زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعلام درصد ها پس از انتشار کلید اولیه / آیتی

ارسال: #۴۰۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۴۲ ب.ظ، توسط Hamzeh.S.)
RE: اعلام درصد ها پس از انتشار کلید اولیه / آیتی
اگرچه شایدمقایسه امسال با پارسال کارزیاد درستی نباشه(به نظربعضی ازدوستان)اما یکی ازبچه ها فکر می کنم توی همین تاپیک بود چندصفحه قبل یک فایل رو گذاشته بود که مربوط به قبولی های پارسال بود.
میانگین هارو می تونین حساب کنین.اونوقت اگرمعیارتون مقایسه با پارسال باشه دید بهتری پیدا می کنید.مثلا نفر۳۷ پارسال درگرایش شبکه و امنیت با میانگین ۳۹/۸۲ بود وروزانه امیرکبیر قبول شد( البته من صحت درصدهارو نمی دونم وطبق اون فایل حساب کردم.). صدالبته معدل هم مهم است.

یک نکته دیگر روهم باید یادآوری کنم و اون هم اینه که درس مشترک که ضریب ۴ بوده امسال کمی نسبت به سالهای گذشته آسون تربوده واین رو هم باید درنظربگیرید.

You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life
Winston Churchill
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_s
ارسال: #۴۰۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۱۴ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۴۹ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶ ب.ظ)nanaz@ نوشته شده توسط:  اره دقیقا درصداش همین بود ،شبکه فردوسی مشهدروزانه قبول شد
شاید به دردتون بخوره ،پارسال یکی از دوستام با درصد های زیر
زبان ۱۷
مشترک ۳۷
تخصصی ۶۷
معماری ۰
تجارت ۰
رتبه اش ۱۱۷ شبکه وامنیت و۱۹۸ it شده بود

واقعن؟؟؟
با میانگین۳۷؟؟؟
فک میکردم باید با این میانگین بهتر ازین رتبه آورد..!
ارسال: #۴۰۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۲۳ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۴۹ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶ ب.ظ)nanaz@ نوشته شده توسط:  شاید به دردتون بخوره ،پارسال یکی از دوستام با درصد های زیر
زبان ۱۷
مشترک ۳۷
تخصصی ۶۷
معماری ۰
تجارت ۰

واقعن؟؟؟
با میانگین۳۷؟؟؟

رتبه ۳۷ پارسال درصد هاش تقریبا همین بود !!!!!!
کارنامه ایشون توی مانشت هست

One day the hands of fate must be forced
ارسال: #۴۰۹
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۲۷ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۳ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۴۹ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  نمیدونم ولی از رتبه ایشون مطمئنم ،رتبه ۳۷ دروس مشترک که ضریب ۴ بوده رو بهتر زده ،تازه معماری هم زدهSad
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶ ب.ظ)nanaz@ نوشته شده توسط:  شاید به دردتون بخوره ،پارسال یکی از دوستام با درصد های زیر
زبان ۱۷
مشترک ۳۷
تخصصی ۶۷
معماری ۰
تجارت ۰

واقعن؟؟؟
با میانگین۳۷؟؟؟

رتبه ۳۷ پارسال درصد هاش تقریبا همین بود !!!!!!
کارنامه ایشون توی مانشت هست
ارسال: #۴۱۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۳۴ ب.ظ
اگرچه اینکه فکرکنیم میانگین ها نسبت به پارسال خیلی جابه جا خواهندشد به نظرم کمی دور ازذهن باشه اما باید گفت رقابت اصلی شاید امسال بیشتر روی دروس تخصصی افتاده.یعنی شاید مثلا پارسال زدن مشترک ۳۵ خیلی عالی بود اما امسال در رقابت رتبه های برترشاید زیاد به نظردرصد بالایی نیاد.برعکس پارسال اگه مثلا ۶۰ تخصصی خیلی خوب نبود اما امسال خیلی عالیه.
به هرحال به نظرم کنکورهمیشه غیرقابل پیش بینیه وهمین که جذابش می کنه.الان نمیشه بادیدن چندتا درصد عالی درباره میانگین ها نظرداد.چون تراز درکنکور اهمیت داره به خاطرهمین عملکرد ضعیف دیگران دریک درس به نفع شما تمام خواهدشدومثلا اگه میانگین تخصصی خیلی افت کنه اونوقت برد باکساییه که خیلی تخصصی رو خوب زدن.به شخصه بعید می دونم خیلی میانگین هانسبت به پارسال فرق کنه.

