زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵

ارسال: #۲۰۸۶
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۰۶ ب.ظ
کسی تستهای زبان یادش هس بگه ببینیم زبان چی کردیم؟؟؟

ناخدایی که از طوفان بترسد هرگز به مقصد نخواهد رسید
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۰۸۷
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۰۷ ب.ظ
RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۰۰ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۵۶ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  زبان اول مجموع دو زبان مستقل قطعی بود که میشه غیر قطعی زبان دوم هم منظم بود که اشتراکشون می شد مستقل غیر قطعی (گزینه ۱)
L2 با یک ختم می شد در صورتی که ماشین جملاتی داشت که با صفر هم ختم می شد
زبان مستقل از متن قطعی هم تحت اجتماع بسته نیست
در مورد L2 دقیقا یادم نیست.ولی من فک میکنم برابر بودند.
ولی در مورد مستقل قطعی:
دوست عزیز درسته اجتماع دو زبان مستقل قطعی لزوما مستقل قطعی نیست!
این یعنی اینکه نمیشه بطور قطع بگیم که اجتماع دو زبان مستقل قطعی، بازم مستقل قطعی هستش! ولی ممکنه اجتماع برخی از زبانهای قطعی ،بازم قطعی بشه!اجتماع این دو زبان قطعی هم، به وضوح قطعیه.میتونید به راحتی واسش DPDA بکشید!
۰
۰
ارسال: #۲۰۸۸
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۱۴ ب.ظ، توسط farahdsa.)
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۰۷ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۰۰ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۵۶ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  زبان اول مجموع دو زبان مستقل قطعی بود که میشه غیر قطعی زبان دوم هم منظم بود که اشتراکشون می شد مستقل غیر قطعی (گزینه ۱)
L2 با یک ختم می شد در صورتی که ماشین جملاتی داشت که با صفر هم ختم می شد
زبان مستقل از متن قطعی هم تحت اجتماع بسته نیست
در مورد L2 دقیقا یادم نیست.ولی من فک میکنم برابر بودند.
ولی در مورد مستقل قطعی:
دوست عزیز درسته اجتماع دو زبان مستقل قطعی لزوما مستقل قطعی نیست!
این یعنی اینکه نمیشه بطور قطع بگیم که اجتماع دو زبان مستقل قطعی، بازم مستقل قطعی هستش! ولی ممکنه اجتماع برخی از زبانهای قطعی ،بازم قطعی بشه!اجتماع این دو زبان قطعی هم، به وضوح قطعیه.میتونید به راحتی واسش DPDA بکشید!
حرف شما درسته کاملا، ولی زبان اول وقتی a رو میزنیم، میتونیم با قطعی بریم state بعدی یا c هست یا d پس قطعی میشه.
اگر وسطش c یا d نبودن، قطعا غیر قطعی هست، چون ماشین نمیدونه a اول ماله کدوم state ماشین هست.
زبان دوم منم یادم نیست چی بود، ولی اون اولیش a ها زوج میزد بعد c میاد و بعد bها فرد میزنه، اشتراک گرفتم عین خودشو با زبان اولی منظم شد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Iranian Wizard
ارسال: #۲۰۸۹
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۱۶ ب.ظ
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۵۳ ب.ظ)ememem نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۴۱ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۵۳ ب.ظ)mohamad moo نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۵۲ ب.ظ)saeid1389 نوشته شده توسط:  سوال یک کامپایلر

