زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

توصیه هایی برای داوطلبان با توجه به عوض شدن ضرایب

ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۲۷ ق.ظ
سلام
خیلی وقت بود اینجا تاپیکی نگذاشتم ولی دیروز اتفاق عجیبی افتاد که همه ما رو شوکه کرد... همان طور که حتما همگی مطلع شدید دو گرایش شبکه های کامپیوتری و امنیت حذف شدند و به زیر مجموعه مهندسی کامپیوتر اضافه شدند. همچنین ضرایب رشته کامپیوتر عوض شد و تاثیر درس زبان در این رشته دو چندان شد. به طوریکه الان درس زبان ارزشی برابر با دروس ریاضی دارد... از این رو پیشنهادات خودم رو برای بچه ها در قالب چند بند میگم...
۱- در وهله اول باید به چرایی این کار فکر کرد... اتفاقی که برای گرایش های شبکه و امنیت افتاد در دراز مدت شاید به نفع دو رشته باشد. زیرا که دانشجویی که بخواهد امنیت بخونه باید حتما پایه ریاضی خوبی داشته باشه. و دانشجویی که بخواهد شبکه بخونه باید معماری و مدار منطقی خوبی داشته باشه...هر چند درسی مثل نظریه به کار هیچ کدوم از این رشته ها نمیاد... در هر صورت ان چه که الان قدر مسلم هست این است که برای قبولی در این دو گرایش باید جون بیشتری کند که همین باعث میشه کسایی که تو این دو گرایش برای دانشگاه ها قبول میشن ادمهای پوست کلفت تری باشن. زیرا که واقعا سخت ترین گرایش ها تو دوره ارشد امنیت و شبکه های کامپیوتری هستند...اونایی که دانشجوی امنیت و شبکه هستند خوب میدونن من چی میگم پس کار دانشگاه ها برای تغییر ضرایب دروس چندان هم اشتباه نبوده ولی کار سازمان سنجش و اساسا سیاست اون مشکل داره. اعلام این تغییر در این زمان بس بیرحمانه است.. اگر قرار بود تغییری در این سطح انجام شود باید زودتر اعلام میشد....خلاصه من هم شوکه شدم مثل خیلی های دیگه و واقعا متاسف و متاثر شدم از این اقدام...ولی فعلا باید با شرایط ساخت و به دنبال راه چاره ای بود
۲- در وهله دوم در ارتباط با دانشجویان ای تی و اونهایی که بر روی گرایش ۱ و ۴ سابق و دو گرایش کنونی ایتی تمرکز کرده بودند به نظر نمیرسد تغییر خاصی در کنکورشان ایجاد شود. احتمال زیاد تغییر در زمان ظرفیت های دانشگاه ها رخ خواهد داد و ظرفیت دانشگاه ها به طور اساسی عوض خواهد شد. (مثلا ممکنه شریف دیگه کلا ایتی اصلا نگیره....) بنابراین تا زمان کنکور نیازی نیست استرس خاصی داشته باشید و به همان منوال سابق به مطالعه تان ادامه دهید...موقع انتخاب دانشگاه به موقعش میشینیم برای بدبختیهامون به قدر کافی زار میزنیم...
۳- گروه دوم دانشجویانی هستند که میخواستند شبکه بخونند ولی پایه ریاضیشون ضعیفه و تو معماری و سیستم عامل هم چندان تبحری ندارند... توصیه من به این دوستان اینه که واقع نگر باشند. اگر شبکه ، معماری و سیستم عاملتون جندان خوب نیست هیچ شانسی برای قبولی در این گرایش ندارید. پیشنهادم اینه که روی گرایش ایتی تمرکز کنید و برنامه درسیتون رو چندان تغییر ندهید. شما اگر الان با این دروس مشکل دارید دانشگاه هم برید تو گرایش شبکه و امنیت به مشکلهای اساسی میخورید. پس بهتره که همین الان قیدش روبزنید و رو این دو گرایش ایتی تمرکز کنیدو از همین امروز معماری رو حذف کنید و به مدیریت بپردازید...
