زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رتبه ۱۵ معماری و ۳۵ نرم افزار

ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۱۸ ق.ظ
به نظر شما برم معماری شریف یا نرم بقیه دانشگاه ها

فایل‌(های) پیوست شده

۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ملینا ارشد
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۳۶ ق.ظ
RE: رتبه ۱۵ معماری و ۳۵ نرم افزار
به نظر من معماری رفتن خیلی علاقه میخوات...نرم افزار احتمالا برای شما مناسب تر باشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: roxana79
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۳۶ ق.ظ
یه توصیه دوستانه واست دارم، صرفا به این نگاه نکن چون رتبه معماری ات بهتر از بقیه گرایشها شده و معماری شریف رو میاری، روی معماری شریف تمرکز کنی. این طور که از کارنامه ات دیده میشه، بیشتر وقت مطالعه ات رو برای نرم افزار صرف کردی که این نشون میده علاقه ات بیشتر به نرم افزاره تا دیگر گرایشها.
پس گرایش مورد علاقه ات رو فدای رتبه بهتر نکن، نرم افزار تهران رو راحت میاری.

با آرزوی موفقیت

اسرار سنجش را نه تو دانی و نه من
وین حل معما نه تو خوانی و نه من
هست از پس پرده درصدهای من و تو
چون کلیدها برافتد نه تو مانی و نه من

(حکیم عمرخیام پس از کنکور اخترشناسی) Idea
۰
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۳۴ ب.ظ
نظر شخصی من شریفه
حیفه میتونستی بری شریف نرفتی
علاقه ایجاد میشه
۰
۰
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۱۵ ق.ظ
شما چه شریف بخونی چه تهران، اگه نیتتون کار (شغل) باشه، در طول تحصیل حداقل با چند شرکت آشنا میشید که بتونید کار مناسب گیر بیارید، چه معماری چه نرم‌افزار، پس از این بابت مشکلی نیست. از بچه‌های معماری کسی رو ندیدم بخواد کار کنه و بیکار باشه، مخصوصاً اگه کسی با کار در جاهای نظامی (صنایع دفاعی و ...) مشکلی نداشته باشه.

سال ۹۰ بود فکر کنم یکی از بچه‌های دانشگاه تهران که کارشناسی نرم‌افزار بود اومد معماری شریف، فکر کنم ایشون هم بیشتر به خاطر رتبه‌ش اومد که معماری رو میگرفت، نمیدونم علاقه داشت یا نه اما ضریب هوشی‌ش خوب بود و توو فهم درس‌ها و نمره گرفتن مشکلی نداشت. ایمیل و شماره تلفنش رو فکر کنم داشته باشم.

بعضی درس‌ها رو پیش‌نیاز میخورید ولی نمره‌شون توو معدل‌تون حساب نمیشه و کافیه یه ۱۲ بگیرید که اونم استادا باهاتون راه میان. ماشالا حتی اسم دانشگاهتون رو هم ننوشتید که متوجه بشم چه درس‌هایی رو توو کارشناسی پاس کردید که بفهمم چه پیش‌نیازهایی باید پاس کنید اما VLSI که باید پاس کنید، اگه DSD (وریلاگ، VHDL) پاس نکردید هم باید پاس کنید. میتونید ترم اول درس‌هایی بردارید که سواد معماری نخواد. درس‌های زیادی هست که به مباحث مداری ربط نداره. کلاً هم میتونید از برداشتن این درس‌ها طفره برید.

در مورد استاد راهنما هم، بعضی استادا مباحث مشترک مثل پردازش تصویر (که البته به هوش بیشتر مربوطه) کار میکنند، بعضیای دیگه هم دانشجوهای نرم‌افزار برمیدارند. مثلاً یکی از استادای معماریمون دانشجوی دکتری نرم‌افزار و دانشجوی ارشد امنیت و شبکه و نرم‌افزار اینا هم داشته و داره.

