زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات تخصصی گرایش هوش مصنوعی کنکور دکتری ۹۴

ارسال: #۶۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۱ ب.ظ، توسط cou10.)
سوال ۲۱ رو من اینجوری حل کردم:
[tex]T=\frac{P(W_2)}{P(W_1)}\times\frac{\lambda_{12}-\lambda_{22}}{\lambda_{21}-\lambda_{11}}=\frac{0.5}{0.5}\times\frac{0.5-0}{1-0}=0.5[/tex]

سوال ۲۸ برای اینکه گوسی ها به فرم ابر کره باشند باید کواریانس ضریبی از ماتریس همانی باشه. گزینه ۳ میگه که برای همه مراکز شعاع کره ها برابره، گزینه چهار میگه که برای هر مرکز شعاع متفاوت داره. من نمی دونم با چه استدلالی گزینه ۳ رو زدم Angry
معلومه که خوشه ها شعاعشون می تونه متفاوت باشه تو K-Means
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamidm
ارسال: #۶۲
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۰۴ ب.ظ
for some constant a40. Note that multiplying the data points by a
fixed number will increase the margin by the same amount,
whereas in reality, the margin has not really changed – we just
changed the ‘‘units’’ with which it is measured
برای سوال ۳۲ که یعنی جواب گزینه دوم است
ارسال: #۶۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۲۰ ب.ظ، توسط cou10.)
سوال ۳۶ - گزینه ۲
توی RBF مقدار کرنل e به توان منفی فاصله تا مرکز هست. بنابراین وقتی نقطه به مرکز نزدیک باشه در حالت حدی منطبق یاشه، مقدار کرنل میشه یک و هر چی فاصله بیشتر بشه مقدار به صفر میل میکنه

(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۴ ب.ظ)ramin000 نوشته شده توسط:  for some constant a40. Note that multiplying the data points by a
fixed number will increase the margin by the same amount,
whereas in reality, the margin has not really changed – we just
changed the ‘‘units’’ with which it is measured
برای سوال ۳۲ که یعنی جواب گزینه دوم است
خط جدا کننده تغییر نمی کنه، ولی حاشیه زیاد میشه!
multiplying the data points by a
fixed number will increase the margin by the same amount

البته نمی دونم منظور طراح در فضای کرنل بوده یا در فضای اولیه؟!

سوال ۳۸- گزینه ۲
در درخت تصمیم فرضی برای استقلال ویژگی ها نداریم. فرض می کنیم که وابستگی هست.
در بیز ساده فرض بر استقلال ویژگی ها به شرط Y وجود داره نه استقلال ویژگی ها به تنهایی بنابراین فرض وابستگی ویژگیها اینجا هم هست. برای درک بیشتر می تونید شبکه بیزی مربوط به بیز ساده رو رسم کنید.

سوال ۳۴- گزینه ۱ میشه. من نمی دونم چه جوری فکر کردم با افزایش C در SVM با حاشیه نرم به سمت SVM با حاشه سخت می ریم؟!Angry

۴۲ - گزینه ۴ درسته

سوال ۳۰- گزینه ۱
single link کمترین فاصله معیارش هست. بیشترین فاصله مربوط به complete link هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamidm , cavalier
ارسال: #۶۴
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۲۳ ب.ظ
دیگه نمیشه ذهن طراحو خوند
اصلا این نوع سوالا مشکل دارن
کنکور مسخره س
ارسال: #۶۵
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۱۳ ب.ظ، توسط cou10.)
سوال ۲۵- گزینه ۴
لاجستیک رگرسیون جدا سازش یه خط در میاد، طبق شکل این خط موازی محور x یا y نیست که یکی از ضرایب صفر بشه. از طرفی منظم ساز سعی میکنه که از بزرگ شدن W ها جلوگیری کنه و با بزرگتر شدن C فقط مقدار اونها کوچکتر میشه.

سوال ۱۸-گزینه ۴
گراف میتونه درخت نباشه، یک گراف کامل با ۳ راس و وزنهای ۱و۲و ۱۰/
چون وزن ها متمایزند درخت پوشا یکتاست و چون کوتاهترین مسیرها رو درخت پوشاست پس مسیرها متمایزند.
الگوریتم پریم و دایکسترا عین هم هستند، تنها اختلافشون در نحوه رتبه دهی به گره ها در صف اولویت هست. تو پریم کوچکترین یال و توی دایکسترا کوچکترین یال + d پدر معیار هست. که به نظرم چون یالها متمایز هستند و درخت پوشا کمینه کوتاهترین مسیر رو هم نشون میده، هر دو معیار مثل هم عمل می کنند.

