زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال در مورد جدول مشخصه SR

ارسال:

Hopital پرسیده:

سوال در مورد جدول مشخصه SR

سلام

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مگه نباید s با q(حالت فعلی) NOR بشه و نات حالت بعدی بدست بیاد؟ پس چرا ۰ و ۱ شده ۱؟
در قسمت پایین هم همین طور؟

پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

delete4all پاسخ داده:

RE: سوال در مورد جدول مشخصه SR

سلام
جدول مشخصه لچ sr درصورتی که S=0 , R=1 باشه Q=0 میشه و Q"=1 میشه
جدول کامل درست میگه
طبق لچ با گیت NOR که گزاشتمش تو پیوست

خوب ببینید به این روش تریس کن شما هم:
اول ورودی ها رو : s=0 بزار , q=0 حالا خروجی جدید Q" میشه ۱ درسته؟ پس در نتیجه خروجی جدید Q هم میشه ۰ اوکی؟

خوب حالا اونی که شما علامت سوال گزاشتی رو تریس میکنیم:
ورودی R=1 , q=1 حالا خروجی جدید nor که Q هست میشه ۰ درسته؟ در نتیجه خروجی جدید Q" هم میشه ۱

که جفتش معادله جدول خلاصه درستی هست

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

Hopital پاسخ داده:

با تشکر از وقتی که گذاشتین

ببینید مشکل من اینجاست
نقل قول: خوب حالا اونی که شما علامت سوال گزاشتی رو تریس میکنیم:
ورودی R=1 , q=1 حالا خروجی جدید nor که Q هست میشه ۰ درسته؟ در نتیجه خروجی جدید Q" هم میشه ۱

من ورودی q=1 و s=0 میذارم و میخوام Q" رو بدست بیارم، که وقتی NORمیشن Q" میشه ۰ نه ۱. یعنی من نمیخوام از نات گرفتن استفاده کنم. میخوام Qو Q"رو مستقل بدست بیارم.

ارسال:

delete4all پاسخ داده:

نقل قول: من ورودی q=1 و s=0 میذارم و میخوام Q" رو بدست بیارم، که وقتی NORمیشن Q" میشه ۰ نه ۱. یعنی من نمیخوام از نات گرفتن استفاده کنم. میخوام Qو Q"رو مستقل بدست بیارم.

شما این دو ردیف از جدول رو نباید حالت قبلی رو به این شکلی که خودتون میگید دخالت بدین.
این دو ردیف از جدول رو باید یجوری ضمنی به جواب برسید به این صورت که:
زمانی که ورودی s=0 ,R=1 چون یکی از ورودی های nor که r بهش وصله ۱ هست پس دیگه در هر صورت Q=0 (که مخالفش Q"=1) میشه و این صفر فرستاده میشه کنار S که هردو صفر هستن در نتیجه Q"=1

پیوست هارو بخون

فایل‌(های) پیوست شده

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Hopital پاسخ داده:

(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲ ق.ظ)delete4all نوشته شده توسط:  
نقل قول: من ورودی q=1 و s=0 میذارم و میخوام Q" رو بدست بیارم، که وقتی NORمیشن Q" میشه ۰ نه ۱. یعنی من نمیخوام از نات گرفتن استفاده کنم. میخوام Qو Q"رو مستقل بدست بیارم.

شما این دو ردیف از جدول رو نباید حالت قبلی رو به این شکلی که خودتون میگید دخالت بدین.
این دو ردیف از جدول رو باید یجوری ضمنی به جواب برسید به این صورت که:
زمانی که ورودی s=0 ,R=1 چون یکی از ورودی های nor که r بهش وصله ۱ هست پس دیگه در هر صورت Q=0 (که مخالفش Q"=1) میشه و این صفر فرستاده میشه کنار S که هردو صفر هستن در نتیجه Q"=1

پیوست هارو بخون

خیلی ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۴۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۴۵ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۶۳ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۸۸۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دیاگرام حالت و جدول حالت یک نمودار ASM Sanazzz ۵ ۵,۱۵۶ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  سوال در مورد منبع و دروس آزمون استخدامی mostafa272 ۳ ۴,۴۵۶ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10
  الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده Happiness.72 ۶ ۱۷,۰۹۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirjo0on
  پیوند یک جدول با خودش Mr.R3ZA ۱ ۱,۸۵۷ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۴۴۷ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۶۳۲ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: networki

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close