زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۳۵ نرم افزار و ۱۵ معماری

ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۵۸ ب.ظ، توسط roxana79.)
سلام
اول از همه میخواستم از بچه های سال های قبل تشکر کنم که منابعو معرفی کردن، راستش من خودمم از تجربیات بقیه استفاده کردم و فک نمیکنم حرف تازه ای داشته باشم.به هر حال اینم از مصاحبه من
یکی از دوستان هم خواسته بود که پاسخناممو بذارم، که براشون گذاشتم

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

رشته نرم افزار-تموم شده-پیوسته

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

علاقه ای نداشتم و برای کنکور درس نخونده بودم و تصمیم داشتم تغییر رشته بدم به تجربی.ولی خانواده برام انتخاب رشته کرد ومنم که امیدی به قبولی نداشتم این اجازه رو دادم.ولی با کمال تعجب توی یه دانشگاه داغون قبول شدم. البته بعدا درسای این رشته برام جالب شد و حس تنفرم ازبین رفت.

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .

فک کنم بیشتر براساس علاقه میخوندم

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

از اول میخواستم ادامه تحصیل بدم

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

همین رشته رو میخواستم

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

زبان ۳۱
ریاضی ۶
مشترک ۶۱
تخصصی نرم ۳۵
تخصصی معماری۱۸
سال دومم بود کنکور میدادم سال اول ۸۰۰ شدم.البته اینم بگم که سال اول خیلی بیشتر خوندم ولی چون مرور وجمعبندی نمیکردم خیلی ازمطالب یادم رفت و به این نتیجه رسیدم که بعد از فهم کامل هر درس،مرور و حفظ کردن مطالب خونده شده، خیلی مهمه.سال اول بیشتر کتابای مرجع رو استفاده کردم ولی سال دوم فقط ویس و جزوه بود.

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟

به نظرم همه شانس یکسانی دارن

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

از مهر شروع کردم ولی برنامه خیلی سخت و ثابتی نداشتم

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

برنامه ثابتی نبود،بیشتر هفته ای برنامه میریختم،مثلا میگفتم این هفته باید سیستم عامل بخونم ولی نمیدونستم هفته بعد میخوام چیکار کنم

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

خب عاقلانه همینه که به درسای با ضریب بیشتر اهمیت بدیم

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

آره چون دیر شروع کرده بودم اول رو درسایی که قویتر بودم تمرکز کردم

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

برنامه ریزی زمانی نداشتم. من تقریبا فقط از ویس و جزوه اساتید استفاده کردم،مثلا برای سیستم عامل ویس دکتر حقیقت رو گوش کردم و دیدم جامع و کامل و قابل فهمه،بعد هم برای حفظ مطالب و جلوگیری از فراموشی دو سه بار جزوشونو در فواصل زمانی مشخص مرور کردم.در نهایتم سوالات کنکور سالهای گذشته رو خوندم

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

زبان نخوندم
ریاضی هم نخوندم و فقط یه سوال آسون رو تونستم بزنم
سسیستم عامل ویس و جزوه دکتر حققیقت
منطقی و معماری ویس و جزوه دکتر اجلالی
کامپایلر و نظریه زبان ها ویس و جزوه دکتر کارگهی
ساختمان داده و پایگاه داده ویس و جزوه دکتر ابراهیمی مقدم
زبان های برنامه سازی رو نخوندم و فقط تست سالهای گذشته رو یه بار روز قبل کنکور نگاه کردم
طراحی الگوریتم هم نخوندم

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

هرکس براساس نیازی که حس میکنه، اگر درسی رو نفهمید باید از کتاب مرجع استفاده کنه

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟

جزوه محور بودم ولی همیشه جاهایی رو که نمیفهمیدم ازکتاب مرجع استفاده میکردم

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟

فیلم زیاد میبینم و زبانم در سطح متوسطه.کتاب خاصی نخوندم

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟

من که وقت نکردم بخونم ولی اگر کسی وقت کافی داشته بهتره همه درسا رو بخونه

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

تنها - خونه.به نظرم هرکی هرجور راحتتره باید همون کارو بکنه

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

زیاد به این چیزا فک نمیکردم و در نتیجه نرسیدم خیلی از درسا رو بخونم!

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

من یک درس رو انتخاب میکردم و تا به تهش نمیرسیدم سراغ درس دیگه ای نمیرفتم و خود به خود چند تا درس به نفع بقیه کنار رفتن.

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.

آره سرعت مطالعه ام نوسان داشت و بعضی روزا حتی نیم ساعت هم نمیخوندم.خستگی و ناامیدی هم تا دلتون بخواد

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

من شهرستانم و امکانش نبود برم کلاس کنکور،ولی چون تنبلم با کلاس کنکور موافقم و به نظرم کارو راحتتر میکنه

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

همه ی ازمونای مدرسان رو شرکت کردم.زیاد با برنامش پیش نرفتم و ۳-۴ روز قبل ازهر آزمون سعی میکردم یه مقدار خودمو آماده کنم. ولی در کل به نظرم بد نبود و به مطالعه پایبندم میکرد و رتبه هام باعث شد اعتماد به نفسم بالا بره