سوال ۹- گزینه ۲ یا ۳ یا هردو
طبق جستجوهایی که کردم r<=d<=2r هست که میشه گزینه های ۲ و ۳!!!

سوال ۴- گزینه ۲
۱ که فکر نکنم بحثی باشه درسته
۲ غلطه: یک گراف در نظر بگیرید با سه راس ۱و۲و۳ و یالهای ۱به ۲ با وزن ۱- و ۲ به ۱ با وزن ۱- و ۳ به ۲ با وزن ۱۰/ دلتای ۲و۳ منفی بینهایت نمیشه(۱۰ میشه)
۳ غلطه: یک گراف با دو راس و یک یال یه وزن ۱- در نظز بگیرید، مجموع دلتاها منفی میشه

سوال ۵- گزینه ۲
در الگوریتم بلمن فورد در هر تکرار برای راس های u و v حداکثر یک آرام سازی انجام میشه که حداکثر میتونه منجر به یک راس میانی بشه. بنابراین بعد از k تکرار حداکثر طول k-1 (توجه کنید که شرط توقف عدم وجود آرام سازی هست)
وزنها میتونه بیشتر بشه از k-1، کافیه که یک گراف با وزنهای برابر n در نظر بگیریم.
اگر گراف دور منفی داشته باشه همیشه آرام سازی داریم. در واقع تست داشتن دور منفی این هست که در تکرارهای n ام و بیشتر هم آرام سازی داشته باشیم. بنابراین دور منفی نداره

سوال ۳- گزینه ۲
مرتب سازی و شار که P هستند.
فروشنده دوره گرد NP-Complete
کوله پشتی NP-Hard

NP-Hard حداقل NP هست. ممکنه یه زیر مجموعه متمایز از NP داشته باشه که کوله پشتی متعلق به اون باشه. بنابراین ممکنه گزینه ۱ درست باشهConfused

تعداد سوالهایی که زدم خیلی خوب بود ولی متاسفانه اشتباههای احمقانه هم خیلی داشتمAngryConfused. امیدورام که زبان و استعداد هم اینجوری نشه. زبان ۲۶ تا سوال زدم و استعداد ۱۹ تا.
ارسال: #۶۶
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۲۵ ب.ظ
این سوال ۱۴ رو کسی تونست پیدا کنه جایی؟
من زدم n/2
ولی جواب صحیح رو نمیدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال: #۶۷
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۳۲ ب.ظ
RE: بررسی سوالات تخصصی گرایش هوش مصنوعی کنکور دکتری ۹۴
(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۲۵ ب.ظ)ramin000 نوشته شده توسط:  این سوال ۱۴ رو کسی تونست پیدا کنه جایی؟
من زدم n/2
ولی جواب صحیح رو نمیدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ln n میشه
سوال معادل مسئله استخدام تو کتاب CLRS فصل پیچیدگی احتمالی هستش.

برای اولی که بروز رسانی داریم
نفر دوم به احتمال ۱/۲ بروز رسانی می کنیم
برای نفر n ام با احتمال [tex]\frac{1}{n}[/tex] بروزرسانی می کنیم.
امید میشه:
[tex]\sum_{i=1}^n\frac{1}{i}=\ln(n)[/tex]
ارسال: #۶۸
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۳۷ ب.ظ
ممنونم
ارسال: #۶۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۴۱ ب.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۳۳ ب.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  سوال ۳- گزینه ۲
کوله پشتی NP-Hard

NP-Hard حداقل NP هست. ممکنه یه زیر مجموعه متمایز از NP داشته باشه که کوله پشتی متعلق به اون باشه. بنابراین ممکنه گزینه ۱ درست باشهConfused

آقا مگه تمامی مسائل NP نیستن؟ البته من فقط دو تاشو زدم که NP هستن و اصلا دقت نکردم، ولی حالا که نگاه می کنم میبینم که خارج از مسائل NP مساله ی دیگه ای نداریم که، P و NPC و NPH همشون زیر مجموعه ی NP هستن.
ارسال: #۷۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۴۷ ب.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۴۱ ب.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(18 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۳۳ ب.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  سوال ۳- گزینه ۲
کوله پشتی NP-Hard

