زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای انتخاب مسیر شغلی در برنامه نویسی

ارسال: #۳۱
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۳ ب.ظ
RE: راهنمایی برای انتخاب مسیر شغلی در برنامه نویسی
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مهارت نه گفتن.

پولش خوبه ها ... Big GrinBig Grin مطمئنی باید نه بگم؟

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: dastan00
ارسال: #۳۲
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۲۷ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ ب.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مهارت نه گفتن.
پولش خوبه ها ... Big GrinBig Grin مطمئنی باید نه بگم؟
نمیتونی دایم فیلدتو عوض کنی. یکی رو بچسب برو جلو.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim , dastan00
ارسال: #۳۳
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۳۵ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  نمیتونی دایم فیلدتو عوض کنی. یکی رو بچسب برو جلو.

دقیقا قصد همین کار رو دارم. اما انتخاب بین اینها برام خیلی مشکله. بخصوص انتخاب یکی از بین این سه تا: شبکه، برنامه نویسی وب و آندروید.
هدف نهایی انتخاب یکی از اینها و چسبیدن بهش هست. ولی خب کدوم؟ علاقه که خب به همشون علاقه دارم.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
۰
۰
ارسال: #۳۴
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۳۶ ب.ظ
از بحث شبکه هووو اینا بگذریم که بنده اصلا اشناییتی کاملی ندارم بهش ولی در مورد برنامه نویسی

درسته که حرف همه همینه که تمرکز روی یه شاخه باشه و صرفا یه زبان کار کنیمو و ... ولی چیزی که بنده طی این چند وقت

بهش رسیدم که خیلی ها دارن میگن اینه که یه زبان خاص زیاد اهمیت نداره دقیقا همونی که توی پست قبل گفتم که

برنامه نویسی یاد بگیریم نمیدونم ولی چند نفری که گفتن صرفا برنامه نویسی یاد بگیریم و اینکه یه زبان خاص یه ابزاره که

میشه اون هدف رو به نتیجه رسوند یه چیز جزئی هست که این اشخاصی که این مطلبو بهم گفتن و از حرفشون فهمیدم میگن

باید توانایی سویچ شدن روی زبان های دیگه رو باید داشته باشیم حالا طی یه زمان یا طی یه پروژه یا هرچیز

ولی حرفی که میزدن میگفتن مهم نیس چه زبانی کار میکنیم مهم اینه که پروژه مینویسیم مثلا یکی از مهم تریناشون

یکی از محاصبه های سایت سوکان با یکی از افرادی که واقعا تا جایی که من شنیدم ازشون یه شخصیت با تجربه هستن

در مورد این بود که ایشون با یک شرکت خارجی کار میکنن که در هر پروژه که انجام میدن ممکنه در هر زمان

با جاوا کد بزنن با روبی کد بزنن با پایتون همچنین و جاوا اسکریپت که به گفته خودشون اشتباه درسته بعضی وقتی

ممکنه از لحاظ سینتکسی روخ بده ولی در کل اون اصول مهمه نه زبان که یه ابزاره.

و واقعا منم دقیقا در مورد این مورد هنوز واسم سواله که کدوم درسته ؟ صرفا یه زبان یا اینکه صرفا توانایی برنامه نویسی با هر زبان؟

لینک مصاحبه که گفتم که خالی از لطف نیس گوش دادنش جالبه :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , mmirzay , dastan00
ارسال: #۳۵
۱۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴ ق.ظ، توسط samaneh@90.)
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۶ ب.ظ)hun73r.9h0s7 نوشته شده توسط:  از بحث شبکه هووو اینا بگذریم که بنده اصلا اشناییتی کاملی ندارم بهش ولی در مورد برنامه نویسی

درسته که حرف همه همینه که تمرکز روی یه شاخه باشه و صرفا یه زبان کار کنیمو و ... ولی چیزی که بنده طی این چند وقت

بهش رسیدم که خیلی ها دارن میگن اینه که یه زبان خاص زیاد اهمیت نداره دقیقا همونی که توی پست قبل گفتم که

برنامه نویسی یاد بگیریم نمیدونم ولی چند نفری که گفتن صرفا برنامه نویسی یاد بگیریم و اینکه یه زبان خاص یه ابزاره که

میشه اون هدف رو به نتیجه رسوند یه چیز جزئی هست که این اشخاصی که این مطلبو بهم گفتن و از حرفشون فهمیدم میگن

باید توانایی سویچ شدن روی زبان های دیگه رو باید داشته باشیم حالا طی یه زمان یا طی یه پروژه یا هرچیز

