زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رده بندی دانشگاه ها برای مقطع ارشد

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۵۷ ب.ظ
رده بندی دانشگاه‌ها برای مقطع ارشد
دوستان دقت کنید که گفته های من لزوماً درست نیست و هر کسی بر اساس نظریات شخصی خودش ترجیحاتی داره. ممکنه شخصی رتبه ارشدش خیلی خوب بشه ولی علاقه ای به تهران اومدن نداشته باشه. این مطلب رو هم به خاطر درخواست زیاد دوستان آورده شده.

دقت رده بندی برای مهندسی نرم افزار بیشتر از سایر گرایش هاست!

برای مهندسی نرم افزار:

۱. دانشگاه صنعتی شریف

۲. دانشگاه تهران

۳. دانشگاه امیرکبیر

۴. دانشگاه شهید بهشتی

۵. دانشگاه تربیت مدرس‌، علم و صنعت و اصفهان

۶. دانشگاه صنعتی اصفهان‌، الزهرا‌، فردوسی مشهد، شیراز

۷. سایر دانشگاه ها

برای هوش مصنوعی:

۱. دانشگاه صنعتی شریف

۲. دانشگاه امیر کبیر‌، دانشگاه تهران

۳. سایر دانشگاه ها

برای معماری کامپیوتر:

۱. دانشگاه تهران

۲. دانشگاه صنعتی شریف

۳. دانشگاه صنعتی امیر کبیر

۴.سایر دانشگاه ها

برای گرایش ۱ آی تی:

۱.دانشگاه تهران

۲. دانشگاه امیر کبیر

۳. سایر دانشگاه ها

برای گرایش ۳ و ۴ آی تی:

۱. دانشگاه امیر کبیر

۲. دانشگاه صنعتی شریف

۳. سایر دانشگاه ها

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۷
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , morteza_ghasemi , Mozhgan , ایرسا , ۱۲۸qwi , Parva , Sinax , msghasemi , ramezanpour.r , rostamiani , -Ali- , mosenabdoli , farhad02 , Mansoureh , mammad , Jabar-Asadi , - rasool - , آرمین , ali_computer69 , 87855611 , mahan najafi , Sunshine Off , uniquegirl , 862222822 , M.H.P , skygirl_00 , باران سپهری , maximus , m@hboobe , احسان مومنی , pouri_sb , enigma2 , e2000 , Morris , Amoojan , fa_shinobi , Good! , moloodi , IT.girll , fo-eng , MajidNasiri , majidgeek , دختر مهربان
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۴۰ ب.ظ، توسط eshui2007.)
چرا در این رده بندی برای نرم افزار، دانشگاه شهید بهشتی را بالاتر از علم و صنعت آوردید؟ در صورتی که دانشکده کامپیوتر علم و صنعت قدیمی‌تر و اساتید با مدارک خارج از کشور بیشتری نسبت به شهید بهشتی داره( اگر این‌ها را ملاک خوب بودن یک دانشکده قرار بدیم)
میشه یکم توضیح بدید.
ممنون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۴۴ ب.ظ
Question RE: رده بندی دانشگاه‌ها برای مقطع ارشد
(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ)eshui2007 نوشته شده توسط:  چرا در این رده بندی برای نرم افزار، دانشگاه شهید بهشتی را بالاتر از علم و صنعت آوردید؟ در صورتی که دانشکده کامپیوتر علم و صنعت قدیمی‌تر و اساتید با مدارک خارج از کشور بیشتری نسبت به شهید بهشتی داره( اگر این‌ها را ملاک خوب بودن یک دانشکده قرار بدیم)
میشه یکم توضیح بدید.
ممنون

سوال خوبیه. دلیلش رو می تونید از دوستان علم و صنعتی بپرسید. دانشگاه شهید بهشتی اساتید بسیار بهتری نسبت به دانشگاه علم و صنعت داره و جو علمی دانشگاه خیلی بالاتر از علم و صنعته. بد نیست بدانید بیشتر قبولی های ارشد سال ۸۷ یعنی هم ورودی های ما از دانشگاه شهید بهشتی هستند. برخی از اساتید این دانشگاه در دانشگاه صنعتی شریف تدریس می کنند و برخی از اساتید شریف هم در دانشگاه شهید بهشتی مدعو تدریس می کنندSleepy

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۱۲۸qwi , mammad , ali_computer69 , Amoojan
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۰۸ ب.ظ
سلام
آقای تنهایی به نظرتون با رتبه ۲۴۳ نرم افزار اصفهان یا شیراز یا مشهد روزانه رو میارم؟
یا بشینم بخونم برا سال بعد؟

