زمان کنونی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تعویض ویندوز بدون از بین رفتن برنامه ها

ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۳۹ ب.ظ
سلام بچه ها
راهی هست که ویندوز و عوض کرد بدون اینکه برنامه هایی که نصب دارم رو لپ تاپم از بین نره؟

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۴۵ ب.ظ
من که تابحال کلی ویندوز عوض کردم و راهی نبوده.حتی برای ویندوز ۷ راهی ندیدم.مگر اینکه بخواید ورژن ویندوز رو ارتقا بدید یا repair کنید.ولی نصب جدید امکانی نداره چون فرمت میشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۴۶ ب.ظ
برنامه های نصب شده در ویندوز اگر مستقل از سیستم عامل باشند مشکلی پیش نمیاد ولی چون اکثر نرم افزارها در رجیستری ویندوز اطلاعاتی رو ذخیره می کنند ویندوز رو که عوض کنی از بین میره مگه اینکه با Restore کردن مشکلتون حل بشه..
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , انرژی مثبت
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۵۱ ب.ظ
می تونین یکبار ویندوز و با تمام برنامه هایی که لازم دارین را نصب کنین (توی یک درایو) بعد ازش ایمیج بگیرین هروقت خواستین ویندوز عوض کنین اون ایمیج را برگردانین (من قدیما یادمه با نرم افزار ghost می شد این کار را کرد). یا اصلا از لینوکس استفاده کنین.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , پشتکار
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۵۴ ب.ظ، توسط mosaferkuchulu.)
RE: تعویض ویندوز بدون از بین رفتن برنامه ها
(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۴۶ ب.ظ)yoohanna نوشته شده توسط:  برنامه های نصب شده در ویندوز اگر مستقل از سیستم عامل باشند مشکلی پیش نمیاد ولی چون اکثر نرم افزارها در رجیستری ویندوز اطلاعاتی رو ذخیره می کنند ویندوز رو که عوض کنی از بین میره مگه اینکه با Restore کردن مشکلتون حل بشه..

خوب دقسقا باید چطوری restore کنم؟من کلی برنامه دارم که بعضی هاشو مثل sql با خون دل نصب کردم!دیگه واقعا حوصله ی نصب دوبارشونو ندارم...باید چی کار کنم؟
(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۵۱ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  می تونین یکبار ویندوز و با تمام برنامه هایی که لازم دارین را نصب کنین (توی یک درایو) بعد ازش ایمیج بگیرین هروقت خواستین ویندوز عوض کنین اون ایمیج را برگردانین (من قدیما یادمه با نرم افزار ghost می شد این کار را کرد). یا اصلا از لینوکس استفاده کنین.

منظورتون چیه که از لینوکش استفاده کنم؟یعنی لینوکس و جایگزین ویندوز کنم؟

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
۰
۰
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۰۷ ب.ظ
قسمت اول : اون نرم افزاری که گفتم از طریق داس اجرا می شد (یادم نیست باید میرفتیم تو داس اجراش می کردیم یا خودش بوت می شد) واردش که می شدین (برنامه ویژوال بود) یک درایو را انتخاب می کردین و کلش را در یک فایل ایمیج ذخیره می کرد. هر وقت هم می خواستین می توانستین وارد همین برنامه بشین بعد فایل ایمیج را بهش بدین تا برگرداند. فکر کنم در عرض ۵ دقیق همه اطلاعات را بر می گرداند. الان احتمالا باید نرم افزاری های دیگری هم واسه این کار باشه. اون نرم افزار که من استفاده می کردم norton ghost بود

قسمت دوم :
جانشین کامل که نمیشه کرد. ولی میشه تا اونجایی که میشه کارها را به لینوکس انتقال بدین و برنامه های کمتری روی ویندوز باشه تا دچار مشکل نشه.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۱۷ ب.ظ
خودم خیلی وقته می خوام سوییچ کنم رو لینوکس ولی راستش حالا نه مودش هست نه وقتش!ممنون!سعی می کنم ین نرم افزار و پیدا کنم!

