زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵

ارسال: #۱۵۳۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۱۲:۲۹ ق.ظ
RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵
(۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۴۵ ق.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۲۹ ق.ظ)hosein 94 نوشته شده توسط:  سلام منبع مناسب واسه زبان تخصصی کسی میدونه چی هست
سر در گمم
سلام
به یقین کتاب زبان فنی پارسه نوشته سعید مظفری بهترین منبع هس
من همه اش رو خوندم و کاملا مفید ارزیابی میشه
بیشتر رتبه برتر ها هم از این کتاب استفاده کردن
سلام دوست عزیزی که زبان فنی پارسه نوشته سعید مظفری رو خوندید .آیا الان بعد از خوندن این کتاب مهارتتون توی reading بهتر شده ؟ یعنی می خوام بدونم که این کتاب چطور در افزایش این مهارت کمک می کنه؟و ابن که این کتاب چند صفحه است؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۵۳۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۰۳:۳۷ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۳۸ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹ ب.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۵۵ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  سلام
من یه سوال خیلی کوچیک دارم که دیگه همینجا میپرسم.
واسه نخ تو سیستم عامل وضعیت هایی که داریم چیا هستن؟ حالت suspend واسش هست یا نه؟
سلام
حالات برای نخ مثل فرایند است به جز تعلیق؛ چون تعلیق برای فرایند است و برای نخ معنی ندارد.
عذر میخوام ولی تو کتاب پارسه که مال من چاپ ۹۱ هست البته، تو صفحه ۱۰۵ مربوط به پیاده سازی نخ، این جمله هست: " به شمارنده برنامه نیاز داریم چون نخ ها هم مانند فرایندها میتوانند معلق شده و دوباره آغاز شوند و ..."

سلام
اولا کاشکی در تاپیک جداگانه ای این موضوع را می نوشتید، مخصوصا اگر مثل الان، موضوع ادامه پیدا کنه، نظم تاپیک برقرار نمی شود.
من سیستم عامل پارسه را مطالعه نمی کنم، البته نه اینکه بد باشه ولی من از روی منابع دیگری، سیستم عامل را مطالعه می کنم.
البته این کتاب را از قبل داشتم و صفحه ۱۰۵ را نگاه کردم و همانطوری که فرمودید، در کتاب کلمه تعلیق را برای نخ به کار برده که به نظر من اشتباه است.

البته اگر دقت کنید در یک خط پایین تر نوشته شده: " بالاخره نخ ها هم مانند فرایندها، دارای سه وضعیت در حال اجرا، آماده و بلوکه شده هستند."
همانطور که ملاحظه می کنید، صحبتی از تعلیق نشده است.

از زاویه ای دیگر می شود گفت، یک نخ را می شود معلق کرد، اما نه به صورت جداگانه، بلکه همه نخ های دیگر فرایند هم، معلق می شوند و عملا فرایند معلق می شود.

این تصویر که قرار دادم را هم ببینید.

فایل‌(های) پیوست شده

آخه مگه تو چی کم داری؟؟؟ ۱۰۰% میتونی Big Grin
۰
۰
ارسال: #۱۵۳۳
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۱۰:۱۲ ق.ظ
سلام دوستان
برای it کتابی که سوالات کنکورهای گذشته رو داشته باشه چی خوبه؟

Sent from my SM-E700H using Tapatalk
۰
۰
ارسال: #۱۵۳۴
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۱۲:۴۷ ب.ظ
سلام من ترم اخر IT هستم و به احتمال زیاد یا امنیت بخوانم یا تجارت الکترونیک...امسال ازمون کارشناسی ارشد ثبت نام کردم ولی هنوز نخواندم به دلیل بعضی مسائل...فعلا برای سه تا درسم کتابی هم نخریدم..گذاشتم برای سال ۹۶//به نظر شما برای سال ۹۶ زیر شاخه های ای تی ثابت میمونند یا تغییر میکنند؟

من میخواهم پس میتوانم
۰
۰
ارسال: #۱۵۳۵
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۰۱:۱۳ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ق.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۳۸ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹ ب.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۵۵ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  سلام
من یه سوال خیلی کوچیک دارم که دیگه همینجا میپرسم.
واسه نخ تو سیستم عامل وضعیت هایی که داریم چیا هستن؟ حالت suspend واسش هست یا نه؟
سلام
حالات برای نخ مثل فرایند است به جز تعلیق؛ چون تعلیق برای فرایند است و برای نخ معنی ندارد.
عذر میخوام ولی تو کتاب پارسه که مال من چاپ ۹۱ هست البته، تو صفحه ۱۰۵ مربوط به پیاده سازی نخ، این جمله هست: " به شمارنده برنامه نیاز داریم چون نخ ها هم مانند فرایندها میتوانند معلق شده و دوباره آغاز شوند و ..."

