زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتراض به کلید

ارسال: #۱۶
۱۲ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۰۳ ق.ظ
RE: اعتراض به کلید
در کتاب مجموعه سوالات کنکورهای دکتری مدرسان شریف در حل این سوال که مربوط به کنکور ۹۴ هست نوشته هیچ مزیتی ندارد. منم چون توی مدرسان شریف دیده بودم که نوشته مزیتی نداره همین گزینه رو زدم. حالا یا باید به کلید سنجش اعتراض کنیم یا بریم مدرسان شریف رو منفجر کنیم!

جواب سوال ۴۱ پایگاه چرا گزینه ۲ شده? مگه گزینه ۳ نمیشه??
در آپ دیت با تاخیر مگه undo داریم? مگه نباید تراکنش هایی که
بلافاصله تثبیت میشن رو در صورت بروز خرابی undo کرد
[/quote]

مدرسان رو منفجر کنین Big Grin

در مورد سوال ۴۱ پایگاه من هم با شما موافق هستم. من هم مثل شما بهنگام سازی فوری رو زدم.
اصلن فکر نمی کردم با تاخیر جواب دربیاد(چون با تاخیر به فقط به redo معروفه).
یا ما اطلاعاتمون راجب بحث آپدیت ها کمه یا گزینه اشتباه رو سنجش زده.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۲ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۰۸ ق.ظ
اعتراض به کلید
توی اپدیت با تاخیر هم undo داریم هم redo
توی اپدیت فوری فقط undo داریم
Redo ندلریم چون همشون بلافاصله رفتن روی دیسک ذخیره شدن و نیازی ب تکرار کارهای انجام شده نیست
فقط اونایی ک ساقط شدند رو undo میکنیم
برای همین سریع گرینه ۳ و۴رد میشد
ارسال: #۱۸
۱۲ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۱۶ ق.ظ، توسط shahmorteza.)
(۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۰۸ ق.ظ)computerman نوشته شده توسط:  توی اپدیت با تاخیر هم undo داریم هم redo
توی اپدیت فوری فقط undo داریم
Redo ندلریم چون همشون بلافاصله رفتن روی دیسک ذخیره شدن و نیازی ب تکرار کارهای انجام شده نیست
فقط اونایی ک ساقط شدند رو undo میکنیم
برای همین سریع گرینه ۳ و۴رد میشد

Deferred update also called NO-UNDO/REDO
Immediate update also called UNDO/REDO

برعکس نگفتین؟

در ضمن چون فوری رو دیسک می نویسن باید redo بشن دیگه قبل وارسی رو کار ندارم

اگر اونوطوری هست که شما می گین جواب دو تا تست ۹۴ در این مورد هم غلط درمیاد
برید اونا رو نگاه کنید...
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال: #۱۹
۱۲ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۴۸ ق.ظ
(۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۰۳ ق.ظ)shahmorteza نوشته شده توسط:  در کتاب مجموعه سوالات کنکورهای دکتری مدرسان شریف در حل این سوال که مربوط به کنکور ۹۴ هست نوشته هیچ مزیتی ندارد. منم چون توی مدرسان شریف دیده بودم که نوشته مزیتی نداره همین گزینه رو زدم. حالا یا باید به کلید سنجش اعتراض کنیم یا بریم مدرسان شریف رو منفجر کنیم!

جواب سوال ۴۱ پایگاه چرا گزینه ۲ شده? مگه گزینه ۳ نمیشه??
در آپ دیت با تاخیر مگه undo داریم? مگه نباید تراکنش هایی که
بلافاصله تثبیت میشن رو در صورت بروز خرابی undo کرد

مدرسان رو منفجر کنین Big Grin

در مورد سوال ۴۱ پایگاه من هم با شما موافق هستم. من هم مثل شما بهنگام سازی فوری رو زدم.
اصلن فکر نمی کردم با تاخیر جواب دربیاد(چون با تاخیر به فقط به redo معروفه).
یا ما اطلاعاتمون راجب بحث آپدیت ها کمه یا گزینه اشتباه رو سنجش زده.
[/quote]

