زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک در پروژه شبکه های حسگر بی سیم

ارسال:
۱۲ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سلام دوستان
اگه خدا بخواد این ترم آخر من هم اومد ، موضوع پروژم رو استاد شبکه های حسگر بیسیم مشخص کرده ، متاسفانه هیچ چیز ازش نمی دونم راستش از اونجا که قبلا در مانشت زودتر از گوگل به جواب می رسیدم ، فکر کردم ازتون کمک بخواهم
اگه کتاب فارسی ، انگلیسی و ... در این مورد دارید ممنون میشم که لینکشو برا دانلود بگذارید ، در ضمن یه سوالم داشتم اینکه بهترین شبیه ساز شبکه چیست من قبلا با packet tracer کار کردم اما محدودیت هایی داره !
پیشاپیش ممنون از لطفتتون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۳۰ ق.ظ
منم دقیقا پروژه ام همینه...منم ۲ روز و تو خرداد در نظر گرفتم واسه کپی پیست Big Grin

Your education can change your life
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۲۷ ق.ظ
با سلام پروژه بنده هم همین موضوع هست ... شبه سازی یک شبکه حسگر بی سیم(wsn) در NS-2
در مورد wsn کتاب فارسی من ندیدم(پیدا کردین منم خبر کنین) چندتا کتاب زبان اصلی هست که به نظر من خوندنش فعلا بی فایده است من به این نتیجه رسیدم : اگه پروژه شما هم شبیه سازی داره اولین و مهمترین کار فعلا برین دنبال چیزی که می خواین باهاش شبیه سازی کنین من NS-2 رو انتخاب کردم (ابته تو مانشت یک جا خوندم واسه شبیه سازی wsn یک شبیه ساز دیگرو معرفی کرده بودن الان اسمش یادم نیست) من خودم تا بعد عید از استاد راهنما وقت خواستم که NS-2 رو یاد بگیرم یعنی هفته اول بعد عید باید گزارش اولمو که یاد گیری NS-2 با چنتا شبیه سازی ساده هست رو بدم...حالا بعدش با استاد صحبت می کنم ببینم چی می خواد شبیه سازی کنیم که دقیق برم دنبال همون و تو این مدت هم کمی نت گردی میکنم ببینم چه چیزهایی از wsn رایج هست واسه شبیه سازی که به عنوان پیشنهاد به استاد ارائه بدم...بازهم اگه شما فکر بهتری دارین مارو بی نصیب نزارین.
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۴۰ ق.ظ
RE: کمک در پروژه شبکه های حسگر بی سیم
(۱۳ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۲۷ ق.ظ)meghdad نوشته شده توسط:  با سلام پروژه بنده هم همین موضوع هست ... شبه سازی یک شبکه حسگر بی سیم(wsn) در NS-2
در مورد wsn کتاب فارسی من ندیدم(پیدا کردین منم خبر کنین) چندتا کتاب زبان اصلی هست که به نظر من خوندنش فعلا بی فایده است من به این نتیجه رسیدم : اگه پروژه شما هم شبیه سازی داره اولین و مهمترین کار فعلا برین دنبال چیزی که می خواین باهاش شبیه سازی کنین من NS-2 رو انتخاب کردم (ابته تو مانشت یک جا خوندم واسه شبیه سازی wsn یک شبیه ساز دیگرو معرفی کرده بودن الان اسمش یادم نیست) من خودم تا بعد عید از استاد راهنما وقت خواستم که NS-2 رو یاد بگیرم یعنی هفته اول بعد عید باید گزارش اولمو که یاد گیری NS-2 با چنتا شبیه سازی ساده هست رو بدم...حالا بعدش با استاد صحبت می کنم ببینم چی می خواد شبیه سازی کنیم که دقیق برم دنبال همون و تو این مدت هم کمی نت گردی میکنم ببینم چه چیزهایی از wsn رایج هست واسه شبیه سازی که به عنوان پیشنهاد به استاد ارائه بدم...بازهم اگه شما فکر بهتری دارین مارو بی نصیب نزارین.