۴- گروه سوم دانشجویان ایتی سابقی بودند که اتفاقا معماریشون خیلی خوب بود و حساب ویژه ای روی ان باز کرده بودند. توصیه من به این دوستان اینه که کارهای زیر را بکنند.
اول این که با توجه به اینکه انتقال داده به شبکه اضافه شده و مباحث انتقال داده بسیار مشترک با شبکه هست لذا روی این درس تمرکز بیشتری کنید. اگر تا الان رو لایه های پایینی شبکه خیلی تمرکز نداشتید به دلیل این که چند سال اخیر سوال نیامده حال باید توجه ویژه ای بهش بکنید چون اساس درس انتقال داده همون لایه های پایینی شبکه است. در واقع درس جدیدی اضافه نشده ومطالبش بسیار مشترک با شبکه هست....
در ارتباط با درس طراحی الگوریتم اگر در گذشته با ان مشکل داشتید و فهم خوبی ازش نداشتید با توجه به کم شدن اهمیت ان بهتره فقط رو مباحث ساده ان نظیر گراف و جست و جو و مرتب سازی و حریصانه تمرکز کنید و مباحث دشوارتر ان را عطایش را به لقایش ببخشید. در واقع تمرکزتون فقط روی سوالای متوسط به پایین باشه و خیلی گیر حل سوالهای دشوار نباشید....اما اگر پایه تان قوی هست مشکلی نداره اون رو خوب بخونید.
در ارتباط با پایگاه داده روالتان نباید چندان عوض بشود و همان روال سابق رو پیش بگیرید.
در ارتباط با ریاضیات و زبان به دلیل اهمیت یکسان اینها به نظرم رو زبان وقت بیشتری بگذارید به صرفه ترهست... از الان به دنبال قوی کردن زبان خود باشید... اما در ارتباط با ریاضیات بدیهتا تو این زمان مخدود نمیرسید همه را بخوانید. پس شاید بهتر باشه ریاضی مهندسی رو حذف کنید و امار و احتمال هم به صورت گزینشی بخوانید (چون حجم این کتاب زیاده) ولی روگسسته و محاسبات تمرکز کنید. چون گسسته در مهندسی کامپیوتر به مراتب ساده تر از ایتی می باشد. و کحاسبات هم درس چنذن پیچیده ای نمیباشد
در ارتباط با دروس مشترک هم خواندن مدار منطقی به شدت توصیه میشه... چون درس ساده ای هست و تستهاش به راحتی قابل زدن... معماری هم باید با جدیت بیشتری دنبال کنید. اما راجع به نظریه نظر خاصی ندارم. اگر فرصت ندارید شاید بتوان ان راحذف کرد...
در هر صورت باید توجه داشته باشید که نمیرسید الان همه این دروس رو پوشش بدید و باید یه تعدادیش رو حذف کنید. پیشنهاد من نظریه ریاضی مهندسی بخشی هایی از امار و بخش هایی از طراحی الگوریتم میباشد...
در نهایت باید بگم که کلا بیخیال ازمون ازمایشی بشید... چون از الان به بعد هیچ ازمون ازمایشی به درد شما نمیخوره چون هیچکی نمیدونه چه اتفاقی میفته... البته دادن ازمون ازمایشی کامپیوتر چندان خالی از لطف نیست ولی خوب چون شما یهو از وسط برنامه وارد شدید احتمالا به خیلی از سرفصلها نرسید و همین استرستون رو دو چندان میکنه. پیشنهادم اینه که لا اقل تا اخر اذر ازمونی ندید و بشینید بکوب بخونید تا خودتون رو به کامپیوتریها برسونید... بعد تو ازمونهای جامع کامپیوتر شرکت کنید.
۵- در ارتباط با سایر رشته های مهندسی کامپیوترم اینه که زبان رو جدی بگیرید. درصد خوب زدن تو زبان به مراتب ساده تره تا تو ریاضی... بنابراین توجه ویژه ای به اون بکنید و به هیچ وجه از کنارش نگذرید...