۰
۰
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۴۴ ب.ظ
منم خیلی دوست دارم یه ویندوز با کل برنامه های لازم رو روش نصب کنم و آماده باشه هر وقت خواستم همون رو کپی کنم ولی نمی دونم چطوری کسی بلده؟
۰
۰
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۲۱ ب.ظ
به جز برنامه norton ghost برنامه های بهتری هم هستن مثل Acronis .ولی فکر کنم اینطور برای image گرفتن از یک درایو و کل برنامه هاش حجم زیادی نیاز باشه . من دیدم که توی یک هارد همه سیستم عالم و برنامه های لازم توسط acronis یمیج گرفته شده و بعد روی تعداد زیادی کامپیوتر نصب شده . میشه ایمیج رو توی فلش هم قرار داد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , pos , پشتکار , mosaferkuchulu
ارسال: #۱۰
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۵۳ ب.ظ
قدیما خیلی ها که لپ تاپ میخردین یه نسخه از image درایو ویندوزشون که شامل برنامه ها هم بود بهشون میدادن. با همین برنامه ها هم تهیه میکردن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال: #۱۱
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۳۳ ق.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۵۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  قدیما خیلی ها که لپ تاپ میخردین یه نسخه از image درایو ویندوزشون که شامل برنامه ها هم بود بهشون میدادن. با همین برنامه ها هم تهیه میکردن.

لپ تاپ من از اون هم قدیمی تره!من اون موقع به جای ایمیج بهم ویندوز اورجینال دادن!اینی که شما می گین مال نسل بعدی بود!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۱۲
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۰۱ ق.ظ
(۰۹ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۵۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  قدیما خیلی ها که لپ تاپ میخردین یه نسخه از image درایو ویندوزشون که شامل برنامه ها هم بود بهشون میدادن. با همین برنامه ها هم تهیه میکردن.
لپ تاپ من از اون هم قدیمی تره!من اون موقع به جای ایمیج بهم ویندوز اورجینال دادن!اینی که شما می گین مال نسل بعدی بود!
اینی که من میگم مال ۴ ۵ ۶ سال پیشه.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۰ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۵۹ ب.ظ
همون طور که دوستان پیشنهاد کردن بهترین راه بک آپ گرفتن ار سیستم هستش.یعنی بلافاصله بعد از نصب ویندوز جدید و نصب برنامه های مورد نیاز یه بک آپ از سیستم بگیرید.

من خودم همیشه از CloneZilla برای بک آپ گرفتن از سیستم به صورت دوره ای استفاده می کنم(یه توزیع لینوکس مخصوص فقط مخصوص بک آپ گرفتن هستش).فشرده سازی فوق العاده بالایی انجام میده و تقریبا تو دنیا لنگه نداره.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pos , - rasool - , انرژی مثبت
ارسال: #۱۴
۱۰ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۵۱ ب.ظ
(۱۰ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  .فشرده سازی فوق العاده بالایی انجام میده و تقریبا تو دنیا لنگه نداره.
فایل بک آپ چه اندازه است؟ درحد یک سی دی یا دی وی دی هست؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۰ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۵۳ ب.ظ
(۱۰ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۵۱ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  .فشرده سازی فوق العاده بالایی انجام میده و تقریبا تو دنیا لنگه نداره.
فایل بک آپ چه اندازه است؟ درحد یک سی دی یا دی وی دی هست؟
همچنین با توجه به فشرده سازیش چقدر طول میکشه تا از حالت فشرده خارج بشه؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۵۴۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  تعریف ای پی استاتیک در ویندوز ۱۱ و مودم و دستگاه تردد babmelo ۰ ۵۲۳ ۰۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: babmelo
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۸۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۲۷ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۸۱ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۴۰ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۱۸ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۲۲۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۴۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۱۶ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close