خلاصه باید درست حسابی تحقیق کنید، مخصوصاً از کسایی که تغییر فیلد دادند.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: website.expert , roxana79 , alvarkheili
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۵۵ ق.ظ
من کارشناسی سخت افزار بودم خوندن سخت افزار علاقه میخواد به نظرم چیزی نیست که بخواد ایجاد شه من که خیلی سختی کشیدم و ایجاد هم نشد Big Grin
برو دنبال علاقت اونقدری شریف و تهران با هم فرق ندارن که بخوای به خاطر شریف بری چیزی که شاید دوست نداشته باشی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: website.expert , roxana79
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۴ ب.ظ، توسط website.expert.)
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۱۸ ق.ظ)roxana79 نوشته شده توسط:  به نظر شما برم معماری شریف یا نرم بقیه دانشگاه ها
تیریک میگم
الگوریتم شریفSmile

اگر در مسیر رسیدن به هدف مصمم باشید کائنات هم به یاریتان خواهند آمد
۰
۰
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۱۶ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۵۵ ق.ظ)alisahaf70 نوشته شده توسط:  من کارشناسی سخت افزار بودم خوندن سخت افزار علاقه میخواد به نظرم چیزی نیست که بخواد ایجاد شه من که خیلی سختی کشیدم و ایجاد هم نشد Big Grin
برو دنبال علاقت اونقدری شریف و تهران با هم فرق ندارن که بخوای به خاطر شریف بری چیزی که شاید دوست نداشته باشی

منم کاملا موافقم...اصلا در همون گرایش معماری در بعضی فیلد ها تهران خیلی خیلی بهتره...مثلا دکتر نوابی در بخش CAD نتها در ایران رقیب نداره بلکه تو دنیا معروفه...
۰
۰
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۲۷ ب.ظ
به علاقتون خیلی توجه کنید.
یه مقایسه های که شاید برا شما هم جالب باشه:
اینکه مقایسه شریف و تهران شبیه مقایسه mit و هاروارده
هاروارد دانشگاه جامع ای هست شاید در خیلی موارد بهتر از mit باشه
ولی شما نمیتونی رشته مهندسی شریف رو به تهران بفروشی بخاطر اینکه تهران علوم انسانی داره!(من که نمیتونم!)

نظر شخصی
۰
۰
ارسال: #۱۰
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۰۴ ق.ظ، توسط roxana79.)
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۱۵ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  شما چه شریف بخونی چه تهران، اگه نیتتون کار (شغل) باشه، در طول تحصیل حداقل با چند شرکت آشنا میشید که بتونید کار مناسب گیر بیارید، چه معماری چه نرم‌افزار، پس از این بابت مشکلی نیست. از بچه‌های معماری کسی رو ندیدم بخواد کار کنه و بیکار باشه، مخصوصاً اگه کسی با کار در جاهای نظامی (صنایع دفاعی و ...) مشکلی نداشته باشه.

سال ۹۰ بود فکر کنم یکی از بچه‌های دانشگاه تهران که کارشناسی نرم‌افزار بود اومد معماری شریف، فکر کنم ایشون هم بیشتر به خاطر رتبه‌ش اومد که معماری رو میگرفت، نمیدونم علاقه داشت یا نه اما ضریب هوشی‌ش خوب بود و توو فهم درس‌ها و نمره گرفتن مشکلی نداشت. ایمیل و شماره تلفنش رو فکر کنم داشته باشم.

بعضی درس‌ها رو پیش‌نیاز میخورید ولی نمره‌شون توو معدل‌تون حساب نمیشه و کافیه یه ۱۲ بگیرید که اونم استادا باهاتون راه میان. ماشالا حتی اسم دانشگاهتون رو هم ننوشتید که متوجه بشم چه درس‌هایی رو توو کارشناسی پاس کردید که بفهمم چه پیش‌نیازهایی باید پاس کنید اما VLSI که باید پاس کنید، اگه DSD (وریلاگ، VHDL) پاس نکردید هم باید پاس کنید. میتونید ترم اول درس‌هایی بردارید که سواد معماری نخواد. درس‌های زیادی هست که به مباحث مداری ربط نداره. کلاً هم میتونید از برداشتن این درس‌ها طفره برید.

