زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات تخصصی گرایش هوش مصنوعی کنکور دکتری ۹۴

ارسال: #۷۶
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۸ ق.ظ
سلام cavalier

لطفا برو صحقه اول همین تاپیک ، سوالهای دانشگاه های دیگه رو گذاشبم نگاه کنم
سوالهای ۳۸ و۳۹ و ۴۲ عینا با حواب گذاشتم ،جوابش با توضیحه
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۷۷
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۳۶ ق.ظ
۳۸ که خیلی واضحه ۳۹ رو که خودم گفتم بین دو گزینه که طراح به صورت خیلی مزخرف پیچونده اون بخش دومش که مطمئنا هییچ نیست یکی کافیه... بخش اولشم زیر مجموعه گفته به نظر کاملتر و جامعتره نمیدونم.
میمونه ۳۹ که من فقط نظرمو دادم و مثل میثم زدم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۷۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۳۸ ق.ظ، توسط mhghna.)
بچه ها نگاه چی پیدا کردم : سوال جالبه
جوابش میشه گزینه یک خخخخخخخخخ
ii. [2 points] One of the most commonly used kernels in SVM is the Gaussian RBF kernel: k(xi; xj) =

. Suppose we have three points, z1, z2, and x. z1 is geometrically very close to
x, and z2 is geometrically far away from x. What is the value of k(z1; x) and k(z2; x)?. Choose
one of the following:
a. k(z1; x) will be close to 1 and k(z2; x) will be close to 0.
b. k(z1; x) will be close to 0 and k(z2; x) will be close to 1.
c. k(z1; x) will be close to c1, c1  ۱ and k(z2; x) will be close to c2, c2  ۰, where c1; c2 2 R
d. k(z1; x) will be close to c1, c1  ۰ and k(z2; x) will be close to c2, c2  ۱, where c1; c2 2 R
Solution:
Correct answer is a, RBF kernel generates a ”bump” around the center x. For points z1
close to the center of the bump, K(z1; x) will be close to 1, for points away from the center
of the bump K(z2; x) will be close to 0.

نمی دونم من چرا درس خوندم ، شب امتحان این سوالها رو نگاه می کردم بس بود

این سوال رو نگاه
به این نتیجه رسیدیم که سر کار بودیم
[۲ points] Consider learning a classifier in a situation with 1000 features total. 50 of them are truly
informative about class. Another 50 features are direct copies of the first 50 features. The final 900
features are not informative.
Assume there is enough data to reliably assess how useful features are, and the feature selection
methods are using good thresholds.
 How many features will be selected by mutual information filtering?
Solution:
about 100
 How many features will be selected by a wrapper method?
Solution:
about 50
ارسال: #۷۹
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۵۱ ق.ظ، توسط cavalier.)
جواباشو دیدم کپی برابر اصل واقعا متاسفم برای خودم که اساتیدمون اینانن حتی تو سوال طرح کردنم استعداد ندارن ...
هه ببین بقیه چیزا چقدر کار خودشونه از مقاله و دستاوردهای علمی :/
من دیدم جواباش خدارو شکر با من یکی بود Smile)
برای خودم ناراحتم چون اون سوال vc رو درست زدم که احتمال اشتباه زدن توش واقعا زیاد بود جزو سوالای ریسکی بود اما سوال مسخره توزیع نمایی و محاسبه پاراتمرشو به خیال خودم حفظم یک زدم Sad(( خونه حلش کردم اشتب بود

ببین من پدر سنجشو در میارم حالا ببین...
فقط جواب گزینه ها رو عوض کرده خاک تو سرشون من تهران بودم میرفتم جلوی در وزارت علوم ...
این چه وضعشه واقعا نمیخوندیم بهتر بود بجاش میرفتیم سایتا جوابارو حفظ میکردیم.
شمام استعداد خوبی دارین تو پیدا کردنا خخخخخ
اون سوال ۵۰ ۵۰ باید بشه نشه ببین چی کار میکنم احمقا سال پیش ۵۰ ۱۰۰ زدم غلط گرفتن امسال گفتم سنجش اینو گفته ۵۰ ۵۰ بزنم باز غلط گرفته اینا دیکه چه احمقایین دقیقا سوالی که مشکل داره رو دوبار اورده هدفش چیه؟ عمش میدونه

یعنی باز دوباره خاک توسرشون که این جوری میخوان سنجش کنن خاک...
تو بالاترین سطح سوالای کپی پیست.. از هرکی ۴۰ تومن پول گرفتن سوالای دانشگاههای دیگرو بدن به خرد دانشجوها اینا کین دیکه

