زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بالاخره دفاع دکتری من (admin)

ارسال: #۱۶
۰۸ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۴ ب.ظ
چه هیجان انگیزززز .. موفق باشید

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۴:۲۱ ب.ظ
RE: بالاخره دفاع دکتری من (admin)
سلام
اولا به شما تبریک عرض می کنم و دعا می کنم که حاصل تلاش ها و زحماتتون رو بگیرید.

و دوما خیلی برام جای تعجبه که چرا این قدر طول کشید ؟! Exclamation Undecided

من خیلی وقته می دیدم توی پروفایلتون دانشجوی دکترا نوشته ... و البته سایت شخصی تون رو چند سال پیش که دیده بودم نوشته بود دانشجوی دکترا هستید ...

به هر حال شاید این دوره براتون همراه با فراز و نشیب هایی بوده ... شاید در کنار درس کارهای دیگری رو دنبال می کردید نمی دونم !

به هر حال آرزوی موفقیت دارم Smile
۰
۰
ارسال: #۱۸
۰۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۶:۵۸ ب.ظ
(۰۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۴:۲۱ ب.ظ)arshad_95 نوشته شده توسط:  سلام

من خیلی وقته می دیدم توی پروفایلتون دانشجوی دکترا نوشته ... و البته سایت شخصی تون رو چند سال پیش که دیده بودم نوشته بود دانشجوی دکترا هستید ...

به هر حال شاید این دوره براتون همراه با فراز و نشیب هایی بوده ... شاید در کنار درس کارهای دیگری رو دنبال می کردید نمی دونم !

علیک سلام
دوره دکتری تو ایران دوره طولانی‌ای هست. اجباری که به اکسپت مقالات جورنال با کیفیت بالا هم هست رو کنارش بگذارید متوجه دلایلش می‌شید. از طرفی به هر حال دانشجوی دکتری معمولا به سنی رسیده که باید ازدواج کنه و حتی بچه‌دار بشه و الی آخر. و اینم در نظر بگیرید که دانشگاه (در حالت معمول) ریالی کمک هزینه زندگی به دانشجویان نمی‌ده. حالا اینا رو بگذارید کنار، موضوعت هم وقتی بره توی زمینه مهندسی نرم‌افزار معمولاً احتمال پیچ‌خوردن در بحث مقالات دارید.
من از مدتی که طول کشیده ناراضی نیستم. معمولی بوده و ان شا الله تموم بشه (یعنی بعد از جلسه دفاع دکتر بشم!!).

در پاسخ دوستی که اسامی داوران بنده رو خواسته بودن:

خارجی:
دکتر سعید جلیلی دانشگاه تربیت مدرس
دکتر رامتین خسروی دانشگاه تهران
دکتر فریدون شمس دانشگاه شهید بهشتی
داخلی:
دکتر علی موقر دانشگاه صنعتی شریف
دکتر عباس حیدرنوری دانشگاه صنعتی شریف
اساتید راهنما:
دکتر جعفر حبیبی دانشگاه صنعتی شریف
دکتر سید حسن میریان دانشگاه صنعتی شریف
رییس جلسه:
دکتر رسول جلیلی دانشگاه صنعتی شریف

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , arshad_95 , blackhalo1989 , gunnersregister , Iranian Wizard , shamim_70 , shahlaj , RASPINA
ارسال: #۱۹
۰۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۷:۰۶ ب.ظ
انشالله موفق باشید و دفاع خوبی پشت سر بگذارید

پنج تا داور در جلسه دفاع زیاد نیست؟ مگه میخوان چی بپرسن؟
بالاخره وقتی از کارتون مقاله دارید تاییدیه برای کارتون هست
یک نفر در مقابل پنج نفر !
۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۳۴ ب.ظ
(۰۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۰۶ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  پنج تا داور در جلسه دفاع زیاد نیست؟ مگه میخوان چی بپرسن؟
دانشگاه شریف معمولاً دفاع‌ها طولانی و با داورهای زیاده. برخی جاها خارجی‌ها دو نفر هستند.

