زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

واقعیت یا امید واهی؟ ارشد ۹۴ یا ارشد ۹۵؟

ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳ ب.ظ، توسط Hamid_0311.)
سلام خدمت همه ی دوستان مانشتی و غیر مانشتی چه اونای که یک ماه تلاش کردن چه اونای که یک سال یا چند سال تلاش کردن برای ارشد ۹۴ همگی امیدوارم نتایج زحماتشونو دیده باشن و از دیدن نتیجه اشون خوشحال باشن
نمیدونم چرا با این همه ادم با تجربه تر از من این سوال پرسیده میشه ولی خوب با تموم بی حوصلگی که بود سعی کردم اینجا بنویسم که کسای که دوست دارن بخونن نه اهل نصیحتم نه اینکه دوس دارم اینکارو صرفا حرفای که میزنم اسمشو بزاریم یه نوشته همین

مسلما دیشب خیلی ها خوابشون نبرده خیلی ها از شدت خوشحالی و رتبه ای که اوردن خیلی ها هم از شدت ناراحتی و شوکه شدن ولی این کحا و آن کجا به هر حال سوالای که پرسیده میشه شاید لازم بود این حرفا زده شه خیلی از دوستان شاید نتیجه دلخواهشونو نگرفتن و میخواهن زودتر بدونن با رتبه اشون امکان قبولی دارند یا نه توی این تاپیک میخواهم واقعیت بگم و واقع بینانه حرف بزنم نه مثل بقیه امید واهی بدهم امید واهی توی این یه مورد شاید ضررش خیلی زیادتر از چیزی باشه که فکرشو کنیم

کنکور ارشد امسال شاید به نسبت سال های قبل یکم خاصتر باشه یه مثال کوچیکشو میزنم امسال توی رشته ی کامپیوتر گرایش ۳ و ۴ یعنی مهندسی نرم و الگوریتم براش رتبه ی جدا زدند برخلاف سال های گذشته و رتبه اشونو از هم جدا کردند ضمن اینکه توی سال قبل اخرین نفر مجاز روزانه و شبانه را باهم اعلام میکردند یعنی سال قبل اخرین نفر در گرایش ۳ و ۴ رتبه اش ۷۲۳۸ بود یعنی افرادی که مجاز به انتخاب روزانه و شبانه بودند توی این رنج بودند و افرادی که برای پیام نور غیر انتفاعی و ... بودند رتبه اشون اخرین نفر ۱۰۱۴۰ بود ولی امسال اخرین رتبه مجاز روزانه را جدا کردند و شبانه را در سهمیه پیام نور و غیر انتفاعی و ... اعمال کردند که اگر ببینید اخرین نفر مجاز روزانه در گرایش ۳ رتبه اش ۱۷۰۳ هستش و در شبانه و غیر انتفاعی و ... ۱۸۵۰۳ هستش پس عملا از این لحاظ خیلی فرقی نکرده و فقط سهمیه روزانه ها را جدا اعلام کردند پس اینکه فکر کنیم توی ظرفیتا یا نحوه پذیرش تغییر آنچنانی بوده نه (هرچند امیدوارم ظرفیت ها افزایش پیدا کرده باشه و افراد بیشتری پذیرش بشند) حالا واقع بینانشو بگیم مثلا توی گرایش نرم پارسال کل پذیرش روزانه و شبانه بدون دانشگاه های شرایط خاص و آموزش محور نزدیک ۲۳۹ تا بود که ۴۰ تای هم آموزش محور و شرایط خاص بود یعنی جمعا ۲۷۹ نفر می تونستند توی دوره های روزانه و شبانه گرایش مهندسی نرم پذیرش بشند این توی شرایطی بود که با توجه به ضرایب ۴ تخصصی سال قبل هم پوشانی خیلی کم شده بود و حداکثر رتبه های که می تونستن به روزانه و شبانه امیدوار باشن نهایت ۴۵۰ الی ۵۰۰ بود (بدون سهمیه) که یعنی تا رتبه های ۵۰۰ اندکی شانس برای روزانه و شبانه داشتند.