به علت برخورد first/follow ، گرامر (۱)LL نیست

پس تناقض داشت

شما LL(1) بودن رو دارید اشتباه تحلیل میکنید!
گرامری LL(1) هستش که تمام قواعد آن،برخورد first/first و برخورد first/follow نداشته باشه!
ّ
در این سوال گفته شده یکی از متغیر های گرامر A هستش که دارای قاعده تولید های [tex]A\: \rightarrow\: \alpha\: \mid\: \: \beta[/tex] هستش.(پس متغیرها و قواعد دیگه ای هم داره)...
از طرفی طبق فرض سوال :قاعده [tex]\alpha[/tex] میتونه لامبدا رو تولید کنه ولی [tex]\beta[/tex] لامبدا رو تولید نمیکنه!
و شرط اول سوال: [tex]first(\alpha)\: \cap\: \: first(\beta)\: =\: \varnothing[/tex] هستش ،پس یعنی این متغیر برخورد first/first نداره.
و شرط دوم سوال: [tex]follow(A)\: \cap\: \: first(\beta)\: =\: \varnothing[/tex] هستش، پس یعنی این متغیر برخورد First/Follow نداره!
همونطور که میدونید برخورد first/follow یعنی follow متغیر مورد نظر،اشتراکش با قاعده ای که لامبدا رو تولید نمیکنه،تهی باشه!!! که اینجا هم همینطوره!
و شرط سوم میگه که : [tex]follow(A)\: \cap\: \: first(A)\: \ne\: \varnothing[/tex] که هیچ مشکلی نداره و میتونه اتفاق بیفته!!بطور مثال گرامر زیر رو در نظر بگیرید:که هر سه شرط صورت سوال رو داره!
[tex]A\: \rightarrow\: BC\: \mid\: \: g[/tex]
[tex]B\: \rightarrow\: b\: \mid\: \: \lambda[/tex]
[tex]C\: \rightarrow\: dD\: \mid\: \: \lambda[/tex]
[tex]D\: \rightarrow\: Ab\: \mid\: \: \lambda[/tex]

در متغیر A:
[tex]First(\alpha)\: =\: First\: (BC)\: =\{b\: ,\: d\: ,\: \lambda\}[/tex]
[tex]First(\beta)\: =\: First\: (g)\: =\{g\}[/tex]
پس برخورد first/first نداره.

[tex]Follow(A)\: =\: \{\: \$\: ,\: \: b\}[/tex]
و چون [tex]Follow(A)\: \cap\: First(\beta)\: =\: \{\: \$\: ,\: b\}\: \cap\: \: \{g\}\: =\: \varnothing[/tex]
پس برخورد first/follow هم نداره در حالیکه [tex]Follow(A)\: \cap\: First(A)\: =\: \{\: \$\: ,\: b\}\: \cap\: \: \{b,c,\: \lambda\: ,\: g\}\: =\{b\}\: \ne\varnothing[/tex] هستش!

پس با این مثال مشخص شد که هر سه شرط سوال درست هستش و هیچ تناقضی نیست.وچون زوج قاعده A ، شرط LL(1) بودن رو نقض نمیکنه ،LL(1) بودن یا نبودن گرامر بستگی به قواعد دیگر گرامر داره.(که در متن سوال اشاره شده زوج قاعده A بخشی از قواعد یک گرامر است)

منم نظر شما رو دارم البته اگه بی دقتی نکرده باشیم ک گفته باشه فقط این قاعده به صورت جفتیه. همچین چیزی گفته نشده بود درسته؟
سوال گفته بود که متغیر A این قواعد رو داره(دیگه غیر از این قواعد،A دیگه قواعدی نداره)
ولی اینم گفته بود که زوج قاعده A ، بخشی از قواعد یک گرامر هستش.پس یعنی این گرامر قواعد دیگه ای هم داره.
و اگه زوج قاعده A ، شرط LL(1) بودن رو نقض کنه،که میتونیم بگیم این گرامر LL(1) نیست.
ولی اگه شرط LL(1) بودن رو نقض نکنه،نمیتونیم بگیم که LL(1) هست یا نه!چون باید قواعد دیگر گرامر بررسی بشه. و بستگی به اون قواعد داره.
۰
۰
ارسال: #۲۰۹۰
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۱۷ ب.ظ
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۱۶ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۵۳ ب.ظ)ememem نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۴۱ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۵۳ ب.ظ)mohamad moo نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۵۲ ب.ظ)saeid1389 نوشته شده توسط:  سوال یک کامپایلر