تا فردا مهلت اعتراض هست. شما درست میگین. خواهش میکنم پیگیری کنید
ارسال: #۲۰
۱۲ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۷ ب.ظ، توسط computerman.)
اعتراض به کلید
تا اونجایی که من یادمه توی کتاب حق جو اینجوری گفته بود....
چرا تراکنش هایی که دارن به صورت فوری میرند و روی پایگاه داده تاثیرشون قرار میگیره رو باید redo کرد؟؟؟
ارسال: #۲۱
۱۲ اسفند ۱۳۹۵, ۱۲:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹ ب.ظ، توسط shahmorteza.)
(۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۵۰ ق.ظ)computerman نوشته شده توسط:  والا براساس کتاب حق جو میگم که توش اینجوری نوشته شده بود برای همین من اولین بار سریع فوری رو حذف کردم و روی دو تا گزینه بعدی فک کردم

وقتی یه چیزی همزمان و بلافاصله با اپدیت شدنش میره و روی حافطه ماندگار نوشته میشه پس ما همه کارهایی که انجام شدند رو بلافاصله و آنی روی دیسک داریم پس در صورت خرابی نیار به هیچ عمل Redo ای نداریم که از اول کارهایی که انجام شدن انجام بشوند
چون همشون توی حافطه هشتند ولی کارهایی که به هر دلیلی ساقط شدند یا نصفه انجام شدند رو چون این نصفه و نیمه انجام شدنش رو توی دیسک داریم باید برگردند به حالت اولیه یعنی undo
ولی برای انعکاس با تاخیر، چون همه اتفاقا به صورت آنی توی حافطه نمیره و جایی در یک حافطه موقتی یا بافر ذخیره می شود باید هر دو عمل رو انجام بدیم
تا اونجایی که من یادمه توی کتاب حق جو اینجوری گفته بود....

توی ترمیم با تاخیر ، چون هنوز اطلاعات تا نقطه کامیت روی دیسک ذخیره نمی شوند. پس نیازی نیست که چیزی از دیسک undo شود فقط اونایی
که ثبت شدند بایستی redo شوند. لذا فقط redo تو تاخیر داریم. آپدیت با تاخیر به الگوریتم redo معروفه و می تونین تو اینترنت
انگلیسی جستجو کنید (redo )ویا حتی به کتاب اصلی مراجعه کنید.

اما اینکه حق جو اینطوری گفته یا نه .... اینطور جواب می دم شاید شرایط خاص مساله بوده که اونطوری گفته
یا اینطوری هم می گم که شاید اطلاعات ما در این موضوعات شاید کم باشه.

(۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۵۰ ق.ظ)computerman نوشته شده توسط:  تا اونجایی که من یادمه توی کتاب حق جو اینجوری گفته بود....
چرا تراکنش هایی که دارن به صورت فوری میرند و روی پایگاه داده تاثیرشون قرار میگیره رو باید redo کرد؟؟؟

می گم شرایط خاص مساله می تونه باشه.

شاید با توجه به شروع بعضی از تراکنش ها قبل نقطه وارسی ... شرایط فرق کرده باشه
این بگم اینا حالت های خاص هم داشتن
شاید با توجه به نقطه خرابی و تموم شدن بعضی از اونا بعد از خرابی با شرایط فرق کرده

ولی اصلش همونایی بود که گفتم

در آخر ما مخلص حق جو هم هستیم .
ارسال: #۲۲
۱۲ اسفند ۱۳۹۵, ۰۵:۵۲ ب.ظ
این اعتراض به کلید فایده داره یا نه؟

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۲۳
۱۲ اسفند ۱۳۹۵, ۰۷:۳۰ ب.ظ
(۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۵:۵۲ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  این اعتراض به کلید فایده داره یا نه؟

بله
اگه بر اساس دلایل قوی باشه چرا که نه.

دلایل رو می تونید استناد به کتاب های مرجع هم بکنید

ولی مثلا دیگه سوال یک ساختمان رو اعتراض نکنید
اون مشخصه n=2^k بگیری جواب میاد پس میشه logn
جوابش هم اینجاست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بچه ها بیشتر رو پایگاه بحث دارند
مثلا سوال ۴۱
ارسال: #۲۴
۱۲ اسفند ۱۳۹۵, ۰۸:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۵۱ ب.ظ، توسط salam5.)
(۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۳۰ ب.ظ)shahmorteza نوشته شده توسط:  
(12 اسفند ۱۳۹۵ ۰۵:۵۲ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  این اعتراض به کلید فایده داره یا نه؟

بله
اگه بر اساس دلایل قوی باشه چرا که نه.

