زمان کنونی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۲۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای ترجمه مقاله برای پایان نامه و همچنین ترجمه اخبار برای وب سایت

ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۴۲ ب.ظ
سلام دوستان

برای کسایی که الان مقاله دارن ترجمه میکنن چه نکاتی خوبه که رعایت کنن تا ترجمه اشون خوب از آب دارد و زیاد طول نکشه.
من خیلی سرعتم کمه. فقط بیزحمت یطوری بگید برای کسایی که کلاس نرفتن و خودشونم زیاد زبان کار نکردن مفید باشه

الان من مقاله رو گذاشتم روبروم، و دیگه فرصت یادگیری زبان و استفاده از کتابها و .. نیست، باید تو فرصتی که دارم ترجمه کنم، خب دوستان حالا چیکار کنم؟ یا شماها چطوری ترجمه میکنید؟
دوستام میگن با گوگل.. انجام میدن ولی من استفاده نمیکنم، میگن تو سخت گیری نباید انقدر دقیق بشی واسه ترجمه همین که بفهمی چی میگی کافیه

مورد بعدی این هستش برای کسایی که میخواهند برای وب سایت های ایرانی یا سایت های خودشون مقالاتی را از سایتهای معتبر مثل ساینس دایلی یا لایوساینس یا ....... خبرهای انگلیسی را بیان ترجمه کنند باید چه نکاتی و روشی را به کار بگیرند؟

ممنون میشم از راهنماییتون

موفقیت برای کسی که باور دارد می تواند موفق شود و آرزوی خویشتن را مبنای عمل قرار داده، به سادگی قابل دسترسی است و اسرار پیچیده ای ندارد/انسانهای موفق دنیا همیشه رویای خود را در ذهن دارند./ .اگر یک نفر می تواند کاری انجام دهد تو هم میتوانی آن را انجام دهی اگر هیچ کس نمی تواند کاری را انجام دهد تو باید آن را انجام دهی.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۴ ق.ظ
این از اون موضوعاتی هستش که بهترین افراد در زمینه ترجمه در حال حاضر تو ایران شاید به درستی انجامش ندن.به طور کلی ترجمه همیشه دارای نقص یا زیادی هستش.به دلیل اینکه به طور کلی توی ترجمه نمیشه فرهنگ رو وارد کرد چون بی معنی میشه به همین دلیل همیشه باید یه جوری متن مبدا رو به فرهنگ مقصد ترجمه کنیم که این یعنی دست بردن توی ترجمه. توی ترجمه گرامر انگلیسی خیلی مهمه حتما باید بیسیک کار رو بلد باشید. مورد دیدم که طرف با معدل ۱۸ توی نرم افزار فارغ التحصیل شده و job به معنی کار که در واقع یک تعریف مشخص داره (توی سیستم عامل) رو شغل ترجمه کرده.حسابش رو بکنید که در صف ... شغل با زمان کمتر وارد میشود!!!

به خاطر همین همیشه زبان تخصصی مورد نظره توی ترجمه.به همین دلیل هستش که اکثر ترجمه های بیرون(منظور به غیر رشته تخصصی) همیشه دارای نمره منفی بالایی هستش.
خلاصه یک ترجمه نسبتا خوب :
یادگیری کلمات تخصصی + گرامر + انگیزه.
من خودم جزو کسایی هستم که از زمانی که ترجمه رو شروع کردم تقریبا نمیتونم بدم کسی برام ترجمه کنه. خیلی راحت متوجه میشم که کسی خودش ترجمه کرده یا نه. همه اینها به خاطر خوندن مقاله تخصصی بوده.خیلی مهمه که ترجمه رو از مقاله تخصصی توی رشته خودتون اغاز کنید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۳۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۸۲۱,۹۰۱ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  ترجمه نماز ترجمه نماز ۰ ۹۴۸ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ترجمه نماز
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۸۷۶ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۶۴ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۴۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۲۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۵ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۴,۰۳۸ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close