به علت برخورد first/follow ، گرامر (۱)LL نیست

پس تناقض داشت

شما LL(1) بودن رو دارید اشتباه تحلیل میکنید!
گرامری LL(1) هستش که تمام قواعد آن،برخورد first/first و برخورد first/follow نداشته باشه!
ّ
در این سوال گفته شده یکی از متغیر های گرامر A هستش که دارای قاعده تولید های [tex]A\: \rightarrow\: \alpha\: \mid\: \: \beta[/tex] هستش.(پس متغیرها و قواعد دیگه ای هم داره)...
از طرفی طبق فرض سوال :قاعده [tex]\alpha[/tex] میتونه لامبدا رو تولید کنه ولی [tex]\beta[/tex] لامبدا رو تولید نمیکنه!
و شرط اول سوال: [tex]first(\alpha)\: \cap\: \: first(\beta)\: =\: \varnothing[/tex] هستش ،پس یعنی این متغیر برخورد first/first نداره.
و شرط دوم سوال: [tex]follow(A)\: \cap\: \: first(\beta)\: =\: \varnothing[/tex] هستش، پس یعنی این متغیر برخورد First/Follow نداره!
همونطور که میدونید برخورد first/follow یعنی follow متغیر مورد نظر،اشتراکش با قاعده ای که لامبدا رو تولید نمیکنه،تهی باشه!!! که اینجا هم همینطوره!
و شرط سوم میگه که : [tex]follow(A)\: \cap\: \: first(A)\: \ne\: \varnothing[/tex] که هیچ مشکلی نداره و میتونه اتفاق بیفته!!بطور مثال گرامر زیر رو در نظر بگیرید:که هر سه شرط صورت سوال رو داره!

در متغیر A:
[tex]First(\alpha)\: =\: First\: (BC)\: =\{b\: ,\: d\: ,\: \lambda\}[/tex]
[tex]First(\beta)\: =\: First\: (g)\: =\{g\}[/tex]
پس برخورد first/first نداره.

[tex]Follow(A)\: =\: \{\: \$\: ,\: \: b\}[/tex]
و چون [tex]Follow(A)\: \cap\: First(\beta)\: =\: \{\: \$\: ,\: b\}\: \cap\: \: \{g\}\: =\: \varnothing[/tex]
پس برخورد first/follow هم نداره در حالیکه [tex]Follow(A)\: \cap\: First(A)\: =\: \{\: \$\: ,\: b\}\: \cap\: \: \{b,c,\: \lambda\: ,\: g\}\: =\{b\}\: \ne\varnothing[/tex] هستش!

پس با این مثال مشخص شد که هر سه شرط سوال درست هستش و هیچ تناقضی نیست.وچون زوج قاعده A ، شرط LL(1) بودن رو نقض نمیکنه ،LL(1) بودن یا نبودن گرامر بستگی به قواعد دیگر گرامر داره.(که در متن سوال اشاره شده زوج قاعده A بخشی از قواعد یک گرامر است)

منم نظر شما رو دارم البته اگه بی دقتی نکرده باشیم ک گفته باشه فقط این قاعده به صورت جفتیه. همچین چیزی گفته نشده بود درسته؟
سوال گفته بود که متغیر A این قواعد رو داره(دیگه غیر از این قواعد،A دیگه قواعدی نداره)
ولی اینم گفته بود که زوج قاعده A ، بخشی از قواعد یک گرامر هستش.پس یعنی این گرامر قواعد دیگه ای هم داره.
و اگه زوج قاعده A ، شرط LL(1) بودن رو نقض کنه،که میتونیم بگیم این گرامر LL(1) نیست.
ولی اگه شرط LL(1) بودن رو نقض نکنه،نمیتونیم بگیم که LL(1) هست یا نه!چون باید قواعد دیگر گرامر بررسی بشه. و بستگی به اون قواعد داره.