سلام
اولا کاشکی در تاپیک جداگانه ای این موضوع را می نوشتید، مخصوصا اگر مثل الان، موضوع ادامه پیدا کنه، نظم تاپیک برقرار نمی شود.
من سیستم عامل پارسه را مطالعه نمی کنم، البته نه اینکه بد باشه ولی من از روی منابع دیگری، سیستم عامل را مطالعه می کنم.
البته این کتاب را از قبل داشتم و صفحه ۱۰۵ را نگاه کردم و همانطوری که فرمودید، در کتاب کلمه تعلیق را برای نخ به کار برده که به نظر من اشتباه است.

البته اگر دقت کنید در یک خط پایین تر نوشته شده: " بالاخره نخ ها هم مانند فرایندها، دارای سه وضعیت در حال اجرا، آماده و بلوکه شده هستند."
همانطور که ملاحظه می کنید، صحبتی از تعلیق نشده است.

از زاویه ای دیگر می شود گفت، یک نخ را می شود معلق کرد، اما نه به صورت جداگانه، بلکه همه نخ های دیگر فرایند هم، معلق می شوند و عملا فرایند معلق می شود.

این تصویر که قرار دادم را هم ببینید.

با حرف ایشون موافقم چون دلیل تعلیق کم کردن بار حافظه اصلی هست
خب اگر نخی رو تعلیق کنید کل قسمتهای مشترک یعنی کد، داده سراسری و... هم باید لزوما تعلیق بشه
پس نخی رو جداگانه تعلیق کردن معنی نمی ده
البته شاید اگر کل مدیریت نخها در قسمت هسته سیستم عامل باشه، هسته بتونه این کار رو کنه یا حتی با Lwpها که من توی سیلبرشاتس چنین چیزی ندیدم یعنی اصلا در مورد تعلیق نخها صحبتی نکرده یا شاید من ندیدم!!!
۰
۰
ارسال: #۱۵۳۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۰۷:۵۳ ب.ظ
حسش اومدBig Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: davood_2016
ارسال: #۱۵۳۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۰۸:۰۳ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۵۳ ب.ظ)zeinab.T نوشته شده توسط:  حسش اومدBig Grin

مبارکش باشه، شما خودشو درگیر نکن Big Grin

آخه مگه تو چی کم داری؟؟؟ ۱۰۰% میتونی Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab.T
ارسال: #۱۵۳۸
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۸:۰۰ ق.ظ
یه چند وقتیه اصلا حس خوندن ندارم.
کاشکی یکی میومد بهم میگفت فلانی راهی که داری میری درسته.ادامه بده.
ولی این همه بچه هایی که قبول شدن چی شدن؟؟
خانم ها باز برگشتن به منزل پدر و پسر ها باز بعدش یا سربازن یا همون توی یه شرکت خصوصی مشغول میشن که ارتباطی هم به ارشد شون نداشت.
یکی نیست بگه من این راه رو رفتم به فلان چیز رسیدم به فلان مقام.

دل من اینجاست .. توی یه گوشه دور ولی نزدیک..
۲
۱
ارسال: #۱۵۳۹
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۱۰:۱۷ ق.ظ
حسش رفت Big Grin
کاش حس رفت و آمد شوهر هم همینطور بود Big Grin
شوهر یه بار حسش اومد الان یه عمره حسش رفته Big Grin
۰
۱
ارسال: #۱۵۴۰
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۴۷ ق.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۱۳ ب.ظ)LEA3C نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ق.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  
پس نخی رو جداگانه تعلیق کردن معنی نمی ده
البته شاید اگر کل مدیریت نخها در قسمت هسته سیستم عامل باشه، هسته بتونه این کار رو کنه یا حتی با Lwpها که من توی سیلبرشاتس چنین چیزی ندیدم یعنی اصلا در مورد تعلیق نخها صحبتی نکرده یا شاید من ندیدم!!!
بله مثل اینکه حالت تعلیق واسه هر نخ بصورت جداگانه، برای نخهای سطح هسته و ترکیبی داریم
۰
۱
ارسال: #۱۵۴۱
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۴:۰۷ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۵۶ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۲۵ ق.ظ)Densike نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۰۱ ب.ظ)LEA3C نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۴۳ ب.ظ)MANO نوشته شده توسط:  سلام دوستان کسی هست کتاب مهندسی نرم افزار مدرسان رو داشته باشه؟مولفش کیه؟ چطور کتابیه؟ میشه باهاش تمام تستای کنکورو زد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
من دارمش کتاب بدی نیست البته عالی هم نیست از دکتر حقیقت دانشگاه شهید بهشتی
خلاصه ای از پرسمن هست کتابش
البته بعضی جاهاش رو حس میکنم دکتر خودش هم نمی دونه چی نوشته Big Grin باید یه نگاهی به پرسمن هم داشت

