زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[معرفی] شروع یادگیری تعاملی و رقابتی زبان‌های برنامه‌نویسی

ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۷ ب.ظ، توسط Milestone.)
سلام Smile
در اینکه منابع یادگیری (تکست، ویدئو و...) دیگه این روزها وحشتناک زیاده شکی نیست! ولی با توجه به رشد استفاده از کنسول‌های موبایل، تبلت و طبیعتا تغییر نسبی الگوی دسترسی به یک دستگاه کامپیوتری توی این سال‌ها، نیازها هم متناسب با اون تغییر می‌کنه و برای مثال وقتی توی تاکسی، مترو، موقع خواب یا صف هم هستیم می‌تونیم حداقل از یه موبایل استفاده کنیم و چه قدر بهتر اگه بتونیم خیلی بهتر ازش استفاده کنیم و مثلا به جای یه کار حاشیه‌ای مثل جستجوی پراکنده توی اینستاگرام، یه چیز خوب مثل برنامه‌نویسی یاد بگیریم!

وب سایت سُلولرن - SoloLearn قابل دست‌یابی در این آدرس:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو می‌تونم به عنوان بهترین یا یکی از بهترین وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده سرویس رایگان آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی منطبق با انواع کنسول‌ها نام ببرم که شما می‌تونید برای دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید، اپل، ویندوز فون و... اپلیکیشن زبان برنامه‌نویسی مورد نظر رو دریافت کنید یا حتی اینکه روی نسخه وب آموزش ببینید. در حال حاضر اکثر زبان‌های برنامه‌نویسی مطرح مثل C-Plus-Plus, Python, Java, PHP, C#, Swift به صورت ترکیبی از آموزش‌های متنی، تصویری و ویدئویی و با شیوه آموزشی بسیار گویا قابل دسترسی و یادگیری هستند.

[تصویر:  404763_SoloLearn_01.jpg]

[تصویر:  404763_SoloLearn_02.jpg]

همونطور که می‌بینید در کنار هر زبان تعداد دانشجوهای فعلی، تعداد دروس و تعداد آزمون‌ها ذکر شده، برای مثال سی پلاس پلاس در حال حاضر دارای ۱ میلیون و ۸۲۶ هزار دانشجوی آنلاین هست. هر درس دارای یک Roadmap هست که سرفصل‌های یادگیری و نهایتا مسیر دریافت Certificate مربوط رو به شما نشون می‌ده.

[تصویر:  404763_SoloLearn_04.jpg]

این سرویس چند تا ویژگی خوب دیگه هم داره که باعث جذابیت و قابلیت استفاده بهتر ازش می‌شه:

کامپایلر آنلاین
وقتی وارد یک مبحث می‌شیم بعضی از اون‌ها نیاز به تمرین عملی کدنویسی دارند که برای راحتی کار یک محیط ساده و قشنگ برای اینکه بدون نیاز به نصب برنامه ویرایشگر و کامپایلر / مفسر کد بنویسید و اجرا کنید هم در اختیار شماست. ضمنا اگه اون کد مشکل بود یا سوالی داشتید دقیقا برای هر مبحث یک گزینه به نام Discuss یا بحث وجود داره که قبلا توش بقیه سوال پرسیدن و جواب دادند یا شما می‌تونید بپرسید و جواب بدید.

[تصویر:  404763_SoloLearn_06.jpg]

[تصویر:  404763_SoloLearn_09.jpg]

مجوز ورود مرحله‌ای - Step by Step
وقتی شما زبانی رو انتخاب می‌کنید و مبحثی رو یاد می‌گیرید در آخرش پرسشی طرح می‌شه که اگه نتونستید پاسخ بدید اجازه عبور از اون مرحله رو ندارید و باید دوباره برگردید و درس رو یاد بگیرید، این ویژگی سبب می‌شه درس رو با دقت مطالعه کنیم!

[تصویر:  404763_SoloLearn_08.jpg]

سیستم امتیازگیری و رتبه‌بندی
همونطور که در نوار سمت راست صفحات می‌بینید یک رنکینگی هم وجود داره که بر حسب معیارهایی (چیزی شبیه به سایت Memrise.com برای آموزش زبان) بهتون امتیاز میده تا به نوعی جو رقابتی برای رسیدن به صدر جدول پدید بیاد!