ولی حرفی که میزدن میگفتن مهم نیس چه زبانی کار میکنیم مهم اینه که پروژه مینویسیم مثلا یکی از مهم تریناشون

یکی از محاصبه های سایت سوکان با یکی از افرادی که واقعا تا جایی که من شنیدم ازشون یه شخصیت با تجربه هستن

در مورد این بود که ایشون با یک شرکت خارجی کار میکنن که در هر پروژه که انجام میدن ممکنه در هر زمان

با جاوا کد بزنن با روبی کد بزنن با پایتون همچنین و جاوا اسکریپت که به گفته خودشون اشتباه درسته بعضی وقتی

و واقعا منم دقیقا در مورد این مورد هنوز واسم سواله که کدوم درسته ؟ صرفا یه زبان یا اینکه صرفا توانایی برنامه نویسی با هر زبان؟

برنامه نویس باید اصول برنامه نویسی رو بلد باشه و روی یه زبان تسلط کامل داشته باشه . وقتی شما اصول رو بلد باشین تو مدت خیلی خیلی کم می تونین یه زبان رو به راحتی یاد بگیرین. چون زبان ها تو مفاهیم با هم فرق ندارن فقط تو نحو دستورات با هم فرق دارن. یعنی شما مثلا فراخوانی تابع رو یا تعریف کلاس رو تو یه زبان به یک شکل مینویسین تو زبان دیگه به شکل دیگه پس در کل زبانها یکسانن. البته این که من میگم مربوط به زبان های سطح بالاست. یعنی مفاهیم زبان های برنامه نویسی سطح بالا با برنامه نویسی سطح پایین یکسانه.
چیزی که خود من از برنامه نویسی تجربه دارم اینکه برنامه نویسی یه روند روتین نیست و نیاز به خلاقیت بالا و همچنین حوصله ی زیاد داره !!!!!! چرا چون معمولا توی ایران الگوریتم نویس و کد نویس یکیه . یعنی وقتی بهتون میگن مثلا یک پروتکل رو تبدیل به برنامه کنین شما باید هم الگوریتم محاسبه پروتکل رو بلد باشین و هم بتونین الگوریتم رو به کد تبدیل کنین.
برنامه نویسی که هم خلاقیت الگوریتم نویسی داشته باشه و هم مهارت تبدیل الگوریتم در کم ترین تعداد خط کم ترین فضا و بیشترین سرعت(یه چیز نسبیه اینا ) تو ایران واقعا نیازه چون تعداد کسانی که واقعا مسلطن کمه
و اما پیشنهاد من برای تسلط روی یه زبان خاص جاوا هست چون اینطوری که حداقل تو محل کار خودم دیدم جاوا خیلی نیازهBig GrinBig GrinBig Grin البته خودم بلد نیستم

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۰
۰
ارسال: #۳۶
۱۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ق.ظ، توسط dokhtare payiz.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ق.ظ)sara27 نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۲ ق.ظ)sara27 نوشته شده توسط:  اگه میخوایی چیزی رو یاد بگیرد
۱/انیمیشن و طراحی دکوراسیون داخلی (max+maya+after effect)
۲/شبکه(mikrotik+سیسکو)
۳/برنامه نویسی به ترتیب
۱-اندروید(جاوا+برنامه نویسی شی گرا)
۲-c#(کاربردی ترین زبان برنامه نویسی ایران)
۳-asp.net

من خودم انیمیشن و طراحی دکوراسیون داخلی کار میکنم التماست میکنن که واسشون طرح بزنی ولی اگه حرفه ای باشی هزینه اش خوبه بعضی وقتا عالی.برنامه نویسی ۳dmax اسکریپت نویسی هست لازومی نیس یاد بگیری ولی یاد بگیری خوبه.
واسه شبکه.واسه اینکه بفهمی نمیتونی با چندتا فیلم اموزشی یاد بگیری .فقط میتونی بفهمی چی به چی هست.واسه یاد گیری شبکه باید بری جایی که عملی یاد بگیری.
[b]برنامه نویسی شبکه.برنامه نویسی سوکت هست.c++ ....... هیچ چیز به دردش نمیخوره[/b]
c# و asp .net تقریبا میشه گفت اسون و توی ایران کاربرد زیادی دارن .ولی همراش باید چیزای دیگه ای هم یاد گرفت

