زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گلایه از مانشت

ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۱۷ ب.ظ
گلایه از مانشت
مدتیه که حذف، انتقال، و بستن تاپیک های بچه ها داره به صورت یک عادت در میاد....
اگر احساس میکنید توانایی مدیریت انجمن رو ندارین، میتونین خیلی راحت یک سایت ایستا طراحی کنید،نظرات خودتونو اون رو بگذارید، و بقیه هم فقط بیان بخونن...
نمونش هم همین پست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نه توهین به کسی شد و نه حرف متعصبانه و بی منطقی بود...
تماما نظرات بچه هاست که همش در جای خودش محترم...و هیچ کسی هم نمیتونه قضاوت کنه....

از بلاگفا یاد بگیرید....سایت به اون عظمت و قدرت و این همه آزادی بیان...

بیشتر از این محدودیت ایجاد کنید کاربرانتونو از دست میدید....
از ما گفتن بود
۷
۳
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۳۷ ب.ظ، توسط parsaNA.)
گلایه از مانشت
البته مانشت رو با بلاگفا مقایسه نکنید . اینجا یه تالاره و همه پست ها جلوی چشم کلیه کاربرا ولی اونجا اینطور نیست. گرچه تو بلاگفا هم هر وبلاگی که باید بسته بشه به موقعش بسته میشه .
من فقط تو اون تاپیک یه انتقاد کردم و در جواب دلایلی که فقط خودشون رو قانع می کنه شنیدم و پس از اون تاپیک بسته شد . من هم در پ.خ به ایشان عرض کردم حالا که انقد دم از قانون ها و خطوط قرمز می زنین بیایید بنشینید دور هم همه مدیرا و برای هر بخش یه قانون شسته و رفته و منظم تدوین کنید تا منبعد ، هر جا که عبور از خط قرمز مشاهده کردید کاملا مستدل همون ابتدای امر بفرمایید که فلان حرفتون با این قانون مدون ما تناقض داره . پس تاپیک حذف ...

اون قانون کلی هم که در ابتدای ثبت نام هست کلی ایراد داره ، اول اینکه کسی اون رو نمی خونه دوم اینکه خیلی کلیه و سوم اینکه رجوع بهش راه سرراستی نداره . خلاصه اینکه قابل استناد نیست ...

پیشنهاد بهتر اینه که هر بخش که دارای یک مدیر خاص هستش ، همینطور دارای قانون مشخص و مدونی هم باشه که دیگه از این گونه اعمال نظر های شخصی شاهد نباشیم . این روش تو خیلی از تالار ها مرسومه .
این هم از ما گفتن بود . البته این بار اولی نیست که شاهد مدیریت بر اساس منطق فردی هستیم ، پیش از این بسیار بوده و پس از این هم خواهد بود Smile کو گوش شنوا ؟ مسئولین که رسیدگی نمی کنند Big Grin

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ، توسط admin.)
گلایه از مانشت
بچه‌ها چند تا چیز رو باید همیشه در نظر داشته باشید:
۱. فلسفه وجودی مانشت چیه؟ اینجا دور هم جمع می‌شیم که چی بگیم و چی بشنویم؟ آیا قراره مانشت جایی برای طرح مباحث مذهبی و پاسخ به شبهات باشه؟
۲. حد و حدود انجمن کجاست؟ چرا مانشت در مقابل برخی موارد موضع نمی‌گیره اما نسبت به برخی مسایل حساس هست؟

ببینید، ما اینجا قصد ایراد مباحث عمیق دینی رو هیچگاه نداشتیم و از عهده هیچ کدوم از ما هم نه مدیریت و نه پاسخ‌گویی به این سوالات امکان‌پذیر نیست،‌ تنها در موارد محدودی که منافاتی با اعتقادات، قوانین کشور و عرف جامعه نداشته باشه اجازه طرح مسائل رو می‌دیم. در واقع دید ما نسبت به مسائل غیر درسی و غیر علمی دیدی مثبت انگارانه است. حداقلش من یکی برای عاقبت خودم می‌ترسم. وقتی که نمی‌دونم حرفی که زده می‌شه درسته و یا غلط خیلی دوست ندارم مروجش باشم.
البته این حرف من توهین به کسی نیست، ما فرضمون بر اینه که اعتقاداتی که در جامعه رایج هست درسته و با یه درجه آزادی مختصر اجازه بحث توش رو می‌دیم. اما وقتی فاصله بگیره یه خرده حساس می‌شیم.