در مجموع راضیم ازشShy

اون اسم رو فقط برای فروش زدن روش ... مهندس جهانی نوشتتش . رتبه ۱ چند سال پیش بوده الان تو مدرسان مشاوره تا پارسال تو مانشت هم مشاوره میداددهنوز پست هاش هست

آره شما درست میگید، تالیف جهانی هست
ولی خب خدایی من ازش راضی هستم، البته من اینو پارسال خوندم و امسال واقعا درک میکنم و خیلی راحت تست میزنم

(۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ ب.ظ)tondar.sal نوشته شده توسط:  دوستان پشت کنکوری عزیر سلام
من ۹۴/۴فارق تحصیل شدم و دانشگاه گفت ۱سال وقت دارم برای رفتن ب خدمت (سربازی)ولی چند روز پیش مدارکم تکمیل کردم بردم پلیس+۱۰(که خدایی نکرده اگر کنکور قبول نشدم لااقل زودتر برم سربازی ک زودتر خلاص شم) .ولی گفتن الان سیستمش بالانمیاد ۱ساعت دیگه برات ثبتش میکنم ک اون موقع معلوم میشه تاریخ دقیق اعزامت کی .فردا ش ک کلا نظرم درباره رفتن به خدمت عوض شدرفتم همون+۱۰اوناهم گفتن ثبت نهایی نشده خدارو شکر منم گفتم انصراف برام بزنید ک یکیشون گفت امکان داره چون مدارک تحویل دادی ۱سال معافیتت تحصیلیت حذف شده باشه و غیبت سربازی بخورم الان من مثل چی سر در گم وگیج شدم نمیدونم چیکارکنم.از یه طرف میگم نکنه مجبور بشم برم خدمت از یه طرف هم این درس و...
خواهشا پسرایی ک اطلاع دقیق دارن راهنمایی کنن.

من پارسال کنکور دست و پا شکسته شرکت کردم شدم ۳۷۳، الان در حال خدمتم و البته در حال مطالعه برای کنکور،
توی قسمتی که خدمت میکنم امور مربوط به خود سربازان و وظیفه ها هست و تقریبا خب میدونم چی به چیه، ببینید شما اگه الان دفترچه پست کنید با توجه به ازدحامی که برای رفتن به خدمت هست، زودتر از ۹۵/۰۶/۰۱ نمیفتید، یعنی این حداقلش هست
حالا شما باید با مسئول پلیس + ۱۰ هماهنگ کنید که آیا اعزامیان شهریور ۹۵ پر شده یا نه، وقتی پر شد درخواست بدید تا تاریخ اعزامتون بیفته ۹۵/۰۸/۰۱ تا اگه بسلامتی کنکور قبول شدید نخواید شهریور تا مهر رو برید خدمت.
من اعزامی ۹۳/۰۸/۰۱ هستم و دقیقا همین کار رو کردم
توجه داشته باشید که غیبت مشمولی (اضافه سنواتی) نخورید که دیگه نمیتونید دانشگاه برید و باید حتما قبل از رفتن به دانشگاه خدمتو تموم کنید
سوال دیگه ای بود دقیقتر بپرس

البته این نکته رو هم بگم رفتن به خدمت واقعا فکر آدم رو آزاد میکنه، الان با اینکه در حال خدمتم ولی چون میدونم اول مرداد ۹۵ ترخیص میشم خیلی خوشحالم