مانشت خوبه خیلی ولی موقعه ای خوبه که تاپیک های بی مورد و بی اطلاع گذاشته نشه.بعضی وقتا از بعضی تاپیک ها ادم خندش میگیرهBlush
طراحی دکورو میشه همزمان با برنامه نویسی یاد گرفت؟
۰
۰
ارسال: #۳۷
۱۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۸ ق.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۳ ق.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  طراحی دکورو میشه همزمان با برنامه نویسی یاد گرفت؟
حالا شما چه گیری دادی به این که دوتا حرفه رو با هم یاد بگیری؟
شما یکی رو استارت بزن ببین چقد درگیر میشی دیگه بیخیال اون یکی میشی
البته اگه بخوای حرفه ای کار کنی.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۰
۱
ارسال: #۳۸
۱۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۹ ب.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۸ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۳ ق.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  طراحی دکورو میشه همزمان با برنامه نویسی یاد گرفت؟
حالا شما چه گیری دادی به این که دوتا حرفه رو با هم یاد بگیری؟
شما یکی رو استارت بزن ببین چقد درگیر میشی دیگه بیخیال اون یکی میشی
البته اگه بخوای حرفه ای کار کنی.
آخه میگن بلد بودن ی هنر تو زندگی لازمه. اگه این هنر کامپیوتری باشه ک چ بهتر.
۰
۰
ارسال: #۳۹
۱۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۲۴ ب.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۳ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۶ ب.ظ)hun73r.9h0s7 نوشته شده توسط:  از بحث شبکه هووو اینا بگذریم که بنده اصلا اشناییتی کاملی ندارم بهش ولی در مورد برنامه نویسی

برنامه نویس باید اصول برنامه نویسی رو بلد باشه و روی یه زبان تسلط کامل داشته باشه . وقتی شما اصول رو بلد باشین تو مدت خیلی خیلی کم می تونین یه زبان رو به راحتی یاد بگیرین. چون زبان ها تو مفاهیم با هم فرق ندارن فقط تو نحو دستورات با هم فرق دارن. یعنی شما مثلا فراخوانی تابع رو یا تعریف کلاس رو تو یه زبان به یک شکل مینویسین تو زبان دیگه به شکل دیگه پس در کل زبانها یکسانن. البته این که من میگم مربوط به زبان های سطح بالاست. یعنی مفاهیم زبان های برنامه نویسی سطح بالا با برنامه نویسی سطح پایین یکسانه.
چیزی که خود من از برنامه نویسی تجربه دارم اینکه برنامه نویسی یه روند روتین نیست و نیاز به خلاقیت بالا و همچنین حوصله ی زیاد داره !!!!!! چرا چون معمولا توی ایران الگوریتم نویس و کد نویس یکیه . یعنی وقتی بهتون میگن مثلا یک پروتکل رو تبدیل به برنامه کنین شما باید هم الگوریتم محاسبه پروتکل رو بلد باشین و هم بتونین الگوریتم رو به کد تبدیل کنین.
برنامه نویسی که هم خلاقیت الگوریتم نویسی داشته باشه و هم مهارت تبدیل الگوریتم در کم ترین تعداد خط کم ترین فضا و بیشترین سرعت(یه چیز نسبیه اینا ) تو ایران واقعا نیازه چون تعداد کسانی که واقعا مسلطن کمه
و اما پیشنهاد من برای تسلط روی یه زبان خاص جاوا هست چون اینطوری که حداقل تو محل کار خودم دیدم جاوا خیلی نیازهBig GrinBig GrinBig Grin البته خودم بلد نیستم

خب با توجه به حرف های شما این نکته رو من متوجه شدم که دقیقا اصول اساسی برنامه نویسی رو باید کامل یاد گرفت یعنی

مفهموم برنامه نویسی یعنی مفهمون الگوریتم نویسی مثل یه جا نوشته بود که قبل از کد نویسی بفهمیم که چرا کد میزنیم ( که

به نظر من یعنی اینکه هدف از اینکه من می خوام مثلا عدد ۲ رو ضرب در ۱۰ کنم چرا باید مثلا بنویسم ۲ * ۱۰ یا چرا ننویسم مثلا

۱۰+۱۰ یا ۲* ۵ * ۲ یا خیلی مثال های دیگه که چرا از این روش میرم چرا از روش دیگه نمیرم ) البته این چیز اولی بود که من فهمیدم

و اینکه این اصولی که میخواییم یاد بگیرم که مثلا من بهش میگم اصول برنامه نویسی یا هرچیز دیگه با یه زبان خیلی عالی

یا به حرف خیلیا یه زبان سخت ( که البته سختیو من هنوز نفهمیدم از چه نظر میگن ) مثل جاوا شروع کنیم و

یاد بگیرم که تسلت به زبان و کد کامل باشه ؟

بعد خب سوال دیگه که باز به ذهن من میرسه Big Grin اینه که مثلا اگه من میخوام توی یه زمینه خاص کار کنم

