زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اولین پست، بعد از دقیقا دو سال دوری از مانشت

ارسال: #۹۱
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۲۱ ب.ظ
RE: اولین پست، بعد از دقیقا دو سال دوری از مانشت
(۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۶ ق.ظ)sabafarhadi نوشته شده توسط:  اگر فکر می کنید شما هم به همین راحتی پذیرش می گیرید در اشتباه هستید. Smile
به همین راحتی؟ ایشون توضیحی راجع به راحتی ندادند
مسیر اپلای خیلی خیلی سختتر از کنکوره، ولی مسیر کنکور هم راحت نیست، سختی هر راهی بستگی به شخصی داره که انتخابش میکنه، یه نفر نمیتونه سختی اپلای رو به جون بخره یه نفر میتونه!
قدیما میگفتن هر کی از خانوادش قهر کنه میره خواننده میشه، جوری که شما گفتید "در اشتباهید"، من برداشتم این بود فکر میکنید هر کی میبینه کنکور نتیجه نمیده میره اپلای
نمیدونم کی میخوایم متوجه شیم کسانی که با دید اکادمیک اپلای میکنن، برای تفریح نمیرن، حاضرن هزاران مشکلو تحمل کنن تا به موفقیته بیشتر برسن

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: پوونه , Riemann , arefeh.hp , kader , hatame , codin , Bahar_HS , Sector
ارسال: #۹۲
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۷ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۱ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  نمیدونم کی میخوایم متوجه شیم کسانی که با دید اکادمیک اپلای میکنن، برای تفریح نمیرن، حاضرن هزاران مشکلو تحمل کنن تا به موفقیته بیشتر برسن
نه ببینید من خطابم به اون افرادی بود که با دیدن پست آقای marcel خیلی سریع تغییر موضع دادن و در موندن یا رفتنشون از ایران دچار تردید شدن. این افراد مسلما یک هدف مشخصی ندارند و به دنبال راهی برای خلاصی از موقعیت فعلیشون میگردن.
من هم حقیقت رو گفتم که رفتن از ایران برای ادامه تحصیل در یک رشته کار راحتی نیست و همچین آدمهایی که هدفشون واضح نیست فکر نمی کنم تحمل سختی های این راه رو داشته باشند.
من برای افرادی که زحمت کشیدن و اپلای گرفتن برای رشته مورد علاقشون و در دانشگاه مورد علاقشون احترام قائلم و تحسینشون میکنم.
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , سجاد۶۷
ارسال: #۹۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۳۵ ب.ظ
ولی خدایی بعضی از دوستان جوری در مورد تحصیل در خارج از کشور صحبت میکنند،که انگار میخوان برن سوپری سر کوچهBig GrinBig GrinBig Grin

در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند،هر چه قدر اوج بگیری کوچکتر می شوی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , A V A , ziba.O , tohidi4503 , احسان مومنی , Bahar_HS , سجاد۶۷
ارسال: #۹۴
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۳۲ ب.ظ
با لیسانس راحت میشه اپلای کرد یا ارشد؟
۰
۰
ارسال: #۹۵
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۵۹ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۲ ب.ظ)سمیه ۴۰۷۱ نوشته شده توسط:  با لیسانس راحت میشه اپلای کرد یا ارشد؟
ارشد دوست عزیز

در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند،هر چه قدر اوج بگیری کوچکتر می شوی
۰
۰
ارسال: #۹۶
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۶ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۶ ق.ظ)sabafarhadi نوشته شده توسط:  دوستان عزیز, دقت کنید رشته ایشون مهندسی سینما و رسانه هستش که با رشته کامپیوتر کلی فرق داره. درسته هر رشته ارزش خودش رو داره اما اپلای گرفتن برای رشته کامپیوتر به مراتب سخت تر و پیچیده تره و معمولا توی ارشد هم فاند به سختی میدن برای این رشته.
اگر فکر می کنید شما هم به همین راحتی پذیرش می گیرید در اشتباه هستید. Smile
چه جالب من دقیقا نظرم برعکس شماست.به نظر من رشته کامپیوتر جزو پرفاند ترین رشته ها هست و فکر می کنم اصلا از این نظر با رشته های هنری قابل مقایسه نباشه
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , kader , Bahar_HS , Amir V , Sector
ارسال: #۹۷
۰۳ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۵۵ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۴ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۲۴ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  شمای نوعی رو گفتم و شریف انگشت من بود، من ماهو نشونه گرفته بودم ;-)

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  چرا دغدغه همه رفتنه؟!
من حتی اگه هزار بار به بن بست میرسیدم فکر رفتن ب ذهنم نمیرسید
خب باید یه راه دیگه رو امتحان کرد
ینی بیرون از این مملکت عییییینه بهشته ؟Exclamation...
تازه من میخام بعد از رسیدن ب ته این رشته
برم کنکور تجربی بدم و طب سنتی یاد بگیرم شایدم دندون پزشکی
و واقعنم این کارو میکنم
به همون علت که دغدغه ی خیلیا شریفو امیر کبیرو تهرانه!
سطح خاسته های هر کسی متفاوته
یکی با شریف قانع میشه یکی با ام ای تی