[تصویر:  404763_SoloLearn_05.jpg]

موفق باشید! Smile
۲۸
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , MiladCr7 , so@ , sara9009 , RASPINA , Iranian Wizard , d_felfelak , قاصدک۲۳ , bahram_khan , 10:30 , tohidi4503 , AliRezaMM , diligent , Nesyan , crevice , NP-Cσмρℓєтє , m2m3m92 , arefeh.hp , viase , arg89 , سلطانی , fo-eng , Skyrim , mehRUN , --masumeh , **sara** , Saman , SepidehP , gunnersregister , Sector , ماه بانو , hun73r.9h0s7 , پرهوده , mahsa4 , StudentSE , M*Gh , Hopegod , WILL , farnod3
ارسال:
۰۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۴ ب.ظ، توسط sara9009.)
RE: [معرفی] شروع یادگیری تعاملی و رقابتی زبان‌های برنامه‌نویسی
ممنون برای معرفی این وبسایت ، چقدر محیط و امکاناتش باحاله ، سپاسگزارم
نکته ی جالب پایتون از پی اچ پی پر طرفدارتره و جاوا از جفتشون و سی++ از همشون
الان تست کردم نسخه ی اندرویدش هم بی نظیره ، از اون اپ هاست که ادم نمیتونه اصلا بی خیالش بشه
تنکس عه لات کاربر Milestone
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ق.ظ، توسط RASPINA.)
تشکر فراوان

توی برترین کاربرانش یکی اشون ایرانی هست

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۲۵ ق.ظ
ممنون واسه ی معرفی وب سایت
خیلی عالیه

...Let it Go
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۰۱ ق.ظ
سلام دوست گرامی
بسیار ممنون از سایت خیلی خوبی که معرفی کردین
موفق و سرافراز باشید.
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۱۶ ب.ظ
خیلی ممنون بابت معرفی این سایت باحال
هرچند آموزشهای فارسی در کل قابل مقایسه با آموزشهای انگلیسی نیستند
ولی به هر حال بعضی از افراد در یادگیری به زبان انگلیسی مشکل دارند
من به افرادی که دنبال آموزش فارسی هستند سایت otedia.com رو پیشنهاد میکنم
هرچند تعداد آموزشهای این سایت خیلی کمه ولی کیفیت آموزشها به نسبت سایر آموزشهای فارسی خیلی بالاتره و ارزش امتحان کردن رو داره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arg89
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۳۳ ب.ظ

سلام
فوق العاده است
من نمیدونم چطور وقتمو با تب لتم پر کنم
ممنونم ازتون

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۰۶ ب.ظ
خوشحالم با دست پُر و تاپیک های این چنینی برگشتین به مانشت، آقای milestone Smile

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۴۴ ب.ظ
بسیار عالی ...
سپاس فراواااااااان
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۲۵ ب.ظ
ممنون

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۱۹ ب.ظ
دستتون درد نکنه...خیلی به نظر عالی می آید. در تابستون جاوا اش رو امتحان می کنم. آموزش هاش در چه سطحی است؟ یعنی جوری هست از مبتدی تا پیشرفته رو بگه دیگه خیلی نیاز به منبع دیگه ای نباشه؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط jazana.)
(۰۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۳ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  برنامه نویسی وب و .NET و سایر بستگان رو از کجا شروع کنم؟؟

کسی هست واقعا و صاقانه کمک کنه؟؟یه سر نخ و یه نقطه ی شروع بدید کافیه. البته یه شروع بی ابهام.

اون وقت من باقی عمرم رو که در مانشت سپری میکنم سپاسگزار شما هستم.

واسه انتخاب زبان و مهارت میشه زبان های داغ رو جستجو کرد یا مثلا career map و گوگل کرد و تفاوت شان را گشت تا زبان مناسب رو پیدا کرد.

واسه انتخاب:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آمار زبان های پرکاربرد و داغ روز دنیا:

واسه شروع می تونی به لینک سایت carlcheo بری و پایین صفحه نوشته واسه هر زبان پیشنهادش رو....

----------------------------------

در مورد easyphp از سایت خودش میشه دانلود کرد ولی ممکنه ایران تحریم باشه یا ایران سایتش رو ببنده.

من خواستم از سایت اصلی بزنم نشد.

یا با فیلترشکن بزن یا از
دانلود کن.

ولی ممکنه sourceforge ایرانو تحریم کرده باشه

گوگل کردن خیلی خیلی به کمک خواهد آمد(واسه انتخاب زبان انتخاب کتاب یا سایت یا مجموعه آموزشی مناسب و ...)

به نظر من review کتابا + مجموعه ها رو بخون و چک کن ببین مناسبن یا نه

همچنین اول کاری با زبونا کمی دست و پنجه نرم کن(بدون یادگیری حرفه ای) اگر با انجام پروژه کوچکی خوشت اومد(هرکسی از جاوا خوشش نمیاد) به صورت استاندارد بخون(یعنی کتابی و صحیح و اصولی)

متاسفانه یا خوشبختانه ما تو ایران عادت کردم اول پروژه برداریم بعد به همراه نوشتن پروژه کاریمون کد زدن هم یاد بگیریم که آخر سر میشه ماست مالی.