باز هم تاکید می‌کنم که خطوط رو رعایت کنیم. البته بودن چنین بحث‌هایی خیلی خوب و سازنده است (و یا برعکس) اما از دامنه مانشت خیلی اون‌ور‌تر می‌ره. چیزی در حد آلپ و این‌هاست!!!

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zzsnowdrop , لهمشد , ahmadi_development , هاتف , انرژی مثبت , Bache Mosbat , نرگس-م , H-Arshad , unique_as14 , Aref Safari
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۵۲ ب.ظ
RE: گلایه از مانشت
(۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۴۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  بچه‌ها چند تا چیز رو باید همیشه در نظر داشته باشید:
۱. فلسفه وجودی مانشت چیه؟ اینجا دور هم جمع می‌شیم که چی بگیم و چی بشنویم؟ آیا قراره مانشت جایی برای طرح مباحث مذهبی و پاسخ به شبهات باشه؟
۲. حد و حدود انجمن کجاست؟ چرا مانشت در مقابل برخی موارد موضع نمی‌گیره اما نسبت به برخی مسایل حساس هست؟

ببینید، ما اینجا قصد ایراد مباحث عمیق دینی رو هیچگاه نداشتیم و از عهده هیچ کدوم از ما هم نه مدیریت و نه پاسخ‌گویی به این سوالات امکان‌پذیر نیست،‌ تنها در موارد محدودی که منافاتی با اعتقادات، قوانین کشور و عرف جامعه نداشته باشه اجازه طرح مسائل رو می‌دیم. در واقع دید ما نسبت به مسائل غیر درسی و غیر علمی دیدی مثبت انگارانه است. حداقلش من یکی برای عاقبت خودم می‌ترسم. وقتی که نمی‌دونم حرفی که زده می‌شه درسته و یا غلط خیلی دوست ندارم مروجش باشم.
البته این حرف من توهین به کسی نیست، ما فرضمون بر اینه که اعتقاداتی که در جامعه رایج هست درسته و با یه درجه آزادی مختصر اجازه بحث توش رو می‌دیم. اما وقتی فاصله بگیره یه خرده حساس می‌شیم.

باز هم تاکید می‌کنم که خطوط رو رعایت کنیم. البته بودن چنین بحث‌هایی خیلی خوب و سازنده است (و یا برعکس) اما از دامنه مانشت خیلی اون‌ور‌تر می‌ره. چیزی در حد آلپ و این‌هاست!!!
یکی از فقها حرف قشنگی میزد....
میگفت وقتی یک جوون داره کفر میگه اجازه بدیم بگه خالی شه یعد تک تکشو براش توضیح بدیم و نقض کنیم...
هیچ فردی هم با یک بار کفر گفتن کافر نشده....لااقل اونجوری عقاید خودشو میگه...جواب میگیره...دیگه تو ذهن خودش دچار تناقض نمیشه...
ما اینجا سوال شرعی جواب نمیدیم که....
هر کسی نظر خودشو میگه....
و هیچ فردی حکمی صادر نکرده...
گمان نمیکنم ایجاد بستری برای بیان عقاید دیگران مشکلی برای شما داشته باشه...
فرض هم که در این مورد احساس خطر میکنید میتونین از عالمان این زمینه سوال بفرمائید....
از طرفی هم، اگر اسم مانشت رو میذارین سایت تخصصی کامپیوتر،خیلی خب....پس نصف تاپیک های موجودو حذف کنید و فقط و فقط به تخصصمون بپردازیم....و بحث آزاد و مذهبی هم نداشته باشیم..
۰
۲
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۰۸ ب.ظ
گلایه از مانشت
(۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲ ب.ظ)milad_iq نوشته شده توسط:  از طرفی هم، اگر اسم مانشت رو میذارین سایت تخصصی کامپیوتر،خیلی خب....پس نصف تاپیک های موجودو حذف کنید و فقط و فقط به تخصصمون بپردازیم....و بحث آزاد و مذهبی هم نداشته باشیم..
داریم همین کار رو می‌کنیمSmile

