زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۰۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۳ هوش و ۲۳ معماری

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۹ ق.ظ، توسط gunnersregister.)
سلام. امیدوارم مصاحبم مفید واقع بشه

مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

برزان حیاتی هستم. متولد سال ۶۴ کامیاران و فعلا ساکن سنندج.
رتبه ۳ در گرایش هوش مصنوعی ۲۳ در گرایش معماری ۹۹ در الگوریتم و ۱۰۸ در نرم افزار.

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

در رشته کامپیوتر-نرم افزار. البته چند ساله که فارغ التحصیل شدم. کارشناسی پیوسته خوندم.

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

من شناختی از این رشته نداشتم و در انتخاب رشته چند کد رو زدم و بعد از قبولی فهمیدم که کامپیوتر چه رشته ای هستش. بهتره بگم از روی نا آگاهی بود. البته زیاد پیش میاد و شاید کمتر کسی شناخت مناسبی از رشته ایی که در آینده قراره بخونه داره. نسبتا به برق علاقه داشتم و بهتره بگم فقط یه چیزایی ازش شنیده بودم. اگه بخوام داستان روزهای اول دانشگاه رو بگم خیلی طولانی میشه. تقریبا تا ترم آخر دانشگاه کامپیوتر نداشتم و روزهای اول چیزی از کامپیوتر نمیدونستم. خلاصه بگم که خیلی سردرگم بودم.

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟

دانشگاه شهید چمران اهواز

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاطر معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .

دو ترم اول خوب بودم ولی بعد از اوون افت زیادی کردم. متاسفانه اونوقت نتونستم با دروس رشته کامپیوتر ارتباط برقرار کنم و این یکی از دلایل افتم بود. معمولی بودم و درسا پاس میشد. از بعضی از درسا هم تنفر داشتم ( البته اسمشوون رو نمیگم). البته به بعضی از درسا هم علاقه خاصی داشتم

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

چند ساله که بهش فکر میکردم. از ابتدای ورود به دانشگاه اصلا به فکرش نبودم . همش با خودم میگفتم چرا کامپیوتر و چرا اهواز؟!( از اوون انتخاب رشته های عجیب و غریب بود) واسه همین اون اول خواستم تغییر رشته بدم یا انتقالی بگیرم ولی بعدش پشیمون شدم و از خیرش گذشتم.

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

از همون اول که خواستم ادامه تحصیل بدم به هوش فک میکردم و هوش مصنوعی رو مناسبتر دیدم. و البته اطلاعاتی هم در موردش داشتم.

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

زبان : ۱۷/۷۸
ریاضی: ۳۵/۴۲
دروس مشترک: ۶۷/۹۵
دروس تخصصی نرم افزار : سفید
دروس تخصصی معماری : سفید
دروس تخصصی هوش : ۶۴/۵۸

خیر سال اولی نیست که شرکت میکنم. پارسال هم شرکت کردم و تو گرایش هوش ۸۶ شدم. دوست داشتم تهران یا شریف قبول شم و امیر کبیر رو هم زدم ولی نیاوردم(روزانه ها رو زده بودم). آی تی و نرم افزار هم اصلا تو برنامم نبودن و فقط برای هوش خوندم.

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟

راستش دانشگاه کارشناسی که تاثیر زیادی تو قوی شدن پایه درسی دانشجو داره(البته اگه خودش بخواد). شرایط کنکور یکم متفاوته و نمیشه یه نظر کلی داد. از بچه های دانشگاه چمران هم در سالهای قبل قبولی و رتبه خوب در ارشد داشتیم. بچه های دانشگاه های تراز اول برای قبولی ارشد شانسشون بالاتره چون پایه شوون قویتره و با کمی خوندن راحتتر قبول میشن ولی دانشجوهای دیگه باید تلاش بیشتری بکنن( نظر شخصیم رو گفتم).

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

پارسال که خونده بودم ولی نرسیده بودم همه درسها رو بخونم. امسال متفاوت خوندم. از اول مهر شروع کردم. چون کار میکردم با کمبود وقت مواجه بودم. از همون اول با برنامه پیش رفتم. ولی خوب بعضی از روزها هم مهمون داشتیم و درس رو تعطیل میکردم. نرسیدم همه درسا رو بخونم ولی موثر خونده بودم. برنامم ۵ ماهه بود. دچار وقفه نمیشدم مگه وقفه چند ساعتی.