شرایط برای امسال با توجه به ضرایبی که عوض شده و هم پوشانی که بیشتر شده اگر دقت کنید اکثر رتبه های برتر توی سایر گرایش ها هم رتبه ی پایینی دارند که مسلما این افراد اولویتشون با گرایش خودشون هست و عملا هم پوشانی زیادی رخ میده نه تنها توی گرایش بلکه توی بحث ای تی هم همین طوره و افرادی داریم که گرایششون ای تی ولی کامپیوتر هم بنا به تغییرات امسال شرکت کردند و رتبه های پایین و دو رقمی هم اوردند ولی اولویتشون گرایش های ای تی هست و هم پوشانی بیشتری امسال برای رتبه ها هستش
هنوز دفترچه ها نیومده که البته امروز طبق خبرات خودشون روی سایت ها ساعت ۶ باید روی سایت سنجش باشه ولی با توجه به حرفای خودشون ظرفیت ها تغییر آنچنانی نخواهد داشت (کم نشده باشه زیادتر فک نکنم شده باشه) Huh
خوب حالا یه سریا هستن میگنن با رتبه های ۱۰۰۰ یا چند هزار ایا امکان قبولی روزانه و شبانه داریم؟ واقع بینانه بخوایم بگیم با توجه به سال های قبل و هم پوشانی بیشتر امسال شاید تا رتبه های ۷۰۰ امسال شانس داشته باشند دانشگاه های شبانه شهرستان(منظور دانشگاه های مثل اصفهان صنعتی اصفهان شیراز و صنعتی شیراز و... این ها نیست) بیارند این توی گرایش مهندسی نرم هست و توی هوش یکم همیشه چون با رتبه های بالاتر قبول شدند شاید تا ۸۰۰ امکانش باشه واقع بین باشیم بالاتر از این رتبه ها شانسشون شاید زیر ۵ درصد باشه

اما غیر انتفاعی و مجازی اگر از بحث هزینه اش بگذریم که اصلا ارزش گرفتن ارشدو با این هزینه ای که می خواید بکنید نداره این هزینه را صرف یادگرفتن یک تخصص بکنید بعدش بدون داشتن ارشد می تونید درامد خیلی بیشتری داشته باشید تا اینقد هزینه کنید و ارشدتون از جای بگیرید که بعدا پشیمون شید و اگر هدفتون ادامه تحصیل و دکترا هستش قیدشونو کلا بزنید که برای دکترا انتظار دانشگاه خوبی نباید داشته باشید حتی برای دکترا دانشگاه های سراسری شهرستان هم احتمال قبولیوشن توی دانشگاه های تاپ یا اپلای خیلی کمه چه برسه این دانشگاه ها (بحث رزومه را در نظر نمیگیرم چون همیشه استثنا هست ولی این پیش نیازهای هست که حداقل برای دکترا لازمه) پس اگر هدفتون ادامه تحصیل هست خودتونو برای سال دیگه آماده کنید و فکر این دانشگاه ها را از سرتون بیرون کنید (اگر خانوم هستید که مشکل سربازی هم ندارید و کار هم اونقدر در فشار نیستید شرایط براتون نسبت به اقایون بهتره ) اگر هم هدفتون از گرفتن ارشد شرایط کار هست واقعا توی رشته های ماها مدرک چیزی نیست که فکر کنید با داشتنش کار بهتری می تونید داشته باشید الان حرف اول تخصص میزنه اگر کنارش مدرکی هم باشه یه امتیاز نباشه هم مهم نیست تخصص مهمه دیگه تصمیم با خودتون امیدوارم بهترین تصمیم بگیرید