ممنون از نظرت
ولی گویا بنده سوالم خوب بیان نکردم. میگم اگر الان بجای ثبت نهایی برم انصراف بزنم آیا معافیت تحصیلیم تا برج۴سال ۹۵دارم یا نه؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۵۴۲
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۵:۲۴ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ ب.ظ)tondar.sal نوشته شده توسط:  دوستان پشت کنکوری عزیر سلام
من ۹۴/۴فارق تحصیل شدم و دانشگاه گفت ۱سال وقت دارم برای رفتن ب خدمت (سربازی)ولی چند روز پیش مدارکم تکمیل کردم بردم پلیس+۱۰(که خدایی نکرده اگر کنکور قبول نشدم لااقل زودتر برم سربازی ک زودتر خلاص شم) .ولی گفتن الان سیستمش بالانمیاد ۱ساعت دیگه برات ثبتش میکنم ک اون موقع معلوم میشه تاریخ دقیق اعزامت کی .فردا ش ک کلا نظرم درباره رفتن به خدمت عوض شدرفتم همون+۱۰اوناهم گفتن ثبت نهایی نشده خدارو شکر منم گفتم انصراف برام بزنید ک یکیشون گفت امکان داره چون مدارک تحویل دادی ۱سال معافیتت تحصیلیت حذف شده باشه و غیبت سربازی بخورم الان من مثل چی سر در گم وگیج شدم نمیدونم چیکارکنم.از یه طرف میگم نکنه مجبور بشم برم خدمت از یه طرف هم این درس و...
خواهشا پسرایی ک اطلاع دقیق دارن راهنمایی کنن.
خب الان خدمتت افتاده چه تاریخی؟؟
دوست عزیز الان انقد سرباز زیاده که شما فک کنم حداقل ۸/۹۵ خدمتت میفته
من خودم آذر ماه پست کردم افتاد برج ۶
الان هم احتیاجی به انصراف زدن نیست،درستو بخون اگه قبول نشدی برو خدمت اگه هم شدی که هیچ برو ارشد
تازه میتونی درخواست تاخیر بدی که دو ماه خدمتت عقب بیفته
۰
۰
ارسال: #۱۵۴۳
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۶:۱۹ ب.ظ
سلام،
یه سوالی داشتم!
من کلا تو مدارم الکتریکی بوقم ?... متن راهیان ارشد و پوران رو می فهمم اما تو بیشتر مساله ها گیر می کنم! غیر از کتاب جبه دار چی پیشنهاد می کنید بخونم؟
اینم بگم که خیلی وقت ندارم چون هنوز هیچ درسی رو تموم نکردم چند تا از درسا رو هم هنوز شروع نکردم?
ممنون از لطفتون
۰
۰
ارسال: #۱۵۴۴
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۸:۵۸ ب.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۴:۰۷ ب.ظ)tondar.sal نوشته شده توسط:  ممنون از نظرت
ولی گویا بنده سوالم خوب بیان نکردم. میگم اگر الان بجای ثبت نهایی برم انصراف بزنم آیا معافیت تحصیلیم تا برج۴سال ۹۵دارم یا نه؟؟

آره دوست عزیز
من متوجه سوالتون شدم، فقط غیرمستقیم ج دادم Tongue منتهی شما گفتید که اگه قبول نشدم میخوام بلافاصله برم خدمت. من هم گفتم شما برو از مسئول پلیس+۱۰ بپرس که لیست اعزامیان شهریور ماه پر شده، اگه پر شده که ثبت نامتو نهایی کن که اگه قبول نشدی بلافاصله بری خدمت، اگر هم که قبول شدی معافیت تحصیلی میزنی دوباره
ولی درجواب مستقیم بگم که ما تا حالا همچین چیزی نداشتیم و حتی نشنیدم، که البته غیرمنطقی هم هست چون اگه قرار باشه معافیت تحصیلی بپره پس کلا چرا باید انصراف برنیم؟؟ یعنی کلا چرا باید امکان انصراف باشه؟؟ چون طرف مجبوره بلافاصله درخواست مجدد بده!! در ضمن مفهوم ثبت نام نهایی نداریم والا، کلا یه نرم افزار هست که با نظام وظیفه تهران ارتباط داره، من بعنوان مسئول اطلاعات شما رو توی یه فرم پر میکنم و ارسال میکنم، و در همون لحظه پاسخ میاد، اگه قطعی باشه که اصلا نمیرسه. حالا نمیدونم کلا ایشون چی گفته والا.
البته بگم وقتی اطلاعات ارسال میشه برنامه از مسئول میپرسه که اگه اطلاعات تطبیق داره بر روی دکمه ثبت نهایی کلیک کنید حالا شاید این منظورش باشه که ارتباطی نداره Exclamation
به نظرم کاری که گفتم رو کنید

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
۰
۰
ارسال: #۱۵۴۵
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۹:۱۰ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۱۲ ق.ظ)qut.e نوشته شده توسط:  سلام دوستان
برای it کتابی که سوالات کنکورهای گذشته رو داشته باشه چی خوبه؟

Sent from my SM-E700H using Tapatalk

پوران نسبت به بقیه کتاب بهتری هست.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۱۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۲۹ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۷ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۴,۱۸۷ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۶۸۰ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۴۰ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۹,۰۷۱ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۱۰,۴۳۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close