زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل دوسوال هوش مصنوعی _ فوری

ارسال:

masoomeh_s پرسیده:

حل دوسوال هوش مصنوعی _ فوری

سلام

خیلی ممنون

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

nobody90 پاسخ داده:

RE: حل دوسوال هوش مصنوعی _ فوری

(۲۵ دى ۱۳۹۴ ۰۴:۵۷ ب.ظ)masoomeh_s نوشته شده توسط:  سلام

خیلی ممنون

سلام.
من فقط الان اون سوال هرس الفا بتا رو دیدم و حلش کردم و سعی میکنم خوب توضیحش بدم.
جواب نهایی و کلی من اینه که پاسخ سوال توی گزینه ها نیست.اگر میشه بگید سوال رو از کدوم منبع دیدید(برای این میگم چون ممکنه سوال واقعا کلش غلط باشه)

حالا چرا :
خب بیاین حل ش کنیم.برای حلش میدونید که از سمت چپ گره ها بررسی میشن.(به صورت عمقی). سمت چپ ترین زیر درخت همیشه به صورت کامل دیده میشه.پس گره های L و M بررسی میشن و ماکزیممشون میشه ۱۱/پس الان مقدار گره E یازده هستش.وقتی یکی از زیر درخت های یک گره مقدارش مشخص میشه خود پدر اون مقدار رو به صورت موقت اختیار میکنه.پس الان مقدار B هم میشه ۱۱/ خب بریم سراغ زیر درخت F, گره N دیده میشه و مقدار ۱۲ هست و اون رو به F نسبت میدیم. گره O اگر از ۱۲ بیشتر باشه میتونه برای اف انتخاب بشه ولی توی نقطه بی انتخاب نمیشه.چون مینیمم رو میخواد و اگر هم کمتر از ۱۲ باشه همون جا توی نقطه اف رد میشه چون اف ماکزیمم رو میخواد.پس چون هر مقداری که O داشته باشی تاثیری در مساله نداره حذفش میکنیم. پس مقدار کلی و نهایی و مینیممی که گره B میتونه برای خودش داشته باشه ۱۱ هست.چون گره B یکی از زیر درختان پدرش یعنی A هست و مقدارش کامل شده پس A به صورت موقت میتونه مقدار ۱۱ رو برای خودش داشته باشه.میریم سراغ زیر درخت C و بعدش G .نکته مهمی که باعث میشه اینجا دو تا از گزینه ها رد بشه اینه که گزینه های ۲ و ۴ گفتن باید Q جز حذف شده ها باشه. که این امکان نداره.اساسا گره p و Q باید باهم مقایسه بشن و ماکزیمم رو برای G بفرستیم و بعدش C رو یه مقدار دهی اولیه بکنیم.پس نمیشه Q رو حذف کرد.الان مقدار ماکزیمم برای G برابر ۵ هست و چون مقدار ثابت گرفته پدرش که سی باشه یه مقدار موقت میگیره و اون ۵ هست. تا الان دو تا از گزینه هایی که داریم حذف شدن.درسته ؟؟
میمونه گزینه های ۱ و ۳/ خب. بعد از بررسی زیر درخت G از زیر درختان C باید بریم سراغ دو تا زیر درخت دیگه سی. خب .بیاین ببینین اگر H هر چی باشه فعلا مهم نیست . اگر بزرگتر از ۵ باشه توی انتخاب C مهم نیست چون اون مقدار مینیمم رو میخواد و حدالمقدور کمتر از ۵ .اگر کمتر از ۵ باشه درسته واسه سی انتخاب میشه ولی تاثیری واسه A نداره.چون اون مقدار ۱۱ رو واسه خودش فعلا داره و دوست داره اگر این مقدار قرار تغییری کنه بیشتر از ۱۱ باشه. نه کمتر از ۵/!! پس گره H و زیر درختانش حذف هستن.چون هر چی باشن تاثیری ندارن.واسه I هم همین اتفاق میفته و اون و زیر درختانش حذف میشن. اگر به تا به اینجای توضیحات من رسیدین و با دقت توی شکل بررسی کرده باشین میبینین که درسته و گزینه Hو I و البته زیردرختانش توی حذف شده های گزینه ی ۱ و ۳ نیستن.!!!
پس اونها هم جواب نیستن و سوال مشکل داره.

ولی من بقیه رو هم توضیح میدم.تا اینجای کار مقدار A هنوز مقدار موقت ۱۱ رو برای خودش داره.میریم سراغ زیر درخت D . بای اینجا خوببببببب دقت کنید که گره های v و W و X هر سه باید بررسی بشن تا بتونیم یه مقدار درست و قطعی برای J ارائه بدیم و بعد از اون برای D .مقدار جی میشه ۸ و بعدش برای D میشه ۸/ مقدار ۸ کوچکتر از ۱۱ هستش و تاثیری توی A نداره.مقدار K و زیرگره هاش تاثیری ندارن و اونها هم حذف هستن.
جواب کلی : O-H-R-S-I-T-U-K-Y-Z

-----
اگر زیاد حرف زدم و پست طولانی شد ببخشید.
اگر جوابی که دادم و درست نبود و نظر دوستان چیزی غیر این بود ممنون میشم توضیح بدید.دوست دارم چیز جدید یاد بگیرم.ممنون

سعی کردم سوال جستجوی A* رو هم حل کنم. ولی تا ۹۰ درصد اطمینان دارم درسته .اگر کس دیگری سوال رو بررسی کنه و نظرش رو بده هم من مطمئن میشم که جوابم درسته و هم دوست عزیزی که در ابتدا سوال پرسیدن.پس به دو نفر کمک کردن Wink

----------------------------------------------
خب بریم سراغ حل سوال.در ابتدا گره A بررسی میشه.توی این جستجو تابعی که براساس اون تصمیم میگیریم جمع دو مقدار هست.فاصله ای که تا الان طی کرده و فاصله ای که تا هدف داره. گره A به سه گره دیگه متصل هست و در واقع ۳ تا بچه داره .برای B و C و D مقدار تابع F رو حساب میکنیم و گره B با مقدار ۶۰ کمترین مقدار رو داره و پس اون رو انتخاب میکنیم.اون خودش گره های Cو F و E رو داره که گره E با مقدار ۷۰ کمترین مقدار هزینه رو داره و پس اون رو انتخاب میکنیم.گره e گره های f و H رو داره که باید اف رو به خاطر داشتن هزینه ۷۰ انتخاب کنیم. و بعد از اون گره های I و H رو داریم که گره I مقدار ۸۰ رو داره و نزدیک تر به هدف هست. پس انتخاب ش میکنیم. و بعد از اون به سمت H میریم که جواب مسئله هست. دقت کنید که قبل از این مرحله میتونستیم H رو انتخاب کنیم ولی هزینه کلی مسئله بیشتر میشه.حدود ۱۰۰ میشد ولی الان هزیینه ۹۰ هستش.

گره های مسیر : A-B-E-F-I-H
هزینه تا هدف : ۹۰

----------------------------
خوشحال میشم یه نفر دیگه که این مبحث رو بهتر بلده حلش کنه و بگه تا من هم از جوابم اطمینان پیدا کنم یا مشکلم رو حل کنم.مرسی
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۳ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۲۱ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۲۲ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۱۴ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۲۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close