لطفا بگو کدوم سایت و چجوری پیدا کردی ممنون میشم
یعنی ببین حتی عدداشو عوض نکرده مثلا بگه ۲۰۰ تا داده داریم ۴۰ تاش مجزان ۶۰ تاش کپی شده ...
یعنی تو ببین دیگه برو تا اخرشو بخونننننننننننن
ترسیده عدداشو عوض کنه جوابا غلط بشه استادای بیسواد
 سپاس‌گزاری شده توسط: montazer
ارسال: #۸۰
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۰۵ ق.ظ
روحیه خودتو خراب نکن ، هر سال همینطوری
سوال ۲۸ رو پیدا نکردم ولی قطعا دیدمش ،
سوال ۲۷ من ۲ زدم . من یه سوال دارم ، آقا با توجه به صورت سوال که داده های ۲ کلاس نسبت به هم همپوشانی ندارند و میانگینها از هم فاصله دارند ، مگه خط فیشر موازی خط وصل کننده میانگین ها نمیشه که بیشترین تفکیک کنندگی رو داشته باشه ؟ اگه این استدلال درست باشه میشه گزینه ۲ فکر کنم

سوال ۲۶ یک زدم
سوال ۲۴ ۱ زدم مطابق با نظر سازمان سنجش محترم
سوال ۲۲ من ۳ زدم ، استدلام این بود ضرب و جمع دو تابغ کرنل باز هم معتبره ولی وقتی از هم کم میشن مطمئن دیگه کرنل نیستن (عین پاور پوینت دکتر ربیعی ) البته ۲ هم می تونه درست باشه ولی حس کردم منظور کپی کننده سوال (نه طراح) گزینه ۳ بوده

سوال ۲۱ هم ۲ میشه
ارسال: #۸۱
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۱۵ ق.ظ
من در مورد سوال ۲۱ توضیح دادم اومدم خونه یکی از سوالاتم که حل کردم همین بود بله همون میشه Sad(
سوالات واقعا اسون بود... دقت میخواس یکم و تمرکز .. من اخرشو خونه دراوردم میشد ۰/۵ منهای ln
یعنی مقداری کمتر از ۰/۵
ارسال: #۸۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۳۷ ق.ظ، توسط cou10.)
RE: بررسی سوالات تخصصی گرایش هوش مصنوعی کنکور دکتری ۹۴
(۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۱۵ ق.ظ)cavalier نوشته شده توسط:  من در مورد سوال ۲۱ توضیح دادم اومدم خونه یکی از سوالاتم که حل کردم همین بود بله همون میشه Sad(
سوالات واقعا اسون بود... دقت میخواس یکم و تمرکز .. من اخرشو خونه دراوردم میشد ۰/۵ منهای ln
یعنی مقداری کمتر از ۰/۵
انشا الله حواستون بوده که فقط آستانه رو خواسته، یعنی نسبت ریسک ها باید از چه آستانه ای (برزگتر یا کوچکتر باشه) و آستانه هم تنها به ضرایب ریسک و احتمال پریوری بستگی داره نه به توزیع داده ها! بنابراین ln نداریم. آستانه هم به شکل زیر حساب میشه:
[tex]T=\frac{P(W_2)}{P(W_1)}\times\frac{\lambda_{12}-\lambda_{22}}{\lambda_{21}-\lambda_{11}}=\frac{0.5}{0.5}\times\frac{0.5-0}{1-0}=0.5[/tex]

از ویکیپدیا:
Knapsack problem
While the decision problem is NP-complete, the optimization problem is NP-hard

پس نسخه تصمیم گیری کوله پشتی NP-Complete هست و گزینه ۲ برای سوال ۳ درست خواهد بود
ارسال: #۸۳
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۱۰ ق.ظ
سلام ، یه نکته ایی بگم
فکر کنم مسئله کوله پشتی صفر و یک با کوله پشتی عادی فرق می کنه
اولی np هست و کولی پشتی عادی npc
ارسال: #۸۴
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ ق.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۰ ق.ظ)mhghna نوشته شده توسط:  سلام ، یه نکته ایی بگم
فکر کنم مسئله کوله پشتی صفر و یک با کوله پشتی عادی فرق می کنه
اولی np هست و کولی پشتی عادی npc

