زمان کنونی: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یک مثال از بحث مدالیتی

ارسال:

alwaysPeace پرسیده:

یک مثال از بحث مدالیتی

سلام

تو نرم افزار پارسه تو توضیحات مدالیتی یه مثالی زده که از نظر من مبهم یا شاید اشتباه اومد، دوستان نگاه کنید اگه متوجه شدید به منم بگید لطفا. عکسشو گذاشتم خودتون بخونید.

تحلیل خودم اینطوریه:
گفته مدالیتی در سمت خودرو با این سوال تعیین می گردد: آیا هر فرد لزوما یک خودرو دارد؟
مگه مدالیتی به معنی الزام شرکت کردن خودرو در رابطه نیست؟ پس سوال اینطور میشه: آیا هر خودرو لزوما باید یک مالک داشته باشد؟

[تصویر:  319666_raql3b.jpg]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Ametrine پاسخ داده:

RE: یک مثال از بحث مدالیتی

به نظر من کتاب درسته. تا اونجا که یادمه همیشه همینجوری میگفتیم.
بعد یه چیز دیگه، الان سوال شما مربوط به مهندسی نرم افزاره؟ چرا تو بخش پایگاه داده پرسیدید؟

ارسال:

alwaysPeace پاسخ داده:

(۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۴۵ ق.ظ)Ametrine نوشته شده توسط:  به نظر من کتاب درسته. تا اونجا که یادمه همیشه همینجوری میگفتیم.
بعد یه چیز دیگه، الان سوال شما مربوط به مهندسی نرم افزاره؟ چرا تو بخش پایگاه داده پرسیدید؟

من قانع نشدم راستش

حالا یه مورد دیگه ام هست، تو پایگاه داده میگه وجود دایره تو خالی کنار موجودیت نشان دهنده آن است که مشارکت آن در رابطه اجباری است. اما تو کتاب نرم (عکس قبلی که گذاشتم) گفته دایره یعنی شرکت موجودیت در رابطه اجباری نیست. کدومش درسته؟!
(راجع به سوالتون: مشخصه که این موضوع هم مربوط به پایگاه دادس هم نرم افزار، به خاطر همین تو هر دو تا پرسیدم)

[تصویر:  319732_20pwq4p.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

shahabm پاسخ داده:

سلام.تست سراسری it 87 پایگاه رو نگاه کنید.هم توی پارسه هم توی مدرسان گفته اختیاری.ولی تو کتاب پایگاه مقسمی گفته اجباری!!Huh
به نظرم اختیاری منطقی تر هستش

ارسال:

alwaysPeace پاسخ داده:

(۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۱۸ ب.ظ)shahabm نوشته شده توسط:  سلام.تست سراسری it 87 پایگاه رو نگاه کنید.هم توی پارسه هم توی مدرسان گفته اختیاری.ولی تو کتاب پایگاه مقسمی گفته اجباری!!Huh

بله من مقسمی رو دیدم به خاطر همین پرسیدم، البته منابع خارجی هم گفتن که دایره یعنی اجبار نیست. اما نمیدونم مقسمی چرا برعکس گفته.. ممنون

ارسال:

Ametrine پاسخ داده:

(۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۱۸ ب.ظ)shahabm نوشته شده توسط:  سلام.تست سراسری it 87 پایگاه رو نگاه کنید.هم توی پارسه هم توی مدرسان گفته اختیاری.ولی تو کتاب پایگاه مقسمی گفته اجباری!!Huh
یادم میاد پارسال با دوستم سر این موضوع بحث داشتیم. اون از مقسمی خونده بود و من از مدرسان.
آخرشم اختیاری در نظر گرفتیم چون تست ها اینجوری به جواب میرسیدن.

۰
ارسال:

alwaysPeace پاسخ داده:

ممنون از دوستان، حالا یه بنده خدایی بیاد این مدالیتی رو توضیح بده Shy

۰
ارسال:

hamid162 پاسخ داده:

توی پرسمن دایره یعنی اختیاری ولی توی پایگاه داده دایره معنی اجباریو می ده .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۶۳۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۳,۴۸۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۸۸ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۲,۰۲۵ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Question بحث درس مباحث ویژه در مهندسی نرم افزار ؟؟ coder1984 ۶ ۱۹,۲۰۰ ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  بحث و همفکری درباره آخرین موضوعات در حوزه داده کاوی banou ۴۹ ۳۸,۵۶۷ ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: pink Floyed
  پیشنهاد ایجاد مانشت انگلیسی برای بحث و گفتگو به زبان انگلیسی Msccom ۱۲ ۱۰,۱۴۸ ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: NP-Cσмρℓєтє
Exclamation بحث آزاد vazoupresin ۱ ۱۶ ۰۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۴:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: diamond_71
  مشکل در حل یک مثال با الگوریتم *SMA pooyaa ۱۲ ۱۰,۶۰۸ ۰۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: amir_ghanati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close