با سپاس فراوان
۰
۰
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ، توسط admin.)
RE: رده بندی دانشگاه‌ها برای مقطع ارشد
(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۰۸ ب.ظ)msmiran نوشته شده توسط:  سلام
آقای تنهایی به نظرتون با رتبه ۲۴۳ نرم افزار اصفهان یا شیراز یا مشهد روزانه رو میارم؟

با سپاس فراوان

بهتر بود یه تاپیک جدید باز می کردید. اما در مورد رتبه شما فکر می کنم روزانه اصفهان رو به احتمال خیلی زیاد بیارید. Rolleyes

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۱۲۸qwi , ali_computer69
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۲۳ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۲۱ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(08 خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۰۸ ب.ظ)msmiran نوشته شده توسط:  سلام

با سپاس فراوان

بهتر بود یه تاپیک جدید باز کنید. اما در مورد رتبه شما فکر می کنم روزانه اصفهان رو به احتمال خیلی زیاد بیارید. Rolleyes

خیلی ممنون Big Grin
۰
۰
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۲۷ ب.ظ، توسط eshui2007.)
من یکم تو انتخاب رشته گیج شدم.
رتبه ۵۹ نرم شدم. فکر نکنم شریف روزانه بیارم. اما بعضی‌ها می گن احتمال داره روزانه تهران را بیارم. و به احتمال زیادتری روزانه امیرکبیر. در مورد امیرکبیر شنیدم که یکم بی دلیل امتحان‌ها را سخت می گیرند. همین طور اینکه امسال از ترم دوم به بعد می خواند خوابگاه بدند. برای همین شاید امیر کبیر را بخوام بعد از دانشگاه اصفهان بزنم (چون اصفهانی ام). بعضی‌ها میگن برو شبانه شریف و یا تهران اما خودم از یک طرف می گم حیف این رتبه نیست که می تونی یه جایی روزانه بیاری بری شبانه. به نظر خودم به جز دانشگاهای تهران وشریف و شاید هم امیر کبیر بقیه دانشگاهها ارزش تهران اومدن را ندارند. اکثر کسایی که با هاشون مشورت کردم می گند دانشگاههای تهران بهتر از دانشگاهای اصفهانه‌، اما چون تجربه خوابگاه را نداشتم می ترسم تو دانشگاههای تهران دوام نیارم.
۵ تا دسته بندی برای انتخاب رشته دارم شما (جناب تنهایی) کدوم را پیشنهاد می دید:
دسته اول:
۱) شریف-روزانه ۲)تهران-روزانه ۳)امیرکبیر-روزانه ۴)شریف-شبانه ۵)تهران-شبانه ۶)شهید بهشتی ۷)علم و صنعت ۸)اصفهان

دسته دوم:
۱) شریف-روزانه ۲)تهران-روزانه ۳)امیرکبیر-روزانه ۴)شهید بهشتی ۵)علم و صنعت ۶)اصفهان

دسته سوم:
۱) شریف-روزانه ۲)تهران-روزانه ۳)شریف-شبانه ۴)تهران-شبانه ۵)امیرکبیر-روزانه ۶)اصفهان

دسته چهارم:
۱) شریف-روزانه ۲)تهران-روزانه ۳)اصفهان

دسته پنجم:
۱) شریف-روزانه ۲)تهران-روزانه ۳)امیرکبیر-روزانه ۴)اصفهان

یکم طولانی شد!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mozhgan , ali_computer69
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۲۸ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۲۳ ب.ظ)eshui2007 نوشته شده توسط:  من یکم تو انتخاب رشته گیج شدم.
رتبه ۵۹ نرم شدم. فکر نکنم شریف روزانه بیارم. اما بعضی‌ها می گن احتمال داره روزانه تهران را بیارم. و به احتمال زیادتری روزانه امیرکبیر. در مورد امیرکبیر شنیدم که یکم بی دلیل امتحان‌ها را سخت می گیرند. همین طور اینکه امسال از ترم دوم به بعد می خواند خوابگاه بدند. برای همین شاید امیر کبیر را بخوام بعد از دانشگاه اصفهان بزنم (چون اصفهانی ام). بعضی‌ها میگن برو شبانه شریف و یا تهران اما خودم از یک طرف می گم حیف این رتبه نیست که می تونی یه جایی روزانه بیاری بری شبانه. به نظر خودم به جز دانشگاهای تهران وشریف و شاید هم امیر کبیر بقیه دانشگاهها ارزش تهران اومدن را ندارند.
اکثر کسایی که با هاشون مشورت کردم می گند دانشگاههای تهران بهتر از دانشگاهای اصفهانه‌، اما چون تجربه خوابگاه را نداشتم می ترسم تو دانشگاههای تهران دوم نیارم.
۵ تا دسته بندی برای انتخاب رشته دارم شما (جناب تنهایی) کدوم را پشینهاد می دید:
دسته اول:
۱) شریف-روزانه ۲)تهران-روزانه ۳)امیرکبیر-روزانه ۴)شریف-شبانه ۵)تهران-شبانه ۶)شهید بهشتی ۷)علم و صنعت ۸)اصفهان

