زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درس سیستم عامل - مفاهیم پایه - نیازمند به کمک و راهنمایی

ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۸ ب.ظ
Sad درس سیستم عامل - مفاهیم پایه - نیازمند به کمک و راهنمایی
سلام دوستان
نیازمند راهنمایی هستم
توی چند تا تاپیک دیگه درباره دروس ریاضی دوستان لطف داشتند و راهنمایی کردند
بنده تغییر گرایش دادم و شروع به مطالعه در گرایش نرم افزار کردم
استارت رو با دروس ریاضی زدم چون رشته اصلیم انسانی بوده و ریاضیم ضعیف ...الحمدلله بد نبود و راه افتادم

توی دروس مشترک از درس سیستم عامل خواستم شروع کنم و تنها کتابی که دارم مدرسان هست اما یکی دو فصل اول رو که خوندم احساس می کنم هیچی متوجه نمیشم ...!!!

مشکل این کتاب هست که گنگ توضیح داده یا من خیلی ضعیف هستم و باید مطالب رو از پایه تر شروع کنم

لطفا اگر کتابی یا لینک منبعی دارید که از پایه سیستم عامل رو توضیح داده معرفی کنید...مثلا کتابی که بچه های کارشناسی از پایه اونو یاد گرفتند؟؟؟

ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۲۷ ب.ظ
RE: درس سیستم عامل - مفاهیم پایه - نیازمند به کمک و راهنمایی
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۸ ب.ظ)salizadeh.c نوشته شده توسط:  سلام دوستان
نیازمند راهنمایی هستم
توی چند تا تاپیک دیگه درباره دروس ریاضی دوستان لطف داشتند و راهنمایی کردند
بنده تغییر گرایش دادم و شروع به مطالعه در گرایش نرم افزار کردم
استارت رو با دروس ریاضی زدم چون رشته اصلیم انسانی بوده و ریاضیم ضعیف ...الحمدلله بد نبود و راه افتادم

توی دروس مشترک از درس سیستم عامل خواستم شروع کنم و تنها کتابی که دارم مدرسان هست اما یکی دو فصل اول رو که خوندم احساس می کنم هیچی متوجه نمیشم ...!!!

مشکل این کتاب هست که گنگ توضیح داده یا من خیلی ضعیف هستم و باید مطالب رو از پایه تر شروع کنم

لطفا اگر کتابی یا لینک منبعی دارید که از پایه سیستم عامل رو توضیح داده معرفی کنید...مثلا کتابی که بچه های کارشناسی از پایه اونو یاد گرفتند؟؟؟

ممنون

کتاب سیستم عامل مدرسان ( راه پیما) کتاب خوبی هستش. اما اگر شما از یک رشته غیر مرتبط بخواین کتب تخصصی رشته کامپیوتر رو مطالعه کنید ، بدیهی هستش که خیلی از جا ها را متوجه نمی شید و گیج می شین. چون پایه و پیش زمینه دروس رو ندارین

برای درس سیستم عامل سه کتاب مرجع وجود داره. ضمنا اخر کتاب سیستم عامل مدرسان منابع نوشته شده.
سه کتاب معروف سیستم عامل که در دانشگاه های معتبر ایران و خارج از ایران تدریس میشه این ها هستش
- سیستم عامل های مدرن - تننبام
- مفاهیم سیستم عامل - سیلبرچاتز
- سیستم عامل - استالینگز

یکی از کتاب ها برای یادگیری درس سیستم عامل کافی هستش. اما چون شما دارید برای کنکور مطالعه می کنید، خواندن یکی از سه کتاب فوق ، وقت خیلی زیادی ازتون خواهد گرفت و در زمان کم باقی مانده به کنکور احتمالا نمی رسید از درس سیستم عامل جمع بندی کنید.