۶
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: لهمشد
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۲۸ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۰۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲ ب.ظ)milad_iq نوشته شده توسط:  از طرفی هم، اگر اسم مانشت رو میذارین سایت تخصصی کامپیوتر،خیلی خب....پس نصف تاپیک های موجودو حذف کنید و فقط و فقط به تخصصمون بپردازیم....و بحث آزاد و مذهبی هم نداشته باشیم..
بدترین دوره در زندگی جوان امروز... {شیرازی ها} راهنمایی برای اسکان نوروزی... خیلی دپرسم بچه ها ..... به نظرتون چی کار کنم؟ ...خدایا کمکم کن،آیندم ! ...محک یعنی عشق، عشقی که زندگی می بخشد... ...

اینا بخشی از موضوع هایی هستن که همین جوری انتخاب کردم...این نشون می ده که مانشت یه جامعه ی مجازی خوبی درست کرده که اعضا همدگیر و خواهر و برادر خودشون می دونن یا حداقل مانشت اونقد براشون اهمیت داره که وقتی می خوان مهمترین تصمیم هاشون و واسه آینده بگیرن می یان اینجا نظرات دوستاشون و می پرسن...اگه شما این کار و که فرمودین می کنین شک نکنین خیلی از اعضاتون و از دست می دین.این بچه های که این موضوع ها رو ایجا کردن همون هایی هستن که به وقتش تو موضوع های تخصصی ارشد بحث می کردن.نمی شه کاربر و مجبور بکنین که الان که دیگه کنکور و داده بازم بخواد در مورد کنکور بحث کنه.اگه هدفتون این باشه مدت عمر کاربراتون ۶ ماه می شه و هر ۶-۷ ماه کاربرای قدیمی می رن کاربرای جدید می یان.

Your education can change your life
۵
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Azadeh69
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۴۱ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۰۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲ ب.ظ)milad_iq نوشته شده توسط:  از طرفی هم، اگر اسم مانشت رو میذارین سایت تخصصی کامپیوتر،خیلی خب....پس نصف تاپیک های موجودو حذف کنید و فقط و فقط به تخصصمون بپردازیم....و بحث آزاد و مذهبی هم نداشته باشیم..

اینکار جالب نیست ،شما دارید با این کار صورت مسئله رو پاک می کنید.
۲
۶
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۴۴ ب.ظ، توسط admin.)
گلایه از مانشت
قبلاً در این زمینه زیاد بحث شده. به شخصه موافق بحث‌های حاشیه‌ای اونم به صورت افراطی نیستیم. ولی به خواست جمع هم احترام می‌گذاریم. منتهی هر جا که دیگه خیلی افراط غیر علمی بشه جلوش رو می‌گیریم. اینکه گفتم همین کار رو می‌کنیم در مرور زمان هست نه یکدفعه. یعنی مانشت رو سعی می‌کنیم به سمتی ببریم که کمتر بحث‌های حاشیه‌ای توش انجام بشه.
در مورد عمر کاربران، اتفاقاً با بیشتر شدن بحث‌های علمی نه تنها چیزی کم نمی‌شه که وفاداری بچه‌ها به مانشت خیلی هم بیشتر خواهد شد.

۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , esisonic
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ، توسط zzsnowdrop.)
گلایه از مانشت
مشکل اصلی اینجا فقط و فقط اینه که متاسفانه اکثر ما احترام گذاشتن به عقاید همدیگه رو یاد نگرفتیم.
با حذف بحث هایی که متاسفانه به جارو جنجال و هرازگاهی توهین بهم کشیده میشه موافقم.
هرچیزی حدود خودشو داره.
اینجا هم اساس ایجادش درس و علمه.پس اگه قراره غیر اونم چیزی توش باشه نباید اون باعث از بین رفتن اهداف اصلی سایت بشه.
بالاخره مطالب غیر درسی و سرگرمی هم نیاز هر کسی در کنار درسه اما نباید افراط شه و یا ازون برای مقاصد خاصی و رسوندن بحث به اونا سوء استفاده شه.
و البته زحمات جناب Admin رو برای راه اندازی این سایت و هدفشون رو از یاد نباید برد و باعث دردسر براشون شد

ای مخاطب شکوه های پنهان! تو اگر نباشی به که می توان گفت حرف هایی را که به هیچ کس نمی توان گفت . امام سجاد (ع)
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , nikou
ارسال: #۱۰
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Joonz.)
صد در صد با نظر دکتر موافقم. اتفاقاً با اینکه من هم تو این مسائل مذهبی و سیاسیو و ملی خیلی خیلی آتیشی هستم ولی هیچ وقت نه در اینجا و نه در هیچ سایت دیگه تو این بحث ها وارد نمی شم یا اگه وارد هم بشم جوری صحبت می کنم که به هیچ کس حتی به اون مسئول کنترل فیلترینگ هم بر نخوره چون شک نکنید اولو آخرش خودتون یا مسئولین سایت (علی الخصوص مانشت عزیز) ضرر می کنه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zzsnowdrop , nikou
ارسال: #۱۱
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۰۲ ب.ظ
گلایه از مانشت
ایده آل ها رو که بذاریم کنار ، من هم فکر می کنم حق با دکتره . چون ایشون خیلی خیلی بیشتر از ما با جوانب کار آشنا هستند و تصمیماتی که میگیرند ، حتما به صلاح مانشت خواهد بود . ولی من باز هم رو پیشنهادم تاکید می کنم که اگه قرار نیست موضوعات غیر درسی حذف بشه ، بهتره که ضوابطش هر چی که هست ، صریحا بیان بشه تو یه تاپیک مجزا . اینطوری صورت مساله هم سرجاش میمونه Smile و گرنه همون بهتر که چه کم کم چه به یکباره ، کل این تاپیک های بحث برانگیز برچیده بشه .

این رو هم بگم شک نکنید که همه ما سپاسگزار زحمات دکتر و فرداد عزیز هستیم و این انتقادها رو هم که مطرح می کنیم فقط و فقط به خاطر اینه که به فکر مانشت هستیم و بدونید که اصلا هم قصد بحث و جدل و جنجال بپا کردن نداریم .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , white bird
ارسال: #۱۲
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۰۳ ب.ظ
من که ترجیح می دم مانشت یک سایته تخصصی علمی باشه اما
اگر بعضی تاپیکها رو مفید نمی دونید لطفا اون بخشهای سرگرمی مباحث عمومی .......... همه رو حذف کنید که دیگه دوستان هیچ پستی در اون رابطه ها نزننExclamation
در ضمن خدایی من شاهد بودم بعضی از مدیران ناحق یه تاپیک رو حذف یا قفل کردن
مدیر و کاربر باید به هم احترام بزارن
وظیفه مدیر حذف و بستن تاپیکهای ناهنجار و خلاف عنوان انجمن ها هست اما بعضی مدیران سلیقه ایی رفتار می کنن مثلا امروز یکی از مدیران یه تاپیک رو بی جهت بست که کاره درستی نبود البته من براشون احترام قائل هستم