دلایل رو می تونید استناد به کتاب های مرجع هم بکنید

ولی مثلا دیگه سوال یک ساختمان رو اعتراض نکنید
اون مشخصه n=2^k بگیری جواب میاد پس میشه logn
جوابش هم اینجاست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بچه ها بیشتر رو پایگاه بحث دارند
مثلا سوال ۴۱
اون سوال ساختمان داده رو درست زدمBig Grin
منم مشکلم با سوال ۳۹ و ۴۱ هستش
اعتراض زدم تا ببینیم چی میشه

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۲۵
۱۲ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۵۷ ب.ظ، توسط shahmorteza.)
[/quote]
اون سوال ساختمان داده رو درست زدمBig Grin
منم مشکلم با سوال ۳۹ و ۴۱ هستش
اعتراض زدم تا ببینیم چی میشه
[/quote]
۴۱ رو من هم اعتراض زدم قبول دارم
البته می ترسم به خاطر کش چکپوینت اینا جواب رد بهمون بزنن.

ولی سوال ۳۹ آخه جوابش تو سال ۹۴ داده شده
واینکه Exclamation

Strict 2PL
Equivalent serial schedule is based on the lock point
...........................
Rigorous 2PL
Equivalent serial schedule is based on the order of commit

و خود تعریفاتشون نشون می ده rig سخت گیر تر از str عمل می کنه
و
Rigorous two-phase locking has the advantages of strict 2PL
In addition it has the property that for two conflicting
transactions, their commit order is their serializability order
In some systems users might expect this behavior
..............
It is used in dynamic environments where data access patterns are not known before hand.

تمرین UCLA Computer Science
تو اینترنت هست بزنین Smile
پس نمیشه گفت مزیتی نسبت به هم ندارد
Smile
با حذف گزینه ها اون پیش بینی می مونه .... حالا نمی دونم اون درسته یایا نه
ارسال: #۲۶
۱۳ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۱۳ ق.ظ
اعتراض به کلید
سوال ۳۹ پایگاه داده قطعا گزینه ۴ درسته (مزیتی ندارد) و سوال ۴۱ هم قطعا گزینه ۳ درسته. از چند نفر از اساتید هم پرسیدم همین نظر رو داشتن اما سازمان سنجش بطور عجیبی گزینه های دیگری برای این دو سوال در نظر گرفته.
با همین دو سوال سرنوشت قبولی خیلی از بچه ها عوض میشه. لطفا دست کم نگیرید و کمی به خودتون زحمت بدین و در سایت سنجش اعتراض کنید تا ترتیب اثر بدن
ارسال: #۲۷
۱۳ اسفند ۱۳۹۵, ۰۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴ ب.ظ، توسط esi2.)
اعتراض به کلید
اینا لیست اعتراض های من هستش:

سوال ۴۲ پایگاه داده پیشرفته

گزینه صحیح گزینه ۴ می باشد.
مطابق شکل داده شده، از روش فازی ساده جهت ایجاد نقطه وارسی Check Point استفاده شده است. در این روش، ابتدا یک نقطه شروع وارسی begin ایجاد شده و لیست تمامی صفحات تغییر یافته ثبت شده و سپس شروع به انقال این صفحات از حافظه اصلی به دیسک می شود. هنگامیکه انتقال تمامی صفحات به دیسک انجام شد یک نقطه اتمام وارسی End ثبت می شود و نشان می دهد که تمامی صفحات تغییر یافته قبل از نقطه Begin منتقل شده است. لذا اگر تراکنشی قبل از نقطه begin تثبیت شده باشد آنگاه وجود نقطه End بعد از آن ، نشاندهنده انتقال صفحات تراکنش بوده و لذا در صورت بروز خرابی بعد از نقطه End نیازی به redo کرده تراکنش نمی باشد( حتما صفحات آن به دیسک منتقل شده است).
مطابق تصویر داده شده، تمامی صفحات تغییر یافته از نقظه Begin-CheckPoint(n-1) به حافظه منتقل شده( به علت مشاهده End-CheckPoint(n-1) ) و لذا تمامی تراکنش های تثبیت شده قبل از نقطه Begin-CheckPoint(n-1) حتما به دیسک منتقل شده و نیازی به redo نمی باشد. گزینه ۳ صحیح نمی باشد؛ زیرا بین نقطه Begin-CheckPoint(n-1) و End-CheckPoint(n-1 اگر تراکنشی ثبیت شود، هنوز به دیسک منتقل نشده و این کار باید در ایجاد نقظه وارسی بعدی یعنی Begin-CheckPoint(n) انجام شود که در این نقطه نیز به علت عدم مشاهده End-CheckPoint(n) عملیات انتقال صفحات هنوز به طور کامل انجام نشده است. بعبارت دیگر، تنها توسط نقطه Begin صفحات تغییر یافته لیست شده و در صورت انتقال صحیح آنها نقطه End ثبت خواهد شد.

