زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارشناسی سخت افزار. ارشد نرم مناسب تره یا شبکه؟

ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۱۶ ب.ظ
کارشناسی سخت افزار. ارشد نرم مناسب تره یا شبکه؟
سلام دوستان میخواستم اگر امکانش هست من رو راهنمایی کنین. من دوره کارشناسی رو سخت افزار بودم. تو دوره کارشناسی تمام دروسم (نرم افزاری و سخت افزاری)تقریبا خوب بود. قبلا قصد داشتم ارشد هوش رو ادامه بدم اما الان به دلایلی تصمیمم عوض شده و موندم برم شبکه یا نرم افزار. من برنامه نویسیم خیلی خوبه و علاقه هم دارم. از طرفی فکر میکنم نرم افزار بیشتر برنامه نویسی داره. از طرف دیگه فکر میکنم برای کسی که سخت افزار خونده شبکه مناسب تره از این لحاظ که تو دوره ارشد دروس کمتری پیش نیاز میخوره. اینم بگم که من کلا دروس نرم افزاری رو نگذروندم(مثل ذخیره و بازیابی و پایگاه داده و کامپایلر). من اطلاعاتم در مورد گرایش های ارشد کمه. مثلا نمیدونم آیا گرایش شبکه هم برنامه نویسی داره یا نه؟ و اگر داره در چه حدیه؟ به نظرتون اگر برم نرم با توجه به اینکه دروسی که گفتم رو نگذروندم چقدر به مشکل میخورم؟(هم برای مطاله کنکور که باید دروسی مثل کامپایلر و پایگاه داده رو بخونم و هم در طول دروه ارشد)
یک نکته دیگه هم که ذهنم رو مشغول کرده اینه که دوره های مختلف شبکه که موسسه های مختلف برگزار میکنن چقدر تو ارشد تاثیر داره؟ مثلا کسی که این دوره ها رو گذرونده نسبت به کسی که نگذرونده برتری ای داره؟ میدونم تو دروس ارشد شاید تاثیری نداشته باشه اما مثلا ممکنه گذروندن این دوره ها تو انجام پایان نامه ارشد به نحوی کمک کنه و برای کسی که این دوره ها رو گذرونده برتری محسوب بشه(مثلا تو پیاده سازی و غیره مفید باشه؟)
ممنون میشم راهنمایی کنین.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۴۳ ب.ظ
RE: کارشناسی سخت افزار. ارشد نرم مناسب تره یا شبکه؟
سلام
بستگی به علاقه تون داره من به شخصه شبکه دوست ندارم خود سخت افزار هم که کار براش گیر نیاوردم بنابراین رفتم ارشدمو نرم خوندم الانم برنامه نویسی میکنم البته من ذخیره و پایگاه رو دوره لیسانس پاس کرده بودم ولی مهندسی نرم ۲و۱ و کامپایلر رو نه اما پیش نیاز بهم ندادن حتی نرم پیشرفته هم گذروندم بدون مشکل
شما هم اگر برنامه نویسی تون خوبه برید نرم افزار یا می تونید برنامه نویسی میکرو انجام بدید بازار کارش بیشتره
موفق باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: csun
ارسال:
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۴۲ ب.ظ
RE: کارشناسی سخت افزار. ارشد نرم مناسب تره یا شبکه؟
(۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۶ ب.ظ)csun نوشته شده توسط:  یک نکته دیگه هم که ذهنم رو مشغول کرده اینه که دوره های مختلف شبکه که موسسه های مختلف برگزار میکنن چقدر تو ارشد تاثیر داره؟ مثلا کسی که این دوره ها رو گذرونده نسبت به کسی که نگذرونده برتری ای داره؟ میدونم تو دروس ارشد شاید تاثیری نداشته باشه اما مثلا ممکنه گذروندن این دوره ها تو انجام پایان نامه ارشد به نحوی کمک کنه و برای کسی که این دوره ها رو گذرونده برتری محسوب بشه(مثلا تو پیاده سازی و غیره مفید باشه؟)
ممنون میشم راهنمایی کنین.

این سوال منم هست دوستانی که ارشد تموم کردن بگن ! البته خودم به شخصه فکر می کنم که ارزش این دوره ها بهتر از ارشد شبکه باشه ! Big Grin
مثلا اونایی که ارشد خوندن چقدر از unified communication بلدند !؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۵۹۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۵۳ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۹۸ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۴۱ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۲۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۹۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۴۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۴۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۷۷۱ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۶۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close