درس سیستم عامل پیش نیازش هم معماری کامپیوتر هستش. همچنین باید درس برنامه سازی مقدماتی و پیشرفته را هم گذارنده باشید که زبان برنامه نویسی Cتدریس میشه. الگوریتم های که در کتاب های سیستم عامل توضیح داده شده ، همگی به زبان C نوشته شده. پس اگر زبان C را بلد نباشید یا به طور کلی مفاهیم پایه برنامه نویسی را بلد نباشید ، نمی تونید اون الگوریتم ها را خوب درک کنید.

--------------------------------------------------------------

اگر قسمتی از کتاب رو متوجه نشدید ، می تونید در اینترنت به صورت انگلیسی مطلبی که نفهمیدید رو جستجو کنید. یک جا رو پیدا کنید که مفهوم رو از پایه گفته تا یاد بگیرید.
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۹ ب.ظ
سلام مجدد
واقعا متشکرم از راهنمایی که دادید خیلی کمک کرد به روشنتر شدن دیدگاهم
مثلا من نمیدونستم باید اول معماری بدونم یا باید زبان برنامه نویسی c رو بلد باشم...
خب یه سوال پیش میاد... من برنامه قبولیم توی دانشگاه برای ارشد یه برنامه دوساله هستش ولی می خوام با یه برنامه ریزی منسجم بهترین نتیجه رو بگیرم اما خب چون کسی نیست یک راهنمای کلی از مسیری که در پیش رو دارم بهم بده دچار سردرگمی شدم
ممنون میشم یکی از عزیزان بفرمایند که از کجا و چطور کارم رو شروع کنم...
خیلی متشکرم
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ ب.ظ، توسط khayyam.)
سلام ، اگر از رشته ا ی غیر مرتبط اومدی سمت کامپیوتر خوب طبیعی هستش که کمی مطالبو متوجه نشی ما که خودمون کامپیوتر بودیم متوجه نشدیم چه برسه به شما ! ببین دوست عزیز واقعیتش اینکه کتاب برای رشته ی کامپیوتر زیاده نمونش همین کتاب های جعفرنژاد قمی Blush ولی خوب نمی شه که گفت هر کتاب کامپیوتری به درد می خوره به نظر من اگه برنامه دو ساله داری که خیلی هم زیاده اول برو کتاب هایی که برای کنکور کاردانی به کارشناسی هست رو بگیر بخون کتاب تحت عنوان درس و کنکور آقای مقسمی مثل درس سیستم عامل و مدار منطقی و ساختمان داده و و و ... خوب بعدش می تونی کتاب های ارشد این استاد بزرگ رو بگیری و بخونی اینجا بگما برای ارشد می تونی از کتاب های مولفین دیگه هم استفاده کنی فقط مقسمی نیست ولی خوب من با اطمینان می تونم بگم آقای مقسمی هم تو کتاب های ارشدشون هیچ کم و کاستی ندارند و همتراز با سایر مولفین کتاب های ارشد هستند بازم می گم اینجا قصدم تعریف و تمجید آقای مقسمی نیست فقط خواستم بگم کتاب های آقای مقسمی هم هست برای ارشد. همش پوران پژوهش نیست با تمام سختی هاش Smile
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۱۷ ب.ظ، توسط amirmahmoud.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۹ ب.ظ)salizadeh.c نوشته شده توسط:  سلام مجدد
واقعا متشکرم از راهنمایی که دادید خیلی کمک کرد به روشنتر شدن دیدگاهم
مثلا من نمیدونستم باید اول معماری بدونم یا باید زبان برنامه نویسی c رو بلد باشم...
خب یه سوال پیش میاد... من برنامه قبولیم توی دانشگاه برای ارشد یه برنامه دوساله هستش ولی می خوام با یه برنامه ریزی منسجم بهترین نتیجه رو بگیرم اما خب چون کسی نیست یک راهنمای کلی از مسیری که در پیش رو دارم بهم بده دچار سردرگمی شدم
ممنون میشم یکی از عزیزان بفرمایند که از کجا و چطور کارم رو شروع کنم...
خیلی متشکرم

موارد زیر را حتما در نظر بگیرید. خصوصا برای شما که تغییر رشته می خواین بدین.

