زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال اول از فصل اول (مفاهیم پایه سیستم عامل)

ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۳۳ ق.ظ
یک برنامه‌ای داریم که کارش اختلال در برنامه‌های دیگر سیستم می‌باشد .به نظر شما کدام یک از موارد زیر اول از همه متوجه این مشکل میشود ؟ چرا ؟ (تالیفی)
۱/ cpu
۲/ کامپایلر
۳/ نرم افزارهای ویروس کش
۴/ سیستم عامل

// لطفاً بچه های که این سوال را قبلاً دیدند یک روز به بقیه دوستان مهلت بدهند تا دوستان دیگر اظهار نظر بکنند

برای مدیر " کامیابی " یک سفر است نه یک مقصد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
RE: سوال اول از فصل اول (مفاهیم پایه سیستم عامل)
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ق.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  یک برنامه‌ای داریم که کارش اختلال در برنامه‌های دیگر سیستم می‌باشد .به نظر شما کدام یک از موارد زیر اول از همه متوجه این مشکل میشود ؟ چرا ؟ (تالیفی)
۱/ cpu
۲/ کامپایلر
۳/ نرم افزارهای ویروس کش
۴/ سیستم عامل

// لطفاً بچه های که این سوال را قبلاً دیدند یک روز به بقیه دوستان مهلت بدهند تا دوستان دیگر اظهار نظر بکنند
=============
۱/ cpu

how i wish....
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۵۳ ق.ظ
فکر میکنم سیستم عامل
چون سیستم عامل حفاظت سخت افزاری میشه و از مداخله دیگر برنامه‌ها در امانه
نمیدونم استدلالم درست هست یا نه!
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۱۹ ق.ظ
CPU.اول CPU متوجه میشه و بعد به سیستم عامل خبر میده.مثلا اگر یک فرآیند‌، حافظه یک فرآیند دیگه رو دستکاری بخواد بکنه CPU از این کار جلوگیری می کنه و به سیستم عامل اعلام میکنه.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jabar-Asadi
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۱ ق.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۳ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  فکر میکنم سیستم عامل
چون سیستم عامل حفاظت سخت افزاری میشه و از مداخله دیگر برنامه‌ها در امانه
نمیدونم استدلالم درست هست یا نه!
========
نه اشتباهه ... وقتی برنامه ای اجرا میشه‌، سیستم عامل منابع رو به اون میده و خودش هم نمی دونه برنامه داره چیکار میکنه ...

how i wish....
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۶ ق.ظ
به نظر من هم cpu چون اگه برنامه مخرب باشه حتما دستورات انشعاب به پردازه‌ها و داده های پردازه های دیگه داره که این هم قبل از همه توسطcpu به وسیله‌ی base و bound l تعیین میشه

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۸ ق.ظ
cpu درسته چون وقتی برنامه دیگیری در حال اجراست سیستم عامل اصلا اجرا نیست که بفهمه

هیچ وقت دیر نیست
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۹ ق.ظ
cpu درسته . چون بقیه گزینه‌ها نرم افزار هستند و برای اینکه کاری انجام بدن باید cpu رو داشته باشند . ولی اینجا cpu دست برنامه است.
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۱ ب.ظ
سیستم عامل-چون cpu که فقط دستورات را اجرا میکنه و اگر ویروس هم اختلال ایجاد کنه بازهم اجرا میکنه
کامپایلر هم کارش ترجمه است و به اینصورت طراحی نشده که بتونه اختلال را تشخیص بده
ویروس کش هم تحت سیستم عامل کار میکنه
ارسال: #۱۰
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۴۳ ب.ظ
نظر من سیستم عامله.
چون cpu سخت افزار مطلق هستش و اگه برنامه‌ی مخرب نرم افزاری باشه فکر می کنم که کاری از دست cpu ساخته نیست.

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

ارسال: #۱۱
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ، توسط hanif.)
من فکر کنم منظور از cpu سخت افزاره و حفاظت از سیستم عامل بر عهده سخت افزاره شمار رو ارجاع میدم به کتاب استالینگز انتشارات نص ترجمه‌: ابراهیمی - ابراهیمی که در صفحه‌ی ۳۰۷ در مورد مبحث حفاظت نوشته:
"توجه کنید که نیاز های حفاظتی حافظه باید توسط پردازنده (سخت افزار) براورده شود نه سیستم عامل (نرم افزار). چرا که سیستم عامل نمی تواند همه ارجاعات به حافظه یک برنامه را پیش بینی کند. حتی اگر چنین کاری امکان پذیر باشد‌، بررسی قبلی هر برنامه یافتن خطاهای احتمالی در ارجاع به حافظه بطور غیر قابل قبولی وقت گیر است. بنابراین مجاز بودن ارجاع به حافظه (دسترسی به داده یا انشعاب) را فقط می توان در زمان اجرای دستورالعمل ارجاع دهنده مشخص نمود. برای نیل به این هدف پردازنده باید این قابلیت را داشته باشد."