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

اون اولش فک میکردم که میتونم ریاضی ها رو تموم کنم.پایه ریاضیمم بد نبود واسه همین اونا رو واسه چند روز آخر کنار گذاشتم.سعی کردم رو تخصصی ها و مشترکها انرژی زیادی بذارم. البته با معماری مشکل داشتم و نرسیدم که بخونمش ولی بقیه رو به لطف خدا خوب پشت سر گذاشتم. زبان رو هم با برنامه پیش میرفتم. اوون آخرا دیدم نمیرسم ریاضی ها رو بخونم بیخیال گسسته و محاسبات شدم و یه نگاه کلی به ریاضی مهندسی انداختم ولی آمار رو خوندم(البته به جز یه صفحه توزیع گاما که ازش یه سوال هم اومده بود).

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

سعی کردم همه رو بخونم. البته تمرکزم رو زبان بیشتر کرده بودم چون همیشه اونو صفر میزدم. تمرکز اصلیم روی مشترکها و تخصصیها بود. به بودجه بندی توجهی نداشتم و سعی میکردم یه درس رو کامل بخونم.

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

بله اینو لحاظ کرده بودم و برای دروسی که مهمتر بودن یا توشوون ضعف داشتم وقت بیشتری میذاشتم.
مثلا سیستم عامل و مدار الکتریکی دروس حجیمی بودن، ساختمان داده و الگوریتم به دلیل پیوستگی و اهمیتشوون و زبان به دلیل ضعف در پایه که از اول باهاش مشکل داشتم.

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی منظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

اوون اولش میخواستم از شهریور شروع کنم ولی اینقد سر انتخاب منابع مردد بودم که تقریبا یه ماه طول کشید تا سبک و سنگین کردم.منابع رو مشخص کردم ولی زیاد بودن. مثلا میخواستم برای معماری علاوه بر پوران تمارین پترسن و استالینگز رو بخونم که نرسیدم. برنامه ریزی زمانی کردم. براساس اهمیت منابع ، حجمشوون، پایه درسی خودم و زمانی که داشتم براشوون تعداد ساعت تعیین میکردم. برای معماری و ساختمان داده و الگوریتم منابعم زیاد بود ولی نمیشد زمان بیشتری بهشوون داد. مثلا تو یه هفته اگه ۸ ساعت سیستم عامل میخوندم همون ۸ ساعت رو برای ساختمان داده هم گذاشته بودم چون هم ضریب بودن.

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

زبان : برای لغات من از اپ های ۵۰۴ و ۴۰۰ و ۴۵۰ واژه استفاده کردم. الحق خیلی خوب بودن. من واقعا از زبان چیزی نمیدونستم و در آخر دایره لغاتم حسابی بالا رفته بود.
برای گرامر یه کتاب گرامر گاج رو خوندم ولی حجمش زیاد بود. بعد از یه مدتی نخوندم وکنارش گذاشتم.
برای درک مطلب هم ویس و کتاب زبان تخصصی دکتر مظفری انتشارات پارسه رو خوندم. خیلی بهم کمک کرد.
ریاضی مهندسی : محمود کریمی انتشارات نصیر
آمار: پارسه
محاسبات و گسسته : نرسیدم که بخونم. گسسته و محاسبات پوران کتابهای خوبی هستن.
سیستم عامل : پارسه
ساختمان داده و الگوریتم: هر دو پوران+ ۶۰۰ مسئله قدسی + تمارین کتاب CLRS
نظریه زبانها: کتاب مرجع پیتر لینز و تمارینش رو حل کردم. تو بهمن ماه هم یه کتاب تست پوران خریدم که البته افتضاح بود.
مدار منطقی: پوران
معماری : نرسیدم که بخونم. یکی از بچه ها گفت که جزوه و ویس دکتر اجلالی خوبه. البته تمارین کتاب استالینگز و پترسن هم زیادن و قطعا موثرن.
مدار الکتریکی: یه جزوه قدیمی از پارسه داشتم که اونو خوندم. متوسط بود.
هوش : راهیان ارشد رو خوندم. البته فصول منطق رو ناقص خوندم.