- چارت تحصیلی کارشناسی مهندسی کامپیوتر را حتما دریافت کنید. در اینترنت با یک جستجو ساده پیدا میشه. در چارت تحصیلی دروس پیش نیاز ها رو با دقت بررسی کنید. درس های کنکور بیشترشون پیش نیاز دارند. مثلا دروس پیش نیاز سیستم عامل که در بالا عرض کردم.

- پایه ریاضی خودتون رو تا جایی که می تونید قوی کنید. چون دروس کامپیوتر شدیدا به طور مستقیم و غیر مستقیم با ریاضی در ارتباط هستش. اساسا خود کامپیوتر هم چیزی نیست جز یک سری تئوری ها و قوانین ریاضی که در دنیای واقعی پیاده سازی شده.
ریاضی گسسته رو حتما یک بار کامل مطالعه کنید و مطالبش رو درک کنید. برای قوی کردن پایه ریاضی تون چاره ای جز حل کردن تمرین ندارین. صرفا خواندن و گوش دادن در دروس ریاضیات هیچ فایده ای نداره.

- زبان انگلیسی خودتون رو تا جایی که می تونید تقویت کنید. (فقط درک مطلب و خواندن مطالب انگلیسی مد نظر هستش) نه فقط بخاطر اینکه درس زبان در ارشد رو بالا بزنید. بیشتر برای اینکه کتب تخصصی کامپیوتر همشون انگلیسی هستش و ترجمه های فارسی شون که معمولا چندان جالب نیست کار رو برای افرادی که تغییر رشته دادن سخت می کنه. ضمنا برای تحقیق و پژوهش در مقطع ارشد هم زبان انگلیسی نیاز هستش.

- خواندن کتاب کنکوری برای یادگرفتن مطالب از پایه توصیه نمیشه. شما بهتر هستش که کتاب های دانشگاهی که مباحث رو کامل و ساده توضیح دادن استفاده کنید. برای هر درس اگر در انجمن جستجو کنید ، کتب معرفی شده رو پیدا می کنید. کتاب کنکور برای زمانی هستش که شما پایه خوبی دارید و می خواین تست بزنید و تسلط به مطالب پیدا کنید که در جلسه کنکور تست ها رو با دقت و در زمان کم پاسخ بدید.

- یک زبان برنامه نویسی سطح بالا ترجیحا C را شروع به یادگیری کنید. البته زبان C برای افراد تازه کار یک مقدار سخت هستش و یادگیریش نیاز به تمرین داره. ولی خوب برای کسی که می خواد مهندس کامپیوتر بشه یادگیری C تقریبا ضرروی هستش وگرنه برای دانشجوی های غیر کامپیوتر زبان های سطح بالا آسون تری هم برای یادگیری هست. ضمنا منظورم نیست که به C مسلط بشین! منظور این هستش که با مفاهیم پایه برنامه نویسی آشنا بشین که اگر جایی قطعه کدی دیدین بتونین درک و تحلیلش کنید. چون بعضی از درس ها مثل ساختمان داده ، سیستم عامل ، طراحی الگوریتم ، زبان های برنامه سازی بهتر هستش که حتما مفاهیم پایه برنامه نویسی رو خوب فهمیده باشین. برای یادگیری C هم بستگی به خودتون داره. شاید بتونید با کتاب یاد بگیرید و تمرین هاش رو انجام بدین. یا نه برید کلاس برنامه نویسی که خب وقت می گیره ازتون.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۸۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۵۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۲ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۹۲ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۳۰۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  دانلود وویس درس سیستم های توزیعی دکتر پدرام x86 ۴۴ ۳۹,۶۲۱ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: محسن افضلی
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۵۷۳ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۱۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close