ولی فک میکنم بیشتر یه جویه ک بین بچه ها حاکم شده
نمیدونم اون مستندی که از شبکه افق پخش شد دیدین یا نه
همه دوس دارن برن چون فک میکنن چیزی ک الان هستن و ازش راضی نیستن به خاطر مشکلات اینجاس و فک میکنن بیرون ازینجا هیچ مشکلی سد راهشون نمیشه
به نظرم باید اول ب خودمون نگاه کنیم و مشکلو توی خودمون پیدا کنیم نه اینکه از زمین و زمان شکایت کنیم
اینکه یه نفر بعد از دکتری واسه فرصت مطالعاتی بخاد بره اونور درک میکنم ولی اینکه یه نفر بعد از دوبار کنکور دادن و شکست خوردن فکر رفتن به سرش بزنه یکم ناجوره
حس جا زدن بهم میده...البته ببخشید صریح میگم

حرف شما من رو یاد یه خانم محترم که شریف ضنایع میخوند میندازه که میگفت چرا باید اپلای کنیم و میتونیم مثلاً جزوه‌های MIT رو دانلود کنیم و خودمون بخونیم؟ منم بهش گفتم شما چرا اومدی شریف، همون شهر خودتون (که خیلی هم از تهران دور هست) میخوندی، من جزوه‌های شریف رو براتون پُست میکردم، اگه فکر میکنید اینطوری مفیده.
ببینید همه‌ش هم بحث پول و شکم نیست که (البته بماند که برا منی که مجرد هستم الان پول مهم نیست بالاخره از گرسنگی نمی‌میریم، اما آدمی که زن و دو تا بچه داره اون موقع پول خیلی براش مهم میشه). فاکتورهای زیادی مطرح هست. یه نظرسنجی از افرادی که اپلای کرده بودند و حداقل ۲ سال میشد که خارج بودند، فقط حدود سی درصدشون مسائل اقتصادی رو دلیل اپلای و یا اونجا موندنشون گفته بودند مسائل اجتماعی و فرهنگی درصدش بیشتر بود، و همینطور مسائل سیاسی و اجبارهای مذهبی و ... پس دلیل رفتن صرفاً جا زدن نیست، هیچ کسی نمیتونه کسی رو مجبور به زندگی در جایی کنه که به خودش و عقایدش احترام نمیذارن. وقتی عقاید و طرز زندگی من نوعی با چیزی که اینجا بهش force میشم کاملاً تضاد داره، چرا باید عمرم رو اینجا بگذرونم.
مورد مهم دیگه ارزش درس خوندن در ایران هست. من کارشناسی رو شریف بودم، ارشد هم هستم فعلاً، اما چیزی که توو کارشناسی یاد گرفتم بیشتر از چیزی هست که تا اینجا از ارشد یاد گرفتم. اینجا با اینکه مثلاً بهترین دانشگاه ایران هست اما کمتر از انگشتان یه دست استاد پایه‌ی کار داره، استادی که واقعاً علم براش مهم باشه و دغدغه‌ی زندگی نداشته باشه و بشینه برات وقت بذاره و علم یاد بگیری.
دو سال آخر کارشناسی من توو آزمایشگاه‌ بودم و با اکثر بچه‌های ارشد و دکتری رفیق بودم و هستم، هیچ کدومشون (مخصوصاً دانشجوهای دکتری) از کیفیت آموزش و تحقیق راضی نبودند. وقتی حق کار کردن نداری ولی دغدغه‌ی جیبت رو داری، مگه اینطوری آدم میتونه دو دقیقه تمرکزش رو روی یه موضع خاصی حفظ کنه؟ دانشجوهای دکتری‌ای که اینجا موندند شاید از میانگین کسانی که اپلای کردند هم سواد و تلاش بیشتری داشتند، اما شما یه نگاه به خروجی (چه از نظر مقاله و چه از نظر سواد علمی) کسایی که ایران موندند و کسانی که رفتند بندازید.
بحث بریدن و جا زدن نیست، موضوع اینه که شما جا نمیزنی و تمام تلاشت رو هم دوران تحصیل ارشد یا دکتری انجام میدی ولی آخرش میبینی کسی که برتری خاصی نسبت بهت نداشته الان دستاورد خیلی بیشتری ازت داره. الان من به کجای خودم نگاه کنم و دنبال مشکل باشم؟
اصلاً خود اینکه شما ۳ ماه میری کارآموزی یه شرکت خوب یا حالا متوسط کار میکنی و از نزدیک با چیزی که قبلاً فقط تئوری بلد بودی آشنا میشی اون موقع تازه برا آدم جا می‌افته که چیزایی که میخونده یعنی چی. وقتی آدم چیزی که خونده را به صورت عملی پیاده‌سازی نتونه بکنه به نظر من فرقی با یاد نگرفتنش نداره.
توو ۶ ماه فرصت مطالعاتی آدم چیزی یاد نمیگیره، فوقش یه جهان‌گردی کرده باشی و از چیزهای ناقصی که تا حالا یاد گرفتی استفاده کنی.
همه‌ی اینا به کنار، تجربه‌ی کار کردن با آدم‌های مختلف توو محیط متفاوت خودش کلی چیزه.
احسنت بر شما!! بیشتر نتایجی که من از زندگی گرفتم تو این پست خلاصه میشه

اگه جرئتت ناامیدت کرد
از جرئتتم فراتر برو.
۰
۰
ارسال: #۹۸
۰۳ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۴۱ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۲ ب.ظ)سمیه ۴۰۷۱ نوشته شده توسط:  با لیسانس راحت میشه اپلای کرد یا ارشد؟

نمیشه گفت، فرقی نمیکنه، هر کدوم ضوابط و شرایط خودش رو داره.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , arefeh.hp , Pure Liveliness

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۸۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۱۰۶ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۱۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۴,۹۰۹ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۷۲۴ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۲۹,۸۳۶ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۴,۰۰۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۴,۵۱۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  ۹ سال دوری sirvan.t ۴ ۲,۹۰۳ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close