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

نظریه زبانها ، ساختمان داده و الگوریتم.به نظرم معماری هم مهمه.(البته اگه برسی چون حجمشون زیاده)

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟

اکثرا همون کتب مرجع رو میخوندم و جزوه خاصی نداشتم.

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟

پایه قبلیم ضعیف بود و ازش ترس داشتم. بهار گذشته دو ترم فشرده رو تو یه موسسه زبان گذروندم که خیلی تاثیر گذار بودم و دیدم نسبت به زبان عوض شد و دیگه ازش ترسی نداشتم. برنامه ریزی کرده بودم تو کنکور یه ۶۰ درصدی بزنم ولی کنکور امسال زبانش خیلی سخت بود و ده دقیقه هم وقت کمتر داشت. سر کنکور سوالاتی که میدونستم درسته یه به دو گزینه که شک داشتم میزدم. الان سطح زبانم متوسطه.

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟

من پارسال ۵۰ درصد زده بودم.ریاضی رو میشه بالا زد چرا که نه. ولی بستگی به شرایط خوندن داوطلب و کنکور داره. مثلا من که دو درس رو حذف کرده بودم و ریاضی مهندسی رو هم ناقص خونده بودم انتظار درصد بالایی نداشتم. ضمنا ۱۰ دقیقه وقت رو نسبت به آزمونهای سالهای گذشته کمتر کرده بودن. به نظر من با این دروس و ضرایب لازم نیست که همه دروس ریاضی رو بخونید. دروس ریاضی حجم زیادی دارن و پرن از فرمولهای جورواجور. خوندن دو تا و نهایتا سه تاشوون کافیه. با هرکدوم که راحت نیستید اونو حذف کنید.
راستش من سرجلسه اولش وقتی دیدم ۱۰ دقیقه وقت کمتر شده خیلی ناراحت شدم ولی بعدش متوجه شدم اگرم خونده بودم نمیرسیدم که جواب بدم. اگه خوندید حتما کتابها رو کامل بخونید. من توزیعهای آمار رو خونده بودم و به خیال اینکه توزیع گاما با این فرمول و روابط پیچیده تو کنکور نمیاد ازش گذشتم.

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.

برنامه خاصی نداشتم. از سر کار که برمیگشتم چند دقیقه استراحت میکردم و از ساعت ۱۶:۴۵ شروع میکردم به خوندن تا ساعت ۱۲:۳۰ شب. ۷۵ دقیقه میخوندم و ۵ دقیقه استراحت داشتم. و به همین منوال. البته تو زمان استراحت هم لغت زبان مرور میکردم. صبح ها هم معمولا از ساعت ۶:۱۵ شروع میکردم به خوندن تا ساعت ۷ و بعدش میرفتم سرکار. پنج شنبه ها و جمعه ها رو هم کامل میخوندم.
زمان بندی برای زبان مهمه که الان سطحش رو هم بالا بردن. باید دایره لغاتت خوب باشه. برای بقیه دورس هم فک نکنم برنامه ریزی خاصی لازم باشه. حتما مرور و جمع بندی داشته باشید.

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

تنها مطالعه کردم. در خانه. بستگی به شرایط خودتوون داره.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

برام با کیفیت خوندن مهمتر بود تا تموم کردن این فصل و اوون فصل. البته نیم نگاهی هم با اتمام دروس و زمان باقیمونده داشتم. سعی میکردم خودمو با کنکورهای پارسه تطبیق بدم که البته هیچ وقت ممکن نشد و همیشه عقب بودم.

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

تعداد ساعات بیشتری نداشتم. از اول زمستون دیدم که حسابی عقبم و نمیرسم. منم بیخیال معماری و گسسته و محاسبات شدم. میخواستم کنکورهای چند سال قبل رو کار کنم ولی نرسیدم و اون رو هم بیخیال شدم.

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟

از همون اول روی هوش متمرکز بودم. دوست داشتم واسه امنیت هم بخونم ولی غیرممکن بود. از همون اول دروس تخصصی و مشترک رو وارد برنامه کردم که تاثیرشوون بیشتر و مهمتر بود.

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.

سرعتم یکنواخت بود. خستگی و ناامیدی رو بعضی وقتا احساس میکردم ولی به هدفم ایمان داشتم.