آقا مگه تمامی مسائل NP نیستن؟ البته من فقط دو تاشو زدم که NP هستن و اصلا دقت نکردم، ولی حالا که نگاه می کنم میبینم که خارج از مسائل NP مساله ی دیگه ای نداریم که، P و NPC و NPH همشون زیر مجموعه ی NP هستن.
باور بر این هست که NP = P نیست.
از ویکی پدیا
[تصویر:  341794_800px-P_np_np-complete_np-hard.svg.png]
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , hamidm
ارسال: #۷۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۱۴ ب.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۴۷ ب.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  باور بر این هست که NP = P نیست.

با توجه به این باور، فقط میشه به خدا پناه برد Big Grin
ارسال: #۷۲
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۳۱ ب.ظ
آقا این سوال ۱۷ گزینه یک نمیشه احیاناً
درخت هافمن یک درخت دودویی هست اما مشکل از اینجا شروع میشه که ریشه صفر بگیریم یا یک
اگر صفر بگیریم گزینه یک درسته و اگر یک بگیریم گزینه دو!

سوال ۲۲ هم ۴ نمیشه ؟
چون تا اونجایی که من یادمه تابع کرنل نباید منفی باشه

سوال ۲۶ یک میشه عایا؟ ( اینو از رد گزینه زدم اصلا سوال رو نخوندم Smile )

سوال ۲۷ هم گزینه سوم رو زدم

سوال ۲۹ رو هم گزینه دوم زدم

سوال ۳۲ رو گزینه چهار زدم

سوال ۳۷ رو گزینه یکم زدم

سوال ۳۹ رو گزینه چهارم زدم

سوال ۴۱ رو گزینه چهارم زدم

سوال ۴۲ رو گزینه چهارم زدم ( رد گزینه بدون خوندن سوال البته بعدش سوال رو خوندم Smile )

سوال ۴۴ رو گزینه چهارم زدم

بقیه رو حضور ذهن ندارم
ارسال: #۷۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۵۰ ب.ظ
بچه ها اعصابتونو خرد نکنین. همه اشتباهاتی کردن من خودم اشتباهاتی کردم که همون روز اومدم خونه دو دقیقه حلش کردم. اونایی که شک داشتم نزدم با جوابای شما یکی در اومد اونایی که زدم چندتاش غلط در اومد. یکیش همون تابع نمایی که به خیال خودم چقدر راحته حفظی زدمش بعد یادم اومد بعد کنکور که وایی چه اشتباهی کردم معکوس میانگین میشه. خونم حلش کردم log گرفتم ضرب به جمع تبدیل شد و مساوی صفر قرار دادم چه سوال راحتیو بجای +۳ -۱ شد Sad((
شرایط من خاصم بود شبش حتی نیم ساعتم خوابم نبرد چون تا دیشبش به مدت ۳ ماه تا ساعت ۵ بیدار میموندم.
ولی حیف خونده بودم بخاطر تنظیم نکردن برنامم و گیج بودن سر جلسه سوالایی که واقعا راحت بود از دست دادم
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , cou10
ارسال: #۷۴
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ
سلام دوستان
سوال ۴۵ میشه ۴
سوال ۴۴ یک میشه
سوال ۴۲ ۴ میشه وای من احمق ۳ زدم
سوال ۴۱ ۴ میشه
سوال ۳۹ ۴ میشه ولی من ۲ زدم متاسفانه
سوال ۳۸ ۲ میشه
سوال ۳۷ قطعا ۳ میشه ۴^۲
سوال ۳۶ من ۳ زدم ولی فکر می کنم اشتباه زدم
سوال ۳۴ ۱ میشه
سوال ۳۳ ۴ میشه
سوال ۳۰ یک میشه

سوا ۲۸ رو تو یکی از دانشگاه های خازجی دیدم ، برم بگردم پیداش کنم ، یا ۳ میشه یا ۴ و من خودم ۳ زدم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۷۵
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط cavalier.)
سوال ۲۸ میشه چهار یعنی فرضی که در خوشه بندی kmeas هست همینه خوشه ها میتونن کروی باشن یعنی ماتریس کواریانس باید قطری باشه و با اندازه های برابر روی اون قطر اصلی اما برای خوشه های مختلف میتونه این کره ها دارای شعاع های مختلف باشه