(۰۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۰۶ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  بالاخره وقتی از کارتون مقاله دارید تاییدیه برای کارتون هست
بحث دفاع معمولاً جدا از بحث مقالات هست. مقاله حداقل دفاع هست. هر داوری خودش هم شیوه نگاه به مساله رو داره و طبیعتاً چالش‌هایی رو در جلسه دفاع مطرح می‌کنه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , The BesT
ارسال: #۲۱
۰۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۵۰ ب.ظ
این تاپیک باعث شد ما هم یه کم اطلاعاتمون راجع به دفاع و شرایط ادامه تحصیل بیشتر بشه. انشاءالله موفق باشید.

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: delete4all , RASPINA
ارسال: #۲۲
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۵ ق.ظ
بسلامتی
ایشالا موفق باشید
ممنون میشم از تجربیات دفاع کردن و نوع بیان بما هم بگین!..چ ارشد چ دکتری!

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
۰
۰
ارسال: #۲۳
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۳۴ ق.ظ
(۰۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۴:۲۱ ب.ظ)arshad_95 نوشته شده توسط:  سلام

با عرض تبریک خدمت اقای دکتر
دوره ی دکترا همه جا ۵ ساله هست اقای دکتر هم طبق پست هاشون سال ۸۹ وارد دکتری شدن که تا سال ۹۴ میشه سال اخر والان هم که اذر ۹۵ هست ودفاع دارن پس زمان دکتری شون طبیعی بوده یعنی همه جا دکتر ی ۵ ساله هست.
اقای دکتر ازتون خوب دفاع کردم؟ Big Grin
۰
۰
ارسال: #۲۴
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۵۲ ب.ظ
چرا دوره دکتری تو ایران ۵ساله هست و به قول آقای دکتر دوره طولانی هست؟

آیا بخاطر نبود امکانات و دلایلی که ذکر کردند؟ (مثلا اینکه باید هردانشجوی دکتری چه مجرد چه متاهل کار جداگانه برای درآمد داشتن داشته باشه ؟ )
یا اینکه کلا دوره ای هست که درس زیاد پاس میکنند و فلوچارت دروسی که باید بگذرونند زیاد هست؟ (که البته این یکمی غیرمنطقی هست.چون فلوچارت دروس همان مباحثی هست که تو دانشگاههای خارجی هم میگذرونند ). الان چندنفری که میشناسم اروپا دارن درس میخونن دوره دکتریشون ۳ساله هست. و کسانیکه امریکا هستن دوره ۵ساله هست برا دکتریشون

دلیل این تفاوت چی هست؟
۰
۰
ارسال: #۲۵
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۵۳ ب.ظ
سلام
تبریک به همشهری بزرگوار و فرهیخته
کاش میشد توی دفاعتون حضور بهم برسونیم.... دوستانی که میرن از طرف بچه های مانشت سنگ تمام بگذارید

امیدوارم جناب تنهایی در تمام مراحل زندگی موفق باشید

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۴:۱۱ ب.ظ
(۰۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۲ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  چرا دوره دکتری تو ایران ۵ساله هست و به قول آقای دکتر دوره طولانی هست؟

آیا بخاطر نبود امکانات و دلایلی که ذکر کردند؟ (مثلا اینکه باید هردانشجوی دکتری چه مجرد چه متاهل کار جداگانه برای درآمد داشتن داشته باشه ؟ )
یا اینکه کلا دوره ای هست که درس زیاد پاس میکنند و فلوچارت دروسی که باید بگذرونند زیاد هست؟ (که البته این یکمی غیرمنطقی هست.چون فلوچارت دروس همان مباحثی هست که تو دانشگاههای خارجی هم میگذرونند ). الان چندنفری که میشناسم اروپا دارن درس میخونن دوره دکتریشون ۳ساله هست. و کسانیکه امریکا هستن دوره ۵ساله هست برا دکتریشون