مثلا توی زمینه پردازش داده های حجیم میخوام کار کنم بهتر نیس که از همین ابتدا روی اون زمینه و کارای اون زمینه

تلاش کنم بهتر نیس ؟ یا اینکه خب توی زمینه های دیگه هم تجربه کنیم بد نیس؟ Undecided

خیلی سوالام زیاد شد میفهمم Big Grin
۰
۰
ارسال: #۴۰
۱۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۵۶ ب.ظ
سلام دوستان
برنامه نویسی رو اگه تشبیه به رانندگی کنیم(بلا تشبیه البته) بالاخره باید از یه ماشینی شروع کنیم به یاد گرفتن
حالا چه بهتر یه ماشین روز باشه و خیلی خاص یا قدیمی نباشه تا زیاد فرقی احساس نکنیم وقتی پشت فرمون یه ماشین دیگه میشینیم یا حداقل بشه با اندک مدتی اون چم و خم ماشین دست آدم بیاد
منظورم انتخاب زبان اولیه برای یادگرفتن یا به اصطلاح زبان مادر بود
کسی که می خواد شروع کنه و کارش همینه به نظر درست نمیاد از اندروید شروع کنه
بهتر اینه که از سی شارپ یا جاوا شروع کنه

کسی هم که مدتی هست شروع کرده الان به سمتی ناخودآگاه بیشتر گرایش داره یا به اصطلاح علاقه داره بهتره به همون سمت بره
مثلا دوستی که یه مدته با چنددتا زبان کارکرده و حالا میبینه به موبایل علاقه داره بهتر اینه که اندروید بر پایه جاوا و سویفت رو تاجایی که میتونه پیش بره
و البته مشخص هست تا حدی نیاز پیدا میکنه یا مجبور میشه زبانهای دیگری روهم به خاطر ارتباط با سرور و ... یاد بگیره اما فیلد تخصصی اون دوستمون موبایل هست

یا به قول دوستمون بیگ دیتا و یا هرفیلد دیگه

اون نکات مفهومی و یا علمی رو هم ما که تو دانشگاه لااقلش باهاش آشنا شدیم
در حین کار و در وقت نیاز دوباره مراجعه میشه بهش
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hun73r.9h0s7 , liyana_m
ارسال: #۴۱
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۸ ب.ظ
سلام
برای یادگیری هیچ وقت دیر نیست خیلی نمیخوام بگم اما خاله من کلاس طراحی وب میرفته یه آقای میانسالی هم میومده اینا با خودشون میگفتن این تازه میخواد شروع کنه و اینا بعدا فهمیدن این آقا Fortran کار میکرده ولی خوب کاربردش کم شده حالا اومده وب یاد بگیره

اما زبان ما موقعی که ارشد میخوندیم استادا میگفتن برین python یاد بگیرین چوون برنامه نویساش تو ایران کمه و روی هر پلتفرمی هم میشه برنامه هاشو اجرا کرد

شما باید ببینید میخواید تو شهر خودتون کار کنید یا یه شهر دیگه اصلا شهرتون بزرگه یا کوچیک شهرای کوچیک بهتره برین دنبال شبکه چون همه جا نیازه اما اگه تو شهر بزرگ هستین یه نگاهی به آگهی های استخدامی بندازین ببینین بیشتر چه زبانی رو لازم دارن رو سایت estekhdami.org میتونین ببینین و ببینین چیو دوست دارین وب ویندوز اندروید ios اگه تهرانین برین دنبال پایتون ولی آینده اش خوبه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
۰
۰
ارسال: #۴۲
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۴۳ ب.ظ، توسط liyana_m.)
دوستان راستشو بخواهید من بیشتر از اینکه از برنامه نویسی بترسم از اینکه بخوام به عنوان کار هر روزم بهش نگاه کنم و وارد دنیای آی تی بشم می ترسم ،یعنی می ترسم وارد بازار کار برنامه نویسی بشم ،میترسم خیلی سخت و طاقت فرسا باشه و به عنوان یه خانوم زود فرسوده و ... بشم و با استر س های کاریش نتونم کنار بیام .
راستش من الان شاغلم و کارم یه کار روتین اداریه که تا ساعت ۲ ظهر است با حقوق خوب ولی احساس خوبی ندارم و می خوام تو یه زمینه ای کار کنم که جای پیشرفت داشته باشه برام و آینده خوبی داشته باشه .
اما همش فکر میکنم برای یه خانم خیلی سخته که هر روز بخواد برنامه نویسی کنه،یعنی دوستانم خیلی منو می ترسونن که برای چی می خوای بری سراغ یه همچین فیلد و کار سختی،حالا می خوام از خانوم هایی که تو برنامه نویسی فعالند بپرسم که آیا خیلی سخت و طاقت فرسات و برای خانوما سنگینه ؟؟؟

