زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اولویت دانشگاهها برای ارشد نرم افزار. علم و صنعت یا بهشتی؟! مساله اینست!

ارسال: #۱۶
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۳۰ ب.ظ
دوره ارشد فقط فقط فقط استاد راهنما بعدش چیزی که تو بخش کامپیوتر اون دانشکده هست جوش اون سرنوشت ساز هست.
ای دانشگاه من فلان هست و بهمان هست ولی استاد راهنمای تو یک فرد بی شعوری باشه که حتی بهت نیم ساعت وقت نده براش مقاله ببری نشون میده چقدر سرت کلاه رفته.
وقتی نتونی اعتراض بکنی چون جو بخش دانشکده خراب باشه. وقتی استاد راهنما شغل دوم و سوم وان ام داشته باشه می فهمی عنوان دانشگاه و گوگل اسکولار و رزومه استاد راهنما و اساتید بخش همش باد هوا هست.
به شخصه خود من یک فرد تازه دکتری گرفته علاقمند به پژوهش رو به فردی که ۱۰ سال هست باسابقه و نام اشنا نام نیک داره ترجیح میدم.
همین نام نیکش هم نمی خوام دیگه
فقط یکی باشه اونم دنبال اینده کشف نشدش باشه کسی که ۱۰ سال پژوهش کرده الان فکر پول دراوردن هست نه ...
۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: karbar , Mahsash , viase , dorna70
ارسال: #۱۷
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۲۱ ب.ظ، توسط Masoud05.)
RE: اولویت دانشگاهها برای ارشد نرم افزار. علم و صنعت یا بهشتی؟! مساله اینست!
(۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۳۰ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  دوره ارشد فقط فقط فقط استاد راهنما بعدش چیزی که تو بخش کامپیوتر اون دانشکده هست جوش اون سرنوشت ساز هست.
ای دانشگاه من فلان هست و بهمان هست ولی استاد راهنمای تو یک فرد بی شعوری باشه که حتی بهت نیم ساعت وقت نده براش مقاله ببری نشون میده چقدر سرت کلاه رفته.
وقتی نتونی اعتراض بکنی چون جو بخش دانشکده خراب باشه. وقتی استاد راهنما شغل دوم و سوم وان ام داشته باشه می فهمی عنوان دانشگاه و گوگل اسکولار و رزومه استاد راهنما و اساتید بخش همش باد هوا هست.
به شخصه خود من یک فرد تازه دکتری گرفته علاقمند به پژوهش رو به فردی که ۱۰ سال هست باسابقه و نام اشنا نام نیک داره ترجیح میدم.
همین نام نیکش هم نمی خوام دیگه
فقط یکی باشه اونم دنبال اینده کشف نشدش باشه کسی که ۱۰ سال پژوهش کرده الان فکر پول دراوردن هست نه ...

در مقطع ارشد بنظرم مهمترین چیز جو حاکم بین ورودی های خودتون و سال بالایی ها هست. البته استاد راهنما خیلی مهمه اما بنظرم جو مهمتره. مثلا من استاد راهنمام خیلی بهم کمک نکرد اما من خودم با بهترین فردی که تو حوزه پایان نامه ام کار میکرد از طریق ایمیل در ارتباط بودم و کلی کمک ازشون گرفتم حتی بیش از استاد راهنماهایی که تو هر دانشگاه میشه پیدا کرد. آخر سر هم با هم یه مقاله دادیم که البته هنوز در حال داوری هست. واقعیت این هست که تعداد اساتیدی که به فکر دانشجو باشن خیلی کمه و دانشجو خودش باید به فکر باشه!!
هدفم از این تجربه این بود که بگم اگر دانشجویان جایی با مشکل برخورد کردن نا امید نشن و بدونن که راه های جانبی زیادی برای حل مسئله وجود داره.