جواب شما کاملا درست است
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Iranian Wizard , ememem
ارسال: #۲۰۹۱
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۰۰ ب.ظ، توسط Iranian Wizard.)
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۴۲ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  چهاررمی همه موارد می شد ( Lambeda)

ششمی که خدا بده برکت حل کردنش یک ساعت طول می کشید
خیر همه موارد نمیشد!این سوال از فصل اول کتاب میشل طرح شده بود.
اگر که اشاره گر بخش اول و بخش دوم لیست،هر کدام به طور جدا به یک لیست AB اشاره میکردن،اونوقت دوتا از گزینه ها درست میشد.
ولی اینجا دقت کنید بخش اول و دوم لیست،هر دو به یک لیست AB اشاره میکردن! و جواب گزینه ای میشه که تنها یک cons 'A 'B داشته باشه.
فک کنم این بود:
[tex](lamba\: (x)\: (cons\: x\: x))\ :(cons\: 'A\: 'B)[/tex]
اینم مدرک موجهBig Grin :
[تصویر:  402530_barname_sazi.jpg]

ششمین سوال هم ،میشد گزینه ای که طولانی تر بود.اولش aba بود فک کنم.اینم از فصل اول کتاب میشل طرح شده!کلا فصل اول کتاب میشل در مورد حساب لامبدا و زبان Lisp و ارتباط آنها باهم هستش.که امروز دو سوال ازش طرح شده بود.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farahdsa , saeid1389 , PeYMaN_1992
ارسال: #۲۰۹۲
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۴۱ ب.ظ، توسط naserqw.)
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۰۲ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  بچه ها اون سوال هافمن هم فک کنم میشه گزینه ۳ که گفته بود از نصف کمتره
اینطور سوالی تو کتاب قدسی ذکر هم شده
راستی
یه سوالی هم آوردن بودن گفته بودن چند گزینه اش درسته؟؟؟
میشد گزینه ۳ یعنی دو عبارت
اون الگوریتم حریصانه اش اشتباه بود فک کنم
طراحی الگوریتم (نرم)

برادر من گزینه ها با هم فرق میکنه از یه دفترچه به دفترچه دیگه ولی میشد گزینه ای که گفته بود فرقی نمیکنه با حالت عادی

(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۵۰ ب.ظ)saeid1389 نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۴۹ ب.ظ)mohamad moo نوشته شده توسط:  دایجسترا ۴ میشد!

من ۶ زدم

اره شیش میشد من نشستم کشیدم اول ۱ بعد ۲ بعد ۴ بعد ۳ بعد ۶ بعد ۵
۰
۰
ارسال: #۲۰۹۳
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۴۲ ب.ظ
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۱۹ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۴۲ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  چهاررمی همه موارد می شد ( Lambeda)

اگر که اشاره گر بخش اول و بخش دوم لیست،هر کدام به طور جدا به یک لیست AB اشاره میکردن،اونوقت دوتا از گزینه ها درست میشد.
ولی اینجا دقت کنید بخش اول و دوم لیست،هر دو به یک لیست AB اشاره میکردن! و جواب گزینه ای میشه که تنها یک cons 'A 'B داشته باشه.
فک کنم این بود:
[tex](lamba\: (x,x)\: (cons\: x\: x))\ :(cons\: 'A\: 'B)[/tex]

ششمین سوال هم ،میشد گزینه ای که طولانی تر بود.اولش aba بود فک کنم.اینم از فصل اول کتاب میشل طرح شده!کلا فصل اول کتاب میشل در مورد حساب لامبدا و زبان Lisp و ارتباط آنها باهم هستش.که امروز دو سوال ازش طرح شده بود.