همه چیز در مورد شبکه حسگر بی سیم

فایل‌(های) پیوست شده
ReallyUsefulEbooks.com_0471743003_Wiley.Wireless.Sensor.Networks.Apr.2007.eBook-BBL.pdf
اندازه فایل: ۵/۷۴ MB
 سپاس‌گزاری شده توسط: meghdad , انرژی مثبت , banou , diligent , !!!Alireza!!! , Mojde# , behzad127
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۰۵ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۴۰ ق.ظ)pourheidar نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۲۷ ق.ظ)meghdad نوشته شده توسط:  با سلام پروژه بنده هم همین موضوع هست ... شبه سازی یک شبکه حسگر بی سیم(wsn) در NS-2

همه چیز در مورد شبکه حسگر بی سیم

ممنون از معرفی این کتاب من این کتاب رو دیده بودم ( فقط نگاهی مختصر انداختم نخوندمش) به نظر من بهتر ببینی استاد چی ازت می خواد دقیق بری دنبال همون(تو WSNمیشه بحث امنیت معماری مسیر یابی و... رو دنبال کرد) تا یک کتاب WSN برداری از صفحه ۱ تا ۳۵۰ بخونی اون هم زبان اصلی که کمی وقت گیره...به هر حال دوستانی که تجربه این کار انجام پروژه ای که چیزی ازش بلد نبودن رو دارن بیان نظر بدن بهتره.
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۱۰ ب.ظ
به نظر من شما اول باید یه نرم افزار شبیه ساز رو انتخاب کنید پیشنهاد من نرم افزار ++OMNET هستش و در ادامه بیاین نحوه پیاده سازی انواع مدل شبکه حسگر بیسیم رو شرح بدین و در آخر بیاین یه مدل از پروتکل بیسیم مثلا IEEE 802.15.4 را با استفاده از این نرم افزار یا نرم افزار مورد نظر پیاده سازی کرده و تحلیل خروجی کنید .

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
 سپاس‌گزاری شده توسط: meghdad , Azadeh69 , banou
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۵۶ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۱۰ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  به نظر من شما اول باید یه نرم افزار شبیه ساز رو انتخاب کنید پیشنهاد من نرم افزار ++OMNET هستش و در ادامه بیاین نحوه پیاده سازی انواع مدل شبکه حسگر بیسیم رو شرح بدین و در آخر بیاین یه مدل از پروتکل بیسیم مثلا IEEE 802.15.4 را با استفاده از این نرم افزار یا نرم افزار مورد نظر پیاده سازی کرده و تحلیل خروجی کنید .

ممنون ... شما با ++OMNEt کار کردین ... بنده نرم افزار NS-2 رو واسه شبه سازی انتخاب کردم.
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۰۶ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۵۶ ب.ظ)meghdad نوشته شده توسط:  ممنون ... شما با ++OMNEt کار کردین ... بنده نرم افزار NS-2 رو واسه شبه سازی انتخاب کردم.

آره کار کردم اما نه حرفه ای !

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
 سپاس‌گزاری شده توسط: meghdad , Azadeh69
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۵۸ ب.ظ
کسی دیگه چیزی نمیدونه؟Huh
ارسال: #۱۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۵۳ ب.ظ
(۱۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۵۸ ب.ظ)Azadeh69 نوشته شده توسط:  کسی دیگه چیزی نمیدونه؟Huh

اگه در گوگل با همین کلمات کلیدی "شبکه های حسگر بی سیم" جستجو کنید، مطالب فارسی زیاد هستش از جمله مقالات و پایان نامه ها
البته جدیدا یک کتاب فارسی هم در این رابطه در همدان تالیف شده که باید کتاب را تهیه کنید چون تو اینترنت اگرم باشه گرفتنش درست نیست
برای شبیه سازی هم جدید در نرم افزار ++OMnet امکانات خوبی برای این کار تعبیه شده که البته بنده زیاد وارد نیستم ولی برای آموزش اون هم کتاب هم فیلم تو اینترنت زیاده و نسخه آکادمیک این نرم افزار رایگان هستش
اگرم باز مطلب فارسی گیرتون نیومد به بنده ایمیل بزنید که براتون ارسال کنم.

همیشه چاره "بودن" نیست ، گاهى باید به "فاصله" فرصت داد
ارسال: #۱۱
۱۹ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۱۴ ق.ظ
شاید اول بهتر باشه زمینه ای را که می خواین روش کار کنین پیدا کنین. بعد با مقایسه شبیه ساز ها و یا حتی امولاتورها اونی که بیشتر به کارتان انتخاب کنین و بعد هم برین سراغ کارتان. اگر پروژتان تنها شبیه سازی یک نمونه از شبکه های حسگر باشه کار سختی را در پیش ندارین. اگر هم میخواین یک تکنیک را پیاده سازی کنین مطمئنا نیاز به کار بیشتری دارین. مثلا اگر بخواین یک الگوریتم مسیریابی جدید ارائه بدین خوب باید شبیه سازتان این امکان را داشته باشه کهک بتوانین توسعه اش بدین. ns تو این زمینه می تونه یک پیشنهاد خوب باشه. اگر پروژهتان به صورت بررسی و تحلیل باشه دنبال شبیه سازی می گردین که بیشترین امکانات را بهتان بده. مثلا اگر قرار شد مقایسه ای بین الگوریتم های مسیریابی انجام بدین می توانی دنبال شبیه سازی بگردین که بیشترین الگوریتم های مسیریابی را در خودش داره و همچنین لاگ قوی داشته باشه.

