زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نرم افزار تخمین رتبه ارشد ۹۴

ارسال: #۱۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۴۲ ب.ظ
RE: نرم افزار تخمین رتبه ارشد ۹۴
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۱۳ ب.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۳۰ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  سلام
این نرم افزار رو خودم نوشتم. امیدوارم بدردتون بخوره
برای اجرا .net framework 2 رو سیستمتون نصب باشه.
با سلام و سپاس.
دانلود کردم و واسه من این پیغام رو نمایش میده
Takhmin Rotbe.zip is not commonly downloaded and could be dangerous.
recover malware?
this file may be harmful for your computer.
سلام
فکر کنم کامل دانلود نشده. باید دوباره دانلود کنید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۵۰ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۴۲ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  سلام
دوست عزیز در یک اتفاق نادر رتبه من رو در هوش منفی اعلام میکنه.
برنامه توون هنوز ایرادهایی داره.
ارسال: #۱۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۲ ب.ظ، توسط freidoony.)
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۵۰ ب.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۴۲ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  سلام
دوست عزیز در یک اتفاق نادر رتبه من رو در هوش منفی اعلام میکنه.
برنامه توون هنوز ایرادهایی داره.
آره چون تقریب بر اساس تابع های دو جمله ای است ممکنه منفی بشه. منفی همون رتبه یک است که چون تو برنامه حد براش نذاشتم منفی می شه تا رتبه های تقریبی یک هم بتونن خودشونو با هم مقایسه کنن. اگه حد براش می ذاشتم اون وقت درصد های بهتر از رتبه یک پارسال رو نمی شد با هم مقایسه کرد.

اینم از سورس برنامه برای دوستانی که تمایل دارن برنامه را گسترش داده و برای سال های بعد استفاده کنن.

فایل‌(های) پیوست شده
Takhmin Rotbe.zip
اندازه فایل: ۹۲/۴۹ KB
 سپاس‌گزاری شده توسط: str93 , faza
ارسال: #۱۹
۱۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۵:۱۳ ب.ظ
من درصدای پارسال دوستمو که ۳۶۰ نرم افزار بود رو میدم رتبه ش رو ۶۵۰ اعلام میکنه.

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
ارسال: #۲۰
۱۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۲۰ ب.ظ
(۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۱۳ ب.ظ)farhud نوشته شده توسط:  من درصدای پارسال دوستمو که ۳۶۰ نرم افزار بود رو میدم رتبه ش رو ۶۵۰ اعلام میکنه.
منم چندتا از رتبه های پارسال رو زدم ۱۰۰تا ۲۰۰ تا بیشتر میزد. فکر کنم ایشون خودشون سیستم رو جوری برنامه نویسی کردن که رتبه های پارسال بیشتربشه شاید بخاطر اینکه فکر کردن امسال کنکور راحت تر بوده ولی بنظر من درصدهای امسال تفاوت چندانی با پارسال نداره

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
 سپاس‌گزاری شده توسط: ehsansjs
ارسال: #۲۱
۱۲ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۳۲ ق.ظ
(۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۲۰ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(11 اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۱۳ ب.ظ)farhud نوشته شده توسط:  من درصدای پارسال دوستمو که ۳۶۰ نرم افزار بود رو میدم رتبه ش رو ۶۵۰ اعلام میکنه.
منم چندتا از رتبه های پارسال رو زدم ۱۰۰تا ۲۰۰ تا بیشتر میزد. فکر کنم ایشون خودشون سیستم رو جوری برنامه نویسی کردن که رتبه های پارسال بیشتربشه شاید بخاطر اینکه فکر کردن امسال کنکور راحت تر بوده ولی بنظر من درصدهای امسال تفاوت چندانی با پارسال نداره