شما این منبع رو از کجا پیدا کردین ؟:دی
۰
۰
ارسال: #۲۰۹۴
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۵۱ ب.ظ
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۴۲ ب.ظ)farahdsa نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۱۹ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۴۲ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  چهاررمی همه موارد می شد ( Lambeda)

فک کنم این بود:
[tex](lamba\: (x,x)\: (cons\: x\: x))\ :(cons\: 'A\: 'B)[/tex]

شما این منبع رو از کجا پیدا کردین ؟:دی
این منبع اصلی درس زبانهای برنامه سازی هستش که از سال ۹۲ جایگزین پرات شده.اگه دقت کنید میبینید دقیقا از کنکور ۹۳ به بعد،سبک سوالات برنامه سازی تغییر کرد،دلیلشم این بود که منبع درس عوض شده بود.
من حتی یکی دوبار تو پست هایی که بچه ها در مورد زبانهای برنامه سازی بحث میکردن،نوشتم که منبع درس عوض شده و زبان اصلی هم هستش و هنوز ترجمه ای هم نداره.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال: #۲۰۹۵
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۴:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۰۵ ب.ظ، توسط kebrit.)
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۴۱ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  [quote='mohamad moo' pid='402482' dateline='1462526620']
[quote='saeid1389' pid='402481' dateline='1462526529']
سوال یک کامپایلر

به علت برخورد first/follow ، گرامر (۱)LL نیس

تو اینجا مگه Follow(A)∩First(BC) = b
که BC همون آلفا هست ، تناقض نیست ؟
۰
۰
ارسال: #۲۰۹۶
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۴:۱۰ ب.ظ
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۰۴ ب.ظ)kebrit نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۴۱ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  [quote='mohamad moo' pid='402482' dateline='1462526620']
[quote='saeid1389' pid='402481' dateline='1462526529']
سوال یک کامپایلر

به علت برخورد first/follow ، گرامر (۱)LL نیس

تو اینجا مگه Follow(A)∩First(BC) = b
که BC همون آلفا هست ، تناقض نیست ؟
خیر.برخورد first/follow میگه که follow متغیر داده شده،اشتراکش با قاعده ای که لامبدا تولید نمیکنه،تهی باشه.
مبتونید جدول LL(1) شو بکشید(فقط سطر A کافیه)
۱
۰
ارسال: #۲۰۹۷
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۴:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۳۱ ب.ظ، توسط kebrit.)
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۱۰ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  خیر.برخورد first/follow میگه که follow متغیر داده شده،اشتراکش با قاعده ای که لامبدا تولید نمیکنه،تهی باشه.

تا جایی که من میدونم اشتراکش با قاعده ای که لمبدا تولید میکنه باید تهی باشه
متاسفانه گوشی ندارم عکس بگیرم اما میتونید توی کتاب یا web پیدا کنید (مثلا :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)
من کتاب پوران ۹۴ رو دارم ص ۱۱۶
۰
۰
ارسال: #۲۰۹۸
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۴:۲۷ ب.ظ
سلام
امیدوارم همتون موفق باشید
سوال مربوط به جستجوی سیلندرها بنظرتون کدوم گزینه آس؟
توی صورت سوال نوشته بود سیلندر از ٠ تا ٢٢٥ هست اما در جستجوها سیلندر ٢٤٢ رو داده بود؟
۰
۰
ارسال: #۲۰۹۹
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۴:۳۰ ب.ظ
کد هافمن ۲۵۶ و۸ هم ...... گزینه برابر است میشد
۰
۰
ارسال: #۲۱۰۰
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۴:۳۷ ب.ظ
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۲۶ ب.ظ)kebrit نوشته شده توسط:  
(17 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۱۰ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  خیر.برخورد first/follow میگه که follow متغیر داده شده،اشتراکش با قاعده ای که لامبدا تولید نمیکنه،تهی باشه.

تا جایی که من میدونم اشتراکش با قاعده ای که لمبدا تولید میکنه باید تهی باشه
متاسفانه گوشی ندارم عکس بگیرم اما میتونید توی کتاب یا web پیدا کنید (مثلا :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)
من کتاب پوران ۹۴ رو دارم ص ۱۱۶

خب این لینک هم که گذاشتین،حرف منو تایید کرده کهBig Grin
خب واسه سطر A ،جدول LL(1) شو بکشید.تو جدول کاملا مشخصه که تداخل نداره
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۱۰ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۸۴۷ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۵۷۱ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۱۷ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۸,۲۷۷ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۹,۳۳۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close