اگرم تصمیم گرفتید برای سال دیگه وقتی یکسال خوندید یک سری معایب داره یکسری مزایا اینکه یکسال خوندید و از خیلی ها جلوترید و اینکه استرسهای که سال دومی بودن داره هم هست و اینکه سال دیگه احتمالا تعداد رقابت بیشتر هم میشه چون گرایش های ای تی به کامپیوتر منتقل میشه و ممکنه تغییرات هم اتفاق بیفته که شرایطو سختتر کنه ازا ین سنجش هیچی بعید نیست
اما اگر هدفتو مشخص کردی براش زودتر تصمیم بگیر و زودتر شروع کن به خوندن اونم برای رتبه یک سال بعد

امیدوارم همگی به حقشون برسن ما که به نتیجه ۷ ماه تلاشمون نرسیدیم و چون هدف ۳ تا دانشگاه بود و بهش نمیرسم میریم سال بعد (امیدوارمم زودتر این روال مسخره کنکور هم از این کشور خارج شه که هیچ اعتبار و معیار مناسبی نیست همیشه به همه درصد اضافه میشه شانس ما از همه درسا ۱۲ درصد با کلیدا خودشون کم شده این دیگه نوبرشه)

طولانی شد شرمنده همگی

چیزهای خوب به سراغ کسانی می روند که باور دارند
چیزهای بهتر به سراغ کسانی می روند که صبر می کنند
و بهترین چیزها به سراغ کسانی می روند که تلاش می کنند و هیچگاه
تسلیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم نمی شـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوند
Never Give Up
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadi58 , so@ , NP-Cσмρℓєтє , mshelman , ali0281 , ریحان , Sakura , mahyamk , nlp@2015 , software94 , m.teymourpour , احسان مومنی , golche70 , shamim_70 , gogooli , Nesyan , Ms. Saba , artmiss , bazardeh , yas70 , RASPINA
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۴۲ ب.ظ
مثله جواب همه ی سوالای درسی, مثله همیشه, این هم کامل و جامع بود! ممنون
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , Hamid_0311 , software94 , احسان مومنی , Nesyan
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۰۲ ب.ظ
میگم ایا من بارتبه ی ۶۹۵ الگوریتم و ۹۰۰ نرم شبانه میتونم جایی بیارم؟ و بعد انتقالی بگیرم؟چون ازدواج کردم؟
دوستان میدونن یزد و شهرکرد و کاشان یا شهرهای نزدیک به اصفهان شبانه تا چه رتبه ای میشه اورد؟

تنبلی دزد آرزوهاست...
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۱۶ ب.ظ
RE: واقعیت یا امید واهی؟ ارشد ۹۴ یا ارشد ۹۵؟
دوست عزیز بخوایم واقع بین باشیم خیر با رتبه ۹۰۰ نرم امکان قبولی توی شبانه زیر ۱ درصده الگوریتم هم چندتا دانشگاه بیشتر ندارن و با این رتبه احتمالش نیست ضمن اینکه شهرهای اطراف اصفهان هم فک نمیکنم شهرکرد ارشد بگیره نرم افزار
به نظرم بهتره برای سال بعد اماده شید موفق باشید

تسلیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم نمی شـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوند
Never Give Up
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , software94
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۳۱ ب.ظ
دستتون درد نکنه

تنبلی دزد آرزوهاست...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hamid_0311
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۵:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۰۲ ب.ظ، توسط saba01.)
سلام
ی سوال
من بعد از خروج از جلسه ارشد و وقتی کلیدا رو زدن گزین ها رو نگاه کردم و سوالای تخصصی ۱۰ سوال زدم که ۹ تاش صحیح بود
و در صد تقریبی من ۵۳ یا کمتر الان درصد من ۳۰ یه اختلاف فاحش
ایا ممکن اعتراض کنم و رسیدگی بشه؟
با رتبه ۵۸۰ جایی روزانه ممکن بیارم

در سکوت اشتباه نیست. (سقراط)
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۴۴ ب.ظ
با سلام اعتراض بزنید ولی خوب احتمال اینکه تغییری کنه فکر نمیکنم باشه خیلی ها اعتراض دارند که کمتر شده باید کلید نهایی بدهند شاید این ابهامات هم رفع شه ولی خوب احتمالش شاید کم باشه که تغییری کنه
در مورد رتبه هم روزانه که فکر نمیکنم شبانه شاید امیدی باشه اونم فکر نمیکنم زیاد باشه باید دید ظرفیتا چطوریه امیدوارم موفق باشید