من جات باشم فقط هی گوگل می کنم(به انگلیسی) what web developing language to choose, hottest web job skills, top web programming languages, python best books, etc etc
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , nobody90 , hun73r.9h0s7
ارسال: #۱۳
۰۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۰۰ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۰۲ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  نرم افزار Easy PHP رو از کجا بیارم ؟؟؟ خدایی کمک کنید. میخوام تا ته طراحی وب و سایت و .NET و سایر بستگانش برم. شاید به درد شمام خوردم

;hlgh uwfd , nvlhkniT ldvl fovlaAngryAngryAngryAngry

سامان جان، تجربه من تو کار شاید به اندازه بقیه بچه ها تو انجمن نباشه ولی در حد خودم یه تجربه ها کاری کوچکی دارم.
در مورد php و .net پینشهاد صریح من .net هست. من خودم با php کار رو شروع کردم و تقریبا ۳ سال فقط php کار میکردم.
اما .net به خاطر قدرت و امنیت و پشتوانه محصولات مایکروسافت مثل SQL Server و Visual Studio و ... بیشتر مورد توجه ارگان ها و سازمان ها قرار گرفته.
اوایل طرف فقط میگفت سایت میخام؛ اما الان صراحتا میگن: وردپرس نیای تحویلمون بدی!! php امنیت سازمانی نداره!! و از این حرفا.
مسئولین انفورماتیک ادارات دقیقا ازت کار .net میخان و به این هم راضی نیستن و میگن حتما باید معماری سه لایه رو هم رعایت کنی.
به هر حال اگه خودت دوست داری php کار کنی حرفی نیست ولی برای کار از .net غافل نشو.
برای آموزش هم دنیایی آموزش رایگان تو اینترنت هست. p30download ویدئوهای شرکت های معروف مثل lynda, tutplus, udemy,.... رو رایگان برا دانلود گذاشته. ازشون غافل نشو. منابع ایرانی هم فروم برنامه نویس شاید بهترین باشه. ولی منابع لاتین اولویت داره. سایت stackoverflow هم که نیاز به معرفی نداره فکر کنم.
به نظرم یه پروژه برا خودت تعریف کن و سعی کن رو همون پروژه یادگیریت رو کامل کنی.
موفق باشی HeartHeart

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , StudentSE
ارسال: #۱۴
۰۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط nobody90.)
دوران دانشجویی بنده خیلی به زبان های برنامه نویسی علاقه داشتم.. خیلی بررسی میکردم..
توی دانشگاه سی شارپ یاد گرفته بودیم و بیرون از دانشگاه روی php کار میکردم.. از هر کدوم هم پروژه داشتم..
اما زمانی که نشستم برای کنکور ارشد بخونم مدت ها بود که سراغ برنامه نویسی نرفتم..
یکی دو هفته پیش "میخواستم" دوباره اون دوره رو برای خودم احیا کنم ولی متوجه شدم دیگه چیزی خاطرم نمونده.. ۳ روزه کمابیش از سی شارپ شروع کردم و دوباره میخوام تمرین کنم و نکته مثبتی که وجود داره هم ابزار های مورد نیازش رو هنوز دارم و هم کتب ها و فیلم های اموزشیش رو..
دارم از روی کتاب nutshell مطالعه میکنم..
باید اضافه کنم کتاب nutshell برای یادگیری سی شارپ در حالت کنسولی هست.. برای حالت گرافیکیش کتاب step by step خیلی خوبه..
---
گفتم که گفته باشم خدای برنامه نویسی داره بر میگیرده (خخخخخخخ)

دل من اینجاست .. توی یه گوشه دور ولی نزدیک..
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , RASPINA
ارسال: #۱۵
۰۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط reza.bsh.)
(۰۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۰۲ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  نرم افزار Easy PHP رو از کجا بیارم ؟؟؟ خدایی کمک کنید. میخوام تا ته طراحی وب و سایت و .NET و سایر بستگانش برم. شاید به درد شمام خوردم

;hlgh uwfd , nvlhkniT ldvl fovlaAngryAngryAngryAngry

املا عصبی ودرمانده،میرم بخرمش!!!!!

دانلودش کن خب،فکر کنم خوب سرچ کنی گیرت بیاد چرا بخری!
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۴ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۳۷۰ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۱۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۷۴ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۳,۱۸۴ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close