زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث و بررسی پایگاه داده ها

ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۱۴ ب.ظ
Information بحث و بررسی پایگاه داده ها
این درس جزوه گلابی های کنکور هستش و امکان زدن همه تستهاش خیلی زیاده...

من چند تا کتاب زیر رو برای این درس می شناسم:
۱/ پایگاه داده مقسمی - انتشارات گسترش علوم پایه
۲/ پایگاه داده پوران پژوهش
۳/ پایگاه داده راهیان ارشد - انتشارات آزاده
۴/ جزوه روحانی- پارسه
۵/ جزو ابراهیمی مقدم - استاد نصیر
۶/ کتاب مرجع C.J.Date
۷/ کتاب روحانی

خوب البته اصلا نیازی نیست همه اینها خونده بشن ولی من راجع به همشون از کسانی که خوندن سوال کردم که امیدوارم نظراتشون مفید باشه: با این توضیح که ممکنه سایر دوستان مخالف باشن که خوشحال میشم همین جا بگن

۱/ پایگاه داده مقسمی
این کتاب تقریبا همه مباحث رو شامل میشه ولی بازهم کاستی هایی داره (مثلا تو معرفی عملگر‌ها یک سری از جزئیات رو نمیگه که البته با تحلیل قابل بدست آوردن هستش)
ولی در کل کتاب خوبی هست و همه ازش راضی بودن... (ازجمله خودم)
ولی تست های آزاد و مدارس فنی حرفه ای رو با تست های خوب قاطی گذاشته که یک کم وقتی تست زدن عجله ای باشه دردسر سازه...

۲/ پایگاه داده پوران پژوهش
بر خلاف کتاب مقسمی که در مثالهاش از پایگاه داده تولید کننده - قطعه  استفاده کرده این کتاب از بانک - مشتری استفاده کرده. ولی متنش به روانی و قابل فهمی مقسمی نیست. و یکی از بچه‌ها می گفت هر کاری میکنه ازیک جاهاییش سر در نمیاره! و عقیده داشت که به کاملی مقسمی نیست...

۳/ پایگاه داده راهیان ارشد - انتشارات آزاده
 تمام کسانی که من دیدم و این کتاب رو خوندن اون رو به عنوان مکملی همراه با مقسمی معرفی کردن! کتاب خیلی خلاصه و موجز و‌تر و تمیز مطالب رو گفته و مخصوصا در مورد مطالب اوایل کتاب که مال مقسمی یک کم طولانی هستش!! برای جمع بندی مفید! ولی برای کسی که پایگاه داده زیاد بلد نیست شاید مفید نباشه...

۴/ جزوه روحانی- پارسه
کسانی که سر کلاسشون بودن راضی بودن (خوب البته هزینش خیلی زیاد) وبه نظر من یکی که نمی ارزه! از مقسمی یک جاهایی مطالب رو بیشتر باز کرده و جزئی‌تر گفته و خوب ظاهرا با یک دید حرفه ای تر! ولی بچه هایی که مقسمی رو خونده بودن با وجودیکه می تونستن این جزوه رو هم بخونن اما حاظر نبودن وقت بگزارن و می گفتن همون کافیه!!

۵/ جزو ابراهیمی مقدم - استاد نصیر
من خودم هیچ شناختی ندارم! بچه‌ها می گفتن برای کنکور خوبه و مخصوصا زمانبکه که تستها رو توضیح میده (تو تحلیل Query ها) خیلی مفیده و اکثر مطالب رو نه به جزئیات روحانی ولی کاملتر از مقسمی میگه!! البته یک کمی هم غیبت کردن که من نمی نویسم!! در کل عقیده داشتن براشون مفید بوده...

۶/ کتاب مرجع C.J.Date
من خودم از تمرینهای sql اش خیلی استفاده کردم و به نظرم بعدا که تست زدم یک چند جایی هم شبیهش اومده بود...