drink 8 glasses of water a day

۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۱ ق.ظ، توسط admin.)
گلایه از مانشت
شاید بعداً بشه یه سری تاپیک خصوصی در مورد این مباحث باز کرد، ولی طبیعتاً قوانین ورود خاصی خواهد داشت. فعلاً با توجه به شرایط نه می‌شه و نه تواناییش رو نداریم.
باید اول متخصص دینی و غیر دینی‌اش رو پیدا کنیم و بعد در یک محیط ایزوله شده تنها به جهت روشن شدن تفکر و ذهن بچه‌ها وارد بشیم. دغدغه ما در حال حاضر اینه که مطالبی که بیان می‌شه بعضاً تاثیری عمیق بر کاربران می‌تونه داشته باشه و خدایی نکرده موجب خسارات معنوی بهشون بشه. وگرنه نفس مباحثه بر سر موضوعات دینی نه تنها بد نیست که خیلی هم توصیه شده است. ولی با امکانات و شرایط خودش. ساده‌تر بگم: بعضی اوقات به یکی یه متلک می‌زنیم و دیگه پیگیرش نمی‌شیم! اما بعضی وقت‌ها یه چیز دغدغه روح و روان ماست. من با همه احترامی که قایل هستم حس می‌کنم نوع مباحثی که ما در حوزه‌های دین داریم یه سری مسایل سطحی و زودگذر هستند. یعنی خیلی اوقات دغدغه واقعی ما نیستند، چرا که اگر دغدغه ما بودن توی مانشت مطرح نمی‌کردیم و به خیلی از تالارها که تخصص و تبحرشون توی مباحث دینی هست مراجعه می‌کردیم. (که ماشا الله تعدادشون کم هم نیستSmile هر آخوند یک سایت رو می‌شه راحت پیش‌بینی کردBig Grin )

۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farazin , nikou , Joonz , Bache Mosbat , esisonic , ahmadi_development
ارسال: #۱۴
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۰۳ ق.ظ
گلایه از مانشت
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ق.ظ)۶۵۴۴۵۶ نوشته شده توسط:  از این ناراحت شدم که این جمله بالا که ارزش آن یک دنیاست منفی خورده
اصلا حیف این جمله که اینجا گذاشتم
دلیل منفی خوردن پست شما فکر کنم این بوده : هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.
عنوان تاپیک هست "گلایه از مانشت" اونوقت شما اومدی شعر نوشتی!

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat
ارسال: #۱۵
۲۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۴۰ ب.ظ
من کاملا با بستن تاپیک کی به خدا نزدیکتره؟؟ موافقم (واضح تر از این نمیشد بگم)
به این دلایل:
۱- کلا سوال رو که دیدم تعجب کردم. مگه نزدیک بودن به خدا خطکش اندازه گیری داره؟ مگه کلوین و فارنهایت و سلسیوسه که شما بخواید عدد مربوط به ادیان و قشرهای مختلف و کودکان و... رو با فرمول به هم تبدیل کنید بعدش هم با هم مقایسه کنید ببینید کدوم عدد بیشتری شده؟
۲- اصلا مگه ما حق داریم در این مورد نظر بدیم؟ مگه ما میدونیم نیت های افراد چیه؟ خدا دوست داره با وجود عدم آگاهی هایی که داریم در مورد مخلوقاتش نظر بدیم؟
۳- اگر فرض کنیم سوال مشکلی نداره، آیا این سوال مذهبیه؟ (من نمیفهمم چرا این سوال مذهبی حساب میشه!)
۴- با آقا فرداد که گفتن
شما هر جا که خیابانی هست و میشه با موتور سیکلت رفت داخلش، اجازه دارید تکچرخ هم بزنید.؟
کاملا موافقم.
اینکه ۱ سایت تخصصی شامل مباحث متفرقه باشه خوبه چون آدما (که شامل ادما با تخصص های مختلف میشه) ابعاد مختلف دارن. این بخش ها برای تنوع بد نیست. (گرچه من به شخصه دوست دارم قسمت هایی که مربوط به کنکور و پرسش و پاسخ درسی هستش همیشه بیشترین رفت وامد و پست رو داشته باشه)

من بخاطر بستن موضوع تشکر میکنم.
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: zzsnowdrop , amir1369

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۷ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۸۶۶ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۵۷۵ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۲۰ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۳۰,۳۱۷ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۹,۳۸۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۶۸۶ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  مانشت اینجا.مانشت اونجا...مانشت همه جا fahimehazimi ۵ ۵,۷۸۷ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۶:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsami
Information مشکلات مانشت aatwo ۳۷۷ ۱۸۳,۴۷۱ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: elect

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close