زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

text mining _ opinin mining

ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۳۲ ق.ظ
سلام دوستان کسی در مورد textmining یا بصورت تخصصی تر opinon mining کار کرده ؟؟ من موضوع تز ارشدم هست اگه کسی کار کرده میشه بگه یا کسی معرفی کنن من چند تا سوال دارم ممنونم HuhHuhHuh
یکی دو تا از سوالام اینه که اول با چه زبان برنامه نویسی باید بنویسم و به چه پایگاه داده ها ,و ابزارهایی نیاز دارم مثل wordnet sentiful
Confused
ممنونShy
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۰۳ ق.ظ
RE: text mining _ opinin mining
(۱۳ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۳۲ ق.ظ)adele_69 نوشته شده توسط:  سلام دوستان کسی در مورد textmining یا بصورت تخصصی تر opinon mining کار کرده ؟؟ من موضوع تز ارشدم هست اگه کسی کار کرده میشه بگه یا کسی معرفی کنن من چند تا سوال دارم ممنونم HuhHuhHuh
یکی دو تا از سوالام اینه که اول با چه زبان برنامه نویسی باید بنویسم و به چه پایگاه داده ها ,و ابزارهایی نیاز دارم مثل wordnet sentiful
Confused
ممنونShy

خب متن کاوی یه مبحث بزرگ و کلی است
شما در چه شاخه ای از متن کاوی کار می کنید؟
ابزارهای وردنت ابزاری برای ارتباط بین کلمات متن میباشد
از ورد نت به خوبی و کامل در زبان سی شارپ نمیتوانید استفاده کنید
برای استفاده از ای پی آی ورد نت از زبان برنامه نویسی جاوا استفاده کنید
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۵۰ ق.ظ
(۱۳ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۰۳ ق.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  خب متن کاوی یه مبحث بزرگ و کلی است
شما در چه شاخه ای از متن کاوی کار می کنید؟
ابزارهای وردنت ابزاری برای ارتباط بین کلمات متن میباشد
از ورد نت به خوبی و کامل در زبان سی شارپ نمیتوانید استفاده کنید
برای استفاده از ای پی آی ورد نت از زبان برنامه نویسی جاوا استفاده کنید
ممنونم
خب همون opinin mining کارم .
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۳۳ ب.ظ
من text mining کار کردم ولی خوب کارم opinion mining نبوده، با وردنت هم کار نکردم
من بطور کلی از اینا استفاده کردم:
Rapidminer: دو تا اکستنشن رو می تونین بهش اضافه کنین که قابلیت های خیلی خوبی برای متن کاوی محسوب میشن، یکی Text mining و یکی هم Information extraction ، توی یوتیوب هم آموزش استفاده ازشون هست ...
nltk: شما احتمال زیاد میرید سمت پردازش زبان طبیعی، این کتابخونه پایتونی فوق العادست امکاناتش ...
اگر یه وقت دنبال ابزارهایی بودین که بخواید string رو به فضای برداری تبدیل کنید یا شباهت string ها رو با روش های مختلف بسنجین باز ابزارهای خوبی براشون وجود داره، منتهی نمی دونم به این چیزا احتیاج پیدا می کنین یا نه
جاوا هم خیلی گزینه ی خوبیه، ولی به سادگی و سرعت پایتون متاسفانه نیست

The best defense against logic is ignorance
ارسال:
۱۴ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۰۰ ق.ظ
(۱۳ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۳۳ ب.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  من text mining کار کردم ولی خوب کارم opinion mining نبوده، با وردنت هم کار نکردم
من بطور کلی از اینا استفاده کردم:
Rapidminer: دو تا اکستنشن رو می تونین بهش اضافه کنین که قابلیت های خیلی خوبی برای متن کاوی محسوب میشن، یکی Text mining و یکی هم Information extraction ، توی یوتیوب هم آموزش استفاده ازشون هست ...
nltk: شما احتمال زیاد میرید سمت پردازش زبان طبیعی، این کتابخونه پایتونی فوق العادست امکاناتش ...
اگر یه وقت دنبال ابزارهایی بودین که بخواید string رو به فضای برداری تبدیل کنید یا شباهت string ها رو با روش های مختلف بسنجین باز ابزارهای خوبی براشون وجود داره، منتهی نمی دونم به این چیزا احتیاج پیدا می کنین یا نه
جاوا هم خیلی گزینه ی خوبیه، ولی به سادگی و سرعت پایتون متاسفانه نیست

ممنون دوست خوبم.یعنی پایتون برای textmining استفاده میشه؟
ارسال:
۱۴ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ
(۱۴ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۰۰ ق.ظ)adele_69 نوشته شده توسط:  ممنون دوست خوبم.یعنی پایتون برای textmining استفاده میشه؟
خواهش می کنم
بله، کلا برای پردازش متن ابزارها و کتابخونه های خیلی خوبی داره که من یکیشو که میشناختم و باهاش کار کردم فقط بهتون معرفی کردم
مثلا این لینک رو ببینید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اومده یه واسط نوشته به SentiWordNet که یه اکستنشن از وردنت هست و برای همین opinion mining بکار میره(اینجا رو ببینید:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: adele_69
ارسال:
۱۲ اسفند ۱۳۹۶, ۱۱:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۵۱ ق.ظ، توسط saman96.)
سلام
دوستان کسی اینجا با sentiwordnet کار کرده ؟
من چند سوال دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید
اینکه برای نظر کاوی باید چه پیش پردازش هایی انجام بدم
باید دوی دیتاست sentiwordnet رو اعمال کنم خروجی چی بهم داده میسه؟

کسی نمونه ای با جاوا داره؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نرم افزار مناسب برای data stream mining haman313 ۰ ۱,۶۱۶ ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: haman313
  درخواست راهنمایی برای یافتن مقاله survey در زمینه data mining nazanin_sh ۴ ۳,۲۹۱ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: dell.mordeh
  تبدیل Text to CSV fas ۹ ۵,۱۰۱ ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  ??? big data OR data mining mojimbn ۱۰ ۵,۴۷۹ ۲۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  Data mining ziba.O ۶ ۳,۰۷۵ ۰۸ آبان ۱۳۹۴ ۰۱:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: RadinA
  راهنمایی برای کار با افزونه Analyze Key Influencers در Excel برای Data Mining one hacker alone ۰ ۱,۷۶۶ ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  اگه کسی در حوزه داده کاویData Mining فعالیتی داشته لظفا راهنماییم کنه nasrinn ۱۲ ۸,۵۷۷ ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasrinn
  نرم افزار sas text miner razmin64 ۰ ۱,۷۳۸ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: razmin64
  منع در مورد کاوش محتوای وب (web content mining) belgheys123 ۰ ۱,۴۰۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: belgheys123
  موضوع پایانامه ارشد:کامپیوتر های کوانتومی یا data mining salam5 ۴ ۳,۶۶۸ ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: salam5

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close