You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life
Winston Churchill
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_s , sh.n
ارسال: #۴۱۱
۰۲ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۳۷ ق.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۵۳ ب.ظ)javad94 نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ ب.ظ)Hamed90 نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۳۱ ق.ظ)King2 نوشته شده توسط:  این خیلی خوبه.خواهش می کنم تجربه هاتون دراین زمینه رو مطرح کنید تاهمه استفاده کنن.

خواهش میکنم. الان پستتون رو دیدم.فکر کنم اینجا تو این موضوع فرم جای مناسبی نباشه دوست عزیز. میخوان خصوصی پیام بدم. شاید به دردتون خوند اطلاعات اندکم.
با سلام
آقا حامد Hamed90 میشه تجربیات خودتون رو در این زمینه واسه ما هم بذارید تا استفاده کنیم. لطفا" یه تاپیکی در این زمینه بزنید و اطلاعات خودتون رو در اختیار همه قرار بدین.
خیلی خیلی ممنونم از کمک ها و راهنمایی های شما, واقعا" لطف می کنید.
خواهش میکنم. مواردی رو سعی کردم به صورت کلی و کمی با جزییات بیان کنم. امید وارم مفید یاشه. موفق باشید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94
ارسال: #۴۱۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۳ ب.ظ، توسط khordad.girl.)
نحوه محاسبه تراز در کنکور کارشناسی ارشد چگونه است؟
پاسخ:
در کنکور کارشناسی ارشد هر درس تراز جداگانه ندارد. تراز کلی به این صورت محاسبه می شود که درصد هر درس را در ضریب مربوط به ان ضرب کرده و با تقسیم بر مجموع ضرایب میانگین شما حاصل می شود. این میانگین تقسیم بر میانگین نفر اول می شود. عدد بدست امده در ۸۰ ضرب شده با معدل موثر شما جمع شده و نهایتا در ۱۰۰ ضرب خواهد شد.

دوستان گفتم شاید این بدردتون بخوره
معدل شاید ۱ یا ۲ صدم تفاوتی ایجاد نکنه ولی بین معدل ۱۴ تا ۱۷ مسلما یه کوچولو تفاوت ایجاد میکنه...

(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ب.ظ)King2 نوشته شده توسط:  اگرچه اینکه فکرکنیم میانگین ها نسبت به پارسال خیلی جابه جا خواهندشد به نظرم کمی دور ازذهن باشه اما باید گفت رقابت اصلی شاید امسال بیشتر روی دروس تخصصی افتاده.یعنی شاید مثلا پارسال زدن مشترک ۳۵ خیلی عالی بود اما امسال در رقابت رتبه های برترشاید زیاد به نظردرصد بالایی نیاد.برعکس پارسال اگه مثلا ۶۰ تخصصی خیلی خوب نبود اما امسال خیلی عالیه.
به هرحال به نظرم کنکورهمیشه غیرقابل پیش بینیه وهمین که جذابش می کنه.الان نمیشه بادیدن چندتا درصد عالی درباره میانگین ها نظرداد.چون تراز درکنکور اهمیت داره به خاطرهمین عملکرد ضعیف دیگران دریک درس به نفع شما تمام خواهدشدومثلا اگه میانگین تخصصی خیلی افت کنه اونوقت برد باکساییه که خیلی تخصصی رو خوب زدن.به شخصه بعید می دونم خیلی میانگین هانسبت به پارسال فرق کنه.
فرمایش شما کاملا درسته اما میدونید بدیش چیه؟ بدیش اینه که دروس مشترک ضریب ۴ داره و این ینی خیییلی در مقایسه با ضریب ۲ تخصصی....پس این ینی واقعا میانگین درصدا جابجا میشه
پارسال با میانگین ۲۶ روزانه قبول شده امسال همون میانگین شاید بالای ۱۰۰۰ بشه....
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94 , gunnersregister , sahar salehi
ارسال: #۴۱۳
۰۳ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۴۶ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۰ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  نحوه محاسبه تراز در کنکور کارشناسی ارشد چگونه است؟
پاسخ:
در کنکور کارشناسی ارشد هر درس تراز جداگانه ندارد. تراز کلی به این صورت محاسبه می شود که درصد هر درس را در ضریب مربوط به ان ضرب کرده و با تقسیم بر مجموع ضرایب میانگین شما حاصل می شود. این میانگین تقسیم بر میانگین نفر اول می شود. عدد بدست امده در ۸۰ ضرب شده با معدل موثر شما جمع شده و نهایتا در ۱۰۰ ضرب خواهد شد.

