زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات تخصصی گرایش هوش مصنوعی کنکور دکتری ۹۴

ارسال: #۱۰۶
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۱۸ ب.ظ، توسط cavalier.)
نه من حساب کردم فکر کنم مشکل داشت. نگاه کن استدلالم این بود مثل گزینه سه
یه دنباله ماتریس داری میخوای در هم ضرب کنی خب میتونی چی کار کنی؟ یه ماتریسو اون بین در نظر بگیری به اسم k
بعد بیای ماتریسهای سمت چپشو در هم ضرب کنی با یه روالی و هزینشو به دست بیاری که قبلا انجام شده با هزینه
cık ماتریسهای سمت راستم با هزینه ck+1,j حالا دو ماتریسی که به دست میان میشن با ابعاد di-1,k-1 , dk,j . پس میشه مجموع هزینه های cik+ck+1,j+d که با k مختلف کمینه میشه.
مشکلش این بود هزینه ضرب دو ماتریس نمیشه ضرب بعد اول ماتریس اول در بعد دوم ماتریس دوم میشه ضرب بعد اول و دوم ماتریس اول و بعد دوم ماتریس دوم یعنی سه عدد در هم ضرب میشن نه دو عدد! کلا من شکیارو خیلیارو نزدممم

اون d سه تا نباید باشه؟ di-1*dk*dj

۱۳ بنابراین سه میشه به نظرم.. الان سوالو دیدم نوشته تعداد عناصر کمینه میانی نه تعداد ضربهای کمینه
یه سوال دیگم گویا از دست دادم الکی :/
چون گفتم تعداد ضربهای کیمنه باید سه تا d داشته باشه نه دوتا که تو جوابا هست.
الان شما یک مثالم بزنین متوجه میشین وقتی هزینه سمت راست k , سمت چپش به دست میاد مگه با هم جمع نمیشن/.؟
و با d تا هزینه کل به دست بیاد؟ بعد برای k های مختلف کمینه میکنیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: cou10
ارسال: #۱۰۷
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۳۸ ب.ظ، توسط cou10.)
چرا برای پیدا کردن k ماکزیمم رو حساب می کنیم؟ (چجوری k بهینه پیدا میشه؟)
i<=k<j برای ماکزیمم هست یا مینیمم یا هر دو؟ به نظرم برای مینیمم
ارسال: #۱۰۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سلام cavalier

من هم گفتم که با استدلال من ۲ تا گزینه درسته (گزسنه های ۲ و۳
ولی به سوال دقت کن :
نوشته: تابع هسته معتبر نمی باشد و زیر نمی باشد یه خط تابلو کشیده ،
من حدس می زنم که ۳ میشه ، این هم از سوال در اوردنشونه دیگه

جیزی که قطعا دسته اینه که تفریق ۲ تا کرنل قطعا دیگه کرنل نیست
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۰۹
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۰۶ ق.ظ
اره من سر کنکور گفتم این حذف میشه احتمالا
و فقط گزینه چهارو به این دلیل زدم که قطعا یا دو و سه هر دو درستند و یا هر دو غلط!!!!!!!!!!!
ارسال: #۱۱۰
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۹ ق.ظ، توسط kasadegh.)
RE: بررسی سوالات تخصصی گرایش هوش مصنوعی کنکور دکتری ۹۴
(۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ب.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  چرا برای پیدا کردن k ماکزیمم رو حساب می کنیم؟ (چجوری k بهینه پیدا میشه؟)
i<=k<j برای ماکزیمم هست یا مینیمم یا هر دو؟ به نظرم برای مینیمم
من که توضیح دادم براتون. شما ضرب ماتریس عادی رو ببنید اول فرض میکنه k رو داره بعد زیر مسائل رو مشخص میکنه و در نهایت با یه روش پایین به بالا و به کمک یک رابطه بازگشتی مسئله رو حل میکنه. این جا هم به همین شکله فقط گفته که طوری ضرب کنید که تعداد عناصر ماتریس های میانی کمینه باشد.
دلیل اینه max می گیریم اینه که هزینه ضرب مجموعه ای ماتریس ها در این مسئله به صورت تعداد عناصر ماتریس های میانی تعریف شده لذا بیشترین تعداد عناصری که در هر یک از زیر مسائل به دست بیاد در واقع میشه هزینه او ترتیب ضرب ماتریس ها.
به عنوان مثال فرض کنید ۵ ماتریس داریم ۶/۱ A2.3 B3.4 C4.5 D5.6 E
باید برای حالت های مختلف k بررسی کنیم و سپس اونی که کمترین هست رو انتخاب کنیم پس min اخر به این دلیل هست.
برای k=2 به این صورت هست
۴/۱(AB) 2.4 . (CDE)
پس هزینه ضرب این ترتیب میشه (۲/۴ ,۲/۱,۴/۱)max
به ازای تمام مقادیر مختلف k به صورت بازگشتی مسئله رو حل می کنیم
ارسال: #۱۱۱
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ ق.ظ، توسط cou10.)
من برام مبهمه که k رو چجوری انتخاب می کنیم. چرا مینیمم ماکزیمم اون سه مقدار برای همه پرانتز گذاری ها، تعداد بهینه عناصر ماتریس های میانی رو به دست میده؟
برای مثالی که زدین، ماتریس میانی AB که ۸ عنصر داره، CDE هم که اگر اول CD انجام بشه ۲۴ + ۴ تا عنصر برای دو ماتریس میانی و نهایتا ۲ عنصر برای ماتریس نهایی داریم. این میشه ۸+۲۸+۲/ شما میگین میشه ۸؟