۷/کتاب روحانی
فکر کنم یک ۱۵ سانتی قطرش باشه!! من یک نفر رو می شناسم که اونو خونده!! میگه متنش آسون هست و زود پیش میری.. البته این بنده خدا نرسید تست بزنه (IT بود) و امسال نتونست خوب بزنه..

نتیجه گیری: تست زدن و تمرین هم به اندازه منبع مطالعه مفید هستش !!
هاتف، در تاریخ ۰۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۴۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

بحث به محل مناسب تری منتقل شد و عنوان اصلاح شد.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohamaduis , Maryam-X , - rasool - , پشتکار , mahdikoochooloo , MSZ , Aurora , aatwo , jameshenas , farima69 , Payam92 , RadMan , m450ud , d.KH , H-Arshad , amku , sajaddandy , tesna , kaviresabz , Morris , alice , ava73
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۴۵ ب.ظ
پایگاه داده
من مرجع روحانی رو خوندم عالیه و البته تو دانشگاه هم حق جو رو خوندم که پیشنهاد می کنم فقط دانشجو های ارشد بخونن (جلد اولش رو)چون خیلی خلاص است . البته در مورد کتاب روحانی هم بگم که جزو بهترین کتاب‌ها ست که خوندم چون خوندنش خیلی اسونه و همه مطالب رو در بر می گیره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: foranyone
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۱۱ ب.ظ
پایگاه داده
برای آی تی هم همین منبع رو توصیه میکنید؟
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۳۴ ب.ظ
RE: پایگاه داده
نقل قول: برای آی تی هم همین منبع رو توصیه میکنید؟

یکی از دوستای من (IT بود) امسال ترکیب مقسمی + راهیان ارشد رو خونده بود و پایگاهش رو ۱۰۰% زد.
کتاب حق جو هم شنیدم واسه دوره و تسلط خوبه نه برای یادگیری! (البته خودم نخوندمش)

اگه دنبال مرجع میگردین هم همون روحانی مرجع پایگاه داده هستش (چه IT و چه نرم افزار) فقط IT چون تعداد سوالهای بیشتری دارن جای مانور طراح بیشتره و می تونه چند تا سوال جوندار هم قاطی کنه! که در نتیجه باید کلی تست و تمرین هم داشته باشین...

آب را گل نکنیم: شاید این آب روان می رود پای سپیداری، تا فروشوید اندوه دلی...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۰۷ ق.ظ
پایگاه داده
اره حق جو خیلی خلاصه و جزوه مانند نوشته ولی همونطور که اشاره کردم برای دوره‌ی کارشناسی خوبه البته این کتاب دو جلدی و جلد دوم برای تدریس در دوره ارشده که مباحث شی گرایی رو شامل می شه ولی من با کتاب روحانی خیلی حال کردم یه جایی شنیدم پدر پایگاه داده‌ی ایرانه!
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۲۸ ب.ظ
به نظر من خوندن مرجع وقت تلف کنیه و اگه خیلی وقت دارید بخونید.کتاب مقسمی+راهیان ارشد کافیه.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohamaduis , friendchp , soniasa
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۱۹ ب.ظ
پایگاه داده
به نظر من قسمتهای اول کتاب حقجو را بخونید چون از قسمت توضیحی های این کتاب زیاد سوال میاد، بقیه‌ی بخشهارو هم خوب گفته

*****شکست پله های موفقیت است*****
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۳۹ ق.ظ
پایگاه داده
من کتاب روحانی رانکوهی رو خوندم. درسته که حجمش زیاده ولی زود تموم میشه و مطالب رو اسون و واضح گفته و مهمتر از این وقتی میخوندمش خیلی لذت میبردم.
برای it هم از سال ۸۳ تا ۸۷ رو این طور که چک کردم از کتاب دکتر حق جو عینا سوال اومده بود.