معدل شاید ۱ یا ۲ صدم تفاوتی ایجاد نکنه ولی بین معدل ۱۴ تا ۱۷ مسلما یه کوچولو تفاوت ایجاد میکنه...

(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ب.ظ)King2 نوشته شده توسط:  اگرچه اینکه فکرکنیم میانگین ها نسبت به پارسال خیلی جابه جا خواهندشد به نظرم کمی دور ازذهن باشه اما باید گفت رقابت اصلی شاید امسال بیشتر روی دروس تخصصی افتاده.یعنی شاید مثلا پارسال زدن مشترک ۳۵ خیلی عالی بود اما امسال در رقابت رتبه های برترشاید زیاد به نظردرصد بالایی نیاد.برعکس پارسال اگه مثلا ۶۰ تخصصی خیلی خوب نبود اما امسال خیلی عالیه.
فرمایش شما کاملا درسته اما میدونید بدیش چیه؟ بدیش اینه که دروس مشترک ضریب ۴ داره و این ینی خیییلی در مقایسه با ضریب ۲ تخصصی....پس این ینی واقعا میانگین درصدا جابجا میشه

خب اون نفر اول چه جوری ترازش حساب میشه که بفهمن نفر اوله؟؟؟Huh
ارسال: #۴۱۴
۰۳ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۵ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ ب.ظ)Haj Reza نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۰ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  نحوه محاسبه تراز در کنکور کارشناسی ارشد چگونه است؟
پاسخ:

خب اون نفر اول چه جوری ترازش حساب میشه که بفهمن نفر اوله؟؟؟Huh

نفر اول پارسال ۶۰ بود میانگین درصداش که با توجه به سوالایامسال من اینو ۶۵ حساب کردم...
ارسال: #۴۱۵
۰۳ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط Hamzeh.S.)
ممنون ازنوشته بسیارجالبتون.من واقعا خودم کنجکاوبودم که بدونم چطوری حساب می کنن.درمورد پست قبلی هم حق باشماست که درس ضریب ۴ تاثیرش بیشتره.در رقابت رتبه های خوب مثلا زیر ۱۰۰ ها درس تخصصی تعیین کننده است.چون این افراد درس مشترک رو خوب زدن ورقابت روی اینه که چه کسی تخصصی که (البته باتوجه به نظردوستان) سخت بوده رو بهتر زده.وگرنه به شخصه به نظرم کسی که مشترک رو مثلا ۳۰ زده شاید بهتره زیاد امیدوارنباشه.البته درسته که میانگین مشترک در رتبه های خوب بالا خواهدبود ولی این طور هم نیست که دیگه همه الآن بالای ۵۰ زده باشندومیانگین کلی خیلی بالا رفته باشه.ولی درمجموع حق با شماست که تاثیردرس ضریب ۴ بیشتره.

Winston Churchill
 سپاس‌گزاری شده توسط: khordad.girl , shamim_s
ارسال: #۴۱۶
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۲۹ ق.ظ، توسط khordad.girl.)
(۰۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۲۷ ب.ظ)King2 نوشته شده توسط:  ممنون ازنوشته بسیارجالبتون.من واقعا خودم کنجکاوبودم که بدونم چطوری حساب می کنن.درمورد پست قبلی هم حق باشماست که درس ضریب ۴ تاثیرش بیشتره.در رقابت رتبه های خوب مثلا زیر ۱۰۰ ها درس تخصصی تعیین کننده است.چون این افراد درس مشترک رو خوب زدن ورقابت روی اینه که چه کسی تخصصی که (البته باتوجه به نظردوستان) سخت بوده رو بهتر زده.وگرنه به شخصه به نظرم کسی که مشترک رو مثلا ۳۰ زده شاید بهتره زیاد امیدوارنباشه.البته درسته که میانگین مشترک در رتبه های خوب بالا خواهدبود ولی این طور هم نیست که دیگه همه الآن بالای ۵۰ زده باشندومیانگین کلی خیلی بالا رفته باشه.ولی درمجموع حق با شماست که تاثیردرس ضریب ۴ بیشتره.