شاید فقط برای من مبهمه. کاش دوستان دیگه هم مشارکت کنن بتونیم بهتر مسئله رو باز کنیم.
kasadegh عزیر، بسیار ممنونم بابت حوصله ای که به خرج میدین برای توضیح دادن.
ارسال: #۱۱۲
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ ق.ظ، توسط kasadegh.)
(۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۵ ق.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  من برام مبهمه که k رو چجوری انتخاب می کنیم. چرا مینیمم ماکزیمم اون سه مقدار برای همه پرانتز گذاری ها، تعداد بهینه عناصر ماتریس های میانی رو به دست میده؟
برای مثالی که زدین، ماتریس میانی AB که ۸ عنصر داره، CDE هم که اگر اول CD انجام بشه ۲۴ + ۴ تا عنصر برای دو ماتریس میانی و نهایتا ۲ عنصر برای ماتریس نهایی داریم. این میشه ۸+۲۸+۲/ شما میگین میشه ۸؟

k که به صورت بازگشتی حساب میشه ولی در این سوال هزینه ها جمع نمیشن در واقع تو صورت سوال نگفته که مجموع عناصر کل ماتریس های میانی کمینه بشه اگه این بود که همون ضرب ماتریس ها میشد ولی اینجا به عبارت ساده هزینه یک ترتیب از ضرب ماتریس ها میشه تعداد عناصر بزرگترین ماتریس میانی که تشکیل میشه تو همون مثال که زدم اگه فرض کنیم k بهینه همون ۲ باشه هزینه نمیشه جمع اون عددا که زدین بلکه میشه max اونا که در واقع ۲۴ میشه ولی این k=2 بهینه نیست باید به صورت بازگشتی هر بار یک مقدار k رو حساب کنیم و min اون هزینه ها را حساب کنیم
ارسال: #۱۱۳
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۴۶ ق.ظ
توی صورت سوال به صورت واضح گفته که C تعداد عناصر ماتریس های میانی (که در مراحل مختلف ضرب به دست می آید) هست. سوال رو دوباره بخونین.
ارسال: #۱۱۴
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۴۸ ق.ظ
(۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ ق.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  توی صورت سوال به صورت واضح گفته که C تعداد عناصر ماتریس های میانی (که در مراحل مختلف ضرب به دست می آید) هست. سوال رو دوباره بخونین.
خوب درسته دیگه نگفته که مجموع تعداد عناصر گفته تعداد عناصر ماتریس های میانی دلیل اون max هم همینه
ارسال: #۱۱۵
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۳ ق.ظ، توسط cou10.)
من متوجه میشم که k بازگشتی محاسبه میشه. ولی باید نشون بدیم که اگر k بهینه باشه آنگاه ماکزیمم اون سه مقدار هزینه بهینه رو بهمون میده. که بعد با یه مینیمم گیری k رو به صورت بازگشتی یا با برنامه ریزی پویا پیدا کنیم.

یعنی شما میگین که در پروسه ضرب بزرگترین ماتریس میانی که بدست میاد مدنظره؟ می خوایم ترتیبی از ضرب رو انتخاب کنیم که بزرگترین ماتریس میانیش(از لحاظ تعداد عناصر) کمتر از بقیه ترتیب ها باشه؟
اگر منظور طراح این باشه، حرف شما درسته.
ارسال: #۱۱۶
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۷ ق.ظ
(۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹ ق.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  من متوجه میشم که k بازگشتی محاسبه میشه. ولی باید نشون بدیم که اگر k بهینه باشه آنگاه ماکزیمم اون سه مقدار هزینه بهینه رو بهمون میده. که بعد با یه مینیمم گیری k رو به صورت بازگشتی یا با برنامه ریزی پویا پیدا کنیم.