من فکر میکنم این قضیه ای که شما دارید بهش اشاره میکنید بخاطر این بوجود اومده که این برنامه میانگین درصد شما رو با توجه به ضرایب امسال داره حساب میکنه. که ضریب زبان ۲ برابر شده. یعنی این دو نفری که شما تست کردید احتمالا زبانشون رو خوب نزده بودن. شما اگه درصدهای یه نفر که زبانش رو خوب زده به عنوان تست وارد کنید، احتمالا رتبش رو بهتر از پارسالش تخمین میزنه. "خوب" برای زبان (تو این رنجی که شما دارید تست میکنید) مثلا یعنی ۲۰ درصد به بالا.
 سپاس‌گزاری شده توسط: farhud
ارسال: #۲۲
۱۲ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۱۹ ب.ظ
(۱۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۳۲ ق.ظ)faza نوشته شده توسط:  من فکر میکنم این قضیه ای که شما دارید بهش اشاره میکنید بخاطر این بوجود اومده که این برنامه میانگین درصد شما رو با توجه به ضرایب امسال داره حساب میکنه. که ضریب زبان ۲ برابر شده. یعنی این دو نفری که شما تست کردید احتمالا زبانشون رو خوب نزده بودن. شما اگه درصدهای یه نفر که زبانش رو خوب زده به عنوان تست وارد کنید، احتمالا رتبش رو بهتر از پارسالش تخمین میزنه. "خوب" برای زبان (تو این رنجی که شما دارید تست میکنید) مثلا یعنی ۲۰ درصد به بالا.
علاوه بر این فکر میکنم سوالای مشترک چون آسون بودن آقای فریدونی تاثیرشون رو کمتر کردن توی میانگین امسال (بر اساس تطبیق میانگین با رتبه سال قبل) چون مجموع درصدهای پارسال زبان و ریاضی رو ضرب در ۴/۳ هم بکنیم باز رتبه رو درست نشون نمیده.

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
ارسال: #۲۳
۲۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۳۱ ق.ظ
(۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۰۲ ب.ظ)rz.gh نوشته شده توسط:  دوست عزیز بابت برنامه ای که نوشتین دستتون درد نکنه کار جالبی کردین ، من حقیقتش تا به حال نگاهی به سورس برنامه شما نکرده بودم ، یه نگاه کردم و به نظر خودم یه اشتباه خیلی کوچیک صورت گرفته ، اگه یه نگاه به خطوط برنامه اصلی بندازی ( بخش تخمین رتبه ) دستوراتی شبیه به این هست :
float g_memari=(float)(((nmuZaban.Value + nmuRiaziat.Value + nmuMoshtarak.Value * 2 + nmuMemari.Value * 2) / 6) * 8 + nmuMoadel.Value * 10) / 10;
شما تو اینجا معدل رو در عدد ۱۰ ضرب کردین ، درصورتی که باید در عدد ۲ ضرب کنین ( چون معدل ۲۰% تو نمره تراز اثر داره ولی اینجا ۱۰۰% اثر میذاره )
نمیدونم شما دلیلی برا اینکار دارین یا یه اشتباه نوشتاری بوده ، به هر حال نرم افزار شما تو بعضی از بازه ها اشتباه جواب میده ، و من حدس میزنم از همین دستور باشه . خودم اصلاح کردم و مشکلات قبلیش برطرف شد ، خواستم بهتون اطلاع بدم که اگه خواستید اصلاح کنید. اگه هم دلیلی برا اینکار دارید اگه ممکنه توضیح بدین تا من هم متوجه بشم ، شاید من اشتباه میکنم Shy
دلیلش اینه که میخواستن معدل رو اول به درصد تبدیل کنن (یعنی ضربدر ۵) بعد تاثیر ۲۰ درصدیش رو اعمال کنن (یعنی ضربدر ۲) که در کل میشه ضربدر ۱۰ که از این لحاظ درسته
اما تراز اینجوری حساب نمیشه. فرمول تراز واسه کنکور کارشناسی ارشد تو تاپیکهای دیگه مطرح شده که فرمول ساده ای هم داره. میانگین درصد من تقسیم بر میانگین درصد نفر اول، ضربدر ۸۰، کلش با معدل من جمع میشه، کلش در ۱۰۰ ضرب میشه، و نمره کل یا همون تراز من رو تشکیل میده.
یعنی مثلا تراز نفر اول هر سال میشه : (۸۰ + معدلش) ضربدر ۱۰۰
اینجوری میتونید ترازتون رو حساب کنید و در نتیجه رتبه رو تخمین بزنید. میانگین درصد نفر اول امسال رو هم میتونید ۲-۳ درصد بالاتر از پارسال در نظر بگیرید (به نظر من!)
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh
ارسال: #۲۴
۲۲ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۴۰ ب.ظ
سلام
یه جند تا نکته بگم؟
برای تخمین رتبه چون تعداد داوطلبا و میانگین درصد های بچه ها در دسترس نیست نمی شه از تراز استفاده کرد. (فرمول ترازو که میدونین میانگین کل و انحراف معبار و این چیزا) در واقع اگر تراز بچه ها قابل محاسبه بود دیگه تخمین رتبه نیاز نبود رتبه دقیق بچه ها کاملا مشخص بود چون تراز نمره استاندارد شده است و هر ترازی معادل یک رتبه خاص است.
پس ناچاریم نمره علمی داوطلب رو بدست بیاریم و سپس از کنکور سال قبل دو نمره انتخاب می کنیم که نمره علمی داوطلب بین این دو نمره قرار دارد. حال با انتخاب این دو نمره در واقع دو نقطه در نمودار مختصات به صورت (رتبه،نمره) به دست آوردیم که نمره=X و رتبه=Y. حالا میانیابی می کنیم یعنی با استفاده از دو نقطه، معادله خط معادل که نزولی است رو بدست میاریم. و نمره داوطلب رو توی این معادله بدست میاریم چیزی که بدست میاد رتبه تقریبی داوطلبه که میشه اثبات کرد بین دو رتبه انتخابی از کنکور پارسال است.
تا اینجا فکر کنم از بهترین روش تقریب استفاده شده چون روش های دیگه هم بودن مثل خط رگرسیون یا روش مربعی ولی هیچ کدوم روش دقیقی نبودند.
در مورد روش به دست آوردن نمره علمی هم خیلی ساده است. دو نمره داریم یکی نمره میانگین با ضریب ۸۰ که بین -۳۳/۳۳ تا ۱۰۰ است یکی هم معدل با ضریب ۲۰ که بین ۰ تا ۲۰ است. حالا برای به دست آوردن نمره علمی کافیه میانگین این دو نمره رو با توجه به ضرایب آنها بدست بیاریم ولی چون بازه ها یکسان نیست اول باید بازه ها رو استاندارد کنیم. چون معمولا میانگین زیر صفر نداریم برای راحتی کار من بازه میانگین رو بین ۰ تا ۱۰۰ گرفتم حالا اگه معدل هم ضرب در ۵ کنیم بازه معدل هم بین ۰ تا ۱۰۰ می شه. پس فرمول نهایی بدین صورته:
نمره میانگین * ۸۰ + معدل * ۵*۲۰ تقسیم بر ۱۰۰
که به صورت ساده شده می شه این:
نمره میانگین * ۸+ معدل *۵ * ۲ تقسیم بر ۱۰