دلیل این تفاوت چی هست؟

کلاً کشور به کشور و دانشگاه به دانشگاه فرق می‌کنه. توو اروپا که من ۳ ساله ندیدم، شاید انگلیس و ... ۳ ساله باشه ولی میدونم که توو آلمان ۵ ساله حداقلش هست. البته باز اینم به استاد بستگی داره، استادی دیدم که ۶ سال نگه میداره (و البته پولشم میده)، استادی هم که اجازه میده ۴ ساله تموم کنی. البته هر دانشگاهی ظاهرا یک نُرمی داره. مثلا موقعی که قرارداد دکتری رو میبندن، مینویسند که برای ۴ سال فاند میدن، پس ظاهراً عادی‌ش ۴ سال هست (آمریکا و کانادا رو میگم) اما کسی رو دیدم که کانادا سال ۸ دکتری هست و چیزی بهش نگفتند، کسی رو هم میشناسم که ۱ ساله استنفورد دکتری گرفت.
توو ایران شاید روند بروکراسی و ... مجبور کنه که حداقل ۴ سال رو صبر کنید. اما درس به اون صورت پاس نمیکنند. توو شریف که فقط ۵ تا درس هست که میشه ۲ ترم ماکزیمم. یه سری موظفی هم باید البته رد کنند که میتونند درس ارائه کنند یا دستیار آموزشی بشن. در کل دانشجوهای دکتری حداقل ۴-۳ تا مقاله رو باید داشته باشند ولی برای خود من سؤال هست که کسی بتونه ۱ ساله این راه رو بره، حتما باید ۴-۳ سال نگه دارنش آیا؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , blackhalo1989 , gunnersregister , Pure Liveliness
ارسال: #۲۷
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۴:۳۶ ب.ظ
ممنون از توضیحاتتون
من برحسب صحبت یکی از دوستانم که آتن رفته ۳ساله گفت تموم میکنیم. یکی از آشناهامون هم جدیدا برای نروژ میخواد بره گفتن تا سه سال فاند میدهیم. ولی خب شاید بیشتر بمونند. من این دو مورد را میدونم که فعلا توی حرف گفتند سه ساله هست دکتریشون.

در مورد این صحبتتون من از یکی از دوستانم که دکتری میخونن پرسیدم.گفتن استادشون گفته تا قبل از چهارسال اجازه دفاع نمیدن و معمولا دلیلش میگن دانشجو دکتری بهتره کار تحقیقاتی بیشتری انجام بده و تا وقتی دانشجو هست از فرصت بیشتر میتونه استفاده کنه.
۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۷:۱۵ ب.ظ
مبارکتون باشه .ان شاالله موفق باشید
من که دفاع دکتری را ان شاالله سال ۱۴۰۰ دارم.پیشاپیش همه اتون دعوتید.....
وای چه خوبه برای دفاع دکتری دعوت بگیریم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , admin
ارسال: #۲۹
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۲۱ ب.ظ
ضمن تبریک و آرزوی موفقیت
ارایه چارچوب جهت بازآرایی معماری در خط محصول نرم‌افزار... چه موضوع سنگینی؟ دی: .. بعد دفاع یکم توضیحات در موردش بهمون بدید

مارا که تو منظوری/ خاطر نرود جایی...(سعدی )
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۳۰
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۲۶ ب.ظ
تبریک میگم استاد موفق باشید

سفری به طول هزارفرسنگ با یک گام آغاز می شود...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۹۴ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  مالتی مدیا آموزشی ۱۰۲ Linux LPIC 1 به زبان فارسی (Linux Administrator) faraz_linux ۱ ۲,۷۳۳ ۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sahar1176
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۵۸۰ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  اگر تا پایان ترم ششم دفاع نکنم چی میشه؟ sazesh ۱۱ ۷,۳۳۵ ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: jentelman1990
  تغییر در موضوع پایان نامه قبل از دفاع fati.31 ۲ ۴,۳۳۵ ۰۷ تیر ۱۳۹۶ ۰۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: fati.31
  رد شدن پایان نامه در جلسه دفاع mahdi_60 ۱۱ ۲۰,۹۶۳ ۰۶ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kobra2017
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۱۷ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی کنکور دکتری generalenglish ۰ ۹,۴۲۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  دفاع چطوریه؟ soosoo ۹ ۴,۲۹۴ ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  قالب پاورپوینت برای دفاع پایان نامه maxi ۱ ۴,۰۵۸ ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: MR_root

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close