در خصوص علم و صنعت یا بهشتی، من هیچ یک نبودم اما با دوستان که حرف زدم حس کردم بهشتی جو بهتری داره و برای همین من خودم اگه بودم بهشتی رو انتخاب میکنم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: viase , mahyamk
ارسال: #۱۸
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۴ ب.ظ، توسط xathura.)
(۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۰ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(26 خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۲۲ ب.ظ)xathura نوشته شده توسط:  به هرحال از قدیم گفتند: به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
در ضمن اینجا بحث مقایسه دانشگاه علم و صنعت و شهید بهشتی است، نمیدونم دوستان شریفی کلا چه مشکلی با دکتر ناوی دارند. [تصویر:  smile.gif]
خیر، اعتبار یک استاد رو با تعداد مقالات خوبش می‌سنجند نه تعداد مقالاتش. مقاله در ژورنالی که هنوز به مرحله‌ی impact factor نرسیده، از اعتبار یک استاد کم میکنه. خیلی از اساتید درست حسابی اجازه نمی‌دهند اسمشون حتی در ژورنال‌های elsevier بیفته (به جز یک یا دو ژورنال‌ش) چه به اینکه برن سمت ژورنالایی که ظرف یکی دو ماه اخیر به وجود آمده (در نتیجه هنوز در مرحله‌ی garbage in garbage out) هستند یا فیلدی کار کنند که ۱۰ سال پیش اومد و ۴ سال بعدش منسوخ شد.
حتی اگه مقالات ایشون در بهترین IEEE Transactionها هم چاپ شده باشه، کسی که نیم ساعت برای یک دانشجوی ارشدش وقت نمیذاره چه فایده‌ای داره؟ کار به جایی میرسه که ناظر جلسه (که اصلاً نباید در داوی پایان‌نامه دخالت کنه) هم به کیفیت کار اعتراض میکنه. یا مثلاً کار به جایی میرسه که داور به دانشجو میگه شما هندونه رو به درخت گلابی پیوند دادید.
مشکلی با دکتر ناوی نداریم ما، شما بزرگش کردید، من هم گفتم اونطور نیست. حرف شریفی‌ها نیست و اتفاقاً من از طریق ذکر خیر کسانی که از شهید بهشتی وارد شریف شدند با مسلک ایشون آشنا شدم. من صد در صد کارکردن با معیری رو به ناوی ترجیح میدم و کار کردن با کسی مثل فاضلی در علم و صنعت رو به هر دو.
این تاپیک راجع به نرم‌افزار هست بله، ولی پست شما راجع به کیوان ناوی رو صدها نفر دیدند که همین یک پست میتونه براشون گرون تموم بشه.
شما فقط چیزی شنیده‌اید، بنده ۴.۵ سال در دانشگاه شهید بهشتی درس خوندم و رشتم هم سخت افزار بوده، با اینکه از ابتدا کارم شبکه بود و با دکتر ناوی کار ریسرچ نکردم اما خودم به عینه دیدم که ایشون چطور برای دانشجوهاش وقت میذاره و کارهایی که دانشجویان ایشون در IPM انجام می‌دهند و...، حتی دانشجوهای کارشناسی رو ایشون میبرن IPM و ...بیکفایتی دانشجو رو گردن استاد نیاندازید. در کل حتی اگه استاد وقتی هم برای دانشجو نذارد باز هم کیفیت پایین کار توجیح شده نیست چرا که همونطور که از اسم پیداست دانشجو باید دانش را بجوید. کلا بهتر است فقط به شنیده ها اتکا نکنیم. در ضمن زمینه‌های تحقیقاتی مثل QCA و CNT چطور ۱۰سال پیش آمده و منسوخ شده؟
[
۳
۰
ارسال: #۱۹
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۴۶ ب.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۵۳ ب.ظ)Eagle 72 نوشته شده توسط:  توی گرایش هوش مصنوعی هم بهشتی بهتر از علم و صنعته؟؟

تعداد استادهایی که تو زمینه هوش تو علم و صنعت کار میکنن خیلی بیشتره از بهشتی که این دستتون باز میذاره تو زمینه های مختلف کار کنین حتی از این جهت خواجه نصیر هم از بهشتی بهتره تو هوش برین تو سایتاشون استاداشون ببینین خودتون متوجه میشین
۲
۰
ارسال: #۲۰
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۳۶ ق.ظ
بهترین کار اینه که اساتید رو مقایسه کنی و ببینی تو زمینه ای که می خوای کار کنی کدوم دانشگاه استاد بهتری داره

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۵۴ ب.ظ
علم و صنعت قطعا!
۰
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۷۲۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۵۵ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۷ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۷۱ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۹۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۴۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۵ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۸۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۳۷ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close