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

خیر کلاس نرفتم.

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

پارسه شرکت کرده بودم. ۹ تا آزمونش رو شرکت کردم. چون نتیجه کنکورم خوب شده از آزمون راضیم ولی از کیفیت امتحان راضی نبودم. بیشتر انگیزشی بود و اینکه مجبور بودی دو هفته یه بار امتحان بدی بهت نظم میداد. کیفیت سوالاتش که خیلی پایین بود.

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.

جمع بندی خاصی نداشتم.چند روز آخر یه مرور کوچیک رو بعضی از درسها کردم. فقط سعی کردم که بخونم. حتی شب کنکور تا ساعت ۱۱ خوندم و صبح روز کنکور قبل از آزمون فرمولهای آمار رو مرور کردم(البته قبلا خونده بودم.)

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

فک کنم ۶۰ درصد. درصدای کنکورهای آزمایشی ،حجم مطالعه شده از کتابها ،کتابهای کنار گذاشته شده و تسلط به منابع.

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

خودم رو محدود به بازه خاصی برای درصدها نکردم. به خدا توکل کردم و به این فک کردم که هرچی که بلد بودم رو جواب بدم و شرایط کنکور برای همه یکسانه و مسائل غیرمترقبه هم زیاده.

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

راستش تغییر زمان دروس کمی اون اولش بهم استرس داد ولی بعدش خودم رو جمع کردم. هر چی باشه شرایط برای همه یکسانه. مطمئنا به ضرر بعضی ها شده بود که هم زبانشوون خوب بود و هم ریاضی رو خوب خونده بودن.

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

بله. اول به دروس مشترک جواب دادم. بعدش ریاضی و در آخر زبان. دروس تخصصی رو هم به ترتیب جواب دادم.

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟

به جنگ با سوال میرفتم. همچین انتظاری رو نداشتم اونم سرجلسه کنکور.

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

بله. واسه زبان وقت کم آوردم. در دفترچه دوم وقت زیاد آوردم و وقتی تخصصی های هوش رو جواب دادم دیگه سراغ تخصصی های نرم افزار و معماری نرفتم(دروس الگوریتم و مدار الکتریکی). ۲۵ دقیقه وقت اضافه آوردم.

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

مقایسه نکردم. ولی یکی دو سوال رو بعد از ظهر بررسی کردم و دیدم که درست زدم. درصدها رو محاسبه نکردم ولی انتظار درصد بالاتری برای ریاضی داشتم و گویا سوالات اشتباه ریاضی رو حذف نکرده بودن. حدس میزدم رتبم خوب از آب دربیاد.

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

پایه تحصیلی و دانشگاه کارشناسی چه برای کنکور ارشد و چه بعدش برای ادامه تحصیل خیلی موثره(مخصوصا ضریب موثر و معدل موثر). ۵۰ درصد . البته این به این معنی نیست که بقیه نمیتونن رتبه خوبی کسب کنن.
شرایط سر کنکور هم خیلی مهمه . من امسال استرس زیادی نداشتم و چون به خودم مسلط بودم نتیجه خوبی گرفتم. ۲۵ درصد
برنامه ریزی و شرایط خونه هم تاثیر زیادی داره. ۲۵ درصد.
اعتقاد زیادی به کلاس کنکور و آزمون آزمایشی ندارم. ۰ درصد

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.

اهدافم رو برای خودم تعریف کردم ولی فعلا میخوام محکم به ارشد بچسبم و ازش استفاده کنم.

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.

توکل به خدا تاثیر زیادی داشت. عبادت به خودتون برمیگرده..پاداش عبادت رو بعدا میدن. هر کسی مزد زحماتش رو میگیره.

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.

خانواده م که خیلی بهشوون زحمت دادم و مخصوصا مادرم که دستش رو میبوسم. لازمه برادرم راغب حیاتی و از دوست و همکارم آقای محمد ویسی هم تشکر کنم که در امر انگیزه دادن بسیار موثر بودن.

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.

بله.زمان بندی مناسبی برای اتمام دروس نداشتم و نرسیدم ریاضی مهندسی و معماری رو بخونم. البته خدا رو شکر نتیجه خوبی گرفتم.