Never Give Up
 سپاس‌گزاری شده توسط: software94
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۵۷ ب.ظ
کلا سیستم مملکت ما داغونه
استخدامی قبول میشی خانواده شهید میارن بجات میزارن
کنکور شرکت میکنی درصدا اینطور میش

متاسفم

سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۰۶ ب.ظ
سلام آقا حمید
شما جز کسانی بودین که من انتظار داشتم یه رتبه خیلی خوب بیارین
مطمئنا سال دیگه به هر چی بخواین میرسین
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hamid_0311 , mahyamk
ارسال: #۱۰
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۱۲ ب.ظ
من برای خودمو و برای سنجش و برای این جایی که زندگی می کنم متاسفم آخه آیا معیار سنجش یه دانشجو فقط کنکور می تونه باشه ؟؟؟ ایگه اینطوریه بیان بعد از اعلام نتایج اونایی که رتبه ی خیلی خوب آوردن با اونایی که رتبه ی هزاری آوردن بزارن و سوالات تخصصی شبکه یا برنامه نویسی بپرسن ببینم کی بیشتر بلده ....:AngryAngry
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hamid_0311 , ts2927 , gogooli
ارسال: #۱۱
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۲۱ ب.ظ، توسط Hamid_0311.)
مرسی آقا میثم عزیز بابت رتبه ی خوبتون هم تبریک میگم لیاقت بهترشو داشتید و برای بهترش تلاش کردید امیرکبیر تورا میخواند Big Grin
دکتراتون ایشالا MIT
همه ی دوستانی هم که رتبه ی خوبی اوردند بهشون تبریک میگم و براشون ارزوی موفقیت میکنم

آقا خیام عزیز کنکور متاسفانه یه معیار درستی نیست ولی خوب چی توی این کشور درسته و اصولی بوده که این باشه ولی خوب این قیاس هم که کار عملی قیاس کنید قیاس درستی نیست ارشد یه دوره ی تحقیقاتی و پژوهشی هستش واقعا افرادی که تخصصی دارند اگر توی ارشد موفق نشدند نباید زیاد براش غصه بخورند فکر میکنید ایا توی بازارکار کاری که یه دکترا میتونه بکنه شما نمیتونید؟ نه واقعا اینطوری نیست از قبل از اینکه توی این رشته بیام توی زمینه های مختلفش کار میکردم و میکنم ادمای زیادی دیدم و باهاشون کار کردم و میکنم خیلی هاشون وقتی بقیه میفهمند شاخ درمیارند که طرف از پیام نور مدرک داره مدرک مهم نیست تخصصش مهمه اونقدر تخصص داره که درامدش از یه دکترای شریف بیشتره به غیر از کارهای که میکنه تدریس های خصوصیش از یه تدریس استاد دانشگاه بیشتر درمیاره خوشبختانه مزیتی که رشته ی کامپیوتر داره بازارکار براش زیاده ولی تخصص میخواهد تخصص هم توی دانشگاه یاد نمیگیرید پس براش حرص نخورید تنها رشته ای هستید که توی هر کاری بهتون نیاز دارند هر شرکتی به یک مدیر ای تی و مهندس کامپیوتر نیاز داره پس شمای که برنامه نویسی و شبکه بلدی نباید برای ارشد اینقدر حرص بخوری ولی قیاس اینکه هرکسی رتبه خوبی میاره باید عملی خوبی هم بلد باشه زیاد درست نیست عصبی بودنت هم درک میکنم ولی کاریش نمیشه کرد برای خیلی ها هستش امیدوارم که موفق باشید