۲۹ میشه دو همون فاصله یک نقطه تا یک خط سوال در حد دبیرستان دادن برای دکترا Smile) اون مخرج باید رادیکال باشه که با اون توان دو میره میشه همون نرم w
۳۰ هم یک میشه چون معیار sıngle میاد بین نقاط در خوشه ها نزدیکترین دو نقطه رو پیدا میکنه و فاصلشونو محاسبه میکنه
گزینه های دیگشم درسته خوشخ بندی سلسله مراتبی همین مشکلو داره اگه یه جا اشتباه بشه تا اخر ممکنه اشتباه حساب کنه چون با یه اشتباه یه داده داخل یه خوشه قرار میگیره که نباید قرار میگرفت!! اون دو گزنم درسته خوشه بندی kmeans به داده های نویزی بسیار حساس هست و شکل محدبم درمیاره بر اساس همون سوال ..

من ۳۲ رو نزدم خطرناک بود و مبهم نمیدونستم منظورش ذر داده ها هست و یا فضای نگاشت شده ولی اگه میزدم ۳ ۴ نمیزدم با اینکه فکر میکردم ۳ هست!!

۳۳ ۴
۳۴ ۱
۳۵ ۳

۳۶ ۲
۳۷ ۳
۳۸ ۲ ببینید در درخت تصمیم و بیز ساده ما فرضی در مورد استقلال نمیکنیم پس حالت کلی یعنی فرض میشه به هم وابسته هستند در بیز ساده فرض میشه که اگه کلاس یا برچسب مشخص باشه اون موقع داده ها از هم مستقل هستن
که تو گزینه ها نیست همراه با درخت تصمیم که کلا فرض میشه داده ها بهم وابسته هستند پس گزینه دو صحیحه

۴۱ ۴
۴۲ ۲
ببینید برای اینکه بعد vc برابر n باشه ما میایم از یک داده شروع میکنیم و برای تمام حالتاش باید عمل دسته بندی صورت بگیره بعد میایم برای دو داده و ... حالا برای n+1 مثلا ۵ هست میایم یک پیکربندی که درنظر گرفتیم شاید برای چند تا زیر مجموعه از اون درست دسته بندی بشه مثلا ۴ تا داده مثبت و یک منفیو بتونه دسته بندی کنه یا برعکسش و ۵ تا مثبت و ۵ تا منفی اما نتونه ۳ تا مثبت دو تا منفیو دسته بندی کنه پس اگه یکیشم نتونس بنابراین اینجا بعد vc میشه n همون ۴
هیچ یک از دسته بندها اشتباهه چون کافیه یکیش نشه نه اینکه هیچ کدومش

۴۳ ۴
۴۴ ۱ فضای فرضیه بزرگ باعث بیش برازش میشه امکانش هست فضای فرضیه کوچک امکان under fıttıng هست
۴۵ ۴

سوال۳ np hard ، np نیست یعنی باهم اشتراکاتی دارن و مساله کوله پشتی صفر یک هم میتونه np hard هم نباشه در حالت کلی ...
مشکل طراحه خیلی مبهم و گنگ سوال طراحی میکنه و بسته به سلیقش من گزینه یک زدم

۴۲ هم میشد دو یا چچهار من دو زدم... اخه این نحوه سوال در اوردنه؟!!!!!!!!!!
اون بخشش مشخصه که لازم نیست هیچ یک باشه یکیشم دسته بندی نشه کافیه برای n+1 اما بخش اول که میگه برای تما داده ها و یا زیر مجموعه ای از داده ها خب ما میایم برای ترکیبی از داده ها یعنی مثلا پنج تا باشه تمام حالات دو تا مثبت سه تا منفی و بالعکس و چهار تا یکی و پنج تا صفرتا رو بررسی میکنیم ولی این سوالا واقعا امکان اشتباه زدن زیاده توش

۳۹ هم ۴ زدم گفتم اون اولی که میشه نوشت w3=w1^2+w2 که قدرتش مثل دومیه این سوال قشنگی بود خوشمان امد Smile)

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۷۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۱ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۸ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۱ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۵۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۹۷ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۱ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close