بعضی از دوستان گفتن معدل رو زیاد کردیم رتبه بالاتر رفته قاعدتا چون معادله خطی نزولیه نباید این جوری باشه.
اگه دوستان مثالشو بگن بهتر می تونم بررسی کنم
ارسال: #۲۵
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۳۳ ب.ظ
سلام از برنامه خوبتون خیلی ممنونم
در حالت عادی برای معماری رتبه های خیلی در حد عالی اعلام میکنه !!! خداکنه در واقعیت هم همین باشه برای همه رشته ها.
البته توصیه من اینه بهش کلی کارنامه معماری اضافه کنید تا دقیقتر کار کنه , از من واسه دوتا درصد توی پست اخیر عاقلانه جواب میده
بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میده که فکر کنم همینه !!
 سپاس‌گزاری شده توسط: freidoony
ارسال: #۲۶
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۲۶ ق.ظ
برنامتون عالی بود
به من که خیلی روحیه داد
Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: freidoony
ارسال: #۲۷
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۳۹ ب.ظ
سلام. ۴ روز به اعلام نتایج بیشتر نمونده. برای آیندگان که شاید بخوان از این برنامه استفاده کنند می نویسنمBig Grin
برای یکسری درصد خاص یکسان برای گرایش معماری، وقتی معدل رو ۱ نمره کمتر می کنم رتبه ۶۸ تا بهتر میشه!!!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۸۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۸ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۵۱ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۳۶ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۲۹۱ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close