در انتها باید بگم که چون من قبلا مدیر بودم تو ظرفیت پیغام های دریافتی محدودیتی نداشتم.. برای همین کلی پیغام معمولا دریافت میکردم که سعی میکردم پاسخ بدهم. ولی الان که دیگه مدیر نیستم ظرفیت صندوقم شده مثل کاربرای معمولی برای همین باید اقلا ششصد هفتصد پیغام را پاک کنم که نه وقتش رو دارم نه خوصله شو... بنابراین اگر گسی با من کار داره تو همون صفحه شخصی من کامنت بگذاره و منم تو صفحه خودم جوابشو میدمSmile
با ارزوی موفقیت برای تک تک دوستان

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۴۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mostafa122 , kingmax , Tio , ziba.O , software94 , happy07 , samieh , mohaddeseh70 , farnod3 , sss , pooyaa , artmiss , behruz_p , ana9940 , sharifIT , anonetumer , Reyhaneh_B , sahar salehi , yagmur0022 , Mahsash , hnarghani , directline , so@ , Elena_71 , احسان مومنی , neda_Network , Parisa-SH , elhamgh , silvana* , kimiagar , نارین , mrphoenix , saeidkhan , NP-Cσмρℓєтє , Pure Liveliness , creator1105 , iammiti , Mänu , explorer , gunnersregister , SIMAHUNTER , mmirzay , alireza.ghp , mrm.sary , golche70 , nina69 , elynn66 , Amoojan , takexpert , pesaredelsokhte , arya_sad , shayan_310 , iApp , moha2002 , K@online , javad.h , faezeh.90 , azin95 , faridnoz
ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۴۱ ق.ظ
خیلی ممنون از توصیه های خوب و عملی و راهگشایتان. منم نظرم تغریباً همین بود و هنوز هم اونجوری نیست که هیچ امیدی نباشه. بلاخره این کار از اولم قرار بود بشه ولی خوب شانس بخت برگشته ی ما تو زمانی که ما میخواستیم کنکور بدیم اونم با این وضع اتفاق افتاد.
به نظر شما تو این وقت کمی که مونده برای درسای مدار، محاسبات، انتقال داده و نظریه چه منابعی مناسب هستند؟
و آمار و احتمالات دقیقاً میگید از کجا و چه قسمت هاییش رو بخونیم به صرفه است؟

با تشکر فراوان

تو مرا یاد کنی یا نکنی باورت گر بشود یا نشود
حرفی نیست......اما...
نفس می گیرد
در هوایی که نفس ها تو نیست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

arrebarghi@
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kingmax
ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۹۳, ۱۱:۱۵ ق.ظ
کدوم صفحه آقای جهانی؟

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۰
۰
ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۹۳, ۱۱:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ق.ظ، توسط jahani.)
RE: توصیه هایی برای داوطلبان با توجه به عوض شدن ضرایب
(۱۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  کدوم صفحه آقای جهانی؟
منظورم اینجا هست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۱۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ ق.ظ)itplus نوشته شده توسط:  خیلی ممنون از توصیه های خوب و عملی و راهگشایتان. منم نظرم تغریباً همین بود و هنوز هم اونجوری نیست که هیچ امیدی نباشه. بلاخره این کار از اولم قرار بود بشه ولی خوب شانس بخت برگشته ی ما تو زمانی که ما میخواستیم کنکور بدیم اونم با این وضع اتفاق افتاد.
به نظر شما تو این وقت کمی که مونده برای درسای مدار، محاسبات، انتقال داده و نظریه چه منابعی مناسب هستند؟
و آمار و احتمالات دقیقاً میگید از کجا و چه قسمت هاییش رو بخونیم به صرفه است؟

