زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۰۷:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!!

ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۷, ۰۷:۵۰ ب.ظ
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!!
با سلام وخسته نباشید
من توی آزمون دکتری امسال رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار رتبه ۹۶ آوردم و چون ارشدم رو ازاد بودم دیگه اصلا برای سراسری اقدام نکردم . الان هم که جواب آزمون دکتری اومده بنده قبول شدم . اما چند تا سوال اساسی و مهم ذهنمو درگیر کرده ؛ ممنون میشم راهنماییم کنید ...
۱ - من میتونم اول آبان ماه برای ثبت نام اقدام کنم ؟ یعنی با حدودا یک ماه تاخیر ؟
۲ - هزینه هر ترم برای ورودی های ۹۷ چقدره ؟ و هزینه نهاییش چقدر میشه ؟
۳ - من در حال حاضر حدودا ی ۱۵ روز از خدمت سربازیم مونده . یعنی به امید خدا اول آبان تموم میکنم . و خب کار هم ندارم . میخوام بدون اصلا برای آدمی به سن و شرایط من ایا اصلا خوندن دکتری ارزش داره یا نه ؟
۴ - میخوام بدونم با دانشجوی دکتری شدن ایا امکان پیدا کردن شغل ها و کار های جدید وجود داره یا نه ؟
۵ - در مورد مراحل خوندن دکتری میشه راهنمایی کنید . این داستان آزمون جامع چیه ؟ راهنمایی کنید ممنون میشم
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید ...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۷, ۰۹:۱۳ ب.ظ
یعنی واقعا کسی نمی تونه راهنماییم کنه ؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۷, ۰۹:۲۴ ب.ظ
(۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۵۰ ب.ظ)aminomidi نوشته شده توسط:  - من میتونم اول آبان ماه برای ثبت نام اقدام کنم ؟ یعنی با حدودا یک ماه تاخیر ؟
۳ - من در حال حاضر حدودا ی ۱۵ روز از خدمت سربازیم مونده . یعنی به امید خدا اول آبان تموم میکنم . و خب کار هم ندارم . میخوام بدون اصلا برای آدمی به سن و شرایط من ایا اصلا خوندن دکتری ارزش داره یا نه ؟
۴ - میخوام بدونم با دانشجوی دکتری شدن ایا امکان پیدا کردن شغل ها و کار های جدید وجود داره یا نه ؟
۵ - در مورد مراحل خوندن دکتری میشه راهنمایی کنید . این داستان آزمون جامع چیه ؟ راهنمایی کنید ممنون میشم
سلام.
سوال اول: نمیدونم.باید از آموزش دانشگاه بپرسید.
سوال دوم: باید از آموزش دانشگاه بپرسید. از امور مالی بپرسید. اینجا نرخ دقیق را کسی نمیدونه.
سوال سوم: خب شما سنتون چقدر هست؟ سن که ملاک نیست برای درس خوندن. هدفتون را ببینید چی هست .اینکه ارزش داره بخونید یا نه یک حرف نادرست هست. باید ببینید برای چی میخواهید دکتری بخونید؟ برای اینکه بعد شغل مناسب پیدا کنید؟ این کاملا اشتباهه. فرض کنید الان قبول شدید دکتری .میخواهید بعدش چکار کنید؟ اگر واقعا نمیدونید میخواهید بعدش چکار کنید بهتون پیشنهاد میکنم فعلا اصلا سراغ دکتری نرید.چون مثل خیلی افراد دچار یکسری افسردگی ها میشید که حالا که دکتری خوندم بعدش چکار کنم.کار نیست حالا و .... این سوال شما ناشی از یک سردرگمی هست که بنظرم براتون پیش اومده. اول برای خودتون دلیل خوندن دکتری را و مراحل بعدش را حل و فصل کنید بعد برید بخونید.
سوال چهارم : مراحل خوندن دکترا هم مثل بقیه مقاطع تحصیلی هست. باید ترم سوم یا چهارم یک آزمون که از طرف دانشکده برگزار میشه بدید و اگر به نمره حدنصاب نرسیدید میتونید شروع کنید که کار کردن روی تز دکتری و بقیه مراحل.و البته نمره زبان هم باید در حد مطلوب دانشگاه بیارید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: negarin_ , aminomidi
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۷, ۰۵:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط negarin_.)
(۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۵۰ ب.ظ)aminomidi نوشته شده توسط:  با سلام وخسته نباشید
من توی آزمون دکتری امسال رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار رتبه ۹۶ آوردم و چون ارشدم رو ازاد بودم دیگه اصلا برای سراسری اقدام نکردم . الان هم که جواب آزمون دکتری اومده بنده قبول شدم . اما چند تا سوال اساسی و مهم ذهنمو درگیر کرده ؛ ممنون میشم راهنماییم کنید ...
۱ - من میتونم اول آبان ماه برای ثبت نام اقدام کنم ؟ یعنی با حدودا یک ماه تاخیر ؟
سلام
در مورد نحوه ثبت نام که دوستمون که ج دادند، منم موافقم باهاشون که از همون دانشگاه مربوطه سوال بفرمایید
در مورد سن هم ، به ما اطلاعاتی از سن ندادید اما اکثر دانشجویان دکترا بین ۳۰ تا ۴۰ هستند ولی کلا وقتی پای هدف و انگیزه و علاقه وسط باشه همه معادلات سن و دیره و ... بهم میخوره.
اما در مورد کار.. من خودم چون تو این قسمت هستم، بهتون میگم که ببینید اولا چه نوع کاری مدنظرتونه و شخصیت خودتون چه کاری رو میطلبه، اگر کار در شرکت های خصوصی مدنظرتونه که اصلا تداخلی با دکترا خوندن ندارم اما اینکه بخواید فقط دکترا بخونید و بعد به امید کار بهتری باشید بهتون میگم شما همین الآنم که ارشد هستید آنچه که برای کار لازمه دارید حتی برای حق التدریس بودن، حتی بعضی مشاغل دولتی هم مشکلی با دکترا خوندن ندارم مثل آموزش و پرورش ولی خب اگر مدرک دکترا داشته باشید و بخواهید بعضی استخدام های دولتی رو شرکت کنید که اصولاً نمیشه ... اگر میخواین در حین دکترا این آزمون ها رو شرکت کنید که مشکلی نیست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: aminomidi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۲۰ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۲۹,۷۴۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۴۴۴ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۰۵ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۴۵۳ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۱۰ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۴۰۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  زبان انگلیسی در مقطع دکترا در ایران suraty ۱ ۲,۴۷۶ ۰۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: suraty
  یکسال مهلت ادامه تحصیل پس از فارغ التحصیلی کارشناسی hossein.h ۴ ۴,۳۴۵ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iron Maiden
  تحصیل در اسپانیا jeyran1397 ۰ ۲۶ ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jeyran1397

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close