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

برای انتخاب اول دچار سردرگمی شدم. بین هوش شریف و هوش تهران مردد بودم و در نهایت هوش شریف رو اول زدم.

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

توصیه خاصی ندارم.امیدوارم در تموم عرصه های زندگی موفق باشن و مخصوصا کنکور. ادامه تحصیل همه چیز نیست و راه برای موفقیت زیاده.
اگه قصدشوون خوندن برای کنکوره ، ریاضی و زبان رو بخونن(در کنار مشترکها و تخصصیها). زمان بندی خوبی برای اتمام دروس داشته باشن و در آخر پولتوون رو هدر ندید.

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟

الان چیزی به ذهنم نمیرسه. بررسی میکنم و خودم مینویسمش.

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

چند سالیه که با مانشت آشنا شدم میتونم بگم سایت خیلی خوبیه. امیدوارم همچنان به کار خودش ادامه بده و حوزه کاری خودش رو بسط بده. بچه های مانشت هم در ادامه در مورد کار، ادامه تحصیل و ازدواج برای بقیه بگن و مانشت همچنان فعال باشه.
۳۵
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan , so@ , Aurora , neoncar , aria , diligent , Pure Liveliness , elhamgh , ashena1 , afrooz-OMD , Xilinx , پوونه , dr.a_AI , m.teymourpour , Farzamm , squib , hmd1 , mrsh1372 , Mahsash , mjs2 , roodantnt , Masoud05 , khordad.girl , NP-Cσмρℓєтє , ahp89 , shayesteb , Ms. Saba , mohsen-z , hosein70 , ali0281 , viase , ریحان , elahe-comp , عاطفه پارسا , Mahmood sadati , Venus. , IT.girll , SEVES , ƊƦЄƛM , signal+ , donyajoon24 , Majiid , shenia_mana , web132 , سعید زارع , sara9009 , tohidi4503 , zarisa
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۲ ق.ظ
با سپاس از شرکت در مصاحبه و ارزوی موفقیت روزافزون
ببخشین بنظرنتون اشتباهتون در سال اول که کنکور دادرین جی بود که نتونستین نتیجه دلخواه رو بگیرین؟
۰
۰
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۸ ق.ظ، توسط gunnersregister.)
RE: مصاحبه با رتبه ۳ هوش و ۲۳ معماری
(۰۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲ ق.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  ببخشین بنظرنتون اشتباهتون در سال اول که کنکور دادرین جی بود که نتونستین نتیجه دلخواه رو بگیرین؟
با سپاس و آرزوی موفقیت برای شما و برای همه.
اشتباه که زیاد داشتم.
پارسال نتونستم شب امتحان خوب بخوابم و استرس عجیبی داشتم. تو اتاقم یه ساعت دیواری بود که عقربه هاش انگار تو مخم بودن.Angry
شاید ۴ ساعت خوابیده بودم. همین باعث شد سر جلسه ناگهانی انرژیم تخلیه بشه و در یک نتیجه باور نکردنی فقط ۱۸ درصد مشترک زدم. باورش برای خودم هم سخت بود چون فقط تونستم یه سوال مدار منطقی رو جواب بدمAngryAngry . بعدش روحیم رو از دست دادم.
اشتباه دومم این بود که زبان رو اصلا نخوندم و ۰ زدم.
اشتباه بعدی: توجه بیش از حد به ریاضی و غافل شدن از دروس تخصصی و مشترک. سرجلسه کنکور ۹۳ با ریاضی ها شروع کردم و به حدی اوون اولش خوب جواب دادم که گفتم سوال ریاضی رو میترکونم. ولی بعد از چند دقیقه بخاطر خستگی شب کم آورد و همه چی عوض شد.

ضمنا پارسال تست کم زده بودم و مثل امسال وقتم کم بود ولی امسال از تجربه ام استفاده کردم و تست زدن رو در اولویت کاریم قرار دادم. مخصوصا برای دروس مشترک و تخصصی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۲۸ ق.ظ، توسط gunnersregister.)
یه چیزی الان یادم افتاد که بگم.