با تشکر فراوان
راجع به منابع میتونید برید به تالار اختصاصی هر کدوم از این دروس. اونجا بهترین توصیه ها رو میتونی تو قسمت معرفی منابع یافت کنی. اما در ارتباط با اینکه کدوم رو بخونی و کدوم رو حذف کنی بستگی به شرایطت دارهSmile شرایطت رو یه کم بیشتر شرح بده شاید بتونم بیشتر کمک کنم. البته زیر این پست نه بیا تو همون صفحه پروفایل من اونجا راحت ترهSmile

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۰
۰
ارسال:
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۳:۵۲ ب.ظ
دوستان خواهش میکنم از طریق لینک زیر اعتراضتون رو اعلام کنید. هنوزم دیر نشده

۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan , SIMAHUNTER , tanhatarin
ارسال:
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ۰۵:۵۱ ب.ظ، توسط afagh.)
RE: توصیه هایی برای داوطلبان با توجه به عوض شدن ضرایب
وحشتناک ترین کاری که می تونستند در زمان کمتر از ۳ ماه به کنکور انجام بدن این بود که منابع گرایش ها رو تغییر بدن...
این کار اصلا منصفانه و انسانی نیست که تمام اونچه ما در ماه های گذشته ریسیده بودیم پنبه کنن!
اعلام کردن در این زمان برای آمادگی کنکور ۹۵ مناسبه نه ۹۴////
لطفن یکی تاپیکی با عنوان "توصیه هایی در مورد منصرف کردن سازمان سنجش از این حرکت" بزاره
یا دست کم "توصیه هایی برای خودکشی آسان":/
۰
۰
ارسال:
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۰۴ ب.ظ
که اصلا نمیتونم ب خودم ب قبولونم ک کتاب جدید بخونم چون واقعا سخته من خودم عشق امنیت بودم ب این امیدم اومدم ارشد حالا از اونجایی ک من لوک خوش شانسم این وضعیت شد من میخام همه تلاشمو بزارم رو قبولی مهندسی ای تی و ایشالله در کنارش بعد گذرندن غول کنکور کلاسای اموزش شبکه و امنیت رو از طریق موسسات شرکت کنم تنها راهیه ب عقل من رسید.
۱
۰
ارسال:
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۵۰ ب.ظ
ممنون از توصیه های خوبتون.

آقای جهانی یه سوالی که واقعا ذهنمو دو رو روز بهم ریخته اینه که حالا که گرایش شبکه و امنیت حذف شده اون هم تو این زمان که نباید گفته میشد. و واقعا سنجش تغییر به این بزرگی داده تو رشتمون و بعد به دروغ در رسانه ها اعلام میکننن تغییری نشده. و طبق سنوات گذشته هست.

سوال من اینه به نظر شما ظرفیت امنیت و شبکه در آینده در گرایش ای تی و تجارت تقسیم میشه یا میشه گفت ظرفیت کم ای تی تقریبا نصف قبل شده؟ که اگر اینطور بشه و وقتی خیلیا از این زمان به بعد مثل خودم در گرایش ای تی و تجارت تمرکز کنیم شانس قبلی پایین اومده رقابت تنگاتنگتر از قبل شده.من و خیلیای دیگه اگر زودتر این خبر میشندیم مسلما با این ظرفیت که کم شده من به شخصه از تابستون برای گرایش هوش میخوندم.

جز تردید و هراس، هیچ چیز نمی تواند میان انسان و بزرگترین آرمانها یا مرادهای دلش، جدایی بیفکند.

((فلورانس اسکاول شین))
۰
۰
ارسال:
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۱۳ ب.ظ
واسه انتقال داده می تونید کتاب گارسیا + تست های کتاب دکتر حقیقت رو واسه لایه فیزیکی + پیوند داده بخونید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال: #۱۰
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۲۹ ب.ظ
دوستان اگر کلا ریاضی رو صفر بزنیم تاثیر زیادی توی رتبه داره؟
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۵۷ ب.ظ
Re: RE: توصیه هایی برای داوطلبان با توجه به عوض شدن ضرایب
(۱۹ آبان ۱۳۹۳ ۰۷:۲۹ ب.ظ)am_1370 نوشته شده توسط:  دوستان اگر کلا ریاضی رو صفر بزنیم تاثیر زیادی توی رتبه داره؟