سپاس‌گزاری شده توسط: رضا_ایرانی , اوبالیت به بو , یه نفر
ارسال: #۱۲
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ ب.ظ
به نظر من برنامه ای که کارش خراب کردن برنامه های دیگه هست میتونه ویروس باشه.برنامه های دیگه به هیچ وجه همچین وظیفه ای ندارند مگر اینکه ناخودآگاه این کار رو انجام بدن.اگه حتما کارش خرابکاری باشه فرض میکنیم ویروسه.ویروس میتونه قبل از لود شدن سیستم عامل اجرا بشه و از منابع سخت افزاری استفاده کنه و همزمان روی سیستم عامل تاثیر بذاره.یعنی CPU میتونه هم سیستم عامل رو اجرا کنه و هم اون ویروس رو( با در نظر داشتن برش زمانی ).
CPU نیست چون برنامه ای که "ویروس" باشه رو اجرا میکنه و متوجه نمیشه و بعدا مشکل بوجود میاد.CPU پایین ترین سطحی هست که برنامه اجرا میشه.در واقع سخت افزار برای اجرا کردن برنامه‌ها بکار میره نه تشخیص مشکل های نرم افزاری.وقتی توی سوال گفته شده برنامه قراره توی برنامه مشکل بوجود بیاره پس باید در سطح نرم افزار بررسی بشه.چون CPU وجود داره تا در خدمت نرم افزار باشه.اگه قرار باشه یه برنامه اختلال در برنامه دیگه بوجود بیاره اولا باید به کمک CPU انجام بشه دوما باید حداقل دو برنامه در حال اجرا باشه.پس CPU جنایکاری بیش نیست.
آنتی ویروس نیست چون برنامه ای که یک"ویروس" جدید هست‌، توسط آنتی ویروس بدون داشتن یه ابزار که باید تشخیص بده یه کد مخرب درحال اجراست امکان پذیر نیست.آنتی ویروس موقعی ویروس رو تشخیص میده که کد مربوط به ویروس رو درون خودش داشته باشه و بعد از کامپایل توسط کامپایلرش به این نتیجه میرسه که اون ویروس رو سناسایی کنه.
کامپایلر درسته.چون کامپایلر کارش ترجمه و تفسیر هست.کامپابلر میتونه کدها رو به کمک CPU و بواسطه‌ی سیستم عامل اجرا کنه.کامپایلری که کارش تفسیر باشه یعنی بخونه و بلافاضله و بطور موازی اجرا کنه میتونه این برنامه رو تشخیص بده.
سیستم عامل برنامه ایه که مدام در حال اجراست و سخت افزار رو مدیریت میکنه و به کمک سخت افزار برنامه‌ها رو اجرا میکنه.سیستم عامل در واقع برای این است تا برنامه‌ها را اجرا کند.

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: اوبالیت به بو
ارسال: #۱۳
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۶ ب.ظ
بچه‌ها فکر کنم اگه جواب درست را نگم از بحث دور بشیم
جواب درست cpu است . خیلی‌ها دلیلش را گفتن ولی هنوز کسی به طور کامل توضیح نداده . دلیل درست را کامل توضیح بدید تا مبحث بعدی را شروع کنیم .

برای مدیر " کامیابی " یک سفر است نه یک مقصد
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , admin , اوبالیت به بو
ارسال: #۱۴
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۴۸ ب.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۳۶ ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  بچه‌ها فکر کنم اگه جواب درست را نگم از بحث دور بشیم
جواب درست cpu است . خیلی‌ها دلیلش را گفتن ولی هنوز کسی به طور کامل توضیح نداده . دلیل درست را کامل توضیح بدید تا مبحث بعدی را شروع کنیم .
سوال خیلی جالبی بود ‌، اما استدلال صحیح رو لطفا بنویسین که سراپا گوش هستیم

من بین CPU و سیستم عامل شک داشتم و هنوز هم نظرم بیشتر با سیستم عامل هست

ولی دلیلش رو نمیدونم ‌، فقط بطور تجربی حس میکنم سیستم عامل اول تشخیص میده ...

لطفا توضیح بدین ...
ارسال: #۱۵
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۰۴ ب.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۳۶ ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  بچه‌ها فکر کنم اگه جواب درست را نگم از بحث دور بشیم

فکر کنم جواب من کامل بود مرجعش رو هم که مشخص کرده بودم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۰۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۸۷۶ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۹۵ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۳۸ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۷۸۵ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۱۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۰۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۹۴ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۵۱۳ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۱۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close