یعنی شما میگین که در پروسه ضرب بزرگترین ماتریس میانی که بدست میاد مدنظره؟ می خوایم ترتیبی از ضرب رو انتخاب کنیم که بزرگترین ماتریس میانیش(از لحاظ تعداد عناصر) کمتر از بقیه ترتیب ها باشه؟
اگر منظور طراح این باشه، حرف شما درسته.
دقیقا این سوال اینو گفته و تنها حالتی که max معنی پیدا میکنه اینه البته درسته این سوال کمی ابهام داره ولی به نظرم من حلشه اینی بود که گفتم و به نظر میرسه منظور طراح هم این باشه در هر صورت امسال سوالای ساختمان و الگوریتم سخت تر از سال های قبل بود احتمالا میانگین درصدا پایین باشه خیلی نگران نباشین
ارسال: #۱۱۷
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۹ ق.ظ
ضمنا اگر منظور مجموع تعداد عناصر ماتریس های میانی باشه، معادل ضرب زنجیری ماتریس ها نمیشه. اونجا تعداد ضربها مورد نظره و هزینه ضرب، dk رو هم میخواد.
ارسال: #۱۱۸
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۰۰ ق.ظ
(۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۹ ق.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  ضمنا اگر منظور مجموع تعداد عناصر ماتریس های میانی باشه، معادل ضرب زنجیری ماتریس ها نمیشه. اونجا تعداد ضربها مورد نظره و هزینه ضرب، dk رو هم میخواد.

اگه منظور مجموع باشه که max معنی نداره هفته ی بعد کلیدا میاد بی خیال رفیق امیدوارم موفق باشی
 سپاس‌گزاری شده توسط: cou10
ارسال: #۱۱۹
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ ق.ظ، توسط cou10.)
به نظر من هم max برای گزینه ۳ کاملا بی معنیه. چون فقط یک مقدار داره.
گزینه ۱ هم خیلی پرت میزنه.
به احتمال زیاد، استدلال شما درسته، چون اگر بخوایم جمع بزنیم دیگه ماکزیمم نمی خوایم.

با این اوصاف درصد تخصصی من حدود ۴۷ میشه. شما چکار کردین؟
ارسال: #۱۲۰
۲۰ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۹ ق.ظ، توسط cavalier.)
حالا جوابا میاد میبینی گزینه یک زده خخخخخخخخخ
منظورش درست می باشد بوده و اونم بهترین گزینه :|

در مورد اون سوالی که کردی که در فیشر مگه این طور نیست که خط تابش موازی خطی هست که دو میانگینو بهم وصل میکنه خیر همیشه این طور نیست زمانی هست که دا ده ها در کلاسها دارای توزیع به صورت کروی باشند یعنی واریانسشون قطری و عناصر قطر باهم برابر باشند. که با همون فرمول گفته شده اثبات میشه که خط تابش همون بردار تفاضل میانگینها میشه با ضربدر عددی . که نرمالش کنی میشه همون بردار یکه ای که دو میانگینو بهم وصل میکنه اینجا واریانسهادارای این خاصیت نیستن
منم حسابش کردم شیب میشه ۱/۵ حواس پرتم Sad(
دنبال ۴/۳ ۲ بودم غافل از اینکه کزینه یک هم همون شیبو داره و فقط اسکیل شده

بله من هم گزینه سه رو دیدم نوشته یک عدده و ماکسیمم داره می*****ه اما سوالش مبهم بود کلا هنوز یاد نگرفتن چجوری سوالارو در بیارن که مبهم نباشه!! یا سوالایی که در میارن مبهمه سوالای خودشون یا سوالای دانشگاههای خارجیو گرفتن!!!!!!!!!!!
این تهرونیا بلند بشن برن اعتراض کنن برای سوالایی که ۸۰ درصد سوالای پترن و یادگیری ماشینش از سوالای دانشگاههای خارجیهه. یا سوالای سال پیشه. کدوم کنکوری سوالای سال پیشو میده اینا واقعا نوبرن. من از دوسای دیگم تو رشته های دیگه پرسیدم هیچ کدوم این طور نبودن که این اساتید گرامی هستن تو رشته ما. من خوشبینانه ۵۰ ...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۸۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۵۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۹۹ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۱ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close