و از دوستان کرجی سوال دارم که تو کرج اوضاع شرکتا چه جوریه ؟؟ راستش چند تا از دوستانم بهم گفتن زیاد شرکتای نرم افزاری جالبی تو کرج نیست و اکثرا شرکتای خوب تهران هستند ،می خواستم ببینم درسته؟؟؟
۰
۱
ارسال: #۴۳
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۵۴ ق.ظ
سلام دوباره
من خودم خانمم و برنامه نویسی و تحلیل انجام میدم شاید کمی سخت باشه اما شیرینه قبول دارم استرسش زیاده ممکنه اولش خیلی فشار رو آدم باشه ولی بعد یه مدت که راه افتادی دیگه بیشتر کارا روتینه مثلا ما که برنامه کاربردی مینویسیم همش فرم میزنیم و با کوئری های جور واجور رو دیتابیس میزنیم الگوریتمای پیچیده ای که شما فکر می کنید رو که نداره اتفاقا تکراری میشه ما دات نت کار میکنیم
یه پیشنهاد هم دارم براتون یه آزمون هست به اسم mbti یه کم طولانیه اما جوابای جالبی داره در مورد شغلم بهت پیشنهاد میده رایگانم هست روی اینترنت میتونی پیداش کنی khodshenas.ir
موفق باشید

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , liyana_m
ارسال: #۴۴
۲۴ مرداد ۱۳۹۶, ۰۳:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۴ ق.ظ، توسط R.g-.)
سلام. من خودم رشتمم کامپیوتر نیست .ولی خیلی راحت تو خونه با یسری آموزش رایگان زبان های کد نویسی و برنامه نویسی زیر رو یاد گرفتم.
javascript php html css sql c# vb.net java c

یک نکته ای که هست. اولین زیون رو ممکنه تو یه سال یاد بگیرید. دومین زبون رو تو دو ماه. سومی و چهارمی و ... دیگه تو یک هفته. یعنی من الان میدونم یک زبان جدید رو تو یک هفته در سطح زبان های قبلی می تونم یاد بگیرم. چرا؟
چون وقتی شما مثلا کار با پایگاه داده رو تو یه زبون یاد گرفتید . تو زبون های دیگه هم مثل همونه. حتی پایگاه های داده دیگه هم مثل همونه. یا اگه مفهوم و کاربرد شیءگرایی یا تابع رو تو یه زبون یاد گرفتید. تو همه زبون ها مثل همه و فقط شکل نوشتنش مقدار بسیار اندکی ممکنه فرق کنه.

بنظر بنده از جاوا اسکریپت شروع کنید. (نرم افزار ها ی مورد نیاز: مرورگر و نوت پد) شما notepad++ رو بجاش استفاده کنید که حداقل امکاناتش اینه کد رو رنگی و قشنگ میکنه برای شما

بعدشم نرم افزار xampp رو نصب کنید و با php شیء گرایی و کار با پایگلاه داده رو تمرین کنید.
خود php خیلی ساده هست و نصبشم دنگ و فنگ نداره

بعدشم بنظرم c# vb کار کنید. c# حتما کار کنید.
حالا دیگر زبان ها مثل جاوا رو هم راحت می تونید یاد بگیرید.

بنده از کتاب های فارسی شروع کردم. اشتباه کردم Big Grin .حتی اگه زبانتون خیلی ضعیفه بازم میتونید از سایت هایی مثل این استفاده کنید.

اگه به زبان علاقه ندارید بی خیال برنامه نویسی بشید. بنده جواب ۹۸ درصد سوالاتمو فقط تو سایت های انگلیسی تونستم پیدا کنم.
کتاب های انگلیسی هم خیلی بروز تر هستش و ساده تر و تر و تمیز تر توضیح میدن

البته برای شروع حتما نیاز نیست زبانتون خوب باشه ولی بعدا باید روش کار کنید.

اولش هم همش فکر میکردم اینا چقدر پیچیدس. بعدا که یاد میگرفتم با خودم میگفتم چه چرت و اسون بود فکر میکردم سخته.

اااا. حواسم نبوده مثل این که پستا مال پارساله Big Grin
حالا شاید بدرد یکی دیگه خورد.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , - rasool - , mmirzay

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۸ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۶ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۴۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۰۵۸ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close