اتفاقا سوال من هم هست!!
ممنون میشم یکی جواب بده

به حباب نگران لب یک رود قسم و به کوتاهی آن لحظه ی شادی که گذشت,غصه هم میگذرد...
آنچنانی که فقط خاطره ایی خواهد ماند.لحظه ها عریانند،به تن لحظه خود جامه اندوه مپوشان هرگز....... "سهراب"
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۰۳ ب.ظ
سلام دوستانSmile
میخواستم بدونم کسی که رشتش کامپیوتره و میخواسته ایتی هم به عنوان رشته دوم شرکت کنه حالا با این وضعیت پیش اومده که ۲گرایش اصلی شبکه و امنیت زیرگرایشای کامپیوتر شدن به نظرتون دیگه شرکت در ایتی کار اشتباهیه؟؟؟
با این وضعیت درصد قبولی تو کدوم رشته بیشتره؟
بازار کار بین رشته های نرم،هوش،شبکه و امنیت کدوما بیشتره؟؟؟؟
ممنون میشم نظراتتون رو بگین!Smile
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۱۰ ب.ظ، توسط fatemeh_roozbeh.)
(۱۹ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۵۲ ب.ظ)maryam.roshan نوشته شده توسط:  دوستان خواهش میکنم از طریق لینک زیر اعتراضتون رو اعلام کنید. هنوزم دیر نشده

وارد این صفحه شدم. کجا باید اعتراض کنیم؟

برای درس اصول ومبانی مدیریت کتاب پارسه خوبه؟؟؟

برای درس اصول ومبانی مدیریت کتاب پارسه خوبه؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۱۳ ب.ظ
(۱۹ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۰۳ ب.ظ)silvana* نوشته شده توسط:  میخواستم بدونم کسی که رشتش کامپیوتره و میخواسته ایتی هم به عنوان رشته دوم شرکت کنه حالا با این وضعیت پیش اومده که ۲گرایش اصلی شبکه و امنیت زیرگرایشای کامپیوتر شدن به نظرتون دیگه شرکت در ایتی کار اشتباهیه؟؟؟
با این وضعیت درصد قبولی تو کدوم رشته بیشتره؟
اشتباه از چه نظر؟اگه به رشته های تجارت و مهندسی فناوری اطلاعات خیلی علاقه دارید، یا میخواهید "یا شانس یا قسمت" تو اینم شرکت کنید بلکه قبول شدید و براتون مهم نیست که عملا دو سه روز قبل کنکور مهندسی کامپیوتر رو از دست بدید نه اشتباه نیست.

به طور سنتی احتمال پذیرش توی مهندسی کامپیوتر بسیار بالاتر از مهندسی فناوری اطلاعاته.
ظرفیتها رو بعد اعلام نتایج اعلام میکنن ولی به نظر میاد احتمال قبولی توی مهندسی کامپیوتر به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد. چون شبکه و امنیت که به نوعی گرایشهای اصلی آیتی بودن منتقل شدن به مهندسی کامپیوتر.

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: silvana*
ارسال: #۱۵
۱۹ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۲۰ ب.ظ
سلام این چ وضعیه؟ Sad
بدبخت شدم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۹۲۲ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۹,۹۲۴ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۷۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  مهمان شدن دانشگاه nasrin81r ۲ ۲,۴۱۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۰۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  ترجمه تخصصی چه معیار هایی دارد hightrans ۲ ۳,۲۳۶ ۰۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  باز شدن یک دیکشنری با کلیک روی یک کلمه moslem73421 ۵ ۴,۲۵۵ ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: moslem73421
  چه گزینه هایی (رشته و گرایش) برای قبولی در ارشد وجود داره ؟ MohsenRezaei ۲ ۲,۸۹۰ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  پیش نیاز هایی برای ارشد نرم افزار کامپیوتر mahsaabd ۳ ۲,۶۱۸ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۱۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close