در منبع مربوطه ( رانکوهی) عبارت زیر به طور صحیح ذکر شده است : " عمل Redo باید بعد از نقطه Begin-CheckPoint شروع شود. اما مطمئن هستیم که قبل از این رکورد حتما در پایگاه داده مانا وجود دارند"

نتیجه میگیرم در صورت مشاهده نقطه End برای یک نقطه Begin نیازی به redo برای تراکنش های تثبیت شده قبل از نقطه Begin نخواهد بود.

پایگاه داده سوال ۳۹

در جواب سوال آمده است که مزیت پروتوکل قفل گذاری دو مرحله ای Rigorous نسبت به قفل گذاری دو مرحله Strict عدم نیاز به پیش بینی داده های آینده می باشد. در حالی تنها تفاوت بین Rigorous و Strict در این می باشد که در نوع Rigorous قفل های اشتراکی(خواندن) بعد از تثبیت تراکنش آزاد خواهد شد و مطابق این تفاوت، ترتیب تثبیت تراکنش ها همان ترتیب توالی پذیری آنها خواهد بود که این مطلب نیز در سوال ۴۰ به عنوان گزینه اول ذکر شده و یک عیارت صحیح می باشد. لذا عدم نیاز به پیش بینی داده های آینده از مزیت این روش نبوده و گزینه صحیح در گزینه ها ذکر نشده است. با توجه به گزینه های موجود گویا گزینه ۴ می تواند کلید سوال باشد. البته این گزینه نیز به ظور کامل صحیح نمی باشد.
لازم به ذکر است که نیاز به پیش بینی داده ها از خصوصیات پروتکل قفل گذاری Conservative می باشد. زیرا در این پروتکل ابتدا تراکنش باید تمامی قفل های خود را دریافت نموده و سپس اجرا گردد. لذا نیاز به پیش بینی تمامی داده های مورد نیاز تراکنش می باشد. گویا منظور طراح نیز پروتکل Conservative میباشد که در این صورت گزینه ۱ صحیح می بود.

منم خودم دانشجوی روحانی بودم و چند سالی هم هست دارم پایگاه داده کار میکنم. به نظر من تنها این دو تا سوال اشتباه بودند. البته سوال ۳۶ هم خیلی شک دارم اما مطمئن نیستم.
ارسال: #۲۸
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۲:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۴۷ ق.ظ، توسط shahmorteza.)
(۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ ق.ظ)lojanak نوشته شده توسط:  سوال ۳۹ پایگاه داده قطعا گزینه ۴ درسته (مزیتی ندارد) و سوال ۴۱ هم قطعا گزینه ۳ درسته. از چند نفر از اساتید هم پرسیدم همین نظر رو داشتن اما سازمان سنجش بطور عجیبی گزینه های دیگری برای این دو سوال در نظر گرفته.
با همین دو سوال سرنوشت قبولی خیلی از بچه ها عوض میشه. لطفا دست کم نگیرید و کمی به خودتون زحمت بدین و در سایت سنجش اعتراض کنید تا ترتیب اثر بدن

سوال ۳۹ به هیچ وجه گزینه ۴ درست نیست
البته من باز هم می گم با حذف گزینه ها بنده گزینه یک را زدم
نمی دونم پیش بینی درسته یا نه.

خوشبختانه این تمرین ۳ ام فصل ۱۵ کتاب سیلبرشاتز هستش
شاهد بر حرف من هستش که rig مزیتی نسبت به strict دارد.
codex.cs.yale.edu/avi/db-book/db6/practice-exer-dir/15s.pdf

پس یا باید امتیاز این سوال به همه داده شود
یا گزینه یک که بیشتر در سال ۹۴ هم کلید نهایی شده بود و کلید فعلی امسال می باش
همچنین بر اساس پاسخ کتاب پوران پژوهش .... گزینه صحیح باقی بماند.

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۲۹
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۹:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۳۳ ق.ظ، توسط esi2.)
(۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۴۱ ق.ظ)shahmorteza نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ ق.ظ)lojanak نوشته شده توسط:  سوال ۳۹ پایگاه داده قطعا گزینه ۴ درسته (مزیتی ندارد) و سوال ۴۱ هم قطعا گزینه ۳ درسته. از چند نفر از اساتید هم پرسیدم همین نظر رو داشتن اما سازمان سنجش بطور عجیبی گزینه های دیگری برای این دو سوال در نظر گرفته.