برای آشنایی ابتدایی با ماهیت شبکه های حسگر بی سیم می تونین از متون فارسی که داخل وب هست استفاده کنین. ولی بیشتر از این فکر نمی کنم از سایت های فارسی نصیبتان بشه.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , meghdad
ارسال: #۱۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۱۷ ب.ظ
کتاب آشنایی با شبکه های بیسیم

زبان کتاب : پارسی

تعداد صفحه : ۵۶

قالب کتاب : PDF

توضیحات : شبکه حسگر شبکه ای است متشکل از تعداد زیادی گره کوچک. در هر گره تعدادی حسگر و یا کارانداز وجود دارد. شبکه حس/کار بشدت با محیط فیزیکی تعامل دارد. از طریق حسگرها اطلاعات محیط را گرفته و از طریق کار انداز ها واکنش نشان می دهد. ارتباط بین گره ها بصورت بی سیم است. هرگره بطور مستقل و بدون دخالت انسان کار میکند و نوعا از لحاظ فیزیکی بسیار کوچک است ودارای محدودیت هایی در قدرت پردازش, ظرفیت حافظه, منبع تغذیه, … می باشد. این محدودیت ها مشکلاتی را بوجود می آورد که منشأ بسیاری از مباحث پژوهشی مطرح در این زمینه است. این شبکه از پشته پروتکلی شبکه های سنتی پیروی می کند ولی بخاطر محدودیت ها و تفاوتهای وابسته به کاربرد, پروتکل ها باید باز نویسی شوند.

فایل‌(های) پیوست شده
wireless-sensor-actor-network.zip
اندازه فایل: ۲/۶ MB

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: meghdad , farazin , diligent , انرژی مثبت , hardware23
ارسال: #۱۳
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۴۴ ق.ظ، توسط sarina.ariayi.)
سلام به همه دوستان . من هم واسه پروژه ارشد مشکل زیادی با نبود منابع شبکه حسگر بی سیم داشتم اما جدیداً یه انجمن تخصصی پیدا کردم واسه این کار عضو شید .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

برو به این آدرس اطلاعات خوبی داره

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , banou , farazin , pos , meghdad , hardware23
ارسال: #۱۴
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۴:۴۵ ب.ظ
(۱۲ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۵۳ ب.ظ)Azadeh69 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
اگه خدا بخواد این ترم آخر من هم اومد ، موضوع پروژم رو استاد شبکه های حسگر بیسیم مشخص کرده ، متاسفانه هیچ چیز ازش نمی دونم راستش از اونجا که قبلا در مانشت زودتر از گوگل به جواب می رسیدم ، فکر کردم ازتون کمک بخواهم
اگه کتاب فارسی ، انگلیسی و ... در این مورد دارید ممنون میشم که لینکشو برا دانلود بگذارید ، در ضمن یه سوالم داشتم اینکه بهترین شبیه ساز شبکه چیست من قبلا با packet tracer کار کردم اما محدودیت هایی داره !
پیشاپیش ممنون از لطفتتون
سلام- شما اول باید شبیه ساز NS2 رو روی سیستم عامل لینوکس نصب کنید- بعد پکیج های لازم جهت کار با شبکه های سنسور رو که یه نمو نش mannasim هست رو روی NS2 وصله(patch) کنید. بعد سناریو خودتون رو پیاده سازی کنید. شما دقیقا می خوایین چیکار کنین؟
ارسال: #۱۵
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۰۸ ب.ظ
باید روش های مختلفی رو تست کنید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۵۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۸۶ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۵۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۷۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  یادگیری برنامه نویسی تا اجرای پروژه های بزرگ The BesT ۳ ۳,۳۰۵ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۹۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۷۵۱ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  کمک برای حل تمرین امنیت شبکه پیشرفته behnazk ۰ ۱,۹۶۶ ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: behnazk
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۱۰۵ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۱۹۴ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close