در مورد استاد راهنما هم، بعضی استادا مباحث مشترک مثل پردازش تصویر (که البته به هوش بیشتر مربوطه) کار میکنند، بعضیای دیگه هم دانشجوهای نرم‌افزار برمیدارند. مثلاً یکی از استادای معماریمون دانشجوی دکتری نرم‌افزار و دانشجوی ارشد امنیت و شبکه و نرم‌افزار اینا هم داشته و داره.

خلاصه باید درست حسابی تحقیق کنید، مخصوصاً از کسایی که تغییر فیلد دادند.
ممنون توضیحاتتون جامع و کمک کننده بود

(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۲۵ ب.ظ)website.expert نوشته شده توسط:  [quote='roxana79' pid='359938' dateline='1431895694']
به نظر شما برم معماری شریف یا نرم بقیه دانشگاه ها
تیریک میگم
الگوریتم شریفSmile

ممنون منم به شما تبریک میگم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: website.expert
ارسال: #۱۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۵۶ ب.ظ
اگه امکانش هست بگید که در آخر چه گرایش و دانشگاهی را انتخاب کردید متشکرم
۰
۰
ارسال: #۱۲
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۱۰ ق.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۵۶ ب.ظ)sanjide نوشته شده توسط:  اگه امکانش هست بگید که در آخر چه گرایش و دانشگاهی را انتخاب کردید متشکرم
ترتیب انتخابام این بود:
نرم تهران
معماری شریف
نرم امیرکبیر
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۲۶ ب.ظ
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۱۰ ق.ظ)roxana79 نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۵۶ ب.ظ)sanjide نوشته شده توسط:  اگه امکانش هست بگید که در آخر چه گرایش و دانشگاهی را انتخاب کردید متشکرم
ترتیب انتخابام این بود:
نرم تهران
معماری شریف
نرم امیرکبیر

چه انتخاب رشته جالبی کردین...پس یعنی نرم شریف رو نمیپسندید!
در هرصورت مرسی از جوابتون..مبارک باشه
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۵ ب.ظ
به سختیش نگاه کنید همه گرایش ها سختی خودشونو دارن، به نظر من الگوریتم از بقیه سخت تر هستش و بقیه در یک سطح هستن.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۳ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۰۶ ب.ظ
معماری شریف بعد از نرم افزار تهران؟ آره واقعا انتخاب رشته جدیدی بود. اگه گرایش ها براتون فرقی نداره دانشگاه هم براتون فرقی نداشت یا مطلب دیگه ای بود؟ البته قصد فوضولی نداشتم (ولی فوضولی کردم Smile ) ببخشید. به هر حال تبریک به خاطر رتبه خوب و موفق باشید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۰۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  مصاحبه رتبه ۷۷ نرم افزار سال ۹۷ zohre97 ۸ ۹,۷۵۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: hosseinemanesht7
  ابزار طراحی معماری نرم افزار zeynaab ۰ ۱,۲۵۲ ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: zeynaab
  معماری سخت تره یا هوش یا نرم افزار؟ Hermione ۸ ۷,۸۷۲ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: dariush65
  معماری با رتبه... tondar.sal ۸ ۵,۱۱۵ ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal
  آیا رتبه ۲۹۱ نرم افزار شانس قبولی در روزانه دانشگاه تبریز دارد؟ لیلاجون ۶ ۴,۱۵۲ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
Star ۱۸۳ هوش و ۲۴۰ نرم افزار با سهمیه رتبه اولی در کنکور ۹۷ parisa74103 ۰ ۱,۹۹۳ ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  فرق بین مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار با مهندسی کامپیوتر نرم افزار Rafaat ۰ ۳,۸۴۶ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rafaat
  رتبه ۴۹۵ مهندسی نرم افزار - امیرکبیر نوبت دوم (سهمیه معدل شاگرد اول) PicaKing ۲۴ ۱۳,۱۴۴ ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۰ ب.ظ
  انتخاب رشته برای رتبه ۹۹۱ نرم افزار + سهمیه رتبه اولی Denize ۵ ۵,۲۵۹ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۱۳ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close