هیچ موفقیتی در دنیا اتفاقی نیست.......
 سپاس‌گزاری شده توسط: آذر
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۲۷ ق.ظ
پایگاه داده
رانکوهی چند تا کتاب پایگاه داده داره میشه بگین کدوم کتاب رو خوندین

رفتنی می‌رود و آمدنی می‌آید
شدنی می‌شود و غصه به ما می‌ماند
ارسال: #۱۰
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۴۸ ق.ظ
سلام من امسال سوالای پایگاه تخصص نرم رو همه رو درست زدم(خالی نمی بندمDodgy)
به نظرم مقسمی رو چند بار بخونید
و رانکوهی را فقط ورق بزنید اگه جاییش به نظرتون بدرد خورد و تو مقسمی نبود بخوننین
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mozhgan , SarahArshad , - rasool -
ارسال: #۱۱
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۲۳ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۲۷ ق.ظ)amironline نوشته شده توسط:  رانکوهی چند تا کتاب پایگاه داده داره میشه بگین کدوم کتاب رو خوندین

مفاهیم بنیادی پایگاه داده ها
ویراست سوم
تالیف سید محمد تقی روحانی رانکوهی

من اینو خوندم.فکر نمیکنم اقای رانکوهی جز این کتاب پایگاه دیگه ای داشته باشن.

سپاس‌گزاری شده توسط: amironline , Mozhgan
ارسال: #۱۲
۲۰ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۴۷ ب.ظ
پایگاه داده
من فقط مقسمی خوندم ۱۰۰ زدم.
ارسال: #۱۳
۲۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۵۱ ب.ظ
پایگاه داده
پایگاه من به معنب کامل ضعیف بود نمیدونم چرا نمی تونستم تستای it رو بزنم(به نظر من پایگاه مهندسی از itآسونتره).کتاب مقسمی رو هم هرچی زیرو رو میکردم فایده نداشت .این بود که کتاب روحانی رو خوندم‌، عالی بود .منو راه انداخت خیلی زود هم تموم شد.اینو بگم که پایگاه it امسال واقعا گلابی بود حال منو که گرفت چون من خیلی قوی شده بودم و انتظار این تستای آبکی رو نداشتم، اون دوستایی که میگن فقط با خوندن مقسمی تونستن ۱۰۰ بزنن یا چون پایگاه امسال آسون بوده یا اینکه پایشون قوی بوده .
واسه صفر کیلومترها مقسمی کافی نیست.

Ideaسخت ترین راه همیشه بهترین راه نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra , SarahArshad
ارسال: #۱۴
۲۳ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۳۲ ب.ظ، توسط پرستو.)
تستای پایگاه نرم افزار که واقعا آسونه !!!!!!!!!!!
دوستانی که برای it میخونن باید یه منبع بهتر بخونن چون که تعداد سوالای پایگاه برای it بیشتر هستش بنابراین جای مانور بیشتری داره و به طور کلی پایگاه توی کنکور درس گلابی محسوب میشهTongue و راحت میشه درصد بالایی رو آورد مخصوصا اگر منبع خوبی مثل رانکوهی رو خوند.

ارسال: #۱۵
۲۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۵۷ ب.ظ
پایگاه داده
برای این درس کتاب آقای Date خیلی خوبه، اما هرچی ebook ازش هست همشون کیفیتشون خوب نیست، انتشارات نوپردازان هم بصورت افست این کتابو چاپ کرده! اما خدایش در مقایسه با کیفیت چاپش خیلی گرونه (۲۲۰۰۰ تومن!!!). اما کتاب زیر واقعا منبع خوبیه، هم ویرایش دومش هست، هم ویرایش سومش که میتونین از اینترنت دانلودش کنین. (حل مسائلشم هست)
DATABASE MANAGEMENT
SYSTEMS
Third Edition & Second Edition
Raghu Ramakrishnan
این هندیها واقعا تو نرم افزار خیلی قدرتمندن، (روم به دیوار، بلا به دور و از این حرفا...!!!!) من خودم اگه کنکور امسال رو قبول نشم حتما یه سری به هندوستان میزنم!!!! Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۴۹ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۱ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۷۹ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۲۹ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۵۲۲ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۹۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۹۱ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۲۹ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close