دسته دوم:
۱) شریف-روزانه ۲)تهران-روزانه ۳)امیرکبیر-روزانه ۴)شهید بهشتی ۵)علم و صنعت ۶)اصفهان

دسته سوم:
۱) شریف-روزانه ۲)تهران-روزانه ۳)شریف-شبانه ۴)تهران-شبانه ۵)امیرکبیر-روزانه ۶)اصفهان

دسته چهارم:
۱) شریف-روزانه ۲)تهران-روزانه ۳)اصفهان

دسته پنجم:
۱) شریف-روزانه ۲)تهران-روزانه ۳)امیرکبیر-روزانه ۴)اصفهان

یکم طولانی شد!

شما دانشگاه تهران رو احتمالاً قبول می شید. Shy اما اگه از من نظر می خواید من میگم که اینطور بزنید:

۱/ شریف روزانه
۲/ تهران روزانه
۳/ امیرکبیر روزانه (البته اگه می ترسید که هیچی! منم زمان خودم می ترسیدم از استادای داغون اونجا!!)
۴/ شهید بهشتی

به جز امیر کبیر بقیه مشکلی واسه خوابگاه ندارند. به نظرم حیفه که برید اصفهان. در ضمن کارنامه تان رو هم آپ کنید بقیه استفاده کنند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۱۲۸qwi , ali_computer69
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۰۶ ب.ظ
ممنون.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۱۷ ب.ظ
سلام آقای تنهایی
قبول شدن در دوره های شبانه و مجازی و بین الملل ونرفتن آنها ایا محدودیتی مانند دوره های روانه دارد؟امکان شرکت مجدد سال بعد هست؟بعضی‌ها میگن برا شبانه وجودداره میخواستم مطمئن بشم با تشکر از شما
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۲۹ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۱۷ ب.ظ)mofid نوشته شده توسط:  سلام آقای تنهایی
قبول شدن در دوره های شبانه و مجازی و بین الملل ونرفتن آنها ایا محدودیتی مانند دوره های روانه دارد؟امکان شرکت مجدد سال بعد هست؟بعضی‌ها میگن برا شبانه وجودداره میخواستم مطمئن بشم با تشکر از شما

محدودیت فقط برای روزانه است . سایر قبولی‌ها موجب ایجاد محدودیت نمی شود.

۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۰۳ ب.ظ
با سلام
به نظر شما در گرایش شبکه آموزش محور روزانه شریف بهتره یا روزانه امیرکبیر ؟

در گرایش ۱و۴ روزانه علم و صنعت بهتره یا شبانه امیرکبیر؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۱۳ ب.ظ
من روزانه رو ترجیح می دم به شبانه بستگی به پولتون داره و اینکه چقدر زیادی کرده باشه Smile

اما در مورد اول به نظرم آموزش محور روزانه شریف بهتر از روزانه امیرکبیره‌! حتی برخی‌ها شبانه شریف رو هم بهتر از روزانه هر جایی می دونن!!Big Grin

۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۱۹ ب.ظ
ممنون از پاسختون

در دانشگاه شریف آموزش محور چه تفاوت هایی با آموزشی-پژوهشی دارد ؟ منظورم معایب آن است.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۲۸ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۱۹ ب.ظ)mersad نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون

در دانشگاه شریف آموزش محور چه تفاوت هایی با آموزشی-پژوهشی دارد ؟ منظورم معایب آن است.

آموزشی پژوهشی تز ارشد ندارند و به جاش واحد می گذرونند. همین

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۹۹ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۶۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۰۴ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۵۰۶ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۵۳۱ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۴۹ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۵۷۰ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  زبان انگلیسی در مقطع دکترا در ایران suraty ۱ ۲,۵۲۳ ۰۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: suraty
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۲۹۶ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران برای ارشد نرم افزار خوبه؟ اساتیدش خوبن؟ rhf261 ۰ ۱,۹۵۹ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rhf261

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close