نمیدونم شاید وقت نداشتم ولی هیچکدوم از آزمونهای پارسه رو اصلا بررسی نکردم. فقط شب که جواب میومد درصدها رو یه نگا میکردم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۰۷ ب.ظ
بعد از چند سال از فارغ التحصیلی! چه عالی. موفق باشید همیشه

Work hard in silence, let your success make the noise
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , IT.girll
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۷ ق.ظ
خیلی خیلی عالی بود واقعا پشتکار بسیار خوبی داشتین تبریک فراوان موفق باشد همیشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , IT.girll
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۰۲ ب.ظ
باریکلا همیشه موفق باشی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister
ارسال:
۰۸ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۲۶ ب.ظ
سلام جناب حیاتی عزیز وتبریک بخاطر موفقیتتون
منم شاغلم و تا ساعت ۳ بعدازظهر سر کارم
کار خیلی انرژی ازم میگیره میرم کتابخونه ام خیلی وقتاش حوصلم سر میره
شما با این مشکلات که گفتم روبرو نمیشدین
۰
۰
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۴, ۰۶:۴۴ ب.ظ
(۰۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۶ ب.ظ)smasoud62 نوشته شده توسط:  سلام جناب حیاتی عزیز وتبریک بخاطر موفقیتتون
منم شاغلم و تا ساعت ۳ بعدازظهر سر کارم
کار خیلی انرژی ازم میگیره میرم کتابخونه ام خیلی وقتاش حوصلم سر میره
شما با این مشکلات که گفتم روبرو نمیشدین
مرسی.
بله خوب منم خسته میشدم ولی امیدوار به ادامه راه بودم، نتیجتا خستگی منو مغلوب خودش نمیکرد.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۱:۱۷ ق.ظ
سلام گفته هایتان بسیار مفید واقع شد موفقیتتون رو تبریک عرض میکنم امیدوارم همیشه موفق باشین(هه ر بژین:rolleyesSmile
من کارشناسی نرم افزار خوندم امسال میخوام ارشدم گرایش نرم افزار شرکت کنم این گرایشو بر مبنای این انتخاب میکنم چون باهاش اشنایی دارم ولی نمیدونم تصمیمم درسته یا نه به خاطر همین قصد دارم رشته شناورم شرکت کنم ب نظرتون انتخاب رشته شناور تصمیم درستیه؟؟؟؟؟؟؟؟
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۲۳ ق.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۷ ق.ظ)bayann نوشته شده توسط:  سلام گفته هایتان بسیار مفید واقع شد موفقیتتون رو تبریک عرض میکنم امیدوارم همیشه موفق باشین(هه ر بژین:rolleyesSmile
من کارشناسی نرم افزار خوندم امسال میخوام ارشدم گرایش نرم افزار شرکت کنم این گرایشو بر مبنای این انتخاب میکنم چون باهاش اشنایی دارم ولی نمیدونم تصمیمم درسته یا نه به خاطر همین قصد دارم رشته شناورم شرکت کنم ب نظرتون انتخاب رشته شناور تصمیم درستیه؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام. سپاسگذارم و برای همه آرزوی موفقیت دارم.
درسته که کنکور رو عقب انداختن و زمان بیشتری دارید اما شرکت کردن در دو رشته ممکنه کار رو براتون سخت کنه چون حجم درسا بالا میره و ضمنا دو روز متوالی باید کنکور بدید. در کل بستگی به پایه درسی و میزان زمانی که برای مطالعه میذارید و آمادگی خودتون هم داره و میشه شناور هم شرکت کرد و رتبه خوبی در هر دو رشته اورد.
خودم تک رشته ای شرکت کردم.
۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۱۲:۲۲ ب.ظ
بابت راهنمایتون ممنونم و با توجه به گفته هاتوون از انتخاب رشته شناور منصرف شدم ...
ولی حالا بین انتخاب گرایش نرم افزار و IT موندمHuhHuh
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۸:۵۴ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۲ ب.ظ)bayann نوشته شده توسط:  بابت راهنمایتون ممنونم و با توجه به گفته هاتوون از انتخاب رشته شناور منصرف شدم ...
ولی حالا بین انتخاب گرایش نرم افزار و IT موندمHuhHuh
هدفتون رو از ارشد بررسی کنید و بعدش اون گرایش مطلوبتون رو انتخاب کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bayanh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۷۹ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۳۴۷ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۷۰ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۱۸۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close