، انتشارات فرانما
*احتمال زیاد، ترجمه‌ی اولی، مناسب و روون باشه، اما در مورد روون بودن ترجمه دومی، چیزی نمی دونم. چون تالیفات و ترجمه های آقای محمد اعرابی در زمینه مدیریت، خیلی-خیلی بیشتر از اوژن کریمی بوده.
*در ضمن احتمالا"‌، شماره صفحه هایی که دکتر پرچ در انتهای پاسخ هر سوال درس مدیریت مهندسیit ،در کتاب {"مجموعه سوالات ارشد کامپیوتر دولتی تمام گرایش‌ها سال۸۹"-گسترش علوم پایه} ذکر کرده، مربوط به ترجمه‌ی آقای اعرابی است.

Smile
مرا عهدیست با جانان، که تا جان در بدن دارم___هواداران کویش را، چو جان خویشتن دارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: alavinejad , arshad91 , sadegh_ke , Maryam-X , arshadbanoo , پشتکار , Amir V , habibi70 , xani , shiva865 , milad.fashi@gmail.com , آرمانا

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۵۸ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۱۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۵۵ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۵۹۴ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۶۸۱ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  فناوری اطلاعات پزشکی چیست ؟ mahan najafi ۹ ۱۷,۶۸۴ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bahador567
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۳۷۸ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۶۲ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close