زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اثبات ریاضیاتی در مقالات علمی- Mathematical proof

ارسال:
۰۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۴:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ۰۵:۰۷ ب.ظ، توسط crevice.)
سلام بچه ها.
کسی اینجا هست که تا بحال از اثبات های ریاضیاتی برای برتری روش ارائه شدی ی مقاله اش استفاده کرده باشه.
من منظورم اینه که در کنار empirical results و experimental results برخی ژورنالهای سطح بالا و بویژه ژورنالهای برقی و کامپیوتری q1 از نویسنده میخوان که اثبات ریاضیاتی روش ارائه شده یا به عبارتی کارو با mathematical proof اثبات کنن. اتفاقی که متاسفانه و یا خوشبختانه واسه منم افتاده.
منظورم از اثبات ریاضیاتی، استفاده axioms , lema, theorems, conjectures,proof,... هستش.
من دو تا کتاب توی این زمینه رو پیدا کردم و یکیش ک چاپ Wiley بودش رو تقریبا نصفشو خوندم تا حالا. اما متاسفانه به خاطر اینکه یکم حساسیت کار من روی این پیپر که ریوایز خورده زیاده میخواستم چند تا سوال از بچه هایی که تجربه ی مشابهی داشتن بپرسم.
تشکر (:
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال:
۰۴ فروردین ۱۳۹۵, ۰۱:۲۶ ب.ظ
ببین، اینکه یه اثبات بیاری و توش همه چیز رو بگی یه خورده سواد بالا و تسلط خیلی زیادی بر ریاضیات و مبحث موردمطالعه تون داره.
اکثر مقالات Q1 رو اگه نگاه کنید، طرف برا بعضی چیزا اومه لم و قضیه گفته که در واقع اثبات اونا موجود هستش.
به نظر من به دنبال چیزایی باشید تو مقالتون که بیس ریاضی دارن، یعنی ته اون حرفی که زدین یه قضیه ریاضی وجود داشته باشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال:
۱۰ فروردین ۱۳۹۵, ۰۸:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۲۹ ب.ظ، توسط crevice.)
یه چیز جالب دیدم گفتم با شما شیر ش کنم : |

لیست طولانی ترین اثباتهای ریاضیاتی. که طبق ویکی پدیا؛ طولانی ترین اثبات ریاضیاتی یک تئوری (Theorem) تا سال ۲۰۱۱، حدود ۱۰۰۰۰ صفحه شده Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پ.ن: بچه هایی که مثل من خیلی اعتماد بسقفشونم بالاست یه لیست از تئوری های اثبات نشده و کامل اثبات نشده هم هست اگه خواستین پ. خ بدین واستون بفرستم. فک کنم بعضیاش فقط یه چند هزار صفحه از اثباتشون باقی نمونده. کار خیره بهرحال Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثبات به کمک استنتاج Xzrix ۲ ۲,۷۹۰ ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۲۴۵ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  اثبات بومی بودن sirvan.t ۸ ۵,۲۴۹ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۹۰ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  شیوه های دانلود مقالات غیر رایگان goodzila ۳۰ ۴۰,۵۳۱ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ryaghobi2050
  دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور Cina ۶ ۵,۹۹۰ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: B_Radmanesh
  مجلات داخلی (علمی پژوهشی ) با مدت زمان داوری کم javad1369 ۰ ۲,۲۷۹ ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: javad1369
  فراخوان ارسال مقالات به مجله نخبگان علوم و مهندسی elitesjournal ۰ ۲,۱۸۸ ۲۲ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elitesjournal
  از لحاظ سطح علمی و استاداش هوش مصنوعی دانشگاه شیراز بهتره یا نرم افزار دانشگاه شیراز؟ shahryar711 ۳ ۴,۶۹۶ ۰۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: shima12
  فراخوان ارسال مقالات به مجله نخبگان علوم و مهندسی elitesjournal ۰ ۲,۰۴۵ ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: elitesjournal

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close