زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زیاد کار کردن فن لپ تاپ

ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۴۰ ق.ظ
زیاد کار کردن فن لپ تاپ
سلام دوستان

این فن لپ تاپ من چرا انقدر کار میکنه!!!!!!! کلافه ام کرده(چند روز پیش هم پشت لپ تاپ رو باز کردم و گرد و خاکش رو گرفتم)
یوقتایی هم سیستمم خود به خود خاموش میشه، و روشن نمیشه، فقط چراغ دکمه پاورش روشن میمونه و باید باطریش رو خارج کنم و مجدد سرجاش قرار بدم تا روشن شه

چرا اینطوری شده؟

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
زیاد کار کردن فن لپ تاپ
در اینجور مواقع بهتره اول سیستم را از نظر نرم افزاری و بعدا" سخت افزاری بررسی کنید.
زیادکارکردن فن اولین علت نرم افزاریش اینه که یه برنامه ای داره از cpu استفاده زیاد میکنه. چک کنید ببینید برنامه ای رویش جدیدا" نصب نکردین.
cpu usage history را چک کنید اگه ۳۰-۴۰ تا درصدش هی بالا پایین میشه علتش همون برنامه است.

اینکه خاموش میش و کلید پاور روشنه هم میتونه مربوط به دمای cpu یا اشکال در باتری باشه که دومیش محتمل تره . باتری خراب زود شارژ و بسرعت دشارژ میشه .
باتری را کامل شارژ کنید و بذارید کامل در هنگام استفاده دشارژ بشه اگه زمانهاش خیلی کوتاهه باتری باید عوض بشه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۵۸ ب.ظ، توسط vesta.)
زیاد کار کردن فن لپ تاپ
همیشه چک کردم تو این مواقع ولی هیچ برنامه اضافه ای کار نمیکرده و اون درصد هم معمولا پایین هستش و حتی میزان system idle process هم بالای ۷۰ هست معمولا، آخه کاری نمیکنم با سیستم

فکر کنم از باتری باشه، زود خالی نمیشه ولی خب نمیدونم چشه، قبلا خیلی کم اینطوری شده بود از وقتی داشتمش ۴ تا ۵ بار ولی این ماه اخیر بارها اینطوری شده، و این رو هم اضافه کنم که اولین روزی هم که خریده بودمش اینطوری شد Sad

پ.ن: سیستم من معمولا روشن هست :| و بین کارهام وقت اضافه بیارم میرم سراغ کارهای کامپیوتریم، بخاطر این خاموشش نمیکنم

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۴۸ ب.ظ
زیاد کار کردن فن لپ تاپ
خب اولین روزی که خریده بودینش چجوری رفع شد.

باتری بنظرم ممکنه مشکل خاموش و روشن شدنش را حل کنه ولی مشکل گرم شدن سی پی یو را نمیدونم.یعنی ربطی پیدا نمیکنه.
خمیر سیلیکون هم واسه هدایت گرماست وقتی فن داره کار میکنه و سی پی یو هم داغه یعنی هدایت گرما انجام میشه .
جمیرسیلیکن یه خمیر سفیدرنگ چسبنده است که بدنه سی پی یو را به فن اتصال میده . بعضی وقتها در دراز مدت میخشکه و دیگه خاصیت هادی بود حرارت را از دست میده.

اگه مشکل نرم افزاری نداره و باطریش را هم مطمئنید. حالا باید یک به یک سخت افزارهایی که میشه جدا کرد را جدا کنید و تست کنید.
خود تعمیرکارها معمولا" از هر جزئی یه یدکی دارند جابجا میکنن و اشکال را در میارن.

البته بعضی مارکه و مدلها یه اشکالات روتین دارن که بدلیل ضعف یه قطعه خاص در اون مارک و مدله.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۵۸ ب.ظ
زیاد کار کردن فن لپ تاپ
هیچی باتریش رو خارج کردم و مجدد جا زدم، درست شد :|

لپ تاپم فوجیتسو هستش، نمیدونم ایراد خاصی داره یا نه چون تا حالا دست کسی ندیدم Smile

ممنون برای راهنمایی

ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۴۵ ب.ظ
زیاد کار کردن فن لپ تاپ
سلام من تازه این رو دیدیم. در مورد خمیر سیلیکن از این جهت گفتم که بیشترین عاملی که بهش کم توجهی میشه همینه من وقتی خوابگاه بودم هر هفته یه لپ تاپ جدید برای تعمیر میومد اتاق که کار یکی از بچه ها بود درستش کنه منم همیشه ناظر بودم میدیدم که خیلی از مشکلات گرمایی که باعث میشه فن مدام کار کنه و صداش رو مخ بچه ها بود از همین قضیه بود البته اشاره خوبی هم کردن بچه ها در مورد باطری چون قضیه ی باطری حسابش جدا بود نوع طراحی قالب باطری و عمر باطری شرکت سازنده رابطه مستقیم داشت با گرمایی که برای سیستم تولید میکرد که باعث میشد فن زیاد کار کنه اتفاقا خود ما هم وقتی میدیدیم باطری ای که زیر لپ تاپ بچه ها بود توصیه میشد بهشون که باز کنن تا هوای بیشتری به سی پس یو برسه ما پسر ها هم تا دلتون بخواد رس سیستم رو با فوتبال و call off میکشیدیم همه هم بدون باطری بازی میکردیم چون هوای بیشتری به سیستم در این حالت میرسونه بازم از خمیر سیلیکون غافل نشید چون تاثیر زیادی در انتقال گرما داره

«اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک ؛
خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت»
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۵:۵۳ ب.ظ
زیاد کار کردن فن لپ تاپ
روی صفحه کلید لپ تاپت محافظ پلاستیگی اگه استفاده می کنه بردار خوب میشه.

موفق باشید

کسی که هدف دارد هیچ توجهی به وسوسه های مسیر نمی کند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam az ma , vesta

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۸۶ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۲۶ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۳,۹۶۳ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۶۷۸ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۴۳ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۷۱ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  راهنمایی برای خرید لپ تاپ - سال ۹۲ ف.ش ۱۸ ۱۳,۲۰۲ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mycore
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۰۳ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مسدود کردن سایت و نرم افزار تلگرام wiisconsin ۶ ۶,۵۲۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close