Never Give Up
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour , software94 , newuser , artmiss
ارسال: #۱۲
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۲۰ ب.ظ
ممنونم حمید جان
خدا از زبونت بشنوه. اگه شبانه بشم کلامو میندازم هوا
الان دقیقه ای ده بار سایت سنجشو رفرش میکنم تا ببینم دفترچه اومده یا نه. به سنجش حسابی نیست، امیدوارم ظرفیتارو کم نکرده باشه
هر چند برای چیز دیگه ای خوندم ولی اگه امیرکبیر قبول شم میرم شریف و یکی از صندلی های قشنگ ردیف جلو رو میگیرم واست
کسی هم خواست نگاه چپ بهش کنه قلم پاشو خورد میکنم و له و لوردش میکنمSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hamid_0311
ارسال: #۱۳
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۲۹ ب.ظ
خیالتون راحت اینقدر استرس نداشته باشید در بدترین حالتشم شما شبانه امیر کبیر میارید امسال با همپوشانی که بوده اگر نگاه کنید خیلی از رتبه های قبل شما گرایش اصلیشون چیز دیگه هست پس رتبه اتون کمتر از چیزی که فکرشو کنید پارسال رتبه ۸۵ شبانه امیرکبیر اورده حتی ۷۷ شبانه نرم تهران اورده ممکنه شبانه تهران هم بیاری امیرکبیر که رو شاخشه برو خودتو واسه امیرکبیر اماده کن و اینقد بار رو سرورای داغون این پارس آنلاین نزار
دستت درد نکنه من کلا همیشه دیر میرسم به جلو فکر نمیکنم برسم هرچند کلا هم زودم بیام جلو نمیشینم Big Grin

Never Give Up
ارسال: #۱۴
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۳۸ ب.ظ
شما میخاین واس سال دیگه بخونین؟

ارسال: #۱۵
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۵۰ ب.ظ
احتمال زیاد بعله یک سری شرایط هست که باید ببینم چی میشه ولی احتمال زیاد برای سال بعد میخونم هدف من ۳ تا دانشگاه تهران بود که امسال بهش نمیرسم پس سال دیگه سعیمو میکنم بهش برسم امسال هم میشد رسید ولی خوب دیگه همیشه شرایط قابل پیش بینی نیست اگر هدفتون ادامه تحیصل هست براش تلاش کنید یک سال زیاده مخصوصا وقتی براش تلاش کرده باشی ولی فکر میکنم برای سال دوم هم ارزششو داره با توجه به رتبه اتون میتونید سال بعد خیلی بهترشو بیارید و در بدترین حالتش روزانه های دانشگاه های مثل اصفهان و شیراز بیارید ارزش یکبار تلاش دیگه را فکر میکنم داره

Never Give Up

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video واقعیت مجازی + واقعیت افزوده: پرواز اژدها بر فراز استادیوم بیس بال شهر سئول marvelous ۰ ۲,۱۹۰ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  امید ریاضی αɾια ۳ ۲,۳۳۶ ۱۳ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  رتبه ۹۵۵نرم افزار امنیت و شبکه و رتبه۹۹۵سخت افزار sepideh1373 ۷ ۵,۱۸۷ ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: nazila73
Question رتبه ۴۲۹ نرم افزار و ۹۵۰ هوش javad.khosraviyan ۳ ۴,۴۱۸ ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: faraa
  با توجه به سوالات سال ۹۵و۹۴ چه منبعی رو برای کنکور ۹۶ مطالعه کنیم؟ bfrienda ۴ ۳,۷۹۵ ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirarsalannamdar
Exclamation شروع درس خواندن برای ارشد + امید و انگیزه میخوام FM.mohandes ۸ ۵,۸۳۰ ۲۲ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mhk_13702698921
  کنکور ازاد ای تی ۹۵چطور بود ؟ sa.ghasemi ۱۱ ۱۰,۰۸۳ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: dokhtare payiz
  درخواست خرید کتاب مجازی سازی امید کوشکی oxin50 ۰ ۲,۱۱۳ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: oxin50
  ارشد ای تی دانشگاه ازاد ۹۵دارن اماده میشن ؟ sa.ghasemi ۱۵ ۹,۹۲۵ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jamile ehsani
  امید ریاضی irpersian20 ۴ ۲,۱۶۷ ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close