زمان کنونی: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز

ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۶, ۱۲:۰۲ ب.ظ
سلام !
من NetBeans 8.2 نصب کردم ولی با کلیک روی فایل/پروژه جدید هیچ اتفاقی نمیوفته ،
چه مشکلی میتونه داشته باشه Huh
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۹۶, ۱۰:۳۹ ق.ظ
RE: مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز
خیلی گشتم و همه جا اولین راه حل نصب JDK8 بود! با اینکه نت بینز گفته بود JDK8 به بعد رو قبول میکنه ولی با JDK9 یه صفحه بلنک بود ،ولی با نصب JDK8 حتی بدون اینکه مسیر JAVA_HOME رو ادیت کنم خودش بالا اومد و راه افتاد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۷, ۰۹:۴۵ ق.ظ
برنامه Netbeans با JDK 10 کار میکند ولی در این حالت با بازشدن برنامه شما قادر نیستید که پروژه ایجاد کنید، بنابراین به آدرسی که جاوا را نصب کرده اید بروید که به صورت پیش فرض این است: C:\Program Files\Java است و پوشه JDK 10 را پاک کنید و JDK 8 را نصب کنید. توجه شود که در صورتی که JDK8 و JDK10 را با هم نصب کرده باشید و پوشه هر دو در آدرسی که آوردم باشد، بازهم برنامه Netbeans اجرا میشود ولی پروژه نمیتوانید باز کنید بنابراین در این حالت باید به آدرس بالا بروید و پوشه JDK10 را پاک کنید. در این صورت با اجرای برنامه Netbeans به یک هشدار که درباره استفاده از جاوای ۸ به جای ۱۰ است مواجه میشوید که Ok کنید. مورد این مشکل درباره Netbeans 8.2 میباشد.
توضیحی هم درباره آدرس دهی JRE و JDK بدهم. با زدن کلیدهای ترکیبی ویندوز+R ، پنجره Run ویندوز باز میشود که عبارت زیر را در آن تایپ کنید : sysdm.cpl و Ok را بزنید به این ترتیب پنجره System Properties باز میشود ، در برگه advanced دکمه Environment variables را بزنید، به این ترتیب در پنجره بازشده با دو بخش روبرو میشوید: بخش بالایی آدرس دهی برای کاربر ادمین سیستم است که در حال حاضر در حال کار با برنامه است و بخش زیر مربوط به کل سیستم است و همه کاربران را شامل میشود.
در بخش بالایی اگر variable با نام JAVA_HOME موجود باشد، که هیچی اگر نیست با زدن دکمه New در پنجره باز شده این عبارات را مینویسیم:
variable name: JAVA_HOME
variable value: آدرس جایی که جاوا یا JDK را نصب کرده اید مینویسید. که معمولا به صورت زیر است :
C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_181
توجه شود که ممکن است نسخه JDK نصبی شما با مال من متفاوت باشد بنابراین با بازکردن My Computer آدرس زیر را باز کنید:
C:\Program Files\Java
و پوشه JDK خود را مشخص کنید.

در بخش زیرین پنجره برگه advanced نیز همین کار را انجام میدهیم. ضمن اینکه از بخش پایینی variable با نام path را انتخاب کنید و همان آدرس JDK خود را به آن اضافه کنید و البته در آخر آدرس پوشه bin را هم اضافه کنید به صورت زیر:
C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_181\bin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: HajiFirouz
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۳:۳۴ ب.ظ
RE: مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز
سلام برنامه سی پلاس پلاس نوشتم ولی میخوام اجرا کنم ی پنجره باز میشه ی سری اطلاعات میخواد باید چکار کنم ؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۰ ۶,۴۳۰ ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mr_moh4mmad
  ایجاد نقاط تصادفی - متلب αɾια ۵ ۱,۱۸۴ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  مشکل در ایجاد پروژه در اندروید استودیو safoora s ۱ ۴۸۲ ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: AreF95
  دوره آنلاین #Visual C (پروژه محور با هدف کسب مهارت های برنامه نویسی تیمی) nazi takpar ۴ ۹۴۳ ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nazi takpar
  دروه آنلاین برنامه نویسی وب از پایه با PHP 7 (پروژه محور ویژه آمادگی برای بازار کار) one hacker alone ۰ ۶۳۲ ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  درخواست فایل ضبط شده جلسات برگزار شده آموزش c# استاد ایوبی sara_omd ۱۵ ۲,۶۳۷ ۲۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۳۹ ب.ظ
  مشکل در اجرای برنامه جاوا و استفاده از فایل های مورد نیاز برنامه targol ۹ ۱,۹۲۴ ۰۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  مشکل در ایجاد فایل ستاپ در سی شارپ با پایگاه داده ی sql simorgh ۳ ۲,۱۵۸ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ana9940
  جلسه ی تعریف پروژه برای دوره ی برنامه نویسی برگزار شده one hacker alone ۰ ۸۴۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۹ ب.ظ
  خطا موقع Build پروژه tabassomesayna ۷ ۸۷۱ ۰۹ فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: MiladCr7

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close