سوال ۳۹ به هیچ وجه گزینه ۴ درست نیست
البته من باز هم می گم با حذف گزینه ها بنده گزینه یک را زدم
نمی دونم پیش بینی درسته یا نه.

خوشبختانه این تمرین ۳ ام فصل ۱۵ کتاب سیلبرشاتز هستش
شاهد بر حرف من هستش که rig مزیتی نسبت به strict دارد.
codex.cs.yale.edu/avi/db-book/db6/practice-exer-dir/15s.pdf

پس یا باید امتیاز این سوال به همه داده شود
یا گزینه یک که بیشتر در سال ۹۴ هم کلید نهایی شده بود و کلید فعلی امسال می باش
همچنین بر اساس پاسخ کتاب پوران پژوهش .... گزینه صحیح باقی بماند.

توضیحات شما و جواب درسته و من هم خیلی وقت پیش تو کتاب سیلبرشاتس این مطلب رو دیده بودم، اما چه ربطی به گزینه ۱ داره !!!؟؟؟
توضیحات من رو نیگاه کنید. نه ۱ درسته و نه ۴ ، حذف شدن سوال خیلی منصفانه تره بنظرم.
همیشه از این مشکلات تو کنکور بوده. چیز مهمی نیست.

در مورد سوال ۴۱ هم، سوال درسته و مشکلی نداره و گزینه صحیح همون گزینه ۲ هستش. تو روش با تاخیر، انتقال صفحه بعد از تثبیت تراکنش انجام میشه اما باید دقت کرد که استفاده از نقطه وارسی سبب تخلیه اجباری شده و صفحات تغییر یافته به دیسک منتقل می شود. تراکنش های T1 و T3 قبل از نقطه وارسی شروع شده و تا لحظه خرابی هم تثبیت نشده اند و لذا باید undo شوند تا صفحات ذخیره شده اونها تو نقطه وارسی اثرش از بین بره. تراکنش های T4 و T5 نیز بعد از نقطه وارسی تثبیت شده اند و باید redo شوند. دقت شود که T6 چون هنوز هیچ تغییری رو دیسک نداده نیازی به undo هم نیست.

کزینه ۳ درست نیست چون تو روش بلافاصله بعد از تثبت تراکنش صفحات به دیسک منتقل میشه و نیازی به Redo کردن نیست. تراکنش های T4 و T5 تثبیت شده و نیازی به redo ندارند. در حالت خیلی خاص که مابین انتقال صفحات T4 , T5 به دیسسک خطا رخ داده باشد، باید redo شوند که چون حالت خاص هستش نمیشه کلی در نظر گرفت.
ارسال: #۳۰
۱۴ اسفند ۱۳۹۵, ۰۳:۰۹ ب.ظ
مرسی از شما...
سوال ۴۱ بحثش جدا Smile من بحث دارم تو این AngelAngel

بله من هم موافقم که سوال ۳۹ بایستی حذف شه
و امتیاز به همه تعلق گرفته باشه
..........................................
البته اگر قرار بر تعویض کلید به گزینه ۴ باشد
خیلی بی منطق و ناانصافی خواهد بودAngry
چرا که طبق سیلبرشاتز مزیتی بین این دو هست.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۹۹ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  نکات کلیدی در چاپ کاتالوگ (قسمت اول) melinaa ۰ ۱,۷۶۱ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۵۶ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  درخواست کلید نهایی ارشد ۹۶ (مهندسی کامپیوتر و IT) K2A1395 ۰ ۱,۸۳۸ ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: K2A1395
  کلید نهایی ارشد ۹۶ کجاست ؟ matinpf ۲ ۲,۵۱۵ ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: matinpf
  اعتراض به سازمان سنجش برای افزایش ظرفیت رشته ای تی موثر هست؟؟؟؟؟؟ مهران ۱۲۱ ۱ ۱,۸۳۱ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: alilash
  اعتراض به سازمان سنجش درمورد کنکور ارشد ۹۶ کامپیوتر erfan.kh67 ۴ ۵,۳۶۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zakaria200
  اعتراض به سازمان سنجش درمورد کنکور ارشد ۹۶ Sepideh96 ۸۸ ۴۳,۰۲۹ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marjan.lll
  لطفا به این سوالات با این دلایل اعتراض کنید erfan.el ۱ ۲,۵۴۵ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: erfan.el
  امضاء الکترونیکی برای اعتراض به سنجش arash691 ۲ ۲,۱۶۴ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: arash691

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close