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

همچین فکرایی نداشتم

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

نه نشد

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

به همون ترتیب دفترچه رفتم

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

فک کنم چون ریاضی نزدم وقت کم نیاوردم

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

همش یه جورایی موثره

فایل‌(های) پیوست شده

۹
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: roodantnt , jasonbark , elahe-comp , saeedeivazi , ashena1 , ریحان , tohidi4503 , maniye , Ms. Saba , RASPINA , IT.girll , احسان مومنی , hmd1 , haveking
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۸ ق.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۳۵ نرم افزار و ۱۵ معماری
با سلام
بهتون بابت رتبه خوبی که آوردید تبریک میگم امیدوارم همیشه موفق باشید
ببخشید میشه ویس و جزوه دروس معماری و مدار منطقی دکتر اجلالی رو واسه اینجا آپلود کنید تا ماهم بتونیم ازشون استفاده کنیم
با تشکر
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: majidvatanparast , ashena1
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۰۸ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ ق.ظ)jasonbark نوشته شده توسط:  با سلام
بهتون بابت رتبه خوبی که آوردید تبریک میگم امیدوارم همیشه موفق باشید
ببخشید میشه ویس و جزوه دروس معماری و مدار منطقی دکتر اجلالی رو واسه اینجا آپلود کنید تا ماهم بتونیم ازشون استفاده کنیم
با تشکر

تو سایت های مختلف هست،یه سر به سایتهای زیر بزنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۰ ب.ظ
تبریک میگم
مصاحبه ی خسته ای بود Smile
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , r3za , ashena1 , Xilinx , احسان مومنی , ts2927
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۴۰ ب.ظ
سلام و تبریک فراوان.
اگر ممکنه ترتیب انتخاب رشته تون رو بگید
موفق باشید
۰
۰
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۴۴ ب.ظ
مرسی و ممنون
۰
۰
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۶ ب.ظ
سلام
تبریک میگم.
یعنی شما اصلا کتاب ارشد نخوندید؟!
فقط جزوه و ویس؟!
مگه میشه آخه؟!
۱
۰
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۴۸ ق.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۶ ب.ظ)Fatima1372 نوشته شده توسط:  سلام
تبریک میگم.
یعنی شما اصلا کتاب ارشد نخوندید؟!
فقط جزوه و ویس؟!
مگه میشه آخه؟!

سلام
ممنون
یادمه سال اولی که میخواستم کنکور بدم یکی از دوستام ویس دکتر اجلالی رو بهم داد و گفت خیلی خوبه. ولی من همینطور توی کامپیوتر ریختم و سراغش نرفتم.
منطقی رو از روی کتاب مانو خوندم و تستهای کتاب راهیان ارشد رو زدم.منطقی رو خوب یاد گرفتم و سال اول که کنکور دادم تستای منطقی رو کامل زدم.
برای بقیه درسها هم همینطور پیش رفتم و با کتابای مرجع و کتابای تست برای کنکور آماده شدم.اهل خلاصه برداری نبودم و درنتیجه چون دوره کردن کتابا سخته، تقریبا همه ی مطالب یادم رفت و رتبمم شد ۸۰۰/
سال بعد که میخواستم برا ارشد بخونم وقتی رفتم سراغ کتابای منطقی دیدم حالم ازشون بهم میخوره.یاد ویسایی که دوستم بهم داد افتادم و شروع کردم به گوش دادن اونها. جلسه ی اول دکتر اجلالی گفتن که جزوه ی من به همراه تستای کنکورهای سالهای پیش کافیه. اولش منم فکر کردم مگه میشه؟؟ خیلی کمه. ولی وقتی بیشتر گوش کردم دیدم چقدر خوب درس میدن و با اینکه من سال قبل منطقی رو خوب یاد گرفته بودم با گوش دادن به ویس دکتر اجلالی خیلی از مطالبی که فکر میکردم بلدم ، عمیقا فهمیدم.اینطور شد که رفتم دنبال ویسها ...

خوبیه این ویسها اینه که اولا اساتید خوبی درس میدن و مطمئنا مطالب رو میفهمید
دوما برای درسی مثل سیستم عامل ۳ تا کتاب مرجع هست و تعداد زیادی کتاب تست، ولی اساتید همه ی مطالب مهم این کتابا رو جمع اوری و خلاصه میکنن. پس این ویسها هم خلاصه ترن و هم همه ی مطالب مهم رو دارن. به عبارتی کارو راحت میکنن

در ضمن شاید بگین من سال دومم بوده و قبلا درسارو خوندم برا همین ویسا برام کافی بوده. ولی بوده درسی که من کلا نخوندم چه برای کنکور و چه برای دانشگاه، یعنی با ۱۰ پاسش کرده م . ولی فقط با گوش کردن به ویس تقریبا نصف سوالاشو زدم.

به هر حال من بعد کنکور به حرف دکتر اجلالی رسیدم جزوه ی اساتید و تستای سالهای پیش کافیه(البته به شرطی که مطالبو کامل بفهمین و تک تک تستای کنکور هم سعی کنید خودتون حل کنید بدون مراجعه به پاسخنامه).من حتی برای سیستم عامل تستم نزدم ولی ۳بار ویس دکتر حقیقت رو گوش دادم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: HamiGuard , viase
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۰۴ ب.ظ
سلام تبریک میگم
شما برای نرم انتخاب رشته کردین یا معماری؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۶ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۲ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۳۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close