ببینید نظرمن این نیست که چون درس ضریب ۴ آسون بوده کسی که اون درس رو بالا نزده بیخیال قبولی بشه
من اینجا چن تا از درصدای بچه ها رو میانگین گرفتم و جالبه چون مسئله سر میانگین کله... نه فقط دروس مشترک جالبه که بدونید دروس ضریب ۱ حتی به مجموع میانگین کمک میکنن...پس به نظرم هنوزم میشه امیدوار بود...
ارسال: #۴۱۷
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۴۹ ق.ظ
باید بگم که کمی باشما مخالفم.وقتی که معیارما دانشگاههای خوب روزانه باشه اونوقت به حرف من خواهید رسید.منظورم این نیست که حالادیگه کلا نا امیدبشیم بلکه منظورم این بود که اگه واقعا به طورمیانگین افراد با رتبه های مثلا زیر۱۰۰ مشترک رو خوب زده باشند اونوقت اگرکسی کمتر ازاونها زده باشه حتی اگرهم دروس ضریب ۱ رو خوب زده باشه توان رقابت بالایی نخواهد داشت چون اونا همه دروس مشترک روخوب زدن ودارن سر دروس دیگه با هم رقابت می کنن.درچنین حالتی کسی که مشترک خوبی نداره ازرقابت حذ میشه.

Winston Churchill
ارسال: #۴۱۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۱۹ ق.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹ ق.ظ)King2 نوشته شده توسط:  باید بگم که کمی باشما مخالفم.وقتی که معیارما دانشگاههای خوب روزانه باشه اونوقت به حرف من خواهید رسید.منظورم این نیست که حالادیگه کلا نا امیدبشیم بلکه منظورم این بود که اگه واقعا به طورمیانگین افراد با رتبه های مثلا زیر۱۰۰ مشترک رو خوب زده باشند اونوقت اگرکسی کمتر ازاونها زده باشه حتی اگرهم دروس ضریب ۱ رو خوب زده باشه توان رقابت بالایی نخواهد داشت چون اونا همه دروس مشترک روخوب زدن ودارن سر دروس دیگه با هم رقابت می کنن.درچنین حالتی کسی که مشترک خوبی نداره ازرقابت حذ میشه.

از نظر من دانشگاهی مث دانشگاه شیراز یا اصفهان هم دانشگاه های خوبی هستن... و همه قبولی ها تو رتبه های زیر ۱۰۰ خلاصه نمیشه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hamzeh.S
ارسال: #۴۱۹
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۲۲ ب.ظ
سلام به همه ، من خیلی استرس دارم بجه ها ، با این درصد ها تهران میشه قبول شد ؟ خواهش میکنم ج بدید

زیان : ۴۱
مشترک : ۳۵
مدیریت : ۲۴
تخصصی : ۴۶
ارسال: #۴۲۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۳۹ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۹ ق.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹ ق.ظ)King2 نوشته شده توسط:  باید بگم که کمی باشما مخالفم.وقتی که معیارما دانشگاههای خوب روزانه باشه اونوقت به حرف من خواهید رسید.منظورم این نیست که حالادیگه کلا نا امیدبشیم بلکه منظورم این بود که اگه واقعا به طورمیانگین افراد با رتبه های مثلا زیر۱۰۰ مشترک رو خوب زده باشند اونوقت اگرکسی کمتر ازاونها زده باشه حتی اگرهم دروس ضریب ۱ رو خوب زده باشه توان رقابت بالایی نخواهد داشت چون اونا همه دروس مشترک روخوب زدن ودارن سر دروس دیگه با هم رقابت می کنن.درچنین حالتی کسی که مشترک خوبی نداره ازرقابت حذ میشه.

از نظر من دانشگاهی مث دانشگاه شیراز یا اصفهان هم دانشگاه های خوبی هستن... و همه قبولی ها تو رتبه های زیر ۱۰۰ خلاصه نمیشه!

البته که خوب هستن.بنده هم منظورم این نبودکه شما برداشت کردید.موفق باشید

Winston Churchill
 سپاس‌گزاری شده توسط: khordad.girl

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال ۶۱ آیتی ۹۰ *tarannom* ۴ ۲,۰۵۴ ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ ۰۸:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: parsanaz
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۸۵ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۲۶۵ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۱,۰۵۶ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  اعلام نتایج دکتری ۹۴ Bache Mosbat ۱۱ ۱۰,۷۰۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۴۳۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۵۱۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۲,۳۶۲ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
Information اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۱۵۳ ۷۱,۶۶۰ ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۴,۲۰۴ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close