کوله پشتی کسری(عادی) از مرتبه nlogn هست که P حساب میشه.
ارسال: #۸۵
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ب.ظ
مربوط به سوال ۲۱ ..
یعنی واریانس و میانگین در نقطه استانه تاثیر نداره؟ مگه میشه
اگه منظور همون مقدار استانه ای هست که تعیین میکنه که از حدی بیشتر بود متعلق به کلاس یک و کمتر بود متعلق به کلاس دو هست باید به توزیع و میانگین و واریانس وابسته بشه!
یعنی اگه داده ها جابجا بشن باز مقدار استانه همینه؟!
من مقدار استانه رو همون نقطه بهینه که حد یا مرز رو مشخص میکنه درنظر گرفتم غیر اینه؟
البته من خونه حل کردم نه سر جلسه
ارسال: #۸۶
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۳ ب.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ ب.ظ)cavalier نوشته شده توسط:  مربوط به سوال ۲۱ ..
یعنی واریانس و میانگین در نقطه استانه تاثیر نداره؟ مگه میشه
اگه منظور همون مقدار استانه ای هست که تعیین میکنه که از حدی بیشتر بود متعلق به کلاس یک و کمتر بود متعلق به کلاس دو هست باید به توزیع و میانگین و واریانس وابسته بشه!
یعنی اگه داده ها جابجا بشن باز مقدار استانه همینه؟!
من مقدار استانه رو همون نقطه بهینه که حد یا مرز رو مشخص میکنه درنظر گرفتم غیر اینه؟
البته من خونه حل کردم نه سر جلسه

آره بی تاثیره. آستانه میگه که نسبت توزیع دو کلاس باید از چه مقداری کوچیکتر یا بزرگتر باشه. واریانس، میانگین و پارامترهای دیگه توی نسبت توزیع ها خودشون رو نشون میدن، یعنی اونطرف نامساوی.
نمونش توی کویزهای دکتر ربیعی هست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۸۷
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۳۱ ب.ظ، توسط cavalier.)
یعنی دو توزیع یکیش میانگینش صفر باشه یکی یک
با همون شکل توزیع با میانگین ۱۰۰ و ۱۰۱ مقدار استانش یکیه !!!!!!!!!
حداقلش اینه مقدار استانه شیفت میخوره

بله من گفتم تعریف مقدار استانه رو نمیدونستم.
فکر میکردم همون خط جداسازه یا همون عبارتی که تعیین میکنه که یه داده به چه کلاسی تعلق داره . اکی

بله من گفتم تعریف مقدار استانه رو نمیدونستم.
فکر میکردم همون خط جداسازه یا همون عبارتی که تعیین میکنه که یه داده به چه کلاسی تعلق داره . اکی
ارسال: #۸۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ب.ظ، توسط cou10.)
اینایی که میگی خودشو تو نسبت توزیع ها نشون میده.
به تعریف آستانه توجه کن.
اینم بخشی از کتاب Duda که نسبت توزیع ها و آستانه رو تعریف کرده. لطفا اون pdf پست قبلی هم یه نگاه بندارین
[تصویر:  341912_g1v8_new_bitmap_image.jpg]
آستانه طرف راست میشه، نسبت توزیع ها طرف چپ
 سپاس‌گزاری شده توسط: montazer
ارسال: #۸۹
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ب.ظ، توسط cavalier.)
شما انگار چشمت مشکل داره !!! به چشم پزشک باید مراجعه کنی دارم میگم خودم اکی و منظورشو بد متوجه شدم باز حرفتو لازم نیس دوبار تکرار کنی! Smile زحمت بکش پستو تا اخر بخون دفعه بعد Smile
ارسال: #۹۰
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۴۰ ب.ظ
نه دوست عزیز
نیازی به این طور حرف زدن نیست. من در حال آماده کردن پاسخ بودم که شما جواب داده بودین انگار. بعد از اینکه ارسال کردم متوجه پست شما شدم. من معمولا پست ها رو با دقت می خونم، ولی باز هم چشم، سعی می کنم از این به بعد دقیق تر بخونم.

نظرات شما برای من مهم هست برای همین خیلی سعی کردم که دلایل رو براتون واضح بگم. چون با این بحث ها می تونیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم.
هممون هم امتحانو خراب کردیم، کلی اشتباه داریم، بعضی مربوط به بی دقتی خودمونه، یه بخشی هم مشکل از سوال ها.
کلی زحمت کشیدیم، امیدوارم هممون بتونیم نتیجه ای که حقمونه رو بگیریم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: cavalier , montazer

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۷۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۱ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۵۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۹۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۱ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close